Паркиране пред блока и последствията от това

  • 17 534
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 525
Искам да поставя този въпрос пред вас.
Онзи ден сутрина си намерих колата с две срязани гуми. Днес сутринта и третата е срязана!!! Нямам думи. Колата си паркирам пред блока, където си мисля, че имам това право. Не съм запречила пътя на никой. Местата не са ни нито обозначени и лични, нито платени. И съм в чуденка, ако сега си сменя гумите, няма ли отново да ме сполети това?! Как мога да разбера кой е извършителя? Ще съм благодарна, ако ме посъветвате...

# 1
  • София
  • Мнения: 344
Пред нашия блок направо свалят гумите.

# 2
  • Мнения: 2 978
На мен пък пред съседният вход ми я надраха с ключ, а се познаваме всички.

До блока ни има пицария, която си направи паркинг за 2 коли точно, а вътре има над 40места.

Имаме си комшия, който щом види непозната кола и спуска гумите. Откакто я направиха тази пицария е ад. Катерят се по тротоара, запушват другите коли..направо е кошмар.
Да не говорим, че и кофата за боклука не могат да минат и понякога три дни стоим с пълни кофи и смрад Sick

п.п. Със сигурност е някой от блока!! гаранция! Може някой да е решил, че си нова и да се е задействал.

# 3
  • Мнения: 79
На нас пък преди една седмица ни блъснаха старата кола нарочно. Тя си стои паркирана пред блока, но не я караме, и на един комшия толкова му пречеше, че реши да се засили с неговата си кола и да я блъсне 2 пъти. После полиции, застрахователи пълна лудница.  Той нещо не е в ред тоя комшия, призна си че пиел хапчета и от време на време откачал. Кой му е дал книжка, като не е в ред се питам аз. Българска работа, винаги колата на комшията пречи Twisted Evil

# 4
  • София
  • Мнения: 10 312
Няма ли някоя баба клюкарка от блока? Такива особи, макар и непоносими, в подобни ситуации са незаменим източник на информация.

Друг номер е да лепнеш на предното стъкло бележка "Ако на някого му пречи колата ми, моля, не режете гумите, а ми се обадете на .....(мобилен телефон, без твоето име) и ще дойда да я преместя." Не че е брилянтно и супер ефективно решение, но...

# 5
  • Мнения: 1 525
не съм нова. клюкари има. ама те всичко виждат ама в други случаи. сега всеки вдига рамена и ни чул, ни видял!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 312
alleicha,
да не би да паркираш и да запушваш пешаходна алея или да си качваш колата в тревна площ?
Има ли някой агресивен съсед, от когото евентуално биха се притеснявали съседите. Тупаш ли си килима върху неговото пране? Може той да ти е срязал гумите иъсседите да ги е страх да изкажат предположение. Събират ли се наоколо тинейджъри-`аймани, дето се чудя къде да се ударят и каква глупост да свършат? Има ли остра липса на места за паркиране пред блока? Много ли обикаляте, преди да намерите свободно място? Случвало ли се е подобно нещо и на друг съсед?
Помисли си и най-вероятно сама ще стигнеш до отговора кой, защо и кога ти е пукнал гумите. После ти сама си знаеш как да действаш.

# 7
  • Мнения: 181
Много неприятно, да не би да си заела ня някой мястото, ако въобще има такова, защото пред нашия вход си имат  места и си спират всеки ден там. Не дай си боже да им го заемеш Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 296
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

# 9
  • Мнения: 15 169
Да не си паркирала на мястото на някой друг. Не, че той си го е купил, но има и такива.

# 10
  • Мнения: 151
Измести си колата и в продължение на няколко дни проследи кой най-често паркира на това място и ще можеш да си отговориш сама  Wink

# 11
  • Мнения: X
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

Какви пейки и цветя, обикновено пред блоковете има улица и паркинг. Как реши, че е грозно, като не си видяла конкретния жилищен блок?

# 12
  • Мнения: 1 788
Ей тая БГ грандиозна простотия никога няма да я разбера!
То бива, бива да си прост, ама когато си и злобен, картинката е плачевна...
Какво означава "имат си места"? Платили ли са ги някъде? Или са от онези "кореняците-градски" дето всеки друг, извън техните семейства им е виновен и за глобалното затопляне?
Може наистина да имаш проблем с някой съсед и той да го е направил...
Но какъвто и проблем да е, не мисля, че това е решението.
Такава концентрация на тъпотия другаде - НЕМА!

# 13
  • Мнения: 4 300
Не съм запречила пътя на никой.
А ти сигурна ли си? Защото една мома от нашия блок редовно си паркираше колата на улицата срещу гаражната рампа. Разбира се, в нейните очи не пречи никому, защото тя самата никога не е минавала по тая рампа. Но останалите я псуваха ката ден, докато на някой не му издържаха нервите и нарисува два знака 'паркирането забранено' на вратите й.
Тъй че по хубавичко се оглдеай, дали наистина не пречиш и дали не си в тревни (кални) площи.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 312
Или са от онези "кореняците-градски" дето всеки друг, извън техните семейства им е виновен и за глобалното затопляне?
Ай, стига, де! Сега като съм родом от София пукам гуми наред ли? Моля, всеки, който иска може да дойде да паркира пред нас, само да внимава да има място да си изкарваме колите от двора.
На мен пък в Ямбол са ми правили проблем.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт