За близнаците и гърнетата

  • 19 709
  • 159
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моля споделете опит как научихте близнаците си на гърне? Аз до сега съм правила само инцидентни опити, къде от мързел и липса на сили и време, къде защото това което прочетох из форума ме убеди, че преди 2 год няма много смисъл. Но вече трябва да се научим, няма накъде.  Embarassed Мойте мъже обаче хич не искат да стоят на гърнетата. След 1 мин стават и си тръгват без да са свършили нищо. Не казват като им се пишка. Само като се наакат казват, но след това, не преди. И понеже ми е невъзможно да ги държа двамата едновременно насила на гърнетата се чудя какво да правя. Да науча първо единия, после другия ли... И изобщо каква е процедурата. По колко пъти трябва да ги слагам в началото? Споделете опит моля.  Hug

# 1
  • Мнения: 7 803
препоръчвам изчакване на топло време и махане на пампата. никакво повторно слагане по какъвто и да е повод. първо сваляш на едното и чакаш да се научи, после и другото. задължително с дрехи, като се напикае да го усети. периодично слагаш на гърне, най-вече след хранене и сън. не ги сръж докато се изходят, да не намразят гърнето. сега им го дай да си  играят, да видят че не е страшно и като се затолки сваляй.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А по колко време да ги държа горе-долу?  А това с махането от раз не виждам как ще стане... То отпуска трябва да си взема за такова нещо...  newsm78 Не мога да ги пратя на яслата напикаващи се без памперс. А за колко време се научават приблизително? Забравих да кажа че имам някакви преходни гащи - дето хем им е мокро хем не пускат навън. Имате ли опит с такова нещо?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 711
И аз действах като Дъмпер, свалих памперса и сложих гащи. При момиченцето стана след първото напишкване и почна да си казва, а на Дани му трябваха 2 седмици, като преди това си пишкаше където му падне без да му пука. Според мен гледайки от сестра си се научи и той да казва. А тези гащи които казваш и ние ги имаме и ги пробвах един път за следобния сън, но въпреки това се събуди целия мокър, единствено не беше стигнало до чаршафа, явно има някакъв ефект, но по-скоро е сигурно да не стане локва на земята. Пробвай ги и ще разбереш. Нои аз те съветвам да изчакаш топлото време и махаш отведнъж, защото иначе се объркват кога са с памперс, кога не и им е трудно да почнат да си казват.

# 4
  • Мнения: 7 803
аз не бих ги пратила на ясла, ако планирам сваляне на памперс. около 3-4 дни отне на едната, това не значи че повече не се е напикавала, а че ясно разбра какво се очаква от нея и 99 % си ходеше на гърнето, но отначало забравяше и докато стигне, то вече е късно или се е залиала в игра. е вярно, че моите бяха с година по-малки от твоите, но е нормално. не съм ползвала такива гащи

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вие сте отличници! Май ние сме много изоставащи.  Embarassed Ма нищо де все ще се научим. Както казва свеки - да си видяла някой в първи клас с памперс?  hahaha А за яслата няма как, сега си сменям работата по спешност и никой няма да ми даде отпуска скоро. Освен да пробвам сега по празниците.  newsm78

# 6
  • Мнения: 7 803
абе преувеличих за едната година  Embarassed ма викам да се вземеш в ръце, не друго  Hug
ми дай ги на свеки да ги научи  Mr. Green

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Взимам си бележка.  Laughing А когато се свали памперса от раз и за спане ли не се слага?

# 8
  • Мнения: 7 803
при никакви условия  Peace иначе ще се влачите с нощен памперс до 100 години. знам че сега ти е трудно да го повярваш, но често си подценяваме децата. трябва да им гласуваме повече доверие

# 9
  • Мнения: 359
На каква възраст препоръчвате да се случи гореописаното? 1,6 ок?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз препоръчвам около 2та годинка, поне според мен тогава вече са по-осъзнати и по-лесно ще стане това с казването. А през нощта слагах памперс, като понякога се будеха и казваха че имат пиш, понякога пишкаха в памперса. След около 3-4 месеца Лора започна да се събужда със сух и след 1 месец сух памперс спрях да й слагам. Дани все още е с него, но сега като се затопли ще го махна, защото пък той като се напишка и не се събужда и си седи така мокър.... имахме веднъж успех, когато беше поискал сам да не е с памперс, съответно се събуди мокър и след това 2 седмици не се беше напишквал, но пак почна.
Абе общо взето от личен опит момчетата са по-трудни в това отношение, но вие не се отказвайте  Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
А някакви идеи кое е по-подходящо - гърне или детска седалка? Имаме и двете и се чудя дали да не пробвам направо със седалката. Там поне са ме виждали мен и знаят каква е идеята. Гърнето имам чувството, че изобщо не се сещат да какво са сложени там.  newsm78

# 12
  • Мнения: 72
Моят кошмар продължи ок. шест месеца Shocked.Махнах им памперсите на година и девет като преди бях правила малки опити без резултат.Но сега бях твърдо решена , че ще ги науча, защото по цял ден чувах "вече са големи трябва на гърнета те ще свикнат и. т .н".значи на ден сменях ок 20 чивта гащи може и повече , включително и на разходка с торбите те постоянно се напикават ...беше ужас.Ама и аз бях като полудяла те колкото повече отказваха да пишат на гърне аз още повече се настървявъх да се научат –резултат 0.То не беше при всяко пишане да ги залъгвам с какво ли не,  искаха да ги събличам голи и та пишат В банята сами, после да нося легени в стаята пак сами да пишат Mr. Green.  и един ден се събудихме на 2 г и 2 месеца и започнаха да ми казват , че имали да пишат  оттогава си смятам децата за много интилигентни Sunglassesха-ха и май почти нямам заслуга за нищо.Не бъдете амбицирани на всяка цена ,ще останете без нерви ,предполагам ,че те и без това са опънати до крй.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 836
Темата е точно за мен  Laughing Решила съм след празниците да ги махаме най-накрая. Пробвах ги септември, но явно не бяха готови.

На каката го махнах на година и 10 месеца, научи се много бързо, но в началото направих грешката да я дебна и да я слагам на гърнето, като я оставих да се напишка няколко пъти много бързо се усети какво се иска от нея, след 2-3 дни вече нямаше пропуск. Нощният памперс обаче го махнах чак към третата година, тогава започна да се буди със сух.

Сега се сетих, че съм се заредила с гащички, но не съм взела потничета  Confused

# 14
  • Мнения: 119
Здравейте,

Аз да разкажа моята одисея с памперсите и гърнетата. В средата на лятото като бяха на 1,5г. им махнах памперсите. Първите две седмици им беше малко трудно с пишкането, защото се усещаха винаги в последния момент. После тръгнахме на ясла и аз ги дадох без памперси, което много помогна, защото там се донаучиха. После почнаха да се разболяват и да се налага баба им (свеки) да ги гледа вкъщи, защото аз започнах нова работа и нямаше как да си вземам болничен. Тя реши, че не и се занимава да ги слага на гърнетата и започна да им слага пак памперси. За една седмица вече бяха забравили това, което бях постигнала за 2 месеца. Бях толкова бясна, че просто не мога да ви опиша. После пак тръгнаха на ясла и баба им ги водеше. От яслата й направили забележка, че са с памперси и тя хъкта-мъкта кандиса да ги махнем. Та сега сме с нощен памперс, който ще махна само леко да се постопли още, а през деня нямата и то защото не оставям памперси вкъщи.
Имаме две гърнета и седалка, едната ходи само на гърне, а другата само в тоалетната, така си решиха и аз се съобразявам с тях. Винаги си казват, ако и има кой да ги чуе... Тази, която ползва гърнето вече спря да казва на баба си, а само отива и си сяда. Ако съм там идва и ми казва и двете ходим.
 

# 15
  • София
  • Мнения: 1 711
Ей, ама това бабите (свекървите) са опасна работа... Важното е че вече не им слага, пък те като вече са свикнали, предполагам че и с памперс като са, пак си казват. Нашата баба е същата... На Лора от нова година насам съм махнала нощния памперс, като имаше само 1 път пропуск когато беше болна. Колкото пъти ги оставям тя да ги слага да спят я намирам после с памперс... то не че тя се е напишкала вътре де, казва си, ама аз се ядосвам че те си гелдат на тях как да им е по-добре, а не мислят за децата и за майките например колко усилия са положили...
Танини, да ти кажа май потници няма да ти трябва да сменяш... поне миналта година рядко ми се налагаше да преобличам и потника. Но пък като се замисля то беше лятото и може би не винаги са били с потници, а само тениска и то не загащена...
И аз мисля че това с дебненето по-скоро има обратен ефект. Правилния подход за мен е сваляш памперсите, оставяш го да се напишка няколко пъти, да се осъзнае и само да почне да си казва. А момчетата явно по не могат да стискат или пък се усещат в последния момент, защото и ние сме имало много аварии, казва ми, но докато стигнем до тоалетната или гърнето и се изпуснем. Сега вече могат да стискат доста повече, дори понякога отказват да ходят в обществената тоалетна и казват че ще стискат до вкъщи

# 16
  • София
  • Мнения: 1 836
Хелче, няма да сменям потници, ама аз нямам ни един, още са с бодита, а бодитата са дълги и ги мокрят в гърнето.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 727
Решила съм след празниците да ги махаме най-накрая.

Почвам от утре още, няма да чакам след празниците, тъкмо ще сме си в къщи и ще се преобличаме по 100 пъти. Писна ми с тия памперси, направо вече сме се разорили. А и сега хем на гърне, хем с памперси още повече отиват - като ги сложа на гърнето и те като са пишкали 1-2 пъти, им сменям памперса. Те не свършват нищо в гърнето и след 10 минути са го напълнили чистия памперс.... идва ми, не знам какво да ги направя! И вичко е нарочно, сигурна съм....

Купихме седалка за тоалетната, но не я харесаха, реваха като ги сложих и я прибрах за по-нататък.

Танини, пробвай ги с тениска, а бодитата можеш да "закопчаваш" една щипка

# 18
  • София
  • Мнения: 1 836
При вас сега е моментът. Аз по празниците ще почивам  Simple Smile Хайде скоро да се похвалиш Peace
За тениските и аз се сетих, имам няколко тип бельо  Simple Smile
И на мен ми се иска със седалка, ще взема да купя една, по-лесно е  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 711
Определено със седалката е много по-лесно, после само пускаш водата, няма да миеш гърнета... ooooh! само един съвет да ти дам, понеже и ти си с момчета. Като избираш гледай да е с по-голяма дупка, т.е. от тези по-продълговатите, защото има едни, мисля на Нуби са, които са много малки и за момчета хич не стават. Първата която купих беше ето тази, понеже забравихме тази при бабата купих подобна, но не мога да намеря снимка. Това че е мека според мен им е удобно, а и дръжките също са предимство, защото иначе пипат самата тоалетна. Свикнали са и двамата на дъската, даже когато искат едновременно да вършат нещо се чакат, не искат на гърнето.

# 20
  • Мнения: 4 298
Да се запиша и аз в тая пиклива тема.
За сега скромни успехи имаме с младежа, девойката твърдо отказва да прави каквото и да е било в гърнето. Изпада в ужас като се начиша и се усети мокра, започна да се стиска по 5-6 часа и това ме накара да я върна пак на памперс.
Аз пък се ядосвам, че тъкмо малкият започне да си казва и да се сеща за какво се боря, то пък почнат да се точат едни сополи, едно чудо. Мен ме хване съвестта, че детето болно и прекратявам опитите.
"Мъжко" гърне купихме от Вис Виталис, 7 лв, доста е широко и дълго. Заради системното опикване, сменихме с него досега 3 броя гърнета. Като се начиша се сменят тениска, гащи, клинчето, чорапи. В момента, в който се пробвах и двамата да ги отучвам от памперса, бях в нервна криза.
За памучно евтино бельо, препоръчвам пак Вис Виталис. Дори да се наложи да се хвърли нещо заради безвъзвратно омазване, то не е голяма болка като цена.
За сега съм на мнение, че е по-лесно да се отучват последователно единият, после другият. Иначе моите правиха комбина как няма да стоят на гърнетата, почва едно кикотене и пикане в гащите нарочно.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 727
Моите опити с махането на памперса се провалиха с гръм и трясък. Ама какво да искаш от двама мъже?! Като се напишкат, и супер изненадани почват да викат "Ауууу?!" и "А-А-А?!" и след 2 минути напълно са забравили и си играят тихо и кротко мокри-мокри.
Единия ден и двамата се напишкаха докато бяха в столчетата за хранене, никва реакция, братче - седяха си, изядоха си манджата и после продължиха да си седят. Явно им е било топличко и уютно.
Единствения успех донякъде е сутрин преди яслата като ги будим и нямат време да се изпишкат в памперта, та успяват на гърнето. Но Гого например нарочно после в памперса ги върши нещата.
Просто не мога да повярвам, как ми се падзнаха най-тъпите мъже на мене

# 22
  • Мнения: 4 298
Узи и моето момче е така, обаче постепенно се сеща. Девойката е в потрес, че е мокра. Той дори и да констатира, не му пречи и може да си стои така. Но за сега с него имам повече успех.

# 23
  • Мнения: 23
Узи и аз съм с двама мъже. Ние сме на 2г. и 2м. и все още сме с памперси.Миналото лято се  опитах да ги махна. Но само първите няколко пъти им направи впечатление и се чудиха какво става, а после нищо - седяха си мокри и хич не ги дразнеше. По едно време в жегите ги пусках по слипчета и тениски /омръзна ми с това пране/, а като тръгнехме на разходка си взимах по няколко чифта гащи. А пък вътре в къщи беше "купон"-слагам ги на гърне, а те стават и пишкат и акат на всякъде. Моите също се напикаваха в столчетата без да разбера веднага. Сега се опитвам да ги слагам на гърне 4-5пъти на ден, когато им сменям памперса. Единия върши някакви работи  в гърнето, когато поиска, но другия  - изобщо, казва НЕ и си удържа на думата. Като се стопли времето мисля да им ги махна от раз / ама само си мисля/.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Узи, не са твоите наи тъпите.  Laughing И ние се провалихме. Аз съм виновна де. Не бях предвидила момента, че освен дрехите ще ми опикават всички мебели, килими и пр. Издържах 30 мин.  Mr. Green  Embarassed След като за 20 мин ми напика дивана, килима на две места, мене и един стол изпаднах в нервна криза и му сложих памперса.  Embarassed Не знам как ще ги сваляме... Толкова кучета съм изгледала и това не ме е плашило толкова, ама сега.....  ooooh! Ние сигурно ще ходим с памперси до 4 год докато почнат да разбират.  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 1 727
Толкова кучета съм изгледала и това не ме е плашило толкова, ама сега..... 

Точно, дори и най-тъпите котки се научават за седмица-две.

# 26
  • Мнения: 7 803
Толкова кучета съм изгледала и това не ме е плашило толкова, ама сега.....  

Точно, дори и най-тъпите котки се научават за седмица-две.
Joy са ще се обадя в агенцията по защита на животните
мисля си, че в даден момент децата го правят напук на нас, не щото са малки и не разбират, затова и го направих толкова рано, преди да са се усетили и да са влезли във фазата всичко наопаки и преди да са осъзнали каква сила имат като са заедно. на моя приятелка момчето също не исакше да се разделя с пампата. ние им бяхме за малко на гости. той видя, че моите си пишкат на гърнето и като сме тръгнали сам си е свалил пампата и не искал повече. така че дерзайте, идва лято  Peace

# 27
  • Мнения: 4 298
Днес малкият си каза преди да се наака, изчака да му сваля гащите и я свърши в гърнето. Тези малки проблясъци ми дават надежда. newsm44

# 28
  • Мнения: 57
Аз се бях включила веднъж в тази тема за гърнетата и оттогава нямаме голям напредък,за съжаление.Преди месец пак ги пробвах да сваля памперсите.Резултата пак беше много мокри гащи и дотам.Сега съчетанието -ясла ,болести  и учене на гърне ми се вижда направо невъзможно.. ooooh! #Crazy

# 29
  • Мнения: 7 803
проблема е, че като пробваш често и недотам настоятелно, децата се объркват и вече нямат идея какво трябва да правят. така им объркваш представите тотално и резултат е само лоши емоции за всички. или сваляш пампата и удържаш фронта или да си ги носят докато им дойде акъл и това е

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 10:04 от Дъмперита

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дъмперита, аз миналото лято изчетох всичко във форума за гърнетата и стигнах до извода, че преди 2 год който се е опитал си е скъсал нервите. Има изключения разбира се, но са малко. Днес в градинката една майка ми разправи как е свалила памперса на 1г8м и детето 5 мес се е напикавало. Съответно е опикало вси4ки мебели, килими, коли4ка и т.н....  ooooh!  Не знам какво търпение и здрави нерви има тази жена, но аз със сигурност нямам такива. Ще почакам още малко.
Между другото преди да свалите памперса слагате ли ги на гърне? Аз не виждам много смисъл, та и това си спестявам  Embarassed ма не знам дали е правилно?  newsm78

# 31
  • Мнения: 7 803
проблема е да разберат какво искаш от тях. ти ги слагаш на гърнето, те си мислят че е някаква игра това и нищо не правят. разбраха какво искам едва когато се изпишкаха за пръв път. това сатна след сън докато се усетят какво и защо ги бях паркирала на гърнето и се изпишкаха. естествено почнах да се хиля и да викам браво и така разбраха какво се прави там. преди това ги слагат 100 пъти и ефект нилев. и 1 час да ги оставиш там, като не знаят какво да правят и се изнервят само. иначе всичките ми приятелки, които маханах пампата преди 2 години са супер доволни и не е имало такива месечни мъчения. явно си зависи от подхода, трябва да им нацелиш слабото място  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 727
Да де, момичетата може и да разбират.
Моите хора като ги слагам, и понеже Божката по-често се изпишква в гърнето (да не кажа, че Гого почти никога), после като станат и двамата викат "Браво на Божката" и толкова. Ама свършил ли е работа, не е ли..... на кого му пука, тва са подробности, те да си кажат браво-то

# 33
  • Мнения: 263
и при нас мъжа още пет пари не дава за гърнето. сестра му е без памперс през деня от 5 дни и се е напишкала само веднъж. обаче да ака в гърнето/на седалката не иска. сяда, напъва, нищо не става и почва да мрънка - мамо, много тудно, не можиш акаш тука, искаш пампиш акаш. един ден и отказах и тя не ака. следващите дни и слагам памперс, върши работата и пак гащи. това много страшно ми си вижда, обаче. давайте съвети и опит.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 711
mira70, ние имахме същия проблем точно с голямата нужда. Казваше си, сяда, напъва, плаче и нищо не върши. Аз обаче памперс не съм слагала за да се изака, тя обикновено го правеше като я сложа да спи в памперса или като се събуди, докато е още с него. Аз правех следното, сяда на дъската, хващам я за ръчичките и започвам да я успокоявам и да казвам че й помагам, така постепенно свикна. Съветът ми е да не слагаш памперс за да се изака, защото имам едни познати, които слагаха на момченцето до 5 годишен памперс за да ака. Опитай така, без да й се караш, ако трябва 10-20 пъти сядайте на гърнето или тоалетната (прецени на нея кое й е по-удобно, при нас беше дъската), 1-2 пъти като свърши работата и ще свикне.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 836
Савина, аз ги пробвах на 2 г., септември месец, но не бяха готови (сравнявам ги със сестра им).
Утре ще е големият ден. Уж сме се разбрали с тях, ама ще видим  Confused

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Успех!  Peace

# 37
  • Мнения: 138
И ние сме на вълна- махане на памперса, но като гледам няма да е скоро. Но имаме голям напредък- казват си когато имат ако и си вършат работата в гърнето. Сега остана да почнат да си казват и когато им се пишка- повтарям, повтарям, че трябва да ми казват- пък да видим кога ще се усетят какво искам от тях. Ако не стане така като се стопли хубаво ще ги махна от раз, но нещо не ми допада идеята да пикаят навсякъде.
В началото моите момчета само като видеха гърнетата и пищяха, хвърляха ги и бягаха. В един момент седнаха, но не знаеха какво да правят. Единия за 2 дни разбра за какво иде реч,но другия трябваше да види (буквално) какво прави брат му- тогава седна и се изпишка. За да им стане интересно и да искат да пишкат пак в гърнетата, ги водя до тоалетната да си ги изхвърлят сами. В едно реалити "SОS- бавачки" преди време гледах как учеха едно момиченце да ходи на гърне. Когато детето си свършеше работата в гърнето, Бавачката пееше песента на гърнето  Laughing . И това пробвах- ефект поне при моите имаше. Сега си знаят- като си свършат работите в гърнето пеем и танцуваме- цирка е пълен Joy .
Винаги ги слагам едновременно на гърнетата (то не че имам и избор, де), но така гледат един от друг и си мисля, че по- лесно се учат Rolling Eyes .

# 38
  • Мнения: 72
А да аплодисменти, фойерверки, цигански кълбета това е задължително ние още го правим почти след всяко пишане.

# 39
  • София
  • Мнения: 98
Темата е точно за мен  Laughing Решила съм след празниците да ги махаме най-накрая. Пробвах ги септември, но явно не бяха готови.

На каката го махнах на година и 10 месеца, научи се много бързо, но в началото направих грешката да я дебна и да я слагам на гърнето, като я оставих да се напишка няколко пъти много бързо се усети какво се иска от нея, след 2-3 дни вече нямаше пропуск. Нощният памперс обаче го махнах чак към третата година, тогава започна да се буди със сух.

Сега се сетих, че съм се заредила с гащички, но не съм взела потничета  Confused

Аз също имам близнаци на 4 годинки - памперсите ги махнах когато бяха на 2, но сега немога да ги науча да ходат в тоялетната - искат си гърнетата.Странно ми е, че в градинага пишкат в тоалетна, като сме на готи също, а в нас ревът и се тръшкат като бебета:))))))

# 40
  • Мнения: 4 298
Снощи приспивам децата и понеже малкият беше превъзбуден и много се въртеше, започнах да разказвам приказката за Снежанка и седемте джудета. Разказвам аз, той се укроти, стигнах до където си дошли джудетата и заварили Снежанка в къщи. И двамата изглеждаха заспали и реших да спра до тук с разказа... Изведнъж синът ми като скочи и почна да говори:
Ненянке/Снежанке/, не там! Няма чишаш в гащите, не там! Иж/виж/, нямаш пампа! Там, Нинянке на инето /гърнето/, на инето чишаш, не гащите! Иж /виж/, дупка/дупето/ има чиш, ейми инето /вземи гърнето/! Mr. Green

# 41
  • Мнения: 7 803
 Joy в голям стрес е младежът

# 42
  • Враца
  • Мнения: 166
Аааааааааааа, това ми оправи настроението за месец напред. Мъжа ми вече ми вика Ненянке от толкова повтаряне.

# 43
  • Мнения: 4 298
Той такива си ги ръси често, обаче тогава ме разби Mr. Green. Обича да ме имитира или се кара на сестра му, вдигнал показалеца, интонация всичко:" Няма пипаш пааалната, чупиша!Иж чупина! Няма пийе!"/Няма да пипаш пералнята, ще я счупиш! Виж счупена е! Няма да пере!/ Това по повод на ограничителната им заповед въобще да не припарват до пералнята. Че това градуси, програматор, бумтене и въртене на барабана, нищо не е за тях. ooooh!

А във връзка с гърнетата, сега борбата ми е не да седне, а как да сенде на гърнето. И аз съм една взискателна, ама той не сяда, а се изляга. На опашката си сяда, краката опънати  и пишката стърчи на вън. Като му дойде порива и навсякъде по килима има пико, само в гърнето няма. Чорапите също са начишани. И докато кажа да не стъпва никой в локвата, то станало вече.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 166
Е те чорапите са вече така и така начишани, значи като стъпи в локвата и попива с тях останалото. Кво, помага ти детето.

# 45
  • Мнения: 11
Моите мишлета са на 1г. и 4м. За първи път ги сложих на гърне когато бяха на 11м. Не сме имали проблеми. В началото ги слагах само по веднъж на ден, сега жече по2-3 пъти. Когато ги видя, че се напъват също ги слагам, дори и да има нещо в памперса. Сутрин обиклят детската с гърнетата, но винаги, ако не са акали, то поне са пивкали. Мога да кажа, че имам 90% успеваемост с акането в гърне. Все още ни е рано са махане на памперсите, но август месец ще се пробвам.
Успех на всички мами с гърнетата.

# 46
  • Мнения: 7 640
А да аплодисменти, фойерверки, цигански кълбета това е задължително ние още го правим почти след всяко пишане.

при нас кефа се засилваше от изсипването на произведението в тоалетната и пускането на водата.
Първите няколко месеца разходите в домакинството значително скочиха- по-евтино ми беше памперси да купувам, отколкото сметките за водата Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 1 727
Ууу и при нас е голяма радост пускането на водата, но съм ги предупредила, че само който пишка в тоалетната пуска водата. И засега поради тази причана са капо - само гледат и то само, когато съм настроение, ааама ха!

# 48
  • Мнения: 4 298
Четири дни сухи памперси и гащи, всичко на гърне.
Не мога да не се похваля Crazy

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Вера, браво на вас!!!  Hug Отличници сте! На двамата едновременно ли ги свали?

