Спите ли на тъмно?

  • 7 178
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Здравейте!Имам бебче на 3  месеца и нощно време спим на светната нощна лампа.Редно ли е?Вярно е че  на нас с баща му ни е спокойно,че го виждаме,но след време него сигурно ще  го е страх да спи на тъмно.А и съм чувала за един хормон,който се отделя в човешкия организъм само при пълна тъмнина.Може и да са бабини поверия! BlushЗнам ли вече!При вас как са нещата???

# 1
  • Мнения: 454
При нас нещата са като при вас, тоест спим на светната нощна лампа именно за да виждам бебето какви ги върши през ноща и да не ставам да светвам когато измърмори нещо за да видя дали спи и какво иска. Важното е да спите, осветлението и хормона на който не помниш името според мен за маловажни на фона на това дали спиш или не. Ако все пак наистина питането ти е сериозно и голямото ми дете спи на светната нощна лампа, защото се буди през ноща и го е страх. 

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
до три и половина спеше на тъмно...после се премести на свое легло и почна да заспива сам и си поиска нощна лампа...но тя е детска и тооолкова слаба, че трудно може да се види каквото и да било с нея....
иначе от мен ако зависи  не би спал...за бебе съвсем...

# 3
  • Мнения: 46 434
На тъмно спим. Вкъщи дори нощни лампи нямаме.
Сънят на тъмно е по-спокоен и пълноценен.
Освен това имам чувството, че децата, спящи на светло, имат страх след това.

# 4
  • Мнения: 1 354
До към 3 месец пусках  нощтна лампа за да мога да наглеждам дъщеричката ми, сега не Peace

# 5
  • Мнения: 294
Точно това ме тревожи!А още повече,че моя е голям сънливец и не се храним нощем.Дано да събера смелст да загася лампата тези дни newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
може като начало да купите от тези които им се регулира силата и поне да е по-лека или просто съвсееем лекичко да я включваш когато ти се прище да го погледнеш и после пак да я гасиш....

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
До четвърти месец нощната лампа светеше по цяла нощ, след това -не.

# 8
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
И с каката и сега спим на тъмно, аз не мога да заспя на светната лампа и категорично отказвам светлината по време на сън, ако промърмори се откриваме с напипване  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 560
Спим на нощна лампа.
Преди да  родя,си мислех,че няма да уча детето да спи на светло.
Обаче първата нощ-примрънква.Светвам нощната лампа,ставам-спи.Втората нощ така,трета така.Накрая оставих лампата да свети,и преместихме кошарата, успоредно на леглото.Така ако мрънка,отварям само едното око и я виждам,ако е спокойна си заспивам.Няма цък,цък-лампата,ставане разсънване....и така.
Но вече мислим вариант  постепенно да спим на тъмно.Тя малката сега стана по-спокойна вече.И да свиква с тъмнината,за да не я е страх,като отиде сама да спи в стаята си след време.

# 10
  • Мнения: 925
На тъмно спим - и ние, и малкия. Вярно е, че човек не си почива пълноценно, когато има светлина в стаята, независимо от яркостта й. Като се роди пробвахме една - две вечери да спим на нощна лампа, но не ни допадна - и на тримата Laughing

# 11
  • Мнения: 616
никога не съм пускала лапма, дори и сега го приспивам на тъмно гася лапмата разказвам приказките и той си заспива Peace

# 12
  • Мнения: 3 695
В стаята на детето има съвсем слаба нощна лампа, защото през нощта става да пишка и трябва да може да вижда.
Като бебе също съм включвала, после минахме само на светлината от улицата. Като започна да спи сама в стая, пак я включихме в употреба.
Не се страхува засега от тъмното.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
Да, спя на тъмно. Всъщност мога да спя и на тъмно и на светло. През нощта обичам да ми е тъмно.
Децата също спят на тъмно в стаята. Когато слагаме Алекс в леглото, той изявява желание сам да загаси лампата. Дъщеря ми пък се мързеливи, обича някой да отиде да я завие, да загаси и затвори вратата Simple Smile

Можете да пробвате с нощна лампа, на която се регулира силата на светлината. И постепенно да я изключите.

Преди до леглото на дъщеря ми бях сложила нощна лампа на батерии, включва се с нарискане. Светлината не е силна. Палиш, поглеждаш и гасиш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 790
Спяхме на светната нощна лампа, когато беше бебе, за мое спокойствие и за да мога да я виждам. Отдавна не спим вече така. Не съм забелязала да се плаши от тъмното или да има проблеми от това.

Общи условия

Активация на акаунт