Как да разтворя антибиотик Аугментин?

  • 6 410
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте!
Днес педиатърът изписа на сина ми, заради тежка гнойна ангина, антибиотик Аугментин 312 mg/5 ml.
Аз спазих указанията за разтваряне и върху сухия прах в шишето, долях вода до чертата, която е указана на самата бутилка на АБ. Част от праха изплува над водата, друга част остана на дъното, но водата сипах до чертата. Разклатих и оставих за 5 мин. да се разтвори добре. После забелязах, че общото количество на суспенсията е паднало доста под чертата - около 1 пръст надолу и шишето с АБ е пълно малко повече от половината.
Въпросът ми е дали трябваше да долея още вода след разтварянето на праха и водата, отново до чертата?
Вече дадох първите 5 мл. на детето /3 год./ и сега се притеснявам дали не сбърках и да отида за ново шише с АБ?  Rolling Eyes
Благодаря предварително! Дано някой има опит с този АБ!

# 1
  • Мнения: 133
Здравей Simple Smile
Не се паникьосвай, трябвало е долееш до чертата при вече разтвореното лекарство. Това не означава автоматично да тичаш за ново шишенце антибиотик. И на детето нищо няма да му стане. Дишай спокойно и доразреди лекарството.
Успех Simple Smile

# 2
  • Мнения: 567
Благодаря страхотно!   bouquet
И моята приятелка така ми каза, но постфактум - вече бях дала първата доза.  ooooh!
И все пак, аз съм схематичен човек - защо това не е указано в Указанията, които са на кутията на лекарството - а там стъпка, по стъпка, в 6 точки всичко е описано!
И на всичкото отгоре за малки деца става въпрос, все пак е АБ, а не някой витамин!
АзСъмСи, ти едва ли имаш под ръка опаковка с лекарството, но наистина не се разбира от указанията. Аз сега ще долея шишето, но смятам да им пиша да си оправят листовките. Само дето не се сещам до кой да пиша! Сигурно до вносителя?!?  newsm78

# 3
  • Мнения: 47 981
наскоро давах аугментин и бях в същата чуденка, дадох 1та доза и после долях до чертата,указанията са много тъпи наистина, но иначе се получава много малко количество, аи винаги досега на подобни сиропи съм доливала после вода до чертата
според мен също се долива вода

# 4
  • Мнения: 5 790
Долива се до чертата.
Просто долей пак.

# 5
  • Мнения: 567
Благодаря момичета!  Hug
Долях до чертата! Сега вече съм спокойна!
Но няма да се откажа да им драсна някой и-мейл!
Вижте колко е лесно: На кутията на АБ пише:
4. Бутилката се оставя неподвижно за около 5 минути, за да се осигури пълно диспергиране на праха в течността.

И какво им пречи след това да напишат нещо от сорта като:
5. Ако след това нивото на вече готовата суспенсия е паднало под указаната черта, то долейте отново вода до чертата.

Утре ще им го предложа, тъй че следете за промени по опаковките!  Laughing
Благодаря сърдечно на всички, които ме спасиха от притесненията ми!   bouquet

# 6
  • Мнения: 47 981
Аз лично се надявам повече да не го ползваме, но не е лоша идея да с епромени указанието Peace

Общи условия

Активация на акаунт