токсоплазмоза положителен резултат

  • 10 769
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Добро утро на всички! Бременна съм в 1-вия месец на 22 год. и вчера ходих да си взема резултатите за токсоплазмоза. Резултът се оказа положителен(+) РПХА 1:40. Сега съм притеснена макар че доктора ми каза да не се притеснявам. След месец ще си пусна отново изследване и се моля титъра да не се е увеличил защото това означава че съм се заразила по време на бременноста така каза паразитолога. По принцип имаме котка от 1 година и половина, но от 1 сед. вече я няма преди за си направя изследването я пратихме на квартира при нашите Simple Smile И сега като чета в интернет какви са рисковете и последиците от заразяване на плода ме хваща страх и притеснение. Очаквам включване Wink

# 1
  • Мнения: 362
Коя форма ти е положителна?Ig M или  IgG?Първата означава,че има настояща инфекция,а втората,че някога си имала контакт с болестта.На мен ми излезна втората форма положителна,повторих изследването след няколко дни в друга лаборатория-отрицателна Rolling Eyes
Важно е да знаеш кой резултат ти е + и да повториш изследването.Засега не бързай да се притесняваш.Успех Peace
Само да допълня,че наличието на домашен любимец нищо не означава.Опасно е,ако котаракът ходи навън,храни се с мишки и мърша.Можеш да хванеш болестта и ако ядеш недобре измити плодове или зеленчуци PeaceИмам позната,която имаше сериозен проблем с токсоплазмоза,а нямаше животно и изобщо не пипаше такива.

# 2
  • Мнения: 40
Всичко на всичко на листчето с резултата пишеше: положителна и  титъра 1:40. Само това.Нищо повече. А тук (от Разград съм) нашите доктори са толкова компетентни че просто нямам думи и мисля да повторя изследването на друго място както казваш. А относно начините за заразяване са ми ясни понеже като разбрах че съм бременна и веднага започнах да разучавам как стоят нещата с котката. Така че още в понеделник ще си пусна отново изследвания Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 39 759
Виж и тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239062.0;all
Направи нови изследвания.
Цитат
IgM ти е важен да е отрицателен. Ще значи, че няма инфекция. Ако IgG e +,  то по всяка вероятност някога в миналото си боледувала без да си разбрала, както става в повечето случай
IgG + IgM - има изграден имунитет
IgG + IgM + има инфекция
IgG - IgM- няма имунитет, няма и инфекция, някои лекари водят такива бременни като рискови (което е пресилено)

Моите изследвания не помня какви бяха. Просто пишеше, че е (-).
В една тема една майка беше писала, че едното изследване се поема от касата, другото не.

Имаме котарак от 2004та. Като разбрах, че съм бременна си направих изследвания. Ходех на гинеколог и по касата и на частно. Гинекологът по касата ми пусна излседванията. Частната гинеколожка каза да махам котарака. Не я послушах. А и изследванията ми бяха отрицателни. Изследвах и котарака и себе си.

Повторете изследванията, ако трябва и в друг град.
Има много теми за домашните любимци във форума. Решението дали ще гледате котката или не е ваше.

# 4
  • Мнения: 40
Благодаря ти AnMary за темата  Simple Smile Ще действам!

# 5
  • София
  • Мнения: 39 759
Ето ти още няколко теми
Подфорум Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=435342.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374104.0

Рискова бременност
Токсоплазмоза и бременност

Проблемно забременяване
Токсоплазмоза?!?!?
Резултати токсоплазмоза

# 6
  • Мнения: 1 243

vanito, в лабораторията, където аз си направих изследването за токсоплазмоза, ме попитаха изрично дали искам изследване за имунитет (IgG) или за настояща инфекция (IgM).. аз поисках и двете! когато резултатите излязоха в този за настоящата инфекция се казваше само дали е отрицателен или положителен, а пък в другия - за имунитета - имаше титри, референтни стойности и т.н. така че най-вероятно твоите резултати показват, че някога във времето си прекарала болестта и затова лекарят ти е казал да не се тревожиш! все пак попитай за какво точно са те изследвали за да си спокойна!
:–) 

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Изследването  за токсоплазмоза на гладно ли се прави?  newsm78

# 8
  • Мнения: 623
Ванито,аз си правих такива изследвания,когато бях  бременна в 9-ти месец.оказа се,че преди години съм боледувала от такова нещо и то е оставило някакъв отпечатък.когато родих взеха кръв от пъпната връв на малката и изпратиха за изследване в софия.оказа се,че на нея нищо и няма,само накакви антитела,които са предадени от мен на нея.не било опасно,но за всеки случей казаха да повторим изследването,като стане на 5-6 месеца.иначе трябвало от самосебеси да се изчистят

# 9
  • Мнения: 628
Не се прави на гладно, закусвай си спокойно!

# 10
  • Мнения: 8
И на мен ми откриха токсоплазмоза но се оказа,че преди съм я имала дори лекарят каза,че съм имала антитела които ме пазели от това,но ако имаш време миже да попрочетеш и това може да ти е от полза...http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=500874.new#new

# 11
  • Мнения: 135
Съвет от мен - не ходи в друг град просто, а направо в Софиа на Кракра 3. Там е националният център. Ще те изследват и обяснат най-компетентно. Имай предвид, че ако си се заразила скоро колкото по-бързо започнеш лечение, толкова по-голям шанс ще дадеш на детето си. Антибиотикът за лечение не се продава в България.  Минах по този път и слава Богу го открихме първия месец и сега имам прекрасно детенце. Още сме на нокти и правим повече изследвания, но като цяло засега всичко изглежда наред.
И още нещо - ако не дай си Боже си заразена и родиш - не давай до 6тия месец на детето ти да се слагат ваксини. Това е предписание на лекарите, които отлагат ваксини, но педиатрите в родилните са залюхани и нямат представа. Гледаха ни като чумави като им отказах ваксинации и в крайна сметка ме принудиха поне за хепатита да се съгклася, че да ни пуснат да си ходим. После като отидох при тази лекарка да я моля да ни отложи ваксините, не само не трябваше да я моля, ами тя ни изгледа със страх в очите, докато ни питаше - Ама какви ваксини има детето?

# 12
  • Мнения: 40
Отдавна не съм се включвала да пиша, само чета чета:) Повторих изследването. Най-накрая и двете форми и IgM -0,8 отрицателен, IgG-1,20, което ще рече че съм изкарала заразата някъде назад във времето.Така обясни паразитоложката. А и като говорих с гинеколожката ми обясни че ако заразата е "прясна" в повечето случай бременността завършва със спонтанен аборт в по- ранните месеци.

# 13
  • Мнения: 4 615
Това е добра новина. Пожелавам лека и безпроблемна бременност от тук нататък. Здраво бебенце и леко раждане.

# 14
  • Мнения: 36
Може и да не успея да те успокоя особено,но и на мен ми откриха ж 5-6 месец.Бях много изплашена.Пращаха ме ж София и къде ли не,но не се стигна до там.Оказа се че нямам токсо плазмоза а съм развила антитела,благодарение на които няма опасност да се заразя от котешки болести.И все пак майка ми беше на тръни 1 седмица и чете в интернет какви ли не щуротии,оказа се че повечето са отдавна отречени от лекарите.Дано всичко да е наред и ако те притеснява нещо написано за рисковете от болестта по-добре се посъветвай с лекаря си и не се тревожи излишо.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт