Паническо разстройство - част 5

  • 169 786
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Ritka, благодаря ти за отговора.

# 226
  • Мнения: 1 629
Искам да споделя и скромния опит на моят съпруг в борбата с ПА:

1. Правеше си чай от жълт кантарион 3 месеца
2. Намери си една техника за дишане на Бутейко ( ако на някой му трябва ще ви пратя ръководоството на английски език Simple Smile)
3. ЗА ДИШАНЕТО:  Най-простото правило е да дишате по-малко, въпреки, че мислите, че ще се задушите. Точно в това е изразена и тази техника. ЗАЩОТО: Получава се хипервентилация, което означава, че до тъканите не достига достатъчно кислород, въпреки, че си мислите, че ще доставите повече, ако дишате повече. Забавянето на дишането подпомага по - ценното усвояване на кислорода.
4. Шест седмици пи Есберикум (екстракт от жълт кантарион) и му помогна  поне малко
5. Ограничи претоварването и намали стреса, но това не помогна особено много.
6. Спиране на всякакво отрицателно мислене. Положителна настройка =)

Това е в общи линии, дано съм ви помогнала с нещо и ще ви следя за нови идеи. Sunglasses

# 227
  • Мнения: 2 657
Вчера имах чувството,че ще откача.Ревах,ревах  и накрая ударих обедната доза Ривотрил и легнах да спя,защото бях като абсолютен парцал.Като се събудих тръгнах на работа,влачейки се.То не беше потене,то не беше притъмняване-абе чудо.
Днес съм по-добре,та съм се захванала да почистя малко.Че тези дни нямах сили да пипам нищо.

# 228
  • София
  • Мнения: 619
Записвам се в темичката!За сега ще почета,после ще пиша!Какво мислите за дианксит?

# 229
  • Мнения: 305
Лично според мен дианксит е слаб АД ,КОЙТО НАИСТИНА ПОМАГА ,но не трябва да се прекалява с него защото се привиква невероятно към него за ,което малко хора си дават сметка ,което не е добре защото спирайки го се чувстваш като парцал,плачливост,липса на самочувствие и мн др

# 230
  • Мнения: 923
Аз не съм привикнала към деанксит, пих го в продължение на 8-9 месеца, спрях го от раз и нищо не усетих.  bouquet
Пих само  по една таблетка сутрин ако това има значение

# 231
  • Мнения: 305
има значение и то голямо,дозата при  пациенти е различна,ти си пила най малката доза и зависи също  и от състоянието на човека.аз също преди време пиех по едно ,но познавам хора които са пили повече и от две таблетки на ден

# 232
  • Мнения: 923
Не знам дали наистина помага деанксита или понеже аптекарката ми каза ,че е ,,хапчето на щастието'' аз си внуших , че ще ми стане по-добре от него и то се получи  Flutter
В последно време съм доста напрегната и се успокоявам с по две таблетки валериана, като ме хване нервата Sick
Баща ми е по-добре, пие ривотрила по схема, АД явно започнаха да действат - даже гласът му се промени като се чуваме по телефона  Party, голям свежар е станал.
Аз като върл противник на АД , сега мога да кажа, че виждам положителният им ефект в случая  Embarassed

# 233
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ласи, радвам се за татко ти. АД са като всички останали хапчета, ако се предписват подходящите за съответното състояние, в подходящата доза и продължителност на лечение, могат само да помогнат. В противен случай всяко лекарство може да навреди.

