ПЪРВОКЛАСНИ страсти - тема 6

  • 40 714
  • 755
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 5 877
На нас учителката ни каза да не забравяме, че списъкът е препоръчителен, а не задължителен.
Питах я изрично дали трябва да карам детето да чете книгите от него, тя ми каза в никакъв случай, щом чете по своя воля, да я оставя сама да си избира книгите. Идеята на списъка била да се подсетят родителите да предложат на детето си четиво, след като се е научило да чете.

Доволна съм. Четенето насила е голяма мъка. В момента си чете по своя воля "Маншон" и "Роня". Ако трябваше да ги чете по задължение, може би нямаше да й харесат толкова.

# 586
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И при нас разяснението беше, че списъка е препоръчителен, а не задължителен.
Идеята е децата да имат понятие от книгите, които са включени с откъси в материала им за догодина.

Днес отидох в една чудна книжарничка и огледах книжки.
Ще отидем началото на ваканцията да си избере.
После пак така в библиотеката. Сега чете Мечо Пух 2.


# 587
  • София
  • Мнения: 2 855
Dragon's Bride, коя е учителката?
В 129то. Иначе за сега съм доволна, но това мисля е безумно. И за това гоня до край.

Само ние ли още нямаме списък с книги?  Rolling Eyes

# 588
  • Мнения: 1 849
Деспина, учителката има грешка в третото изречение. Ако ще е "детската" то градината не трябва да е членувана. Ако ще ги водиш към Софийско, дай да цапнем по кафенце, ако не съм хукнала по село.

Теста по математика е бил много елементарен, съответно сме с отличен... Правеше някакви пазарлъци ако на българския има отличен да ядял сладолед ама от еди кой си...  Laughing Казах, само ако няма никъде поправяно. Wink Абе изобщо не им се впрягам. Ако не го направи звуковия анализ, не е болка за умиране, но за правописа гоня до дупка. Е и сладолед ще яде, ама няма да е наречен за награда.  Laughing

# 589
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Значи не съм аз в грешка. Защото мъжът ми каза, че много задълбавам. Да ама детето пък каза, това си беше моят рожден ден. Госпожата от къде знае какво сме правили като не е била там. Ние сме малки и се гонихме. Не сме пели и танцували.
Мен ми стана най-неприятно, че се очаква някакво унифицирано използване на шаблонни фрази.
арт мама, "беше" защото става въпрос за 7-я рожден ден.
Според мен детето си е разказало точно каквото е запомнило от празника си. Е не е по стандарта и все още е далеко от правилното написване, но се е постарало.
Резултата е  - госпожата винаги казва, че не го правя както трябва и не успявам - писането е гадно.   
Съчинения правет вече 3 или 4 пъти. Като до сега са били някакви колективни под ръководството на госпожата. За първи път ги е пуснала да пишат сами.


migito, ако ще идваме ще ти пиша.

# 590
  • Мнения: 3 034

Само ние ли още нямаме списък с книги?  Rolling Eyes

Споко. И ние. Grinning

# 591
  • Мнения: 5 877
Аз пък съм бясна на учителката по английски, защото за втори път е карала целия клас да пише "държах се лошо. Наказание заради Стефчо".
Т.е. Стефчо е шумял, всички са наказани заради него, за да си го върнат после. Егати дивотията.
Лъчо пък бил на последния чин. Диалог с учителката:
- Ти знаеш ли какво си?
- Парцал?
- Сам си го каза. Стой си там, там ти е мястото.

Бясна съм на тази госпожа. Не стига, че цяла година не ги научи на нищо. Половината време им разправяше за Плутон, латимерията и какво става, като те ухапят отровни паяци. На български.
Ама и аз съм една, изхвърлих я демонстративно въпросната бележка, вместо да я взема и да ида при директорката.

Класната им не се оплаква никога от децата, при нея са кротки.

# 592
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Само ние ли още нямаме списък с книги?  Rolling Eyes

Споко. И ние. Grinning
И ние. Simple Smile
Само спомена кои са и как да се ползва

Despina, ясно ми е че за 7-мия. Но изречението само по себе си е ОК. Както и какво са правили.

# 593
  • Мнения: 5 877
Освен това "моят рожден ден е през лятото" е съвсем правилно. Защото тя има рожден ден всяко лято, тогава се пада.
Между другото госпожата е пропуснала "чуВствам", за което детето е било несигурно, а е начервила където свари.
Аман от отбиване на номера.

# 594
  • Мнения: 1 159
Despina,и мен така ме беше яд на един преразказ,но нямам с какво да ви го снимам.Преразказ по картинка,вземали са текстчето около месец преди да имат това упражнение.Защо всичко по калъп трябва да е написано?И въпреки,че му беше много червена тетрадката,аз пък му харесах работата и много го похвалих!Правилно написано,времето също беше спазил,макар че не са учили още времената,какво повече да иска една пристрастна майка?Както каза Анда,те миналия месец се научиха да пишат,все още и още искаме от тях!То не може всичко наведнъж!
Не сме мислили какво да му вземем за края на учебната година,ще открадна от вас някоя идейка Hug!
Списък ще имаме,не задължителен и няма да ги питат на 15.09. дали са прочели книгите.

# 595
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И ние нямаме списък с книги все още, но аз не съм хич притеснена. И аз не мисля да я карам непременно да изчете книжките от списъка. Ще чете това, което и харесва. Идеята е да чете и да се ограмотява.
Аз пък съм бясна на учителката по английски, защото за втори път е карала целия клас да пише "държах се лошо. Наказание заради Стефчо".
Т.е. Стефчо е шумял, всички са наказани заради него, за да си го върнат после. Егати дивотията.
Лъчо пък бил на последния чин. Диалог с учителката:
- Ти знаеш ли какво си?
- Парцал?
- Сам си го каза. Стой си там, там ти е мястото.

Бясна съм на тази госпожа. Не стига, че цяла година не ги научи на нищо. Половината време им разправяше за Плутон, латимерията и какво става, като те ухапят отровни паяци. На български.
Ама и аз съм една, изхвърлих я демонстративно въпросната бележка, вместо да я взема и да ида при директорката.

Shocked Тази персона май не е за тази работа. Такава беше едната госпожа на Марти в градината. Разбирам те напълно колко си ядосана. И все пак можеш да сигнализираш за случката, лошото е, че изкарват децата, че си измислят и толкова.
Despina тя госпожата ви с този краснопис как да научи децата да пишат красиво Mr. Green И моето мнение е, че е правила голяма редакция на текста.

# 596
# 597
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Анда, тази /хъм, не мога да напиша дама или учителка ..../ в кой век живее?

Явно се приема като последна инстанция, което много неприятно, но пък както изглежда при следващо провинение ще реагирате адекватно и би следвало да се дисциплинира. Интересното обаче е до сега как никой не я е поусмирил...

Парцаления диалог е за психиатрия според мен.
За такива трябва камера със звук във всяка стая!

Между другото не знам кой как е реагирал, но когато моето дете едната леля му беше подарила шамар в яслата, и научих кой и кога същия ден ... отидох на следващия и обясних, че не знам какъв е бил поводът, но какъвто и да е не го приемам. От което нищо не се доказа, но пък разбраха, че детето си казва Simple Smile, пък и семейството ще им създава проблеми ако продължават.

# 598
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

И аз май съм учила по този.
И колко по-хубав е от сегашния, където текста трябва да го търсиш сред картинки и цветни полета....

# 599
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Този учебник не ми е познат, но аз си намерих учебната тетрадка за първи клас. Наистина сме решавали задачи до 100.
За последният учебен ден и аз не съм решила все още какво да и купя. От училище ще получат по една книжка от списъка.

Общи условия

Активация на акаунт