социални помощи при раждане и отглеждане на близнаци

  • 120 426
  • 234
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,
бихте ли споделили какъв е размера на еднократните помощите за раждане и отглеждане на близнаци, както и какви документи се подават за получаването им. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 15
Здравей!Размерът на еднократната помощ е 1200лв. общо за двете деца( по 600лв. на дете), а документите, които е необходимо да подадеш са актовете за раждане -ОРИГИНАЛИТЕ, една молба, която се взема директо от социалното и удостоверение за родствени връзки, което трябва да помолиш да ти издадат в общната, когато вземаш актовете за раждане(около три седмици до месец след раждането).

Колкото до помощите за отглеждане - по 1200лв. на дете - общо 2400лв., стига да не са променяли нещо в последните 9-10 месеца, но поне аз не съм чувала за промени.
Това е всичко, за което се сещам , ако имаш още въпроси ...питай : Simple Smile

# 2
  • Мнения: 390
Здравейте! За да не отварям нова тема, искам тук да ви попитам нещо свързано с детските надбавки - по колко са на месец? Нещо ми се върти че трябва да са по 70 лв на дете, ще рече 140. Така ли е или греша, защото от доста време насам забелязвам, че в картата ми влизат около 100тина лева. Понеже това е и картата, където ми превеждат заплатата и доста време не бях сигурна, но този месец го засекох, ами не са 140! Нито са били някога...

# 3
  • Мнения: 390
Извинявам се за въпроса, видях в другата тема, специално за помощите и пр., че е 105 лв за двете деца....Точно колкото ми влизат. Не съм разбрала нещо  Sad

# 4
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
105 лв са детските за близнаци, някъде бях чела че се водили 3 по 35 може би е било и във форума. Толкова ни отпускат на близнашките мами за съжаление  Tired

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте! За първи път пиша във форум. Майка съм на 3 деца, две от които близнаци. Имам спешен проблем- не ми отпускат месечните помощи за деца. И двамата със съпруга ми сме държавни служители - всичките ни доходи са на "светло". Оказа се ,че месечният ни доход е 351 лв на член семейство.Като доход са включени от служителките на "Социално подпомагане" 70 лв,които са ми били отпуснати за безплатен двупосочен билет , който ми се полага като многодетна майка по закона за семейните помощи за деца. Така ли е правилно? Аз мисля, че - не. Какво да предприема?Ако тези пари, не се включват като доход - той е 349.82лв.

# 6
  • Мнения: 206
Здравейте и от мен. Не мога да разбера тези суми, които цитирате за кой период се отнасят.
Нали първата година вземаш спрямо заплатата, която си вземала - можете ли да ми кажете дали е х2  като са близнаци ?
А втората година вземаш мин. работна заплата - 240 лв, а тя х2 ли е ?
Предполагам че тези 105 лв, които споменавате са за след това, детски добавки май се водят.

# 7
  • Мнения: 19
здравейте и от мен.всичко съм изчела и изписала и стана ясно че детските надбавки за близнаци са 105 лв., еднократната помощ  за близнаци е 1200 лв.-по600 лв за всяко, помощ от държавата за отглеждане на близнаци е 2400-по 1200 на дете.всичко това трябва да се задвижи веднага след раждането защотознаете в нашата държава как се бавят инстанциите.и аз от сега си подготвям нещата-е разбира се това което мога да направя е списък със задачите.малко ми остана и се надявам да нямам проблеми.желая на всички близнашки мами кураж, сили и възмездие.здрави бебчета от нас да имате ви пожелаваме.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 683
Аз нещо не разбрах....
Значи държавата изплаща за близнаци 1200 + 2400 или общо 2400 лв. за двете?  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 206
Димяни, 2х 600 се води както ти казах за първо и второ дете (при теб не знам), а 2х1200 си е помощта за близнаци  Peace общо 3600

# 10
  • София
  • Мнения: 5 683
Значи правлно съм разбрала!  Hug

# 11
  • Мнения: 148
и аз да попитам тия 2x1200 каква помощ са?за мами студенткии или всички ги взимат?

# 12
  • Мнения: 206
2х600 + 2х1200 са за всички близнаци !
За студентките имаше още около 2800, не съм сигурна точно

# 13
  • Мнения: 148
ееее адди трябва да те черпя,аз си мислех че са само тези 2по 600 и майка ми работи внои и ми каза ченямало такива 2 по1200 сега съм супер щастлива че с тези парички ще успеем да им купим някои неща без да сепритесняваме Hug Hug Hug

като родя ще питамкакви документи се подават,още веднъж мерси

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 23:31 от AnMary

# 14
  • Мнения: 965
Момичета тези парички 2х1200 ,които са за отглеждане на близнаци,една позната ми каза ,че били само за неосигурени лица?Дали е така ,аз доста четох и никъде не видях да е опоменато такова нещо  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт