Прием на Изопринозим за дете на 2 години

  • 3 428
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Детето ми е на 2 г. и 5 месеца. В момента кара леко вирусно заболяване, с хрема, без температура, лека кашлица. Приемаме Изопринозин по 1/2 т. сутрин и вечер. Искам да Ви попитам дали и Вие сте го давали на дете на тази възраст и какви са Ви впечатленията от медикамента. Има ли някакви странични ефекти?

# 1
  • Мнения: 305
Аз съм го давала на сина ми и съм доволна.За странични ефекти не съм забелязала.Но то всяко дете си е различно,така че ако забележиш неща притеснително се консултирай с педиатъра ви.

# 2
  • Мнения: 85
Давала съм го и продължавам да го давам когато се налага. Странични ефекти при нас няма.

# 3
  • Мнения: 3
А от каква възраст на детето започнахте да давате изопринозин? Голямата ми дъщеря е на 7 години и за нея не се тревожа, но малката е на 2 г. Освен това на нас ни казаха да го пием 1 седмица. Вие колко време го взимате?

# 4
  • Мнения: 85
Първият път когато и го давах беше на годинка. Давах по една таблетка на  ден разделена на два приема.Давах го 10 дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
По едно време педиатърката го изписваше на сина ми - тогава той беше на 3, всеки път стигаше до антибиотик след изопринозина. Сега имам нова педиатърка и й казах, че това чудо няма да го давам - и двамата карат вирусни инфекции и без изопринозин ги изкарват леко - без температура - само сополки и кашлица. Файда от този медикамент не видях никога, затова и не го давам  Naughty

# 6
  • Мнения: 3
А аз прочетох, че има и сироп Isoprinosine 80 мл., като на деца до 2год. се дава 2х5мл., 2-4год. 3х5мл., 4-6год. 4х5мл, над 6год 3х1таблетка Isoprinosine 500мг. Защо тогава педиатърът ни изписва лечение с таблетки?

# 7
  • Враца
  • Мнения: 2 663
Давам го от години, поне 5 .
Синът ми е на 11 в момента.
давам го и като съпътстващ медикамент по време на антибиотично лечение,
давам го и самостоятелно , като превантивна мярка или в начален стадии на настинка.
Много изчистен имуностимулатор,
от който аз лично съм доволна.
използвам го и за себе си.
И съм видяла лечебният му ефект не веднъж с очите си .
Странични явления не съм констатирала.  Peace
Препоръчвам го дори.

# 8
  • Мнения: 9 481
За обикновените вирусни-не давам нищо друго освен витамини, антиперетици и хомеопатични.
Изопринозин сина ни пи, когато беше болен от мононуклеоза..беше на 2г и няколко месеца; странични ефекти не е имало, приема беше на таблетки (по 1/2), не знам 2006г имало ли е сироп Rolling Eyes

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз го давам и съм много доволна от ефекта. Но тази доза ми се вижда ниска за вас. Дава се по 1 табл на 10 кг/ дневно, разделена на 2 приема. Значи ако сте 14-15 кг трябва поне 1.5 табл дневно.

Общи условия

Активация на акаунт