Имали някоя бъдеща майка,но без татко

  • 5 258
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Пишете ако има такива мами!!

# 1
  • Мнения: 9 086
Мила, темата ти е за Самотни родители.
Бъди силна, важното е че си мама, нищо че засега без татко Wink

# 2
  • Мнения: 23
Още сам съвсем в началото на моята бременност,но ме е страх да кажа на родителите си!!! Пишете ми!

# 3
  • Мнения: 2 863
Мила,тук ще намериш подкрепа, но дай малко инфо? защо без татко? защо те е страх да кажеш на вашите? иначе ще стреляме на посоки, я оцелим вярната я не:)))
От мен - много кураж и да знаеш- живота обича смелите:)))

# 4
  • Мнения: 23
Без татко, защото моя човек е женен по ирония на съдбата,но уж това не му пречило ако примерно за напред реша да си оставя детото и той да е с мен,и дори иска да отидем да живеем в друг град и да сме си само ние.Аз му вярвам на това което казва но все пак ме е страх да не би нещо да се промени(макар че той е твърдо решил да отидем в друг град) и ме е страх от това че незнам как да кажа на родителите ми как ще реагират на това(между другото съм на 19 гд)страх ме от това 4е ако си оставя бебенцето (което страшно много си го искам) на него няма да му скимни да си обере крушите някой ден(смисал още преди да сам родила и той да си трагне,когато вече връщане назад няма)

# 5
  • Мнения: 1 425
Ако иска да е с теб - да се развежда и да е с теб.
Нищо не ви пречи и в същия град да си останете.
Ако не иска да се развежда - опасявам се, че те мотае.
Най-добре го питай директно и ако увърта - кажи на родителите си и решете заедно какво да правите по-нататък.
Защото, ако мъжът те остави - родителите ще са тези на които можеш да разчиташ.
Недей бяга от решенията и от разговорите защото така проблемите няма да се решат, а само ще станат по-сериозни.
Не знам - дано не съм прав, но мисля че мъжът те лъже. Аман от такива женени нищожества.

# 6
  • Мнения: 23
ми той иска да тръгнем просто така без да се обяснява тои на някой(в случая с жена му)а за това да останем в същия град е невъзможно,защото града нин е малък и всички се познава ме и просто няма да мога да понеса всички да разберат че  той е смен и то бременна,а и това ще е гадно спрямо моите родители,защото каквото и да си говорим никак няма да е приятно за един родител да чува разни  коментари за детето си.

незнам за сега съм решила да си родя и сигорно така ще остане,пък после недаи си боже(за най-лошото) ще му мислим!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Мила, темата ти е за Самотни родители.
Бъди силна, важното е че си мама, нищо че засега без татко Wink
И за отчетните най-вече  bouquet Поздравления...бъди силна и ще се справиш Peace

# 8
  • Мнения: 2 759
Есмералдичка, ами аз силно се надявам да съм, но истината ще излезе на бят свят (тест) другата седмица.
Обаче wellcome!

# 9
  • Мнения: 3 634
На мен ми кипна!

Абе, Езмералда, бе момиченце... де ти е ума на тебе? Да се захващаш със женен мъж? Да не се пазиш по време на секс??? Бе не мислите ли вие бе?
Да ме извинявате (Езмералда най-вече) ама ми е писнало баш от такива. Какво сте хукнали по женени мъже? Толкова ли ергените се свършиха, че дайте да почнем с тези които вече си имат семейства? Ей, ма то... айде... млъквам.

Иначе, лека и безпроблемна бременност с едно здраво бебче на края. То не е виновно за глупостите на родителите си!
И добре дошла в отбора...

# 10
  • Мнения: 2 759
Ох, писах вече по темата, а не бях чела друго освен заглавието.. Нали все бързам да се запиша.. току-виж ми се случило.. Но сега като виждам каква е ситуацията... смятам, че Panther е прав:

Ако иска да е с теб - да се развежда и да е с теб.
Нищо не ви пречи и в същия град да си останете.
Ако не иска да се развежда - опасявам се, че те мотае.
Най-добре го питай директно и ако увърта - кажи на родителите си и решете заедно какво да правите по-нататък.
Защото, ако мъжът те остави - родителите ще са тези на които можеш да разчиташ.
Недей бяга от решенията и от разговорите защото така проблемите няма да се решат, а само ще станат по-сериозни.
Не знам - дано не съм прав, но мисля че мъжът те лъже. Аман от такива женени нищожества.

# 11
  • Мнения: 1 425
Колко е възрастен мъжа?
Има ли деца от брака си?

# 12
  • Мнения: 193
Есмералда,сподели с родителите си - те са хората ,които ще бъдат с теб и до теб в най-трудните ситуации.На мен също ми се струва ,че твоят нещо те мотае-като че ли като отидете в друг град никой от вашия няма да разбере.Бягството няма да разреши проблема. И добре си помисли дали си сигурна ,че искаш това дете,или сте изпаднали в някаква еуфория покрай бременноста ти-"аз съм бременна,ще избягаме далеч от хората и ще заживеем щастливо".
Никой не може да ти гарантира,че той няма те остави,но пък в крайна сметка светът не свършва с него-от все сърце ти пожелавам да вземеш правилното за теб решение и да си щастлива,също и много смела...Успех!

# 13
  • Мнения: 2 863
Колко е възрастен мъжа?
Има ли деца от брака си?

От колко веме сте заедно, казваш, че му вярваш?
Моето мнение е,че много спешно ти трябва доказателство за намеренията му... защото много от нас тука още чакат на "татковците" да им дойде акъла в главата....а си и много млада...

# 14
  • Мнения: 2 863
На мен ми кипна!

Абе, Езмералда, бе момиченце... де ти е ума на тебе? Да се захващаш със женен мъж? Да не се пазиш по време на секс??? Бе не мислите ли вие бе?
Да ме извинявате (Езмералда най-вече) ама ми е писнало баш от такива. Какво сте хукнали по женени мъже? Толкова ли ергените се свършиха, че дайте да почнем с тези които вече си имат семейства? Е, ма то... айде... млъквам.



Не се нахвърляй върху момичето!Женените мъже ако са си на местото, няма да бъдат"подлъгани"....хорта се влюбват и разлюбват, човек не е умрял като се е оженил и никой не е застрахован, че това няма да му се случи. Тя е на 19, бременна от женен мъж... със сигурност ще чуе достаъчно хули, ако си роди детето... форума е за подкрепа, има си Господ той ще съди всеки от нас...
Есмералда погледни си личните...

# 15
  • Мнения: X
С риск да засегна някой.
Твърде си млада, за да се хвърлиш в това сама /защото, сори че го казвам, но ти си си сама в момента/.
Много добре преценявай мъжа... спешно... и също уведомявай родителите, да видиш те биха ли стояли зад теб ако решиш да раждаш, а той се отметне. Ако те не са съгласни, тогава ще си в много неизгодна позиция, а сама... ми сама няма да се справиш, не искам да те плаша. Първата година без работа ...  Naughty

# 16
  • Мнения: 1 343
Според мен не дръж родителите си далеч от това. Този мъж явно бяга от проблемите вместо да ги решава. Сега е решил да бяга от жена си , а дали утре няма да си тази от която ще избяга. Не го познавам може и да греша но това не е постъпка на истински мъж. Трябва спешно ама наистина спешно да го тестваш доколко е искрен и тогава да вземеш ТИ решение за живота си ! Защото после ако той се отметне ще си пред свършен факт и ще се чустваш много зле... СЛожи картите на масата и прецени за да знаеш после че ТИ ТАКА СИ РЕШИЛА знаейки фактите и оценяйки риска !
Иначе честито и късмет !

