Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 52 905
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 262
Сетих се нещо за петната, отначало са много странни, съвсем малки, като ухапване, червено и малко, и после се разливат така и стават в този си вид...

# 736
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Иги той плуване ли тренира? Да не прави реакция на водата някаква?
Но това което казваш, че първо са малки, а после се разливат... при Пепи не беше така. Направо ме су появяват кръглички като стотинка, а после се разширяват.

Вече сме на 50 страница. Ще взема да пусна нова тема...

# 737
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Заповядайте в новата тема. Да я напълним само с добри новини!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502907.0

# 738
  • Мнения: 47 970
И моят син ги има същите, в момента е с такива и според мен е спокоен  Tired, че ако знаете какви бяха, има ги от 1 месечен  и сме минали през всякакви фази
По едно време цялата му глава беше в огромни кори, а тялото в огромни петна, как издържаше това дете не знам
Иначе при него започва по типичните места за АД, лакти, китки, крачетата, отзад при дупето(където роля играе и облеклото и хигиената на тоалетните например в детската, според мен, ако има остатък от препарат или друго и ощ еповече ги раздразва) и отстрани на тялото, отначало като по-малки, после се разрастват
Понякога го сърби и без да има видими пъпки или суха кожа, като го разчеше обаче стават рани. Понякога има голям участък сух и с обрив, но не го чеше. Разбира се явно зависи от много неща, мястото , до какво се допира, чистотоа(на ръчичките повече се чеше, ама една игра в парка и целия е омазан и това дразни кожата)
Аз съм ходила при въпросната пешева, ама не съм възхитена, защото на 4 месечно бебе изписа доста силен кортикостероиден крем неразреден  Tired Ми помогна, да, ама добре че го спрях навреме
От тогава сме мазали какво ли не, и диета е спазвал, сега не спазва диета, не мажа редовно кожата, но ако мажа, гледам да е след баня, за да заключим влагата вътре. не ползвам много препарати вкъщи, и не го къпя със сапун, или ако ползваме, после обииилно плакнене
Не съм чувала дете д аима толкова обилни петна от гъбички или някакъв паразит, ама не съм доктор. Обаче не вярвам който и да е кожен да каже нещо друго освен АД  Tired Според мен единствено трябва да помислиш дали не е контактен дерматит- от някоя материя или прах/омекотител или алергия- хранителна, водата, или евентуално да е просто реакция на топлината тези дни  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт