Мнения за НСОУ (бившето 151), 88 СОУ и 142 ОУ в София-прием 2010-2011

  • 14 615
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Моля, ако някой има впечатления от тези училища, да ги сподели. Дъщеря ми ще бъде в 1-ви клас през септември 2010г. и много се колебая в избора. Затова моля за вашия съвет. Ако някой може да ми препоръча и учител, който ще поеме 1 клас тази година, ще му бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 20
Синът ми е в 3-ти клас. Много съм доволна от училището! Попаднахме на страхотни преподавателки!
Синът ми е буйно дете и аз се притеснявах доста, но притесненията са ми били напразни Laughing
Учи, ходи с удоволствие на училище. През лятната ваканция ме пита няколко пъти: Кога най-сетне ще почваме училище? - от това по-голяма реклама на училището не може да има Simple Smile
По цял ден е в училището - 8.20 - 16.30 ч. Имат си организирани занимания "Дейности по интереси", както ги наричат към читалището, което е до училището. Те се заплащат. Имат часове за самоподготовка.
Препоръчвам горещо НСОУ София!!!

За 88-мо СОУ чух наскоро от приятелско семейство, че е много западнало, т.е. дисциплината е под всякаква критика, учителите много-много не обръщат внимание на децата и учебния процес и заради това моите приятели са си преместили детето в друго училище.

Надявам се да съм ти помогнала в избора Simple Smile

# 2
  • Мнения: 78
Здравейте! Виждам,че темата не потръгнала през март, но вече е юни и родителите активно записват първокласниците си. Моята молба също е свързана със 151-во. Ако някой препоръча учителка за първокласници, ще бъда много благодарна.

# 3
  • Мнения: 7
Да се присъединя и аз, към молбите за началните учители в 1 клас в 151-во. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 9
Споделете за 151 за началните учители...

# 5
  • Мнения: 413
Не съм в течение кои учители поемат първокласниците (моите дъщери са големи вече), но ако г-жа Цанкова е сред тях - не се колебайте! И да искам, не мога да измисля слаб момент при нея. Изключителна е!

Успех!

# 6
  • Мнения: 159
Дъщеря ми учи там, ще бъде 4-ти кл. От познати деца които ще бъдат сега 5-ти (т.е. класните им ще учат вашите деца), съм чула противоречиви мнения.  Едното дете всяка година имаше различни класни, но пък последната беше много добра. Относно дисциплината - смело мога да кажа, че няма проблемите за които съм чула в други училища. Имат транспорт, стол, лавка, ако ви интересува. Занималнята се плаща, но е по-евтино от други места. Малко базата куца, но ние си направихме стаята много уютна. Зимата е направо горещо, защото стаите са малки. Ще спра за да не става много дълго. Накратко - аз съм доволна и не съжалявам, че записах я записах там.

# 7
  • София
  • Мнения: 938
Дъщеря ми завърши тази година 4 клас в 151 НСОУ. Класен ръководител и беше госпожа Здравка Ботева - страхотен човек и преподавател. Тази година ще е с първи клас.

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте , 88 СОУ се води елитно училище майка ми и баща ми ме записаха да уча там . Първо училището е под всякаква критика , второ часовете се провеждат по следния начин едни играят , други си говорят трети си играят на телефоните а четвърти се гримират госпожата седи и обсъжда семейството си или вика и крещи . Има страшно много агресия постоянно се бият и така нататъка . С две думи училището е ацки пропаднало . Преместих се в бившото 151 учебната им база е много добра ноо всеки нов ученик задължително остава на поправка та аз бях свидетел как едно момченце от 2 клас го бяха оставили а майката обясняваше че то не е имало лоши оценки а класната настроива класа едни срещу други . Мама като видя какво е положението и ем премести в 66 - то СОУ хораааааа аз се родих за пъври път от 16 години имах мечтания клас уникални учители и в часовете урока се обясняваше както трябва през учебния час никой не играеше на телефона нито се гримираше . Просто и думите на класния ми бяха аз не съм ваш класен а ваш приятел в нито едно от двете училища не бях чула такова нещо , бях чувала че след като сме ученици ние сме по ниши от учителите и още 300 000 глупости обаче се оказа че има училище в което всички са щастливи и най - важното е че в 66 - то СОУ всички класове са задружни . Но наистина не мъчете децата си в 88 - мо СОУ .

# 9
  • Мнения: 911
Здравейте , 88 СОУ се води елитно училище майка ми и баща ми ме записаха да уча там . Първо училището е под всякаква критика
и т.н. и т.н.

Извинете, че толкова късно виждам темата и репликата ми е малко доста закъсняла.

Няма да коментирам кое училище в ОК е по-добро. Само ще приведа няколко факта.

Всяка година 88 СОУ печели субсидии по европейски проекти. Изключение беше само учебната 2011/12, по решение на МОНМ.
По случай 24 май т.г. училището и директорът бяха наградени (за справка - вж. сайта на МОНМ)
Училището фигурира в сборник, субсидиран с европейски пари, на най-добрите училища в София.
Самата аз съм учила до 7-и клас в 66 СОУ, но това беше много назад във времето, в далечната соц действителност. Днес, за съжаление, 66-то е превърнато в клоака за най-лошите ученици от района на Овча купел и околностите. Изключения винаги има и авторката на горния пост по всяка вероятност е сред тях.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте малко късно видях въпроса ви свързан с 151 и 88 искам да ви кажа,че 88 е по добре защото 6 години учих в 151 и не съм доволна 1 учителите не ни учат на нищо и изкарваме само лоши оценки и на майка ми това не и харесваше и реши да ме премести в 88 и добре че го направи там се чувствам  по добре по спокойна и изкарвам хубави оценки и това което говорят че е 88 е  под всякаква критика не е вярно по скоро 151 е под всякаква критика и аз ви препоръчвам 88,защото знам какво е да си в 151 6 години с лош успех.И откакто съм в 88 имам по добри оценки но избора си е ваш.

Общи условия

Активация на акаунт