# 234
  • София
  • Мнения: 619
Въпроса ми за дианксит е дали при употребата му предизвиква сънливост,спад в кръвното налягане и подобни.Притеснявам се,че ако го пия няма да се чувствам годна за работа!А иначе при мен всичко се "отключи" преди години при възникнал проблемс  един имот.Кавги,нерви много и т.н.Получих нервна криза-бях на легло 2 седмици,но се оправих с магнерич и ксанакс 1/2,но него го пих малко т.к. не ми дейвидстваше добре,занитваше ме за леглото.От тогава на сам при най малкото вълнение и тревоги след два,три дни започва да ми става лошо,стягаме около гърдите,абе не се чувствам добре.Да не говориме какво се случва в затворени пространства да речеме в асансьор,градски транспорт-започвамд а водя борба със себе си и черните си мисли.Ами ако стане еди аккво си,ами ако не мога да изляза,леле колко много хора има или колко е тясно и няма въздух и т.н.Даже мин. година на концерта на Мадона който беше на открито само като видях тълпата която се наливаше на стадиона започна да ми прилошава и то от мисълта,че ако ми стане лошо няма да мога бързо да изляза,а да не говориме ,че никой няма да ме види,че е станало нещо с мен.Въпреки ,че бях на VIP места седяща и нямах нищо общо с блъсканицата долу на самия стадион при правостоящите.Сестра ми е в същото състояние.Тя беше много зле,но ходи на психиатър и започна да пие неолексан.Не знам дали той й помогна,но като,че ли преминаха кризистните моменти при нея.Аз не съм толкова зле т.к. ми се появява лошото състояние на моменти.И съм забелязала,че когато съм дейна и върша работа нямам проблем,каточели се откъсвам от проблемите и работата ме разтоварва,но ако съм си в къщи....леле майко стигала съм до ситуация в която ме е страх да изляза на вън заради мисълта,че ще ми стане лошо.Според вас дали съм на правилната посока,че всичко се дължи на намаляването на серотонина в мозъка?С доста хора съм говорила и стигнах до този извод....Жалко е обаче,че болестта на 21 век при жените,а и при мъжете поразява масово хората.Моите приятели да не кажа всеки втори,но всеки трети се оплаква от подобно нещо както при мен.  Cry Не знам за вас,но аз лично водя страхотна борба със себе си и се надявам да го надвия тоя паразит в мозъка ми който постоянно мв вкарва във филми.  #2gunfire

# 235
  • Мнения: 923
ronkis не съм се чувствала сънлива от деанксита, пробвай като мен да го пиеш по една таблетка сутрин, започва да действа след 10 дена.
Аз бях изпаднала в същото състояние като теб, плашех се да изляза навън, мислех си че ще припадна, най-важното е да не се отказваш да излизаш, а да предизвикваш себе си и да правиш всички онези неща от които се страхуваш.
И тогава с всяка малка победа над страха си ще ставаш все по-уверена и смела Hug Hug Hug
Най трудната борба водим - със самите себе си, но тази борба ни прави по-силни.  bouquet
Наскоро в мола мъжо започна да препира, защото му се завило свят от толкова много хора  Joy Joy Joy, а на мен ,,паниката'' ми стана смешно, защото вече се чувствам добре и спокойна в присъствието на толкова народ  Wink

# 236
  • Мнения: 305
дианксит ще ти повдигне самочувствието,не случайно Ласи каза хапче на щастието наистина така го водят,на мен ми го беше предписал много близък човек лекар невролог и точно така се води ободрявате имаш чувство че можеш да свършиш 100 неща в никакъв случай не може да ти се приспи моя лекар беше казал след 2/3 часа да не го пия защото сън няма да ме хване после хапчето е добро на мен също веднага ми подейства ,но аз не го пих дълго време хубаво е като се лекуваш с него пиеш няколко месеца после почиваш и после пак . Peace

# 237
  • Мнения: 2 657
Аз съм на моменти,но тепърва очаквам подобрение,след решението ми за спиране на хаповете.
Както обикновенно пред ревизия,аз съм шаш и паника.Вчера съм седяла по пейките и съм ревяла,от факта,че хората не плащат и не ми пада %-та.
Сутринта ударих цяло хапче Ривотрил вместо половинка и не усетих никаква паника на ревизията и какво ще кажат за %-та.
А сега съм с едно главоболие Tired

# 238
  • София
  • Мнения: 619
Добре де,аз имам непоносимост от кофеина-получавам сърцебиене.Този Дианксит след като те преповдига дали няма да ми предизвика в тази връзка сърцебиене и да се разтреперя?Ох момичета как добре ми действате.... Hug

# 239
  • Мнения: 101
На мен деанксита доктора ми го обясни като най-леко успокоително и най-лек антидепресант, който приповдига настроението. Аз го пих общо взето 2-3 месеца, но само като ме гепи нервата. Сега съм го спряла, че се параноясвам да не привикна. Но така или иначе не усещам липсата му особено. Пия и ламиктал, още един месец ми остава. Паническите атаки и агорафобията са най-голямата мизерия, която ми се е случвала. А още повече доктора каза, че съм хиперактивна личност, за която не се препоръчват АД, така че и този вариант отпада лека-полека. Въобще... мамата си джаса е положението.

Общи условия

Активация на акаунт