Редно ли е да плащаме заплатата на здравен работник в училище???

  • 3 487
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте Simple SmileВчера синът ми се прибра от училище(2 клас) и ми заяви,че госпожата иска по 10лв. от всяко дете.След въпроса ми-този път за какво,детето каза,че събират от всички ученици в училището,за да имат медицинско лице  ConfusedТаткото отказа да даде и днес госпожата казала,че който не плаща,няма да ползва медицинска помощ #2gunfireРедно ли е да плащаме заплатата на някой,който и без това ще е в училището през ден???Къде е общината?????

# 1
  • Мнения: 8 999
В училището на моите деца има здравен работник на половин работен ден. За да осигури училището такъв и за втората половина от деня, се налага да плащаме допълнително. В началато на годината внасяме такса към училищното настоятелство, която е строго разпределена по пера /за разходи, които не се поемат от общината или от друго ведомство/, включително и за втори здравен работник, чрез който се осигурява целодневно присъствие на такъв. Но, доколкото знам, сумата, която се пада на всяко дете е около 2-5 лв. годишно.

# 2
  • Мнения: 24 467
Не, не е, още по- малко е задължително, тъй като би следвало да е част от издръжката на училището. Имаме в нашето и медицинско лице и стоматолог. Не плащаме за които.

# 3
  • Мнения: 719
Доколкото схванах, училището не е задължено да има лекар, а само сестра. Ние платихме 20 лв. за цялата година, за да имаме лекар. Дадох ги без да се замисля. Това не е чак толкова крупна сума, а ми е по-спокойно така.

# 4
  • София
  • Мнения: 315
За нашето училище обясниха така:Част от заплатата на фелдшера се поема от общината,а другата част от нас-по 10лв. на дете.От друга страна,тъй като в училището има по-малко от 800 деца(500),фелдшер ще има през ден ConfusedИ какво?Ще си дадем парите и,ако недай си боже стане нещо точно в деня,в който няма фелдшер......???Искам,когато си даваме парите да получаваме услугата,за която сме платили #Cussing out

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не знам как е в София, но в Пловдив в училищата има мед. сестри. Те не се водят на щат в училището, а са към Здравеопазване на съответния район. Там им се и плаща. Заплатата не е от бюджета на училището, нито от волни пожертвувания на родителите.

При нас сестрата е на пълен работен ден и е всеки ден в училище. В големите училища има и по две сестри. Аз много държа да има здравен работник в училище. Ако трябва да плащаме ние, родителите, аз съм склонна и бих го правила.

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 10:41 от dara

# 6
  • София
  • Мнения: 6 094
Ще съм много доволна, ако осигурят лекар в нашето училище и нямам нищо против да платя разумна сума за това.

# 7
  • София
  • Мнения: 315
Аз също бих платила разумна сума,и бих се радвала да има здравен работник в училище Peace,но тези условия които се предлагат при нас нещо не ни устройват Confused

# 8
  • Мнения: 24 467
И при нас е като при Дара, сестрата е през целия ден, както и стоматологът. Синът е ходил там на зъболекар трите години до сега.
И аз не мисля, че са на щат към училището, но не съм се интересувала реално кой им плаща. Не сме ние, обаче.
Виж, това за "през ден" не съм сигурна кого устройва. Според мен целта на начинанието е да има медицинско лице за спешни случаи точно, което налага човекът да е постоянно там, когато има деца. И аз бих плащала, ако нямаше, но при условие, че човекът е там всеки ден. Иначе е чиста лотария, а аз хазарт не играя.

# 9
  • Мнения: 29
В училището на детето има медицинска сестра назначена от общината, но тя не може да изписва лекарства. Има доста деца с алергии към лекарства и тя не би могла да вземе решение за тях и е опасно да се чака да дойде Бърза помощ. За това настоятелството е взело решение да се плаща на лекар за цял работен ден. По 10 лева на срок. Смятам, че е разумно.

# 10
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ако здравният работник е такъв какъвто е в нашето училище...Да! С две ръце гласувам. Защото освен, че им помага за здравословните проблеми тя е и най-добрата им приятелка. Прекрасен Човек!!!

# 11
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
При нас има само мед. сестра. Иска ми се да има и лекар, но директорката има някакви свои виждания по въпроса и не ми се занимава все още...

# 12
  • Мнения: 581
 Аз също бих плащала разумна сума за лекар в училище. Инцидентите са ежедневие, никой не е застрахован, че няма да се случи с неговото дете.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Наистина е разумно да има лекар в училище. Но ми се струва, че не е редно родителите да му плащат заплатата.

# 14
  • Мнения: 25 568
Силно съм "за" наличието на здравен работник в училище и бих плащала с удоволствие, ако става въпрос за частно училище.
Но за държавно такова - ще ме прощавате, но това би трябвало да се поеме от бюджета.
Не, че ако ми поставят въпроса ребром, бих отказала такова плащане, за жалост.
Май точно на това се и разчита...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт