Регинализирано разстройство на развитието

  • 1 416
  • 7
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Здравейте! Би ли ми обяснил някой на по прост език, какво означава диагнозата "Регинализирано разстройство на развитието- Алготизьм".
Благодаря предварително.

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Показваш ни нещо, което е написано неправилно
Казва се Генерализирано растройство на развитието - Аутизъм
за това ли питаш

# 2
http://www.ivanrilski.org/aktualno.html
Ако става въпрос за аутизъм тази страница ми се струва, че ще ти е от полза

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Диагнозата я преписвам от епикриза, не е аутизьм.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако пуснеш на търсачката думите дори една по една ще ти изпише че не съвпада с нищо,следователно нещо не е правилно,не зная кой греши. Дай повече подробности.

# 5
Имам речник по медицина и това е единствената дума, която се доближава до написаното от теб. Надявам се да е от полза. Струва ми се, че наименованието на диагнозата наистина е написано погрешно
АГНОЗИЯ
Загуба на възможност на човека да разпознава обекти от околния свят и части от тялото си при запазено ясно съзнание, интелектуални възможности, сетивност и проводни пътища до централната нервна система. Настъпва при увреждане на определени зони в главния мозък. Видовете агнозия са толкова, колкото са сетивата. При зрителна агнозия болният не познава обектите, които гледа, но ги разпознава при описание или опипване; слухова агнозия - невъзможност да се разпознават познати звуци.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 1 426
 Благодаря, момичета, може и аз да сьм в грешка. Става вьпрос за детенце на почти 4 г. което още не може да говори. Мислех, че "АЛГОТИЗЬМ" е нещо свьрзано сьс говорното развитие, но може би наистина точната дума е "АУТИЗЬМ". Аз сьщо не можах да намеря нищо по вьпроса, за това се обьрнах кьм вас. Извинете ме.

# 7
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Кифла, можеш  ли да си сканираш някъде епикризата и да ми я изпратиш на
consult@speednetbg.net

ще ти я разчета и ще видим къде е грешката

Общи условия

Активация на акаунт