# 17
  • Мнения: 473
Есмералда мила слушай баба си сега какво ще ти каже.Аз съм на 28г.Но сравнение с теб съм стара.На твойте години направих 1вия си абор от един женен.Много тежко го преживях.Но настъпиха услижнения и докторите ми казаха че май доста трудно ще забременея.Абе не в прав текст ама "СОРИ" момиче.На 26г. се запознах с един мъж който също не беше свободен.Абе живееше с една доста години дето тя му съсипала семеиството и си оставил жената и децата заради нея.Да и гледа неиното.Но Господ има и всичко се връща.Та почнахме връзка и след 6м. аз бях бременна.Той ми каза че не иска детето ако го остава щял само да се грижи финансово за нас.Щял да се върне при нея.Родителите ми също не ме подкрепиха.Само брат ми застана на моя страна,но с нищо не можеше да ми помогне освен с думи.А това е свързано доста с материална подкрепа,да износиш едно бебе.Та така живеех в един апартамент където той ми плащаше наема и идваше и ми хвърляше на масата пари с думите "ето ти пари да си напълниш хладилника",и ставаше и си за ми наваше при неговата.Ужас унижение и тормоз.Но какво да направя исках детето си и бях готова да изтърпя това унижение,просто защото никой не ми подаде ръка в този момент.Роди се детето  то.В друга тема съм писала какво изживях в този период сама.Акоп искаш ще ти дам темата да прочететш там.И сега детето ми е на 2 години и вече почнах да се чуствам по добре.Родителите ми полудяха по малкия,постоянно искат да го виждат.А баща ми се раздели с неговата и е постоянно с малкия.Колелото се завъртя.Не мога да ти дам съвет какво да направиш,защото това е много важно решение в живота си и слушай сърцето си.Извлечи полезното за теб от това което ти написах за моя живот,и прецени дали си готова да понесеш и последствията от това ако той реши да си остане при жената.Както направи моя.ТРЯБВА ДА БЪДЕШ МНОГО СИЛНА.И искам да знаеш че аборта е равен на убийство.Поне по Божийте закони.Мисли много преди да решиш.

# 18
  • Мнения: 1 425
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всиаки са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.
И още нещо - това на много мами няма да се хареса никак но - за божиите закони не знам, но по човешките закони до края на третия месец зародиша е просто "купчинка" клетки. Има и други варианти - опасно е за теб, гадно е, ама трябва да имаш предвид че не е задължително да задържиш детето.

# 19
  • Мнения: 193
Напълно подкрепям Partner- пък и да не забравяме че той гледа на проблема и от мъжка гледна точка.

# 20
  • Мнения: 473
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всиаки са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.
И още нещо - това на много мами няма да се хареса никак но - за божиите закони не знам, но по човешките закони до края на третия месец зародиша е просто "купчинка" клетки. Има и други варианти - опасно е за теб, гадно е, ама трябва да имаш предвид че не е задължително да задържиш детето.
Pannther аз не искам да кажа че финансовата помощ е без значение,ама когато си обичала човек и си родила дете от него,май не е просто ей така.Раждами се и раждам.Ние жените да не раждаме от всеки мъж с който си легнем.Значи той е бил по специален от другите след като съм оставила детето от него.А до колкото парите ОК,пари има.Ама да дойдат да ти ги хвърлят на масата като"ети пари да не умреш от глад.Извинявай за израза ама (ама като свинкя да си нахрани прасенцата).Нали е доста унизително.И да дойде на нова година и да ти хвърлят 100лв. и да ти кажат "Вземи си куверт да ходиш някъде вечерта на празника.А детето ми на 2м."А той щял да ходи в Шератон имал резервация с неговата.Ама ти си мъж и не ги разбираш тези неща.И още нещо.Аз като родих неговата замина за чужбина защото много трудно го преживявала.И той дойде да ме вземе с бебето от родилния дом и ни хвърли в къщи като човали с картофи и изчезна.Познай къде ,да я закара до Аерогарата.После разбрах.Даже като дойде да ни вземе от болницата не беше сигурно дали ще дойде,после разбрах защо.Защото не е знаел със сигурност в колко часа ще и е полета на неговата к...а,и дали ще има време да дойде за нас.И още нещо,след 2 седмици тя се върна съсипана милата и той ми каза че отиват на Сандански да си починела защото се чуствала много зле.А аз бях супер,родилка на 2 седмици,нямаща нужда от ласка и обич.Та недей да ми правиш тези асоциаций,защото е тъпо.Не искам да те обиждам,ама аз си знам.Сега ще го цицим до дупка да ми е добре детето.Дори и да ви изглеждам на клун.Живота е театър. newsm44

# 21
  • Мнения: 473
И още нещо Panthner.По Божийте закони това е убийство.От момента на зачеването Бог му дава Душа.А по човешките мен не ме брига.На мен никой човек не ми е помогнал.А само вярата в Бога ми даде сили да продължа напред.

# 22
  • Мнения: 23
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

# 23
  • Мнения: 473
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)


Трипъти мери и веднъж режи.Нали така казват хората.Това което ти предстои е голяма промяна в живота ти.Ти ще носиш отговорност за това дете.Ти си тази която ще му дадеш старта в живота,всичко зависи от теб.Отговорноста е голяма.Но и няма родени жени да бъдат майки.Прецени дали ще издържиш на трудностите които може и да не ти се случат.Имай едно наум.Но аз съм на принципа "ДАЙТЕ МУ шАНС,И ТО ЗАСЛУЖАВА".

# 24
  • Мнения: 1 220
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

Хей, не се подвеждай, не всички мъже са като този на Тонката!!! Откъде си сигурна че ще има пари?! Ами ако те зареже и ти каже "оправай се", тогава какво?!

# 25
  • Мнения: 1 425
@ Tonkata
И какво искаш ти всъщност?
Де не би да предпочиташ мъжа да не ти дава пари както са някой от другите?
То е ясно че всяка жена би искала мъжа който е избрала, да е добър и грижовен баща и съпруг.
Ама дори и малко грижа е по-добре от нищо според мен.
Не знам дали е унизително да ти хвърлят парите - ама ако детето ти иска един шоколад да хапне и нямаш пари да му го купиш - определено ще е доста унизително за мен (за теб не знам).
Или както някои мами във форума да нямаш къде да се подслониш за вечерта.
А ако предпочиташ да не ти дава пари - ами кажи му го - едва ли ще ти откаже.

Ти като убиец ли се възприемаш?
Ти си решила едно време така - ако съжаляваш за постъпката си - кажи за какво съжаляваш. А момичето трябва да знае какво са възможностите и колко време има да решава.
Така като чета - бащата ти помага повече от достатъчно финансово, така че недей приказва за вярата в бога.  Вярата в бога деца не храни.

И не ми стана ясно какво "не разбирам щото съм мъж"?

# 26
  • Мнения: 473
Напълно те подкрепям Тонка,това 4е си с девет години по голяма от мен не значи че си остаряла,напротив тепърва ти почва живота(виж само кой ти го казва:)) но е така!А ако стане такаче да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има:)

Хей, не се подвеждай, не всички мъже са като този на Тонката!!! Откъде си сигурна че ще има пари?! Ами ако те зареже и ти каже "оправай се", тогава какво?!

Права си padq,той сигурно има пари ама въпроса е дали ще и помага.Аз моя такива театри му разигравам постоянно го качвам на пиедестала че той е единствения и неповторимия,гадаличкам му съмочуствието иначе няма.Бях се надула и 3м. му се бях скрила.Реших сама да се справям.Ама той дори не ни потърси.И к'во аз страдах и се чудех как да свържа двата края а той си хванал оная работа под мишница и си ходи нагоре надол с к....а си и се забавляват.Я да го духа ,сега не ми пука важно е аз и детето да сме добре.Ако може да се държи като мен ще спечели.Защото мъжете са комплекси и постоянно трябва да ги обеждаваш в обратното.Абе доста Тъпички.  newsm44

# 27
  • Мнения: 473
@ Tonkata
И какво искаш ти всъщност?
Де не би да предпочиташ мъжа да не ти дава пари както са някой от другите?
То е ясно че всяка жена би искала мъжа който е избрала, да е добър и грижовен баща и съпруг.
Ама дори и малко грижа е по-добре от нищо според мен.
Не знам дали е унизително да ти хвърлят парите - ама ако детето ти иска един шоколад да хапне и нямаш пари да му го купиш - определено ще е доста унизително за мен (за теб не знам).
Или както някои мами във форума да нямаш къде да се подслониш за вечерта.
А ако предпочиташ да не ти дава пари - ами кажи му го - едва ли ще ти откаже.

Ти като убиец ли се възприемаш?
Ти си решила едно време така - ако съжаляваш за постъпката си - кажи за какво съжаляваш. А момичето трябва да знае какво са възможностите и колко време има да решава.
Така като чета - бащата ти помага повече от достатъчно финансово, така че недей приказва за вярата в бога.  Вярата в бога деца не храни.

И не ми стана ясно какво "не разбирам щото съм мъж"?
Емоционалната страна при жената.Съжелявам за аборта си,защото имам грях.А това че вярата в Бог деца не храни.Зависи как го разбираш.Ако мислиш че като се помолиш ще ти падне един хляб от небето в грешка си.Има много начини Бог да ти помогне ако си искрена с него.Винаги ще намери начин и разрешаване на твоя проблем.А доколкото бившия да много ми помага.Но начина е груп.Сега вече не е така,може и емоционално да съм го приела след раждането.Но аз в никакъв случай не искам да казвам лошо за него.ТОЙ Е БАЩА НА ДЕТЕТО МИ.Но някои неща не се забравят.Като раната,тя зарасва но остава белег.И като го погледнеш се сещаш как те е болял преди да зарасне.

