След епилация?

  • 13 856
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Не се продава при мен розова вода. Но и съм абсолютно скептично настроена към качествата и. Никога и за нищо не ми е помагала. Все съм се чудила с какво са убедили толкова хора че това става за козметично средство... С цена вероятно. newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 5 656
И аз го имам този проблем. При мен помага обилно намазване след епилацията с някакъв спиртосъдържащ лосион (но не крем) или дори афтършейв  Crazy Ако нямам нищо, а се налага спешно, дори и обикновен лавандулов спирт върши работа. И наистина никакво мокрене поне няколко часа, за да се затворят порите, това го знам от моята козметичка.

# 17
  • Мнения: 73
Аз съм пробвала със спиртосъдържащи лосиони преди да открия бебешката пудра. По този начин ефективно премахвах мазнината от кожата след сваляне на остатъците от кола, обаче с времето установих, че бебешко олио+бебешка пудра е доста по-добре за кожата от изсушаване и спирт. След второто, не само точици но и сериозно възпаление като нищо си докарваш. newsm78 Кожата и без това гори, хич не и е до драстични средства които дразнят още повече. В крайна сметка открих че няма нищо лошо за кожата ми от бебешкото олио с което свалям колата и няма нужда да го махам със спирт. Все пак тези продукти са направени за изключително нежна бебешка кожичка и с цел да предпазват дупето от възпаление.
Това непосредствено след самата процедура. Иначе в промеждутъка между две процедури какво ли не съм пробвала -и спиртосъдържащи, и тоници, и лосиони и млека, и кремове разни (от козметични и до лечебни)...нула резултат. newsm78 Сега ще го видя това алое, макар да не вярвам в чудеса. newsm78

Сега се сещам...а какво още се ползва за подсечено бебешко дупе?  newsm78 Да се възпролзваме от чуждия опит. Ха дайте акъл- отдавна бебе не съм гледала. Пенатени кремчета ами нещо по-лечебно за тази цел?

# 18
  • София
  • Мнения: 5 656
Крем Бочко  Peace Разнася се по-добре, по-мек е от Пенатен и върши същата работа. Всъщност моят опит, който предложих, е след ползване на епилатор, може би при теб с кола-маска е различно  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 324
Пробвала ли си с лентички? Би трябвало с тях да се получават по-малко зачервявания отколкото с горещата кола. При мен червените точки намаляха откакто ги използвам.
Иначе за лятото бих ти препоръчала да ползваш автобронзант. Има и един тониран лосион Avon Slim & Sleek Leg Perfector, с който кожата на краката изглежда страхотно. Мирише гадничко, но си струва да се пробва.

# 20
  • Мнения: 73
Пробвала ли си с лентички? Би трябвало с тях да се получават по-малко зачервявания отколкото с горещата кола. При мен червените точки намаляха откакто ги използвам.
Иначе за лятото бих ти препоръчала да ползваш автобронзант. Има и един тониран лосион Avon Slim & Sleek Leg Perfector, с който кожата на краката изглежда страхотно. Мирише гадничко, но си струва да се пробва.


Не ползвам гореща кола, а топла. Лентичките са поне 5 пъти по-неефективни от тази кола която ползвам. И много по-скъпи. Ще се разоря с лентички ако всичко обезкосмявам с тях.  Може да е вариант за този който има много малко.
Мерси за лосиона но козметика на Ейвън не ползвам принципиално. Но ще опитам с автобронзант някакъв дали се позаличават. Само да си намеря някакъв с меко действие.

# 21
  • Мнения: 1 324
А коя кола ползваш?

# 22
  • Мнения: 73

А ти къде си?
Не я откривам в нета, няма някакво название.
Топла, за тъмни и силни косми, обогатена с вит Е, зелена на цвят, предназначена за използване с лентички.

От опит, колата която не е за силни и тъмни косми е много по-малко ефективна, не маха с едно лепене всичко и въобще е загуба на време и пари. Разни обогатени с незнам си какво и за чувствителна кожа избягвам.

# 23
  • Мнения: 1 324
В Бг. Тук дали я има? Изобщо кола къде се продава? До скоро ползвах епилатор и през ум не ми е минавало да си усложнявам живота с коли-моли. Откакто пробвах лентичките кожата ми наистина не се възпалява така, но вярно са си разоряващи.

# 24
  • Мнения: 73
В Бг. Тук дали я има? Изобщо кола къде се продава? До скоро ползвах епилатор и през ум не ми е минавало да си усложнявам живота с коли-моли. Откакто пробвах лентичките кожата ми наистина не се възпалява така, но вярно са си разоряващи.

Нямам представа. От сто години не съм си била. По време оно, имаше някакви, но много далеч от това което се ползва по козметични салони- даже не съм си помисляла да пробвам. Доста сложни ми се виждаха в употреба. Докато тук в магазините има целия професионален арсенал на кола-маски, лентички, шпатули...всичко за каквото се сетиш. Моята кола се стопля директно в кутийката си в микровълновата, има си индикатор на градусите и точно знаеш достигнала ли е нужната температура. Много си я харесвам- работи се елементарно с нея. Ленти на рулон с различен метраж също се продават, та даже и по магазините за 1 дол.

Аз тук набарах някакъв бронзиращ лосион на щерка ми и сутринта се понамазах. Засега не виждам никакъв потъмняващ ефект, но много по-голяма гладкост и страхотно ухание. Май ще си го приватизирам. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 54
Аз доста се позачудих в една тема в ДиС един куп жени се изказаха че преди да идат на гинеколог ходели на кола маска. newsm78  Аз ли само съм така чувствителна... Абсурд да се покажа веднага след кола. Пред гинеколог с бръснача.

И аз си мислех за солариум въпреки че избягвам такива състаряващи кожата процедури. Предпочитам си се беличка поне зимно време като не ходиш разголен. А дали от бронзиращ лосион също биха се позаличили? Поне някакво средство за екстрена нужда да е... newsm78

Пробвала съм хидрокортизонов крем, особен ефект не забелязах. Препоръчаха ми някакъв крем с алое, ще го купя и ще кажа помага ли. newsm78


bezant, с бръснене няма точици, но пък си прозират черните връхчета на космите и...кожата изглежда черна Simple Smile абе с една дума личи си кога е бръснато  Blush На всичкото отгоре си боцка както и добре да си се постарал (като погалиш против косъма). И на другия ден си пак с бръснача. Пък и не е приложимо жилетчето навсякъде.
Ами права си да, аз затова казах, че е индивидуално, защото на мен нищо не ми прозира, но аз съм светла и дайе да не си бръсна раката от коляното нагоре не ми се личат косъмчетата. просто не при всеки е приложимо. Дано намериш лек, че е неприятна работа, може да не е здравословен проблем, но всеки иска да изглежда добре и да няма притеснения.

# 26
  • Мнения: 73
Мога само да завиждам на такива, на които не им личат. Аз съм бяла, а косъмът черен. Всичко личи безобразно, даже там където е само пух. Sick На всичкото отгоре Господ косми дал...колкото щеш... ooooh! И там където други не са си и помисляли...

# 27
  • Мнения: 56
Аз съм пробвала със спиртосъдържащи лосиони преди да открия бебешката пудра. По този начин ефективно премахвах мазнината от кожата след сваляне на остатъците от кола, обаче с времето установих, че бебешко олио+бебешка пудра е доста по-добре за кожата от изсушаване и спирт. След второто, не само точици но и сериозно възпаление като нищо си докарваш. newsm78 Кожата и без това гори, хич не и е до драстични средства които дразнят още повече. В крайна сметка открих че няма нищо лошо за кожата ми от бебешкото олио с което свалям колата и няма нужда да го махам със спирт. Все пак тези продукти са направени за изключително нежна бебешка кожичка и с цел да предпазват дупето от възпаление.
Това непосредствено след самата процедура. Иначе в промеждутъка между две процедури какво ли не съм пробвала -и спиртосъдържащи, и тоници, и лосиони и млека, и кремове разни (от козметични и до лечебни)...нула резултат. newsm78 Сега ще го видя това алое, макар да не вярвам в чудеса. newsm78

Сега се сещам...а какво още се ползва за подсечено бебешко дупе?  newsm78 Да се възпролзваме от чуждия опит. Ха дайте акъл- отдавна бебе не съм гледала. Пенатени кремчета ами нещо по-лечебно за тази цел?
За подсечено дупе  Mr. Green е много добро и това кремче,но го дават приложимо и за други кожни проблеми. Peace

# 28
  • Мнения: 2 229
Мога само да завиждам на такива, на които не им личат. Аз съм бяла, а косъмът черен. Всичко личи безобразно, даже там където е само пух. Sick На всичкото отгоре Господ косми дал...колкото щеш... ooooh! И там където други не са си и помисляли...

Аз не съм толкова бяла, но за другото те разбирам. Laughing Освен фото или лазерна епилация, не знам какво друго може да помогне. Confused

# 29
  • Мнения: 73
Мога само да завиждам на такива, на които не им личат. Аз съм бяла, а косъмът черен. Всичко личи безобразно, даже там където е само пух. Sick На всичкото отгоре Господ косми дал...колкото щеш... ooooh! И там където други не са си и помисляли...

Аз не съм толкова бяла, но за другото те разбирам. Laughing Освен фото или лазерна епилация, не знам какво друго може да помогне. Confused

Мижи да те лажем. След лазерната стават още повече. Лично мнение, както и мнение на специалист занимаващ се с това. Повече никога! А и си е пълно разорение. И болката нечовешка.

Магнолия, мерси за кремчето ама дали ще го намеря... newsm78 Ти от къде си?

Общи условия

Активация на акаунт