Отговори
  • Мнения: 920
Мами, тази тема ще е продължението на темата за малкия Сашко. Коментирахме в предната тема, че трябва да се направи нова, защото старата е много голяма, аз се ангажирах, затова действам, макар и с малко закъснение.
Надявам се мамите, които бяха активни в предната тема, да се присъединят тук. Ще сложа и линковете към двете петиции, които сме написали.Едната е в по - кратък вариант, другата е по - подробна с цитирани алинеи и членове от НК и ЗЗК.
Предлагам тук да комантираме и следим всички случаи на насилието над деца  Close (дано са по - малко Praynig)
Надявам се искренно темата да не става арена на спорове и нападки, а нещата, които пишем да са конструктивни, а именно, оттук нататък трябва да видим кой ще иде до Парламента да внесе петициите, кой ще следи какво се случва с тях, защото в момента променят НК и сега е времето да действаме, някой беше дал идея за оформяне на банери, и въобще всякакви идеи какво ще правим оттук нататък.

Петициите:
http://www.bgpetition.com/ne-na-nasilieto-nad-deca/index.html - Краткия вариант на петицията
http://www.bgpetition.com/nakazania---pedofili/index.html - Петиция с конкретни предложения за промени в НК и ЗЗК
Коя ще разпишете няма значение, всеки глас е важен.
Старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=473777.1170
Линк към заседание на Комисията за младежта и спорта, по повод случая със Сашко:
 http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&acti … d=232&id=1583

ftp://

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 22:17 от Dementia

# 1
  • Мнения: 920
В предната тема имаше линк към една книга за превенция на насилие над деца на немски, ще я намеря и ще я сложа и не в заглавната страница.
Има какво да се пипне още по темата, но по - късно ще се занимавам, засега това от мен.

# 2
  • Мнения: 925
Браво Бебочка  Peace
Бърз запис от мен  Hug

# 3
  • Мнения: 3 091
Подписах се.

# 4
  • Мнения: 502
Dementia, благодаря за темата.  Hug  bouquet

  Поставила съм една от петиците в подписа си. Нека и други жени го направят, нека съберем повече подписи. Дано усилията ни се увенчаят с успех.Peace

# 5
  • Мнения: 957
Има ли някакво развитие случаят със Сашко? Не съм срещала никаква информация из пресата, поне тази която е онлайн. Кога ще го съдят онзи изрод баща му?

# 6
  • Мнения: 972
Аз пак ще задам същия въпрос ,както и преди-защо всички питат кога ще съдят бащата-изрод,а никой не се интересува какво ще се случи с "майката-изрод"?!.... Нима тя не носи вина за това,което се е случило ?! Нормално ли е такова нещо да се случва с детето й и тя да не направи нищо?! И не ми минават оправдания от рода "Ама тя не е знаела или се е страхувала да направи нещо"...  Съд и за безучастните свидетели!!!!!!!!
Аз съм майка и с ръка на сърцето казвам,че в нейната ситуация бих го убила собственоръчно мъжа си и ще го излежа в затвора без да ми мигне окото... Колкото и крайно да прозвучи...
Понякога наистина ми се иска да имам пушка,вярвайте ми... #Cussing out

# 7
  • Мнения: 957
Ами не питам, защото не останах с впечатлението, че срещу нея ще се повдига обвинение. Не съм много добре информирана. В никакъв случай не оправдавам майката, напротив, напълно подкрепям твоето мнение, Сис!

# 8
  • Мнения: 616
подписах се, но искрено вярвам и се надявам тази тема да не се пълни  Praynig а за всички изверги независимо пряки или коствени към злодеянията, трябва да бъдат затворени та и по-лоши неща ми минават през главата  #2gunfire за някои неща мисля че трябва да има смъртни присъди колкото и нехуманно да звучи Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 640
Подписах се ,но дали само бащата и майката са виновни! Те са психоболни ,предполагам,защото нормални родители не постъпват така с децата си!
Водили го на лекар,той не забелязал?! Какъв е тогава този лекар, а социалните работници?
смятам,че за безхаберието си също трябва да понесат строги наказания,а не само порицание.

# 10
# 11
  • Мнения: 972

Поредната глупост... #Cussing out Все ще търсим причините за това,че сме заобиколени от изроди, в кризата,в политиците,в държавата...
Нима всички не сме засегнати от кризата... Засегнати сме,но това не ни прави зверове и насилници... И с криза и без криза обичам децата си повече от всичко и всички...
Едно време хората са имали по 10 деца и са живели в недоимък,но не са ги биели и изнасилвали нали... Работели са като скотове само и само децата им да имат какво да ядат ,да са облечени,да ги изучат...
А сега-все някой е виновен за провалите ни...
Станахме народ без морал и ценности... Но не заради някой друг,просто май така ни харесва...

# 12
  • Мнения: 1 849
"Настояваме при евентуално съмнение за упражнено насилие от страна на родител или настойник върху дете, то да бъде незабавно извеждано от семейството от съответните служби и след това да се предприемат необходимите действия по разследване на случая, а не както е досега да се търсят доказателства и при наличие на такива да се предприемат действия. "

Това не нарушава ли правото на хората да са "невинен до доказване на противното".

И ако някой пусне сигнал за вас и ви приберат детето без да се замислят дали това е истина!?

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
"Настояваме при евентуално съмнение за упражнено насилие от страна на родител или настойник върху дете, то да бъде незабавно извеждано от семейството от съответните служби и след това да се предприемат необходимите действия по разследване на случая, а не както е досега да се търсят доказателства и при наличие на такива да се предприемат действия. "

Това не нарушава ли правото на хората да са "невинен до доказване на противното".

И ако някой пусне сигнал за вас и ви приберат детето без да се замислят дали това е истина!?

Не, не нарушава презумпцията за невинност, прави се като стъпка за предотвратяване на насилие. Това дали детето е временно изведено или не не влияе на следващите действия на службите. Родителите и настойниците си остават невинни до доказване на противното.

# 14
  • Мнения: 457
Браво за темата  bouquet
Сашко е още в Пирогов - възстановява се милото Sad
Една майка от Сандански скоро писа тук, че срещнала в поликлиниката или къде беше, не помня, майкатана Сашко - припкала безгрижно с чисто нови маратонки. Нека майката, която писа за нея да каже какви са настроенията в Сандански и какво става там.
Пратила съм линк към петицията на Президента, Премиера, М-во на правосъдието, ДАЗД, но прекалено малко са подписали петицията - стотина човека ooooh! Tired а и вече са готови промените в НК. Дали не окъсняхме newsm78

Общи условия

Активация на акаунт