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Грях е да крадеш чужд мъж

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
есмералда ти ще си спазариш живота за пари ли???????
теб кво иска ти се някой да ти плаща като на куртизанка????
можеш да го постигнеш и без да раждаш!

Тонка, внимавай какъв пример даваш!
Щото аз не мисля, че в живота ти е имало глад, студ и бебе нуждаещо се от пари! Иначе нямаше да се оплакваш от куверт 100лв! Някои майки нямат пари за бебетата си!

Есмералда аз също съм ти леля на 29г - но ще те посъветвам да послушаш единствения мъж във форума! Вземи говори с твоя сериозно и постави ребром въпроса. След това ако те подкрепи - пак 1000 пъти премисли ами като те зареже - ти с кво можеш да си изкарваш парите, кво можеш, какво знаеш за живота, къде ще се денеш ако ти откаже пари и помощ??? И разбира се ако вашите не те искат с детето....
Затова ако дори и успешно минте мисията с твмоя - говори с вашите и се вслушай в съветите им!
Успех и премисли  - може да ти помогне, ама ако после те ритне както сега отритва жена си /поне на приказки и аз не вярвам той да се разведе/?

# 30
  • Мнения: 2 759
@Тонката

Ами, Тонка, трябва да ти кажа че твоя бивш възлюблен е от всичките черни врани най-бялата. Дори и да е решил да не сте заедно все пак се е погрижил ти и детето да имате покрив над главата и пари за основните нужди, а както разбирам и за доста повече от основните нужди. Та от някаква гледна точка човека поема отговорност - поне финансова за това което сте направили заедно. За разлика от него доста бащи в тази част на форума изобщо не се интересуват как са децата им и бившите им жени/гаджета. И не плащат даже и минималните издръжки които са им присъдени.
Ти си мислиш че си преживяла голям ужас, ама я помисли как би се чувствала ако си сама на 20 години, с бебе и нямаш къде да живееш и да ядеш? Повечето хора на 20 години имат твърде малко житейски опит и не знам как би се оправило едно момиче в такава ситуация. Есмералда не каза колко е голям мъжа, мисля че е по-голям от нея и основно той е виновен за случката - че и е завъртял главата и че не я е пазил, все пак семеен човек е трябва да има основна полова култура а и сигурно има повече опит с жените.
Ама като му слушам приказките - "да ходим да бягаме в друг град". Това не е приказка на сериозен възрастен мъж. Или просто лъже момичето или е някакъв недорасъл екземпляр. Както каза някой по-горе - сега ако реши да избяга от жена си (аз и затова питах дали има деца - щото пък от децата ако избяга , значи хич не е стока), то изобщо не се знае дали след 2-3 седмици няма да избяга и от Есме и да си хване друга или да се върне при старата.

@ Есме
Мен не ми е ясно как така ще бягате в друг град. Тоя друг град да не е на луната? И на родителите си нищо ли няма да кажеш - ей така ще изчезнеш просто? И като изчезнете заедно - колко време ще им отнеме на хората да направят връзката мислиш? България е малка страна - просто не е истина колко малка - един човек да те види дори и в другия край на страната и вече всички са научили.
Бягането и криенето не е решение. Човек трябва да си поеме отговорността за нещата дето ги е свършил.
Говори с родителите си момиче, колкото и да ги заболи сега - поне ще научат нещата от теб при това рано когато може да се мисли за различни варианти, а не от други хора и при свършен факт.

  202uu  Тонка, бъди благодарна, щото определено си случила на мъж!

А ако стане така че да родя и моя възлюбен реши да си тръгне поне знам че пари ще има

    Есме, не искам да те разочаровам, обаче аз не разбрах той да се опитва да постъпи коректно и отговорно към настоящото си семейство (евентуално с дете). Нито пък към теб и детето, освен ако не е направил постъпки за развод. Всяка жена на 19 (и не само) се смята за по-специална от другите жени, но.. част от мъжете злоупотребяват с това.. Не съм толкова сигурна, че можеш да разчиташ на финансовата му подкрепа...
    Струва ми се много важно да споделиш поне с майка си (дано сте близки), тъй като тя е човека, които те познава най-добре, със сигурност ти желае само доброто и може да прецени по-трезво от теб. Много е важно да имаш подкрепата на родителите си, за да си готова да отгледаш детето сама, ако се наложи.
   Много ми се искаше да ти кажа само хубави неща, но... ако сега не прецениш добре, скоро ще ти се наложи да порастнеш много бързо..
   
    В заключение се надявам той да излезе много свестен човек, неслучил в първия си брак, да се разведе, да те поиска от вашите и да сте много, много щастливи! Обаче засега имай едно наум и чети кво пише Panther.

# 31
  • Мнения: 2 759
Грях е да крадеш чужд мъж

  Hands Thumbsup   Вярвам, че Тонката го знае

# 32
  • Мнения: 1 425
    В заключение се надявам той да излезе много свестен човек, неслучил в първия си брак, да се разведе, да те поиска от вашите и да сте много, много щастливи! Обаче засега имай едно наум и чети кво пише Panther.
Дано да е така!  Peace

# 33
  • Мнения: 23
i az se nadqvam i 90% sam sigorna 4e 6te e taka,a za drugite 10% ostava da sam samavse nqkak 6te se opravq

# 34
  • Мнения: 3 634
Аз сега какво? Да се извинявам ли? Еми пък НЯМА!
Любов, любов... ама ако знаеш, че един мъж е женен можеш да си наложиш да не се срещаш с него, да не се влюбваш. За мене женените мъже са табу. Бягам на далече от такива.
Езми, от една страна те разбирам... но от друга пък хич.
Благодаря ти за личното, отговарям ти тук.
Не исках да се нахвърлям връз тебе така. Струваш ми се симпатяга, затънала до гуша... Не мога да ти дам подкрепата си или някой съвет. То стореното сторено вече.
Не знаеше ли, че той е с друга? На колко е години този?
Мисли трезвено... живот носиш в себе си. Говори с родителите си и с... избранника на сърцето си. Ама бъди твърда с него. То в същност, какъв е брака му? Познаваш ли жена му?

Ако се чудиш защо съм така настроена към теб и ситуацията ти, преди 10 месеца бях щастливо бременна, вече мама на едно дете и женена от 5 години и половина. И така до деня в който една малка пикла задигна мъж ми. Той и той един мъж беше де, но... Та така... Сега те си играят на семейство, а аз живея ден за ден САМА с децата.

# 35
  • Мнения: 2 863
Грях е да крадеш чужд мъж
Мъжът не е вещ, не е можеш да го откраднеш, освен ако той не иска. МОФ казва по надолу" ами като знаеш, че е женен, стой настрана..."да, но живота е толкова шарен има всякакви обстоятелства, понякога наистина вярваш в нещата, които ти казват и минава време докато се усетиш, че отдавна си на пързалката...Винаги досега в живота ми когато съм била категорична за нещо и съм си помисляла "ей това никога няма да го направя"... живота ми е навирал доказателства за обратното... и така след определено време се научаваш да не си категоричен и да НЕ СЪДИш ДУГИТЕ:)

Есмералда, звучиш като човек, който вече е взел решение???

Последна редакция: ср, 12 окт 2005, 20:16 от Jaly1

# 36
  • Мнения: 23
mi skypa vij sega nikoq,ama nikoq pikla ne moje da zadigne koito i da e myj bez toi da go iska!Za tvoq brak neznam kakav e bil,nito pak az negoviq s podrobnosti,no tova 4e predi i sas men toi rqdko si stoi v tqh. Ako na edin 4ovek mu e xybavo s drygiq koi kakvoto si iska da pravi toi nqma da si mradne ot mqstoto.Ne e li taka.Neznam sa6to taka za6to jenenite myje za teb sa tabu(za tova 4e toi te e napusnal)za koeto mnogo sajalqvam vsi4ki iskame 6tastieto koeto zaslujavame,no tova 4e si sklu4il brak s daden 4ovek ne ozna4ava 4e jivota trqbva da svar6i s tozi 4ovek,ne ozna4ava 4e e brakuvan v istenskiqt smisal!

I tozi may nezavisomo na kolko e godini i kolko vreme e prekaral jenen za jena si,toi re6ava kakvo da pravi s negoviq jivot,za6toto vseki 4ovek s koiot i da jivee,vse pak si ima sobstven i li4en jivot.

MOQ V SLU4AQ E NA 35G.

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Jaly1 не си разбрала - става дума за греховността на Тони  Laughing Wink
Това беше закачка  Laughing защото ако ще говорим за греховен аборт лесно ще видим тук коренчето на проблема и зародиша на греха  Wink

Иначе въобще аз съм далече от набожността в класическия стил и има малко забрани които съм спазвала и ще спазвам  Grinning

А за мъжа - съгласна съм, че не е собственост и че брака не слага юзди и забрана...
Но аз вярвам, че КУЧЕ КОЕТО СЕ НАУЧИ ДА СИ ЯДЕ ЛАЙНАТАы НЕ СЕ ОТУЧАВА!
МЪж веднъж зарязал семейство още по-лесно ще го направи втори път! Същото важи и за жена!
Има различни случаи - но приказката е, че от предателя и дявола се отказва щото веднъж предал - и втори път ще го направи!

Есми, повмисли си - кво ще правиш в тея 10% щото аз те виждам по-скоро в тях с тая припряност! По-добре говори с вашите и ги помоли за помощ - няма да я получиш о тдруг! И мъж като на Тонката - да влачи на вратга сди старото семейство като воденичен камъл - с фенер да го търсиш! Повечето квото и да им даваш, както и да се подмазваш, квото и да им пускаш - няма да те погледнат, а ще идат при следващата 17г девойка дето не е раждала, няма претенции към тях и не ги обвързва със семейни или парични задължения!
Твоя е един недорасъл страхливец щом си зае...а семейството без дори едно ариведерчи - и мисля, че го е срам от ситуацията - иначе не би бягал!
Дано се лъжа!
Не ти к азвам да махаш детето - а да поговориш с вашите и добре да мислиш, да си 100% сигурна, че ще МОЖЕШ ДА ЖИВЕЕШ САМА ако се наложи!

# 38
  • Мнения: 2 863
Есмералда, аз лично питах за годините, понеже има една възраст, след която мъжете наистина рядко си променят живота. Звучиш ми като сигурна в него и много ще се радвам, ако наистина не грешиш и всичко стане както ти се иска, 16 г не са малка разлика,но не са и разлика, която може да попречи да бъдеш с някой, ако го искаш.

Ако мога да ти дам съвет, ако още искаш де.... трябва да вземеш решение дали искаш да бъдеш майка точно сега и дали си готова  да бъдеш такава и е най-добре, ако това решение не се основава на това КАКВО ИСКА ТОЙ, А НА ТОВА КАКВО ИСКАш ТИ И ДАЛИ МОЖЕш ДА ГО ПОСТИГНЕш САМА,  АКО СЕ НАЛОЖИ. Каква работа би могла да имаш и как да се издържаш, а ако смяташ, че мъжът би давал пари- как ще се подсигуриш, че ще го прави и за в бъдеще???Надявам се също,че това ти желание не е абстрактно и съзнаваш колко много грижи, отговорности, а понякога и тежести съдържа отглеждането на едно бебе.
От мен  Hug

# 39
  • Мнения: 2 863
Jaly1 не си разбрала - става дума за греховността на Тони  Laughing Wink
Това беше закачка  Laughing защото ако ще говорим за греховен аборт лесно ще видим тук коренчето на проблема и зародиша на греха  Wink

Аха, не разбрах закачката:) ама за кучето си много права Thinking

# 40
  • Мнения: 2 759
mi skypa vij sega nikoq,ama nikoq pikla ne moje da zadigne koito i da e myj bez toi da go iska!Za tvoq brak neznam kakav e bil,nito pak az negoviq s podrobnosti,no tova 4e predi i sas men toi rqdko si stoi v tqh. Ako na edin 4ovek mu e xybavo s drygiq koi kakvoto si iska da pravi toi nqma da si mradne ot mqstoto.Ne e li taka.Neznam sa6to taka za6to jenenite myje za teb sa tabu(za tova 4e toi te e napusnal)za koeto mnogo sajalqvam vsi4ki iskame 6tastieto koeto zaslujavame,no tova 4e si sklu4il brak s daden 4ovek ne ozna4ava 4e jivota trqbva da svar6i s tozi 4ovek,ne ozna4ava 4e e brakuvan v istenskiqt smisal!

I tozi may nezavisomo na kolko e godini i kolko vreme e prekaral jenen za jena si,toi re6ava kakvo da pravi s negoviq jivot,za6toto vseki 4ovek s koiot i da jivee,vse pak si ima sobstven i li4en jivot.

MOQ V SLU4AQ E NA 35G.

    Есми, много чувства провокираш да се надигнат в мен, ама ша си трая, щото си още детенце и сигурно ще те обидя, ама все пак: не знаеш още много за живота.. И аз като catnadeen те виждам в тия 10%, за съжаление. Обаче ти пожелавам много щастие и ще опитам да спра да се намесвам..

# 41
  • Мнения: 23
mechopuh@
 
pi6i mi na li4ni 6te se radvam da 4uq vsqkakvi upreci,razkaji mi kakvi 4ystva sabujdam v teb?

# 42
  • Мнения: 1 425
Хмммм
Жалко за детето

Panther out

# 43
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Есмералда, не е нужно на лични - жал ми е за теб, защото търсиш тук отговори, които да отговарят на твоите желания и стремежи. Аз също бях пред тежка дилема когато забременях, но имах години трудов стаж и почти завършено образование /мда вечния студент  Laughing/, някакъв житейски опит с 9г по-голям от твоя...
Но все пак това да си работил - ти дава нещо, поне знаеш какво е да търсиш сам, знаеш рисковете на своята професия, знаеш своите възможности...
Ти какво си завършила? Можеш ли да работиш нещо ако ти се наложи? Умееш ли нещо, знаеш ли нещо, за да те вземат на работа - да не говорим, че първия въпрос след този на колко години си е имаш ли дете  Sad Ако имаш обикновено оставаш с уговорката, че ще ти се обадят!
Имаш ли някой който би те подкрепил ако и вашите се отвърнат от теб? Приятел, приятелка, брат, сестра??? Или ще си сама като куче с бебето?
Искала ли си бебе или просто това е станало? ЗАради теб самата ли го искаш или за да задържиш и привлечеш мъжа? Щото с дете не можеш да вържеш един мъж?
А той като толкова държи на теб що още преди това не напусна жена  си и не заживя с теб? Не е малък и май може да си го позволи...  Thinking И що не отиде при родителите ти и не каже - аз съм таткото искам да съм с дъщеря ви, а ще те покрива както са правили едно време?  Thinking
Защо мислиш, че ако после размисли ще ти дава пари?
Моля те седни и прочети пет-шест теми от този форум - назад по страниците - виж човешка болка и проблеми след и по време на развод и раздяла, при припознати и отречени деца...
Помисли какви са ти шансовете да си в някоя от тези групи и да седнеш след 9 месеац да ни пишеш като член на форума за самотни родители.... Имаш време - прочети за болката на майките тук в темите и за техните съмнения - и после с лека ръка решавай съдбата на своето бъдещо дете! Защото ти решаваш не само за себе си а и за него, затова бъди двойно по-внимателно!

# 44
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравей и от мен! Виждам, че доста спорове е породил твоя случай. Аз също като още по-възрастна от всички други - направо ако навремето бях забременяла от първото си гадже и майка мога да ти бъда....та моето мнение също е, че трябва страшно добре да премислиш нещата. Най-много трябва да се замислиш, ако се окаже, че бъдещия татко изведнъж не иска бебе и си тръгне - какви избори имаш? Наистина ли имаш сили и желание да ставаш майка? Имай предвид, че розовите приказки колко всичко е прекрасно като имаш бебе и че света ще е цветя и рози са попресилени! Да, хубаво е да имаш бебе, но грижата за това дете поне до неговата 3 годишна възраст е около 90% задължение и надмогване на себе си и 10% радост! Още по-тежко става, ако си и самотна мама.....
Имаш ли професия или вълможност за работа? Наистина трябва да кажеш на родителите си, понеже те ще ти бъдат най-голямата подкрепа, независимо от решението на проектотаткото! И също се присъединявам към мнението на останалите - говори с този човек, макар, че като му гледам годините ми е почти връстник, голяма част от мъжете от моето поколение се оказаха големи л...на...съжалявам за определението Rolling Eyes
Сигурно ти е страшно объркано в момента, но мисли и премисляй, понеже нямаш много време за решаване....Колкото до аборта - понякога е по-добре да се направи, колкото и да не съм привърженик на тази мярка, да не кажа чак че съм противник!

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 09:49 от Morgana

# 45
есмералда може ли да отгатна?мъжа от който чакаш дете няма да се разведе.той ще има 2 семейства едно с теб и едно с истинската си жена.ще седи повече при теб защото тъй или иначе и сега той не се прибира много много.има едно дете от брака си.и е финансово много добре.за това ти си мислиш че и твойто дете няма да остави без пари и на улицата. така ли е или греша?

# 46
  • Мнения: 473
есмералда може ли да отгатна?мъжа от който чакаш дете няма да се разведе.той ще има 2 семейства едно с теб и едно с истинската си жена.ще седи повече при теб защото тъй или иначе и сега той не се прибира много много.има едно дете от брака си.и е финансово много добре.за това ти си мислиш че и твойто дете няма да остави без пари и на улицата. така ли е или греша?


И моето чуство е такова.Но ако е така това не е живот.Ами празниците къде ще е ,при теб и детето или при жена му и другото дете.не съм сантиментална ама съм го яла този и е тежко.На връх нова година да няма с кой да си кажеш наздраве и да  пожелаеш за новата година нещо на любимия придрожено с целувка.А той да целува в този момент друга и да  гърмят конфети.   smile3518

# 47
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Говори с родителите!!!!!!
Сестра ми роди на 17, за въпросния не искам и да говоря.
Родителите ми гледат (издържат) и двете. А детенце сега декември ще направи 3.
Аз на 18 правих аборт (и то от мъжа, с когото сега живея и с когото имаме дете), защото послушах само майка си, бях уплашена, отдръпнах се от таткото тогава. Сега често си мисля за това и съжалявам.
Говори с родителите си, говори с въпросния мъж и поставяй въпросите ребром и не му позволявай да отговаря с неконкретни неща.
Ще "бягате", хубаво, ама той какво ще работи, къде ще живеете...това се подсигурява доста време преди да извършите "бягството".
Знае ли жена му за тебе, подозира ли изобщо?
Вземи бял лист и си пиши нещата по точки, изясни възможно най-много питанки......а иначе гаранция за каквото и да е никой не може да ти даде.

# 48
Дано имаш млади родители да са ти от помощ, щото на твоя хубостник дето уж ще бяга от жена си явно не можеш да разчиташ.

# 49
  • Мнения: 2 863
Опитвам да си представя какво си мислиш?
Щом това, че той иска да избягате в дуг град не те притеснява... значи вероятно се чувстваш поласкана, че е готов да загърби всичко заради теб..това добре, но винаги е добре да си помислиш, че мъж, който ще иска да замине "без да се обяснява"!!!не е мъж на който може да разчиташ...какво значи да не се обясняваш с жена си... нали утре се надяваш ТИ да си неговата жена???
Казваш, че не знаеш подробности за семействотот му? това не те ли смущава? Всеки женен мъж в тая ситуация ще ти говори, че не се разбира с жена си...че вече няма чувства...и ти си любовта на живота му.... заради теб бих искала да е така... тогава адекватното поведение е да говори с жена си, да поиска развод и да създадете свое семейство ...изглеждаш убедена в подкрепата му... дано обърнеш внимание на тези постинги...

# 50
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм имала подобна ситуация (старая се да не пиша проблем), но като тийнейджър съм обмисляла подобно развитие на нещата. Хмммм  Thinking
Имах съученицки, които направиха аборт по желание, имаха доста проблеми след това и винаги съм си мислила, че не трябва да стигам дотам. Всъщност всичко зависи какво иска човек от живота, аз исках самостоятелност, за да вземам сама своите решения и да мога да ги правя реалност. Никога не бих предпочела варианта да завися изцяло от някой друг, било то и заради детето ми.
Човек трябва да може да си изкарва собствените 5 лева преди всичко.
Момиче на 19 години с 34 годишен мъж не е като жена на 30 с 45 годишен.
Не че някой ме пита, но не одобрявам, а и не виждам бъдеще в подобна връзка. На 34 хората са формирани характери и нямат да допуснат особено неосъзнато момиче на 19 да си вдигне главата и да върви по своя път. Според мен подобни връзки спират развитието на по-младия.
Нещата трябва да се правят леге артис или поне да  се опитваме да ги правим така, ако е възможно.  Peace Когато този мъж се раздели с жена си, когато покаже желание за новата връзка и пр, Ок, но винаги остава киселицата в устата, че след 5 години, когато 19 г момиче вече е жена с нейните проблеми, няма да се намери нова 17 годишна хлапачка, която си мисли, че всичко е в ръцете й.
Съжалявам ако съм крайна, но не приемам женени мъже да кръшкат, а момичета на невръстна възраст или каквото и да е възраст да бъдат с тях. Това е част от правенето на нещата, както трябва, защото почнат ли нещата ялово, ще свършат. За мен това не е добро начало.
Знам, че ще чуя много обратни мнения, но ако единият в семейството не иска да е там, е редно да си тръгне, а не да обърква живота на сума ти хора около себе си. А най-добре е да не си тръгва и затова е толкова важно началото и избора  Peace
Късмет, Есмералда, каквото и да решиш, дано нещата станат, както ти ги искаш и това да ти хареса.   bouquet

# 51
  • Мнения: 2 863
Не съм имала подобна ситуация (старая се да не пиша проблем), но като тийнейджър съм обмисляла подобно развитие на нещата. Хмммм  Thinking
Имах съученицки, които направиха аборт по желание, имаха доста проблеми след това и винаги съм си мислила, че не трябва да стигам дотам. Всъщност всичко зависи какво иска човек от живота, аз исках самостоятелност, за да вземам сама своите решения и да мога да ги правя реалност. Никога не бих предпочела варианта да завися изцяло от някой друг, било то и заради детето ми.
Човек трябва да може да си изкарва собствените 5 лева преди всичко.
Момиче на 19 години с 34 годишен мъж не е като жена на 30 с 45 годишен.
Не че някой ме пита, но не одобрявам, а и не виждам бъдеще в подобна връзка. На 34 хората са формирани характери и нямат да допуснат особено неосъзнато момиче на 19 да си вдигне главата и да върви по своя път. Според мен подобни връзки спират развитието на по-младия.
Нещата трябва да се правят леге артис или поне да  се опитваме да ги правим така, ако е възможно.  Peace Когато този мъж се раздели с жена си, когато покаже желание за новата връзка и пр, Ок, но винаги остава киселицата в устата, че след 5 години, когато 19 г момиче вече е жена с нейните проблеми, няма да се намери нова 17 годишна хлапачка, която си мисли, че всичко е в ръцете й.
Съжалявам ако съм крайна, но не приемам женени мъже да кръшкат, а момичета на невръстна възраст или каквото и да е възраст да бъдат с тях. Това е част от правенето на нещата, както трябва, защото почнат ли нещата ялово, ще свършат. За мен това не е добро начало.
Знам, че ще чуя много обратни мнения, но ако единият в семейството не иска да е там, е редно да си тръгне, а не да обърква живота на сума ти хора около себе си. А най-добре е да не си тръгва и затова е толкова важно началото и избора  Peace
Късмет, Есмералда, каквото и да решиш, дано нещата станат, както ти ги искаш и това да ти хареса.   bouquet


 newsm10 smile3501  202uu

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Здравей и от мен! Виждам, че доста спорове е породил твоя случай. Аз също като още по-възрастна от всички други - направо ако навремето бях забременяла от първото си гадже и майка мога да ти бъда....та моето мнение също е, че трябва страшно добре да премислиш нещата. Най-много трябва да се замислиш, ако се окаже, че бъдещия татко изведнъж не иска бебе и си тръгне - какви избори имаш? Наистина ли имаш сили и желание да ставаш майка? Имай предвид, че розовите приказки колко всичко е прекрасно като имаш бебе и че света ще е цветя и рози са попресилени! Да, хубаво е да имаш бебе, но грижата за това дете поне до неговата 3 годишна възраст е около 90% задължение и надмогване на себе си и 10% радост! Още по-тежко става, ако си и самотна мама.....
Имаш ли професия или вълможност за работа? Наистина трябва да кажеш на родителите си, понеже те ще ти бъдат най-голямата подкрепа, независимо от решението на проектотаткото! И също се присъединявам към мнението на останалите - говори с този човек, макар, че като му гледам годините ми е почти връстник, голяма част от мъжете от моето поколение се оказаха големи л...на...съжалявам за определението Rolling Eyes
Сигурно ти е страшно объркано в момента, но мисли и премисляй, понеже нямаш много време за решаване....Колкото до аборта - понякога е по-добре да се направи, колкото и да не съм привърженик на тази мярка, да не кажа чак че съм противник!

  202uu
Момиче, добре помисли преди да предпиемеш каквото и да било. няма да те упресвам, че мъжа е жанан, както казват любовта е сляпа. Но не забравяй, че този човек е с доста по-голям житейски опит от теб и при всички случаи знае как да представи нещата в своя полза. От къде си сигурна, че не се разбира със семейството си. Отсъствието от вкъщи не е гаранция, че не се пребира мил и обичлив при жена си с обяснението колко много работа е имал, сама казваш, че е финансово подплатен и парите са добро оправдание за отсъствието. И на мен цялата ситуация ми намирисва на 2 семейства - едно официално и едно нелегално.  А местенето в друг град да няма нещо общо с бизнеса му? Това би било идеалното обяснение пред съпругата за отсъствието и времето, което прекарва с теб. И ако сега всичко ти се струва розово, то много е вероятно всичко да ти се стори бреме след време. При всички случаи дори и женена тежестта в отглеждането на детето е върху жената, а когато мъжът до теб не ти дава сигурност тогава то си става бреме. Но детето няма вина за това, въпреки че много често то става изкупителната жертва. Наистина 100 пъти мери 1 път режи.  Все пак си само на 19. Мислиш си, че всичко за живота ти е ясно, но след време разбираш, че не е така. С всеки изминал ден научаваш по нещо ново, понякога не толкова безболезнено.

# 53
  • Мнения: 1 425
есмералда може ли да отгатна?мъжа от който чакаш дете няма да се разведе.той ще има 2 семейства едно с теб и едно с истинската си жена.ще седи повече при теб защото тъй или иначе и сега той не се прибира много много.има едно дете от брака си.и е финансово много добре.за това ти си мислиш че и твойто дете няма да остави без пари и на улицата.
Радвам се на оптимизма ти Клара, ама не мисля че ще познаеш.
Начина на мислене на Есме ми е доста познат. Имах позната - ходеше с едно женено нищожество. Когато сме говорили по въпроса репликите й бяха от сорта - "Като е женен да не е вързан, Кой си ти че да ми казваш какво да правя, не ми давай акъл, той е много отговорен и много ме обича, и аз много го обичам, жена му е виновна че спя с него (ей това беше една от най-поразяващите глупости) дъра-бъра и т.н."
И след това изобщо спря да ми говори.
Еми сега пише от време на веме в клуба като самотна майка.
Та това което мисля аз е че мъжа ще се позабававлява още малко с тая заблудена сладурана Есме и след това ще я зареже да се оправя с детето сама, съмнявам се дори дали ще дава някакви пари. Е на нея всичко за живота и е ясно (или поне на такава се изкарва) та дано да се оправи.

# 54
  • Мнения: 3 634
Калина, подкрепям мнението ти. Много ми хареса как си написала някои неща. Думите ти описват точно това за което мислех да пиша.

# 55
есмералда може ли да отгатна?мъжа от който чакаш дете няма да се разведе.той ще има 2 семейства едно с теб и едно с истинската си жена.ще седи повече при теб защото тъй или иначе и сега той не се прибира много много.има едно дете от брака си.и е финансово много добре.за това ти си мислиш че и твойто дете няма да остави без пари и на улицата.
Радвам се на оптимизма ти Клара, ама не мисля че ще познаеш.
Начина на мислене на Есме ми е доста познат. Имах позната - ходеше с едно женено нищожество. Когато сме говорили по въпроса репликите й бяха от сорта - "Като е женен да не е вързан, Кой си ти че да ми казваш какво да правя, не ми давай акъл, той е много отговорен и много ме обича, и аз много го обичам, жена му е виновна че спя с него (ей това беше една от най-поразяващите глупости) дъра-бъра и т.н."
И след това изобщо спря да ми говори.
Еми сега пише от време на веме в клуба като самотна майка.
Та това което мисля аз е че мъжа ще се позабававлява още малко с тая заблудена сладурана Есме и след това ще я зареже да се оправя с детето сама, съмнявам се дори дали ще дава някакви пари. Е на нея всичко за живота и е ясно (или поне на такава се изкарва) та дано да се оправи.
аз тук исках да я попитам дали е така но тя не ми отговори Confusedвидях я че беше влязла но нищо не е казала видях че и ти си и задал въпроси на които не е отговорила.просто явно момичето не иска да се обяснява на никого а иска да получи отговори на въпроси които само тя знае.е няма как да стане Confusedимам няколко познати в подобна ситуация знам какво следва и в нейната,разбира се ако е такава каквато си мисля,но няма кой да ми отговори.6те и разкажа и трите случая пък дано да помогна и на нея и на него и на семеиството му.1-вият живя с момиче от друг град а семейството му и той са от софия като от жена си има6е едно дете и в последствие и от любивницата едно.живееха тайно с любовницата си докато тя не забременя после нещата нямаше как да се крият.призна детето.любовницата все искаше нещо(оказа се че живота вече не е купони и оргии).човека с достатъчно добро финансово състояние и със селски манталитет(който не му позволява да се разведе с жена си и да не мъчи поне нея).взе детето на любовницата си и го връчи на жена си да го гледа.а лиубовницата си изкара напълно луда в съда и после я захвърли като боклук.втория слу4ай беше по-лек и аз се надяжам есмералда да избере поне него.човекът от софия и любовницата от софия прави от него поне 5 аборта.разбра че той никога няма да се ожени за нея.съсипа си младоста и здравето и най-накрая и дойде акъла в главата.махна се от него и сега мисля даже че ще се жени.човека никога няма да напусне жена си защото тя е доста заможна.той се прави че върти бизнес с нейните пари и си живее живота покрай нея.напусне ли я ще остане гол като пушка и изобщо няма да е толкова привлекателен за девойките.та тои си предпочита така.3-тия случай е за двама уж много влюбени от провинцията.тои беше женен разведе се заряза жена си. много рядко и помагаше финансово.ожени се за любовницата си тя роди детенце.сега се появи нова изгора в живота му и си седи при нея.втората му жена твърде много приличала на първата(щото то не е лесно да въртиш къща и семейство)а пък той от това избягъл.та така есмералда дано да ти помогна да вземеш правилното решение.всичките любовници от моите истории са на твоите години и всичките си съсипаха живота.мъжете всичките са около 35 години женени и в добро материално положение.явно има такава тенденция за скрити семейства и многоженство.обаче в един момент хубавата ,сексапилна и винаги готова за неповторими преживявания любовница се превръща в копие на вечно мрънкащата и искаща нещо съпруга и вече никък не е привлекателна.а навън?навън е пълно с млади и жизнерадостни момиченца,които са готови на всичко особено за човек с пари Winkза радост не всички са такива. само тези които търсят лесното и една любяща жена не им стига.ако твоя случай е подобен на тези аз те съветвам да направиш аборт и след това да продължиш на пред.ще видиш като пораснеш че е било за добро.ако обаче е нещо по-различно направи го така както ти си решиш.защото аз не знам историята ти а само предполагам.

# 56
  • Мнения: 390
Здравей,Есмералда.За пръв път влизам тук,макар че за известно време и аз бях самотна майка.Само ,че на мен ми се случи на 33,а детето ми вече беше на 7.С една дума разведох се.
Зная колко боли да махнеш първото си дете.И аз го направих някога.Сега много пъти си мисля дали съм постъпила правилно.Не знам.Не мога да знам как щеше да се развие живота ми,но-студентка,бащата не знае иска ли не ще ли...Нищо сигурно,а ако нещо съм разбрала за децата то е,че искат сигурност.Не за хляба,сигурна съм,че ще го осигуриш.Родителите ти,Непременно им кажи,ще ти помагат финансово.Децата искат закрила.Спомням си как 5годишната ми дъщеря ми зададе въпроса:Мамо,ти не разбираш ли,че имам нужда от баща?Тогава заживяхме с приятеля ми.Повярвай и това не е лесно.Ама никак.
Но помисли си -този мъж постъпва така със съпругата си,дали  някой ден,няма и с теб да постъпи така,ако се съберете?Щом го е правил веднъж?
Иска ми се да ти кажа:Давай,любовта минава през всичко,но...ти си на 19.Животът е пред теб!!!Няма нищо по-хубаво от това да си на 19.Знаеш ли колко любов ти предстои?!
Опитай се да вземеш това важно решение Правилно.
Успех!!!

# 57
  • Мнения: 23
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ И ЗА ПОДКРЕПАТА И ЗА УПРЕЦИТЕ,ЗАЩОТО ВСИЧКИТЕ ТЕзИ НЕЩА НА МЕН СА МИ ОТ ПОЛЗА. НЕ САМ КАЗАЛА ЧЕ ЗНАМ ВСИЧКО ЗА ЖИВОТА,ПРОСТО ОСТОЯВАХ ОТДЕЛНИ МОМЕНТИ МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА.ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ ВЕЧЕ ВЗЕХ РЕШЕНИЕ И ТО Е, ЧЕ ЩЕ НАПРАВЯ "аборт" колкото и да не ми е приятно,но така ще е най-добре за всички най-вече за мен,но и за останалите по край мен!!! това е от мен,може да се заключи темата вече! Чао за сега може да се видим в някоя друга тема.
И още веднъж благодаря на всички,пожелавам ви много щастие,бъдете живи и здрави!!!

# 58
  • Мнения: 3 634
УСПЕХ, esmeralda!

Надявам се да се засечем в някоя и друга тема, но не и в този форум!

# 59
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Успех, Есмералда!
Както се казва - Господ да те пази! Сила и увереност да ти дава, в трудни моменти да ти вдъхва кураж!
С малчо с теб и ще се радвам да се видим в семейния форум когато поискаш  Wink  bouquet
До тогава - късмет и бъди щастлива! ДАно намериш мъжа в живота си - той да е само твой и да те обича както го заслужаваш!

# 60
  • Мнения: 23
blagodarq za pojelanieto,da ti se vra6ta tapkano:))))

# 61
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Есмералда, цяла нощ съм те мислила!
Преди да предприемеш каквото и да е - поговори с вашите! Знам че  е трудно - дори аз на 28 бях притеснена как ще го приеме баща ми - той е малко консервативен /оказа се МНОГО консервативен/, но не съжалявам, че им казах, а не ги поставих пред свършен факт, въпреки, че имахме много дълги и адски тежки разговори....
Кажи им какво си решила - нека и те си кажат мнението! Любовта все пак е по-силна от предрасъдъците! Бъди смела и сподели!
А за бащата - кажи му и на него! Да знае предварително....
Непременно говори с двете страни и нищо не прави преди това!
Успех в разговорите!   bouquet Пиши как се развиват нещата при теб - защото аз поне наистина те мислих почте цялата нощ и място не можех да си намеря....
Непременно говори с вашите, защото тяхната подкрепа ще ти е нужна и не само сега, а завинаги! А е хубаво да нямате тайни и недомлъвки помежду си!

# 62
  • Мнения: 3 394
На мен ми кипна!

Абе, Езмералда, бе момиченце... де ти е ума на тебе? Да се захващаш със женен мъж? Да не се пазиш по време на секс??? Бе не мислите ли вие бе?
Да ме извинявате (Езмералда най-вече) ама ми е писнало баш от такива. Какво сте хукнали по женени мъже? Толкова ли ергените се свършиха, че дайте да почнем с тези които вече си имат семейства? Ей, ма то... айде... млъквам.

Иначе, лека и безпроблемна бременност с едно здраво бебче на края. То не е виновно за глупостите на родителите си!
И добре дошла в отбора...

мамо ФИН, права си,но хората не мислят понякога какво причиняват на другите

# 63
  • Мнения: 2 498
Есмералда, каквото и решение да вземеш ,убедена съм, че ще е най-доброто за теб...
Успех и много късмет в живота newsm10!!!

# 64
  • Мнения: 592
Мила, Есми прочетах всички мнения и както и ти сигурно вече си се убедила, щом всички са почти на едно мнение, то има резон в това. Аз искам да ти кажа в същата ситуация като твоята какво ми се случи. Първо и аз бях на мнение, че с женен мъж - НИКОГА! Но съдбата реши друго. (Никога не казвай никога). Та така, започна нашата връзка. Тогава аз бях преживяла тежка загуба (на приятеля ми) и не исках сериозна връзка, а той без да ме мота от самото начало ми каза, че е женен има 2 деца и т.н. Така искарахме извесно време и като разумни хора решихме да прекратим нещата. Но пак нестана така като го мислихме.  Тогава открихме, че искаме да сме заедно. Аз поставих нещата ребром: ако искаш да си с мен - развод, ако не -- по-живо, по-здраво. Тука искам да подчертая, че разликата ни е 13 год. и той си имаше деца, но аз не. И така казано - сторено. Тука идва разликата с твоята история. Той се държа като истински мъж. Беше коректен към жена си и децата си. Имаше един период от време (около 1 год.), който ме помоли да изчакам, за да завърши дъщеря му, да не се травмира и т.н. Аз го напревих, но никога не съм се съмнявала, че той увърта. И още една съществена разлика - аз казах на моите родители. В началото им беше криво, но те се запознаха с него  видяха що за човек е и никога не съм имала проблем с тях, а подкрепата им е неоценима. 
Та с две думи искам да ти кажа - ситуацията е същата, но  поведението на мъжа ми беше такова, кавото трябва да бъде. Ти сама си прави изводите. А при мен резултата го виждаш в лентичката долу. Но аз имах още един касмет, че познавам децата му и сега малката му дъщеря живее пирнас и аз считам, че спечелих не само мъж, а и още едно дете.
Пожелавам ти успех и мисли с главата, а не със сърцето.

# 65
  • Мнения: 3 634
А жена му? Бившата де... Тя как е?

# 66
  • Мнения: 23
smisal?,kak da e?

# 67
  • Мнения: 3 634
Въпроса ми беше отправен към Sissa.
В смисъл тя как се опрвя? Живее ли с някой друг? Как е приела целия развод и раздялата...

# 68
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила Есме, явно не ти е било лесно да вземеш такова решение...Стискам палци да доведеш нещата до край - независимо дали няма да промениш мнението и да оставиш бебето (не те навивам нито да го запазиш, нито да направиш аборт). Стискам палци още да имаш силата после да продължиш по пътя, който имаш да извървиш! И най-много стискам палци да срещнеш "твоя" човек, онзи, който ще те направи щастлива и ще поиска да остареете заедно!
Късмет и до нови срещи в другите форуми!  bouquet

# 69
  • Мнения: 193
Есмералда, интуицията ми подсказва,че ти отдавна си направила твоя избор-темата я пусна,не защото искаше съвет, а просто мненията на хората за момичета с твоята история...Дано не си зависима от тях/от мненията на хората,имам впредвид/ Не ми приличаш на човек,който се отказва лесно.Съвсем искрено и от сърце ти желая да си щастлива и много силна!

# 70
  • Мнения: 843
А жена му? Бившата де... Тя как е?

    Представям си какво и е, МОФ - Голямата дъщеря е завършила, малката е при новото семейство...  много и е "весело".
      Винаги остава единия , който нощем впива празен поглед в нищото...и не престава да се пита.

    Никого не съдя:-)) Желая щастие... кой както може да го открие,  Стига да няма наранени от това.

изв. за о-ффф , който всъщност не е офф.

# 71
  • Мнения: 2 863
Въпроса ми беше отправен към Sissa.
В смисъл тя как се опрвя? Живее ли с някой друг? Как е приела целия развод и раздялата...

И аз се извинявам за офф-а.....
МОФ, не те познавам и те моля да не го взимаш лично към теб, но понеже в твоите постинги го усещам най-силно, цитирам теб. Има един подтекст в това което винаги пишеш, смисъла на който е, че "някоя" ти е взела мъжа....Докато мислиш така винаги ще изпитваш и  озлобление и гняв и един куп други чувства, които просто ще те изядат отвътре, а най-лошото е, че ще ти пречат да се почувстваш отново наистина щастлива....Не ти ли е минавало на ум, че така този дето най- те е огорчил всъщност излиза невинен едва ли не... понеже "оная" е такава... онакава.... тя вероятно е всичко дето си мислиш за нея:))) но не ти е взела мъжа...Той си е тръгнал... тя насила от вас не може да го изкара....Понеже съм била и от двете страни ти казвам- винаги решението е в мъжа. Много мъже кръшкат, но си остават женени, малко са тия дето си тръгват....
А вината за това, че единия в двойката е наранен е на този, който решава да си тръгне, вместо да се опитва да решава проблемите в семейството.
На Есмералда човека според мен е от тия дето ще си останат женени и затова решението й колкото и да е трудно ми се струва правилно...

# 72
  • Мнения: 3 634
Въпроса ми беше отправен към Sissa.
В смисъл тя как се опрвя? Живее ли с някой друг? Как е приела целия развод и раздялата...

И аз се извинявам за офф-а.....
МОФ, не те познавам и те моля да не го взимаш лично към теб, но понеже в твоите постинги го усещам най-силно, цитирам теб. Има един подтекст в това което винаги пишеш, смисъла на който е, че "някоя" ти е взела мъжа....Докато мислиш така винаги ще изпитваш и  озлобление и гняв и един куп други чувства, които просто ще те изядат отвътре, а най-лошото е, че ще ти пречат да се почувстваш отново наистина щастлива....Не ти ли е минавало на ум, че така този дето най- те е огорчил всъщност излиза невинен едва ли не... понеже "оная" е такава... онакава.... тя вероятно е всичко дето си мислиш за нея:))) но не ти е взела мъжа...Той си е тръгнал... тя насила от вас не може да го изкара....Понеже съм била и от двете страни ти казвам- винаги решението е в мъжа. Много мъже кръшкат, но си остават женени, малко са тия дето си тръгват....
А вината за това, че единия в двойката е наранен е на този, който решава да си тръгне, вместо да се опитва да решава проблемите в семейството.
На Есмералда човека според мен е от тия дето ще си останат женени и затова решението й колкото и да е трудно ми се струва правилно...

Ооооох... болната ми тема Grinning

Вината според мене е и на двамата (туй за моя случай де). Онзи ми се кълнеше в какво ли не, а онази... с нея си пиехме бирата и си клюкарствахме лятото на 2004. Та и двамата ме пронизаха в гърба. Не можех да го очаквам нито от него, нито от нея.
Както и да е... да си трошат главите сега. Да си раждат там деца и да си ме оставят мен на мира заедно с моите. След толкова  лайна дето са се сипали по главата ми последните няколко години вече съм почнала да мисля, че периода на лайната отминава.
Хич, ама хич не ме е еня какво става с тях. Господина да си плаща издръжката, аз съм happy!
А онази... такива безморални като нея дълго не ще да просъществуват. Да знае, че някой е женен, жена му е бременна, а и малко дете имат... и пак да му се върже на въдицата. То тъпа да я нарека пак ще й е малко... Не един или два пъти съм мислила да хвана влака и да й ида на гости, пък да й разкажа за какъв точно се е хванала... ама си викам, дай й да страда и на нея. Няма само аз, я... Тя си го е изпросила!
Да, той тръгна... аз тогава бях прекалено афектирана от хормони и подобни та изплаках очите си... Ама сега ми е кеф. Няма кой да ми пропива малкото пари. Ходя облечена с нови дрехи, децата ми имат играчки, книжки, храна. Щастливи сме макар и без татко.
Ама инак някак си се впрягам както и със случая на Есмералда. Та моля ви се, трайте ме!

# 73
  • Мнения: X
Ама инак някак си се впрягам както и със случая на Есмералда. Та моля ви се, трайте ме!
Не виждам нищо ненормално в това. За съжаление явно трябва да изминат дълги години, докато на човек му премине. Не е хубаво да се таят такива чувства - злоба, гняв, яд.. обаче смятам че е съвсем нормално. Просто няма начин, няма измъкванката. Докато той е с нея, а ти си сама, или самотна, или като каквато и да се окачествяваш точно, няма да има промяна. Но и това е до време.  Hug

# 74
  • Мнения: 3 634
Тази тема се разводни съвсем, та мое последно ОФФ:

На 2 пъти имах шанса да не съм сама, а да имам някой до мене. Но избрах самотността... и защо? Защото ми е по-добре така. А и мъжете са били... мани мани...
Сега след последното фиаско смятам да се и застоя сама за известно време, да не търся. Ако през това време някой ме намери, добре. Аз самата не търся.

# 75
  • Мнения: 331
прочетох всичко и почти ми олекна, като видях какво си решила, мило момиче.

не мога да те поздравя за избора, защото ... аборта не е за поздравления,
но те поздравявам, че взе това трудно решение.
и аз направих аборт на 19 и си мислех, че света за мен е свършил.
бащата, той на 20, си отдъхна и много ме обичаше. аз го намразих, разбира се, защото ми причини това страдание. /не физическо/.
като погледна назад, НЕ СЪЖАЛЯВАМ. да, сигурно е грях, сигурно е опасно за здравето, сигурно има 1000 причини да не се прави аборт.
но сега, когато съм щастлива майка на три деца и понякога се сещам за тогава и се опитвам да проектирам живота си, ако бях родила на 19... тръпки ме побиват... щях да съм без образование, щях да съм без баща на детето, без още две деца... защото ако затънеш веднъж, сигурна съм - че се страхуваш да опитваш пак...

на 22 родих, пак ми се струваше рано, /както и на цялото ми семейство, приятелки и всички/ но тогава и за миг не се поколебах. просто знаех, че този вече е моя човек.
освен това, човек има СЪДБА, която следва. вероятно твоята съдба е друга, и тя ти дава шанс за други неща... може би - да срещнеш някой друг, или да учиш или бог знае какво.
подкрепям те за избора  bouquet Hug. тежко ще ти е, но времето лекува.

ползвай противозачатъчни, явно лесно прихващаш!  и си помисли пак дали си струва да си със женен мъж, който те дели с друга. ако иска да се разделя - да се разделя. дай му някакво време, и ако не се раздели - намери си някой 20 годишен пич и си купонясвай с него. сега ти е времето!

# 76
  • Мнения: X
щях да съм без баща на детето, без още две деца... защото ако затънеш веднъж, сигурна съм - че се страхуваш да опитваш пак...
Е те това ме разби направо.
Много ти благодаря, много подходящо място намери да го напишеш!
Добре че те има да ни отвориш очите как сме я закъсали...
 newsm34 newsm34 newsm34

# 77
  • Мнения: 1 425
Има разлика.
Едно момиче на 19 няма никакъв опит (не се сърди Есме но е така, това не е лошо - аз на твоите години имаш даже по-малък опит от това което ти предполагам вече си научила).
Една жена на 25-30 и нагоре се предполага да има: повече житейски опит, професия, някакъв трудов стаж, да знае какво да очаква от хората и какво иска от живота. Или поне част от изброените.
Е има изключения и в двата случая.
Но да - мнението горе е доста директно (в мой стил) - някой хора биха го нарекли грубо.

# 78
  • Мнения: 843
щях да съм без баща на детето, без още две деца... защото ако затънеш веднъж, сигурна съм - че се страхуваш да опитваш пак...
Е те това ме разби направо.
Много ти благодаря, много подходящо място намери да го напишеш!
Добре че те има да ни отвориш очите как сме я закъсали...
 newsm34 newsm34 newsm34

  Каси, споко,  нали точно ти написа , че всеки гледа от неговата си камбанария:-))) И че е  нормално и прочие... защо се впрягаш пък ти сега. Всеки както си го направи. Сама с дете пак можеш да срешнеш и мъж и второ да си  имаш, Аз съм пример за това и не се уплаших.

 

# 79
  • Мнения: 331
щях да съм без баща на детето, без още две деца... защото ако затънеш веднъж, сигурна съм - че се страхуваш да опитваш пак...
Е те това ме разби направо.
Много ти благодаря, много подходящо място намери да го напишеш!
Добре че те има да ни отвориш очите как сме я закъсали...
 newsm34 newsm34 newsm34

не мога да не ти отговря, защото съм писала и в твоята тема.
и мнението ми е било обратното.

просто в твоя случай, доколкото си спомям, и двамата ИСКАТЕ детето. само че твоя китарист изведнъж изперка от шубе и избяга.
освен това ти не си на 19 и наистина си искаш бебето!
и когато ТОЙ ти каза да го махаш, ТИ рискува. и знаеш че имаш сили да се справиш!

Есмералда е на 19 години, ходи с женен мъж, случайно забременява, знае, че няма да се справи, а мъжа решава много по мъжки да избягат в друг град...
какво общо има това с твоята история, касиопея?

а за моята камбанрия ще кажа следното - ако на 19 бях забременяла от мъжа, с когото съм в момента, сигурно щях да имам четири деца вече.

мисля че да подкрепиш някой не означава само да го потупаш по гърба и да му кажеш браво. може би наистина трябва да му отвориш очите. мисля, че затова всички сме тук.

тва е.
смятам, че есмералда постъпва правилно.
смятам, че и ти постъпваш правилно.
просто двете сте в различни камбанарии.

# 80
  • Мнения: 2 863
щях да съм без баща на детето, без още две деца... защото ако затънеш веднъж, сигурна съм - че се страхуваш да опитваш пак...
Е те това ме разби направо.
Много ти благодаря, много подходящо място намери да го напишеш!
Добре че те има да ни отвориш очите как сме я закъсали...
 newsm34 newsm34 newsm34

смятам, че есмералда постъпва правилно.
смятам, че и ти постъпваш правилно.
просто двете сте в различни камбанарии.


 smile3501  202uu

# 81
  • Мнения: X
Е, ще прощавате всички, май съм твърде докачлива...  Embarassed
Есме, наистина постъпваш правилно. Според мен.

Общи условия

Активация на акаунт