Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
тъй като не намерих, достатъчно информация относно това, дали някой се е възползвал от услугите при раждане на компании за допълнително здравно осигуряване, си позволих да запитам, дали някой от вас е ползвал такава помощ?- да споделим опит.
Аз съм осигурена в   Общинска Здравно Осигурителна Компания, и по договор могат да ми възстановят разходи за болничен престой, прегледи и т.н, но до сега нямам информация, на някого да са възстановили такива разходи специално за раждане.
Имам информация че Дженерали са възстановявали дори и раждане секцио, но в клиника в Пловдив, а за нашето Габрово никакво инфо.
Ще се радвам на каквато и да било информация!

# 1
  • Мнения: 5 790
Да, Дженерали възстановяват разходи и не само в Пловдив!
Обаче ти най-добре да се обадиш на координатора ти в Общинска Здравно Осигурителна Компания и да питаш за всички подробности. Мисля, че това е най-добрия начин да се информираш адекватно.

# 2
  • Мнения: 262
аз днес отивам да си правя в Далл Богг.
координатора ми обясни, че имат в цяла България лекари и болници, с които работят.
и ще ми поемат раждането с избор на екип и ако се наложи консумативи  и лекарства.
до месец два ще имам инфо от първа ръка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 13
Привет!
Аз мога да Ви дам информация от първа ръка, стига да не е късно!Родих миналия октомври (2009 г. в Шейново /София, като ползвах избор на екип чрез "Далл Богг живот и здраве" и съм много доволна. При това се оказа, че Шейново не са изпратили картона ми в осигурителната компания и в резултат консултацията ми (те поемат и нея) не е платена. С цялата си наглост ми звънят 2 месеца след като вече съм родила, да ходя да си платя #2gunfire Говорих неколкократно с лекарката от "Далл богг ....", която отговаряше за нашата фирма и те ми възстановиха сумата (въпреки че отчетният период вече беше минал, че те нямаха вина за цялата тази работа и т. н.). Смятам, че са на ниво!
Успех!

# 4
  • Мнения: 262
подписах си договора вече с Далл Богг и дори координаторката ме заведе в родилното при доктора при който исках да раждам за да се уговорим каква ще е точно процедурата.
а също така казаха, че ще ми поемат и прегледа преди раждането в частния кабинет на същия този лекар, защото няма как да ме види в болницата ако не почна да раждам,
а аз искам да отида за собствено успокоение Simple Smile
Дано всичко да е наред!
А някой ползвал ли е от т. нар. Вип стая и фонда дали ще поеме за нея?

# 5
  • Мнения: 2
Не се лъжете с  Дженерали Закрила..Имам разширен пакет и не ни покриха избор на лекар при раждане, въпреки че координаторката потвърди по телефона.. Големи разправии бяха и на среща ходих с двама директори..много измислена работа.. писах в блог за това

http://www.stoilov.org/


Ето и копие тук:


Блогът за Африка, музика и нещата от живота

    * I
    * Links
    * PD

Дженерали Закрила Здравно Осигуряване АД - некоректни!

Публикувано: July 7, 2010
В категория: гост-блогър, здравеопазване, измами | Коментирай

Първо искам да благодаря за предоставената възможност на www.stoilov.org да споделя като гост-блогър преживяването си с “Дженерали Закрила Здравно Осигуряване” АД през последните два месеца.

Застрахован съм допълнително през работодателя си с разширен пакет, като мога да ползвам опция за застраховка и на членове на семейството, и в началото на календарната 2010 застраховах съпругата си. Беше бременна и ни предстоеше ражданаето на сина ни през Май 2010. Средата на Април 2010 съпругата ми провежда телефонен разговор с нашия координатор в Закрила с ред въпроси относно покритие по раждането, престой в болницата, избор на лекар и тн. Получава потвърждение, че въпросната опция “Избор на лекар” за раждането се покрива от “Дженерали Закрила Здравно Осигуряване” АД и съответно преди раждането (планувано секцио по медицински причини) направихме “Избор на лекар” за раждането в 1АГ болница “Света София”. Предпочитахме с избор на лекар, тъй като не искахме да даваме пари “под масата”, да ни “гледат в ръцете” и т.н. Всички знаем как се действа в българските болници.

След раждането набавих необходимите документи (епикриза, фактури и тн) и подадох молба за възстановяване на разходите за “Избор на лекар (раждане)” за 900 лв. и 160 лв. за 4 дневен престой във “VIP стая с две и повече легла” (цитирам точните наименования от фактурите). В разширения пакет имам опциите:

Пакет 4:10.Избор на лекар при консервативно лечение в болнична помощ

Пакет 4:5 Настаняване на болен в болнично лечебно заведение до 5 дни за една осигурителна година стая с едно легло

и съответно предполагах, че няма да има проблем- уви не съм познал. Около 2 седмици по-късно проверих в web-система и видях НЕПРИЗНАТА СУМА и за двете фактури.

Обадих се на координатора да попитам как се процедира и защо не са ми признати фактурите и получих троснат въпрос дали искам да пусна запитване към финансов контрол за проверка. Щял съм да получа отговор по email и тел. до 3 дни. Казах “ДА” . Междувременно споделих проблема си с мениджъра на HR&А на компанията, за която работя и разбрах, че има и други колеги, които имат подобни проблеми с възстановяване на по-големи разходи (повече от ок.100 лв например). Обеща ми да ескалира към нашия Key Account Manager в Закрила. След 3 дни ми се обадиха с отоговор, че ще трябва да изчакам още няколко дни, тъй като “шефовете” са в чужбина и не са разгледали случая. След още няколко дни пак ми се обадиха да изчакам, че имали много работа. Накрая директорът на следпродажбено обслужване изпрати имейл на мениджъра на нашия HR&А отдел, като най-безцеремонно обясняваше как Закрила са поели операцията “секцио”(което е направено по елективни/медицински причини и за която аз не съм представил фактура, тъй като се поема от НЗОК, а и в сайта на 1АГ болница пише, че избор на лекар +секцио е 1200 лв)..иначе споделяше, че са сбъркали и ще възстновят фактурата от 160 лв за престой в болницата, грешно го били интерпретирали ..Посмях се, въпреки че ми се ревеше – изгубих си парите заради тях, а сега ми губеха и времето и се правеха на луди…Отговорих им на мейла, че не съм съгласен с това което казват и междувременно посиках среща… явно по телефон и с мейли нямаше да се разберем..След ден-два имах дата за среща за след седмица и очаквах да видя резултат…На срещата бяха директор “Следпродажбено обслужване” и Директор (доктор по образование) на дирекцията, която прави медицинските пакети. Говорихме около 1,5 часа на висок тон и нищо съществено не постигнахме. Дори докторът не се беше запознал с документите, а говореше наизуст. Вдигаше рамене и правеше физиономии от тип ”Сори пич, какво да правим, прекарал си се..”. Посъветва ме да съдя болницата, тъй като те са ми взели парите.. Никаква кооперативност и разбиране, не се чувствах дори и за малко като клиент и извода, който направих е че не ги интересува дали сме им клиент или не.. Само записваха за тяхно вътрешно разследване, което нямало да промени нищо за моя случай.. Не мога да ескалирам на по-високо ниво-случаят е минал през съвет или борд на директорите и от тук нататък мога само да ги съдя (Което бих и направил, ако намеря дебела докторска книга в която да пише, че раждането е консервативно лечение). Много добре са си “опекли питката” и документално не можеш да ги “бутнеш” за нищо. Може и такава да е политиката -да играят с болницата, координаторът ти казва - поемаме разхода, няма проблем – ти си даваш парите, те ги делят и после те вкарват в приключение..знае ли човек, каква е схемата…

В заключение техният отговор е: раждането НЕ е консервативно лечение (консервативно е всичко различно от оперативно), а е физиологичен акт и опцията “Пакет 4:10.Избор на лекар при консервативно лечение в болнична помощ” не може да се ползва. Това че координаторът ни е посъветвал да го направим, съответно е недоказуемо, тъй като според тях няма запис на разговора( според мен е скрит) и в случая остава за моя сметка.

В периода от повече от месец, през който се занимавах разбрах, че организацията в “Дженерали Закрила Здравно Осигуряване” АД куца, прехвърлят си отговорности, меко казано лъжат и дори официалния отговор с подпис и печат, който ми пратиха е неадекватно написан – че не ми възстановяват разхода, тъй като има оперативна намеса (нещо за което говорихме, че е по медицински причини и аз не съм го завел като претенция към Закрила, тъй като е по НЗОК).

Моят съвет към аудиторията е, ако тепърва избирате допълнително здравно осигуряване – избягвайте Закрила, ако сте към тях -сменяйте ги, ако пък искате да имате и компанията за която работите Ви предлага само Закрила – искайте писмено от Закрила да ви потвърдят, че ще Ви възстановят разходите за манипулации, преди да ги направите и четете внимателно приложение 2. Иначе ще си дадете парите на някоя болница и после ще блог-вате като мен.

# 6
  • Мнения: 262
jico съжалявам за вашите лоши преживявания!
Аз искам да споделя колко съм доволна от Далл Богг.
Преди 20 дни родих нормално във Варна в Окръжна болница с "избор на екип".
От фонда ми поеха плащането - директно направиха превод към болницата - не съм плащала нищо.
Вип стая не се поема, бях в нормална, но не съжалявам - исках Вип заради свижданията, но се оказа че ако някой ми дойде на свиждане не е проблем по всяко време да изляза.
Поеха ми и един платен преглед - консулт, преди да родя при лекаря при който исках да раждам.

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте!

Тези, които имат опит с Далл Богг, могат ли да кажат колко ориентировъчно им струваше сключването на здравната осигуровка.  Освен това, кога си я направихте - преди или след забременяването?  Аз бих искала, ако е възможно да ми покрият раждане в Токуда, които ми предстои догодина.  Ще се радвам, ако някой сподели малко повече за процедурата...

Мерси  Simple Smile

# 8
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Здравейте!

Тези, които имат опит с Далл Богг, могат ли да кажат колко ориентировъчно им струваше сключването на здравната осигуровка.  Освен това, кога си я направихте - преди или след забременяването?  Аз бих искала, ако е възможно да ми покрият раждане в Токуда, които ми предстои догодина.  Ще се радвам, ако някой сподели малко повече за процедурата...

Мерси  Simple Smile
И мен ме интерекува този въпрос! Grinning

# 9
  • Мнения: 426
Да върна темата, че сега се интересувам от допълнително осигуряване главно заради детето.

# 10
  • Мнения: 0
Какво трябва да съдържа фактурата? Предстои ми раждане и да знам какво трябва да отчета

# 11
  • Мнения: 8
Здравейте!Вие сами ли се осигурявате в тези компаний за които пишете или сте осигурени като корпоративни клиенти.Аз никъде не намерих индивидуално осигуряване което да може да поема раждане?

Общи условия

Активация на акаунт