Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 март 2010, 22:58 ч.

ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 6

• 36 042
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
Нашите свидетелства ще ги раздават на 24.05.Не е работен ден,но нашата фирма ще работи.Нищо,предупредих и ще отида на работа към обед Sunglasses.Нали трябва да има някой да циври на тържеството на децата.Дори и снаха си ще взема,че таткото е на смяна и хич не се вълнува от последния учебен ден на сина си.
На изходните има 6 по математика и 5.50 по БЕЛ.Дадоха ни характеристики,които са си същински отбий номер,както и ПРЕПОРЪчИТЕЛЕН списък с книги за прочит през ваканцията.Госпожата каза,че веднъж седмично е добре да се прави диктовка,но да се чете по-често,но НЕ НАСИЛА.Събирахме доста парички-7.50 за дебеличка книжка с приказки от цял свят,2 лв за обща снимка(за какво ли ми е,нали ще снимам),10 лева за подарък,почерпка,балони...Освен това му поръчах и 2 бели тениски с надпис"Аз уча в "Бачо Киро",те са по 5 лв,а цветните са 6 лв.Много са ми сладки с тези тениски,отдавна дебна да дойде оферта от фирмата.Един татко дори попита няма ли размер като за него.Имаше,взе си човека.
Цветя ще има от Макс за класната и за госпожата от занималнята.
Анда,една вана и за мен,моля!Дали ще е готова до ноември?... Crazy

# 721
Спрях се на ето такъв подарък за края на учебната година:
http://familyfun.go.com/crafts/a-packaging-675511/

Мисля, че трябва да е индивидуално, за да е израз наистина на лично отношение, и ръчно, а не купено, защото и отношенията между учител и дете имат преди всичко духовен, а не материален израз. Рискувам да прозвуча старомодно и сантиментално, но държа да използвам тази дума, защото ми се струва, че без нея образование просто не се получава.

В нашия случай ще бъдат меденки-букви в кутия, облепена със страници от тетрадката й за упражнения (тя предложи, аз мислех да купя нова тетрадка). Ще снимам, като сме готови.

П.С. Майка ми е учителка, макар и гимназиална. Страшно се радва на всякакви дреболии, накичила е кухнята с картички, които нейни бивши ученици й пращат от разни места по света. Държи една много скучна според мен картина на най-видното място в хола, защото е от ученици (12 клас). С безкрайна радост ми показа миналата година един ключодържател, на който пишеше "to my best teacher". Не опират до материалната стойност нещата.

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 21:43 от Анда

# 722
  • Sofia
И ние приключихме с учебните занятия. Утре ще учат до 10 часа и след това са на някакво шоу, за което платих 3.50 лв. Тържеството е в петък от 11 часа. Днес мъжо като е взимал детето госпожата я похвалила, че на контролните се е справила без грешка. Оставих я вече да почива достойно. Цял ден мързелува и игра. Сега приготвя тоалета за утре, че май щяло да има и танци Laughing.
Днес й купих подарък за последният учебен ден на първи клас- чанта на Уинкс.
За госпожата ще направя една аранжировка, а Марти е подготвила картичка. От класа ще има общ подарък, който все още не зная какъв е.
Анда страхотна идея имаш Peace

# 723
  • Варна
Анда, много оригинален подарък, но според мен си зависи от учителя.
При нас изведнъж се оказа, че и петък включително ще е учебен ден и ще има някакво тържество за завършване в 17ч на двора на училището.

# 724
  • Sofia
Те пък при вас са се престарали. Ние вече сме ваканционно настроени. И няма да ги зорят повече. Утре ще имат един час и ще правят репетиция, след това са на купон, а в петък се закрива сезона, викат ги направо за тържеството. Но явно всеки директор решава нещата по различен начин.

# 725
  • Sofia
При нас също петък е учебен. Имаме парти в 18.30 в детски клуб.
Днес ни бе тържеството по немски език. В 8 сутринта  Shocked
Всички бяха цветя. Деньо бе роза Laughing - снощи цяла вечер правих корона-роза, а сутринта в 6 часа плетох живи клонища. Цялата съм в трънки  Joy

# 726
  • София
И при нас петък е учебен ден.
Тържеството е на 24 с тържествено изпращане на завършващите 12 клас.
Нашият клас още е в чуденка за подаръка на госпожата.

# 727
  • дядовата ръкавичка
В нашия случай ще бъдат меденки-букви в кутия, облепена със страници от тетрадката й за упражнения (тя предложи, аз мислех да купя нова тетрадка). Ще снимам, като сме готови.

Анда, невероятна идея. И аз мисля, че подаръкът /не само за учител, а изобщо/ трябва да показва отношение и да носи послание.
Класната на дъщеря ми, нещо хич не ме вдъхновява. Имам чувството, че е станала учител от немай-къде. За жалост, в тези времена, не мога да имам големи изисквания и очаквания.

# 728
  • Пловдив
Нашето тържество незнайно защо ще  е в събота , заради което ще пропусне плуването. А аз да попитам какво ще правите вашите бъдещи второкласници ваканцията. Ние по-голямата част от ваканцията се очертава да сме си в града.

# 729
Нашите свидетелства са се организирали и ще им ги връчват в двореца в Балчик. Учителките искаха хем да си направят екскурзия с децата, хем да им остане хубав спомен от връчването. Дано да се получи хубаво. Ние не сме събирали пари  за учителката, но аз ще пратя Митко с хубав букет и красива картичка.
  Grinning Ех, как завиждам! Хубав празник ще се получи!

dodo_dodohahaha трънки, а?

mdonkova, моят момък половината ваканция ще си е при мен. Погледни темата за Градските лагери, може да си харесаш нещо за детето.

# 730
Ау, Катюш, и аз завиждам!!! Ботаническата градина в Балчик ми е най-най-най-любимото място Simple Smile

# 731
Така.....аз съм готова с подаръка за бъдещата дипломирана първокласничка. Ето тази книга. И без това е на вълна древногрцка митология и история,а също и древен Египет влиза в залисиите й. Плюс тази енциклопедия ще й подаря една игра по модела на "крави и бикове", само че с цветни пулчета. Развива логиката.

Сега съм в голяма чуденка - дали да надпиша енциклопедията или да пъхна надписана картичка. От една страна на мен ми е мило сега, като попадна на надписана от баба или родителите ми книжка за края на учебната година. От друга нещо не ми се ще да надписвам енциклопедията..../.не знам просто/.

За госпожата ще има ръчно правена картичка + букет. И една хубава тетрадка.

# 732
Моят син утре има имен ден.  Heart Eyes А в събота е на рожден ден на негов съученик.
Ясно е, че утре ще почерпи в училището. Иска ми се да вземем нещо като сухи пасти или насипни желирани бонбони и да ги опаковам в пликчета. Ще майсторя нещо довечера.
Всъщност аз съм му сърдита от няколко дена и той е много виновен и почти толкова наказан.
Баба му му е купила часовник. Аз му взех няколко книги от поредицата за Лили Чудото. И се питам какво всъщност да му подарявам утре. От една страна и той, и баща му утре имат празник. Не може без подарък. От друга страна е толкова виновен, че съм му обещала още дълго време да бъде лишаван от всички блага на света. От трета страна книгата си е книга. Та знам ли? В чуденка съм. Най-вероятно ще получи подарък утре, но ще е малък и ще му кажа, че когато си "издължи и издържи" мъмренето от моя страна, тогава ще си получи целия голям подарък. Става ли? Как мислите?

# 733
Какви ги е свършил?
Ането ме залови, докато й купувах подаръка (последната лелеяна част на "Хари Потър"), тъй че сега си я чете щастливо (помоли да й я дам, пък после щяла съм да я опаковам и тя да се изненада). Мисля обаче в допълнение да й купя пееща улулица от "Little Owl" в събота, както и големите фулмастри, за които винаги съм си мечтала като малка.

# 734
...... както и големите фулмастри, за които винаги съм си мечтала като малка.

Joy Ей поради тая причина моите имат такава детска стая.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт