Машина за хляб-30 част

  • 65 103
  • 749
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 851
МАШИНА ЗА ХЛЯБ
30 част

ПЕТ ГОДИНИ ЗАЕДНО !


ПРЕДИШНИТЕ ЧАСТИ НА ТЕМАТА:

   1       2       3       4       5       6       7       8       9      10

11    12    13    14    15    16    17    18    19    20

21    22    23    24    25    26    27    28    29    30


УМОЛЯВАМЕ ВИ!

НЕКА СЕ КОНЦЕНТИРАМЕ САМО ВЪРХУ РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.

ДА СЕ СТРЕМИМ ДА ИМА ПО МАЛКО ОФФТОПИК И СПАМ ЗА ДА НЕ РАЗВОДНЯВАМЕ ТЕМАТА И ДА МОЖЕМ ДА СЪБЕРЕМ ПОВЕЧЕ ПОЛЕЗНИ НЕЩА В ЕДНА ЧАСТ.

ИЗПОЛЗВАЙТЕ ЛИЧНИТЕ СЪОБЩЕНИЯ ЗА ВСИЧКО ДРУГО, КОЕТО НЕ Е СВЪРЗАНО С РАБОТАТА С МАШИНАТА ЗА ХЛЯБ.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:













ЕРДИНЧ ВИ СЪВЕТВА КАК ДА ИЗГЛЕЖДА ТЕСТОТО:

 
     прекалено сухо         прекалено мокро                 OK

                                  





Вертикален контейнер

       


Хоризонтален контейнер

 



# 1
  • София
  • Мнения: 7 851
От предходната част на темата:

Привет!
 От снощи и аз съм притежателка на така мечтаната машина за хляб.Е няма такава радост-цяла вечер съм и се наслаждавала отстрани.
 Имам проблем обаче-няма упътване на български. Страхувам се да не ми останат нереализирани амбицийте за този уред Joy. Сигурно някой от вас има същата машина, или в НЕТ-а има място , откъдето да си изтегля информацията-така че ако можете, помогнете.
Моделът е BM1 DOLCEVITA 7141-подарък ми е , дано да се окаже и сполучлива като уред.

Здравейте! От 2 дни сме с хлебопекарна Мулинекс. Вчера направихме и първия си хляб в нея, но отвътре остана доста тестен - правихме основната рецепта + 10 мин. допълнително допичане! Много ви моля, ако някой може да ми обясни къде би могъл да бъде проблема /използвахме суха мая, бяло брашно Т500 и стриктно грамажите на останалите продукти по рецептата от книжката/ или да ми пусне линк, за да прочета! Опитах се да проследя темата от самото и начало, но сте изписали адски много теми и изчитането им е доста трудно! Благодаря ви предварително!
Да не би да си нарязала хляба още топъл?

Тиха вода дано намериш инструции, ние нашата я взехме от ТСМ произведена във Франция, всичко отгоре е на френски книжката й естествено САМО на този език, и ни дадоха от магазина три листа на български, но от друга машина така че, ми е доста трудно боравенето с нея като се има в предвид, че и думичка френски не знам.
Но да те успокоя желанието за работа с нея си казва своето, и с четене на съветите тук от първа страница, малко с подсещане вчера я изпробвах за първи път и то с рецепта за козунак....кой като мене луд за връзване....можеше с нещо по лесно, но аз не това ще е...е стана козунак...паве. Така го кръстих сутринта като видях как се е запекъл яко отдолу и отстрани една идея преди да изгори, но като се израже това е доста вкусен и няма как де с толкова захар, шоколад и орехи в него.... Laughing
Така че втората ми рецепта ще бъде вече за хляб пускам и забравям пък да видя какво ще си сътвори сама машинката и ще пека на втория от трите предложени варианта  (и идея си нямам какво пише, но явно ще е не толкова препечен хляб - може би) . Joy

Успех на всички с нови машинки!

# 2
# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
  tiptoe
Тия дни машинката ми се върти и ще се върти основно на 11 програма (месене и втасване). Ако стават за нещо произведенията ми, първо тук ще се похваля
И после няма да ви досаждам няколко месеца, защото отивам на място, където брашната и тестените изделия са екзотика. Но ще ви следя, че да не изпусна някоя новост Wink.

# 4
# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Да се похваля  bowuu Вчерашният ми хляб с айрян стана с такива конци че още гледам така  Shocked На козунаците ми не съм виждала такова чудо а хляба го забърквам както дойде. Дали задобрявам  newsm78

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Да се похваля  bowuu Вчерашният ми хляб с айрян стана с такива конци че още гледам така  Shocked На козунаците ми не съм виждала такова чудо а хляба го забърквам както дойде. Дали задобрявам  newsm78

Задобряваш-дааааа.  bouquet
Браво на теб.  bouquet
дядо хаджия,благодаря за новата тема.  bouquet

# 7
  • Мнения: 762
не може да бъде, класирах се в тази и успях да прочета старата. Ако стана 200кг. от козунаците вие ще сте виновни. newsm51 Много полезна информация събрах сега остава да я реализирам smile3508

# 8
  • Мнения: 3 453
   Благодаря за новата тема!От петък ще се включвам активно отново.Чакат ме курабии, сладки, кифли, козунаци... Laughing

# 9
  • Мнения: 128
  bouquet за новата тема.
Повтарям си питането от края на предната тема.
Здравейте. И на моята машинка и се налага смазване на осите на бъркалките. Почнаха да се въртят по трудно и видях че в тестото ми има черно (явно масло). Та въпроса ми е: с какво трябва да се смажат (масло или грес)? В предните теми някои коментираха, че са имали същия проблем. Ако може да споделите опит как точно става това смазване.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 232
  bouquet

# 11
# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Привет и тук!

Моля да ми кажете защо хляба се получава сбит, изпечен е?
Съставките са: брашно, мая, вода, захар и сол.

# 13
  • Мнения: X
Да честитя и аз със закъснение юбилеят на темичката и да пожелая на всички много вкусни и сполучливи изделия на трапезата! Hug
Дядо хаджи,не можем да не отбележим с каква всеотдайност подготвяш всяка нова тема,а и отговаряш търпеливо и помагаш на всеки тук!  bouquet

# 14
  • Мнения: 11 607
Да се похваля  bowuu Вчерашният ми хляб с айрян стана с такива конци че още гледам така  Shocked На козунаците ми не съм виждала такова чудо а хляба го забърквам както дойде. Дали задобрявам  newsm78

Поздравления! На хората с връзки им върви Hug......

Копи-пейс правя на поста ми от другата тема -

Хайде да се разпиша с новото си творение от днес - панетоне.....Нямам разрез, защото е все още топъл, но и това ще стане.....Рецептата я има на 1 стр.

Цък

Месене и втасване изцяло в машинката!

Привет и тук!

Моля да ми кажете защо хляба се получава сбит, изпечен е?
Съставките са: брашно, мая, вода, захар и сол.

Втаса ли добре?

Хаджи, много си строг в първия пост......

Общи условия

Активация на акаунт