Аблация на сърцето - 1

  • 120 472
  • 785
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 343
Стискам ти палци,Vasilakis!Предполагам че не трябва да почистваш и ръцете,а за останалото ще трябва щом така са тш казали.И ще чакаме да ни пишеш след процедурата.Всичко ще мине добре!

# 616
  • Мнения: 3
Благодаря ! Simple Smile)
Ходих на алерголог ( изискват ми да проверя дали съм алергичен към техните лекарства )

Заключението е: Отрицателен резултат. Необходимо предоперативна подготовка 5 дни преди и 5 дни след оперативна интервенция - Ксизал х 1 тб дневно. Два часа преди операцията Урбазон 60 мг и.в/и.м

Някой пил ли ги е преди и след операция ? Обясниха ми, че е добре да се пият, за да предотвратя случайна алергия, нищо че съм с отрицателен резултат. Питам защото знам, че не трябва да се приемат абсолютно никакви лекарства преди аблацията.

# 617
  • София
  • Мнения: 1 176
Благодаря ! Simple Smile)
Ходих на алерголог ( изискват ми да проверя дали съм алергичен към техните лекарства )

Заключението е: Отрицателен резултат. Необходимо предоперативна подготовка 5 дни преди и 5 дни след оперативна интервенция - Ксизал х 1 тб дневно. Два часа преди операцията Урбазон 60 мг и.в/и.м

Някой пил ли ги е преди и след операция ? Обясниха ми, че е добре да се пият, за да предотвратя случайна алергия, нищо че съм с отрицателен резултат. Питам защото знам, че не трябва да се приемат абсолютно никакви лекарства преди аблацията.

Ти като идеш с изследванията при доктора личния си го питай. Лично аз съм пила хапчета поради други причини-без тях съвсем нямаше да ми направят аблацията  Peace За почистването триъгълника и около него абсолютно чист, точно от там ще минат водачите и не искат да има инфекции. Това се преживява споко  Hug

# 618
  • Мнения: 0
Здравейте, диагнозата ми е предсърдно мъждене и трептене. Преди нова година ми направиха 3D аблация, пристъпите ми доста намаляха, но все пак продължиха на 13ти този месец ми направиха втора аблация и доктор Протич, ми каза че всичко е наред, но от 13ти досега пак 2 пъти имам сърцебиене за кратко време нормално ли е и дали ще отшуми напълно? Благодаря ви.

# 619
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, диагнозата ми е предсърдно мъждене и трептене. Преди нова година ми направиха 3D аблация, пристъпите ми доста намаляха, но все пак продължиха на 13ти този месец ми направиха втора аблация и доктор Протич, ми каза че всичко е наред, но от 13ти досега пак 2 пъти имам сърцебиене за кратко време нормално ли е и дали ще отшуми напълно? Благодаря ви.

По принцип до 1 месец след аблация е нормално да получаваш леки кризи или по точно всеки нормален човек ги има. Това са така наречените електросистоли които ги има всеки един здрав човек. Изчакай до контролния преглед които трябва да ти е точно месец след аблацията и кажи. Но ако са за по 2 до 5 секунди са нормални, аз и сега ги получавам  Peace

# 620
  • Мнения: 0
Попринцип имам чувството че излизам от ритъм, но пулсът ми е 65-67 удара в минута. Възможно ли е да излизаш от ритъм и пулса да ти е нормален?

# 621
  • София
  • Мнения: 1 176
Попринцип имам чувството че излизам от ритъм, но пулсът ми е 65-67 удара в минута. Възможно ли е да излизаш от ритъм и пулса да ти е нормален?

Не  Grinning значи за мен така както го описваш са си точно електросистоли-които ги получава всеки един здрав човек  Peace А и още нещо по принцип след аблация на сърцето му трябва около месец два да си влезе в нормален ритъм и е нормално да се чувстваш така. За всеки случай на контролния преглед си го кажи на доктора  Hug

# 622
  • Мнения: 0
Благодаря ти. Много ме успокои защото и без това от 1вата аблация съм на антидепресанти. Simple Smile)

# 623
  • София
  • Мнения: 1 176
Благодаря ти. Много ме успокои защото и без това от 1вата аблация съм на антидепресанти. Simple Smile)

Aa недей така успокой се и ще видиш че всичко ще мине наред сега. Ако се психясваш, за теб не е добре. Аз и сега си имам такива леки кризи а от последната аблация си минаха бая години  Peace но пулса ми е в норма както и кръвното и вече не обръщам внимание на тия моменти.

# 624
  • Мнения: 0
Отново ти благодаря. А твоята диагноза каква е била и преди колко време са ти правили аблацията и къде ?

# 625
  • София
  • Мнения: 1 176
Отново ти благодаря. А твоята диагноза каква е била и преди колко време са ти правили аблацията и къде ?

Надкамерна тахикардия с ВПВ синдром, втората аблация ми бе 2008 и от тогава съм си ток и жица. И двете са ми правени във 2-ра градска. Вчера са уморих малко и получих леко сърцебиене, но пулса ми бе 80 а чистех яко. Само като много се претоваря получавам такива електросистули иначе съм си добре.  Peace

# 626
  • Мнения: 3
Днес резултатите от хормоните ми са ето тези:

Резултат   М. ед.   Мин. / Макс. реф. ст-ст
fT4   16.57   pmol/l             10.6 ÷ 21.0
TSH   4.231   mIU/l             0.38 ÷ 4.31
Anti-TPO   0.11   IU/ml              < 10.1
FT3   4.10   pmol/l                     3.2 ÷ 5.9

Притеснява ме TSH 4.231 при максимална стойност 4.31 ... Някой да знае нещо по въпроса ? Simple Smile)

# 627
  • Мнения: 139
Нали си в норма, защо се притесняваш?

# 628
  • Мнения: 3
Нали си в норма, защо се притесняваш?


Доста близко съм до горната граница, това ме притеснява Sick

# 629
  • Мнения: 0
На 12.06 съм на контролен преглед. Като го мина ще пиша във темата какво ми е казал Д-р Протич. Simple Smile. За сега чао. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт