Пазаруване с виртуална кредитна карта ДСК! Помощ!

  • 20 669
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
Добре де, пейпал не ти ли я приема виртуалната? Аз и в пейпал съм с нея. За виктория не знам, не съм пазарувала от там.

# 16
  • Мнения: 1
здравейте Hug
Мила-мама го е обяснила много точно,при плащането с виртуалната карта няма никакви такси и комисионни,така ми обясниха в дск.тя е вързана към разплащателната сметка,но за да се разплащаш с нея трябва да си прехвърлиш колкото парички ти трябват във виртуалната карта.Само не разбрах как точно става това Thinking Thinkingдали не е вид онлайн банкиране newsm78 но пък не намерих нищо в интернет страницата на дск ooooh!
моля ако може някой да обясни как става точно прехвърлянето на парички от сметката в картата и обратно Money

# 17
  • София
  • Мнения: 1 715
Oт сайта на ДСК влизаш в ДСК Директ с име и парола, които би трябвало да са ти дали. Отиваш на Превеждане по сметка или нещо подобно - горе вдясно и ти зарежда наличността по всичките ти сметки. Има поле, в което да въведеш сума, която да прехвърлиш в картата си.

# 18
  • Мнения: 274
Отгоре има табове, второто е Банковите ви карти. Като се влезе там, вляво има Зареждане на виртуална карта. Другото Мила-мама го е обяснила.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 275
.....
в търсачката не намерих нищо точно за тази карта  newsm78

Така ли? Опита ли с "виртуална виза карта" или "виртуална виза ДСК карта"

Аз захранвам виртуалната през ДСК Директ непосредствено преди плащането. И тъй като смятам грубо в евро, долари и т.н. после каквото остане веднага си го връщам. Виртуалната карта стои на нула винаги. Какво да изтеглят от нулева сметка? Навсякъде се въвеждат данните на виртуалната карта, а сметката към нея е празна. Не знам правилно ли го обясних. Всъщност в клон на ДСК си е най-добре да се пита. Там ще обяснят най-добре мисля.

Не си счела Редутската тема.
Доста хора се оплакаха там с  "-" в ДСК картите (аз не съм от тях), т.е. отрицателен баланс, такa че може да изтеглят и от 0, от 10 лв. в сметка да се дръпнат примерно 100 лв. и да си -90 лв. ... , че и официално писмо от ДСК беше публикувала mamma

# 20
  • Мнения: 274
Мда, скоро не съм чела в редутската... Те сигурно затова ми я бяха блокирали като не ме открили да потвърдя плащанията.
Тогава обаче идва въпроса За чий, аджеба, ни е тая виртуална карта, като на практика и от нея може да ти точат хакерчетата?
Може би да има различни - ти п кредитни и тип дебитни  newsm78 Защото аз като съм плащала в Редута и съм прехвърлила по-малко отколкото ми е сметката, не ми приема плащането. Понякога забравям тия проценти, дето ги добавят за пакетаж ли там за какво са... Като се замисля винаги като са били по-малко парите във виртуалната, не ми приема плащането.
Иди ги разбери значи, при мен така, пък при други "минус"  newsm78

# 21
  • Мнения: 0
От години пазарувам в ebay с виртуална кредитна картана ДСК.
Ползва се така:
https://dskbank.bg/help/cards.htm
Няма начин при използването и да има отрицателно салдо, т.е. може да се разполага само със сумата заредена по нея.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 715
Струва ми се изключено да съм на минус. Случвало се е да забравя да заредя картата и да се пробвам да платя. Не става. Ползвам я от около 3 години. Любопитно ми е наистина ли е възможно Thinking

# 23
  • Варна
  • Мнения: 239
 Първо искам да уточня, че Виртуалната карта има функционалните възможности на кредитна карта, но но всъщност е дебитна. Поради тази причина, на теория, е абсолютно невъзможно наличността по нея да е с отрицателен знак. На практика обаче се оказва, че в банка ДСК всичко е възможно.
Днес за пореден път виртуалната ми карта се оказа " на минус" и пак успяха да ме вбесят. Служителката твърдеше, че това е кредитна карта и щом е на минус, значи имам задължение и трябва да го погася. Е по-голяма простотия и некомпетентност не съм срещала. Според мен, когато виртуалната карта е с минусова наличност, единствената възможна причина е грешка в осчетоводяването на транзакциите. Което обаче банката категорично отказва да признае, а вместо това всеки път се опитват да ме убедят, че аз съм причина за проблема.

# 24
  • Мнения: 17
Здравейте!
Аз също имам дебитна карта в ДСК с електронно банкиране. Често пъти съм излизала на минус - вярно, че са само някакви стотинки(ако не съм направила правилна преценка за сумата спрямо евро или долари...), но определено изглежда абсурдно... Искам да попитам ако си открия виртуална карта на базата на разплащателна сметка, IBAN, имената и цялата информация е идентична с тази на разплащателната сметка или е различна?
Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 15:45 от teti_

# 25
  • Мнения: 0
За щастие не е еднаква. Само се води на твое име, но има друг номер и няма IBAN. А това, което написа K a t r i n  е абсолютно вярно. Когато например имаш банков кредит и настъпи падеж на вноска по него, дори и да няма достатъчна наличност по сметката, те инкасират сумата и салдото става отрицателно до ново постъпление по сметката. (Въпреки, че картата която е свързана с тази разплащателна сметка е дебитна.) Това не е грешка в осчетоводяването, а по скоро все едно са те кредитирали за момента по тази транзакция.

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 21:08 от excite

# 26
  • Варна
  • Мнения: 239
За щастие не е еднаква. Само се води на твое име, но има друг номер и няма IBAN. А това, което написа K a t r i n  е абсолютно вярно. Когато например имаш банков кредит и настъпи падеж на вноска по него, дори и да няма достатъчна наличност по сметката, те инкасират сумата и салдото става отрицателно до ново постъпление по сметката. (Въпреки, че картата която е свързана с тази разплащателна сметка е дебитна.) Това не е грешка в осчетоводяването, а по скоро все едно са те кредитирали за момента по тази транзакция.

Не съм съгласна! Говорим за различни неща. Може би ако има кредит се процедира според условията, при който е договорен, но случая не е такъв. Грешки стават когато не се осчетоводява блокираната при искането за авторизация сума и тя си остава блокирана. И така на практика се получава, че все едно сте платили два пъти за едно и също нещо. А блокираните суми се освобождават чак след 45 дни. Единия път ми отговориха така : " Ама защо се притеснявате, те парите ви са си там. Никой не ви ги е взел. След 45 дни ще си ги получите." Е на това какво да отговориш? #Cussing out

Здравейте!
Аз също имам дебитна карта в ДСК с електронно банкиране. Често пъти съм излизала на минус - вярно, че са само някакви стотинки(ако не съм направила правилна преценка за сумата спрямо евро или долари...), но определено изглежда абсурдно... Искам да попитам ако си открия виртуална карта на базата на разплащателна сметка, IBAN, имената и цялата информация е идентична с тази на разплащателната сметка или е различна?
Благодаря предварително!

За стотинки съм съгласна, защото обикновено се плаща по курса на деня в който се усвояват блокираните суми. Виртуалната карта се издава към разплащателната сметка, но може да  се използва само за разплащания чрез Интернет. Не може да изтеглиш пари от банкомата с нея, нито да платиш на касата в някой магазин. Затова е доста по-различна от останалите. Сумите който са прехвърлени в нея са невидими за обикновените банкови служители и не могат да бъдат използвани за нищо друго. Например ако поискаш от гишето в банката разпечатка от банковата си сметка, сумите във виртуалната карта ще липсват.  Така че, дори таксата за обслужване в края на месеца не могат да ми вземат от тази карта / всъщност и ти самата не можеш да си ги изтеглиш на касата, ако си забравила да върнеш парите от виртуалната в дебитната карта/.  А виртуалната карта е дебитна , защото в момента на плащане ако наличността не е достатъчна, просто не ми приемат поръчката и ме уведомяват че има проблем с плащането. Така че минус от порядъка на 200 лв. във виртуалната карта си е безспорна грешка на банката

# 27
  • Мнения: 17
Много благодаря за отговора!
Салдото никога не е било отрицателно  Laughing, но наличността е била.

Последна редакция: пн, 06 авг 2012, 22:52 от teti_

# 28
  • Мнения: 2 352
Здравейте, повдигам тази тема, защото искам да си издам виртуална карта. Все още ли на ДСК е най- изгодно? Във всички международни сайтове ли може да се плаща с нея? Конкретно ме интересуват Amazon.de, Amazon.uk, Feelunique, Lookfantastic, Argos, Asda. 

# 29
  • Мнения: 14 483
Amazon.uk, feelunique, lookfantastic - да Peace

Общи условия

Активация на акаунт