# 50
  • Мнения: 116
Въобще не искат моите младежи да седнат на гърнето. Тръгнахем на градина по малко - дано там като гледат другите да почнат. А пък юли като си останат в къщи - ще махаме и памперсите - данявам се да стане за няколко дни. А какво правите с нощния памперс -него оставате ли го, че вече съм забравила;-))?

# 51
  • Мнения: 72
ох, ние още сме с нощния памперс на 2 г 6 м сме, че едната и на обед си го иска

# 52
  • Мнения: 4 298
Аз също слагам за следобедния сън, нощния сън и по-продължителните разходки памперс, но виждам че го оставят сух и предпочитат да ги подканя на гърнето. Дори на няколко пъти свалят сами гащите и си казват, че имат чиш.
Това е плод на месечни усилия. Дето казват, че за два дена са се научили, то при моите деца не беше така. Яко пране беше.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 580
     Поздравления за сухите гащи, Вера. Това си е голямо постижение.
     Моите бяха  на 2г и 2-3 месеца като реших да им махна памперсите. Ходехме на разходка с пълна торба слипчета и къси панталонки. През 15-тина минути ги питах дали имат пиш. В началото имаше издънки, но към края на втората седмица нещата се урегулираха. Започнаха сами да казват. За следобедния сън не слагах памперси, а чаршафче за еднократна употреба. Но нямаше пропуск. Нощния памперс махнахме след месец и половина. Общо взето минахме без сътресения - беше им интересно да пишкат прави като големи мъже, сядаха само за голямата нужда.

# 54
  • Мнения: 138
Не мога да не си похваля единия господин. От понеделник Мартин вече е без памперс- слагам му само като спи, но само нощния е малко мокър. Бях загубила всякакви надежди, че скоро ще махнем памперса. Оставях ги да се напишкат, но на тях им правеше кеф да са мокри. За 2 часа ми пълнеха 1 пералня с дрехи и се отказах. Реших да изчакам докато отидем при моите родители на гости- там на двора ако ще цял ден мокри да се въргалят. Но в понеделник вечерта като се прибрахме от разходка Марто каза- Мамооо,пиш  Shocked . На бегом дадох гърнетата- седна, изпишка сe и беше много доволен. Попитах го дали като му се пишка пак ще ми каже и той каза ДА  Laughing - не му повярвах, но му свалих памперса и от тогава не се е напишкал.
Дано скоро на Станимир му мине периода на отрицание и той да го свали окончателно- че сега на всичко отговаря с НЕ  Tired

# 55
  • русе
  • Мнения: 642
при нас това с гърнето изобщо не се получаваше те играеха с тях слагаха ги на главите си като шапки и много се кефеха едната изобщо не искаше да седне и така си карах ме с памперси до 3 години когато едната сама си махна памперса и започна да си пишка в гърнето или тоалетната с другата имаше няколко случая да се понапишка преди да ми каже но това беше само два дни после и тя разбра че не е приятно да ходи мокра
може би е вярно това което казват че не трябва да се насилват с гърнето и когато децата са готови сами решават поне при нас беше така

# 56
  • Разград
  • Мнения: 518
Да се включа и аз с информация относно махането на памерса на моите бандити. Първо се заех с дъщеря ми (1.11м)-махнах памперса от раз и започнах да слагам на всеки час. С всеки изминал ден увеличавах по малко ннтервала на слагането на гърне. Правехме импровизирани рекички или напишвахме някоя буболечка на двора Laughing. Покарй нея и синът ми започна да иска ту на гърне, ту навън. При нея стана много бързо за около една седмица свикна и почти не се е изтървала в гащите (броят се на пръсти мокрите пликчета). От началото на юни се заех изцяло с него (вече на 2 год.)и вече сме седмица без памперс и всичко правим на гърнето. В началото на приучването, пишкаше на гърнето, но акаше в гащите  Sick. Трябваше да измине около седмица, за да преодолеем и този проблем. Сега слагам само нощем памперс, който в повечето случаи е сух сутринта. През деня ги подсещам, но понякога и те си казват- Мамо имам пиш.  Много се радвам на постигнатите резултати, тъй като това се отразява много добре на семейния бюджет Wink

# 57
  • русе
  • Мнения: 642
определено тия памперси ми разбиваха бюджета ooooh!

# 58
  • Мнения: 4 298
определено тия памперси ми разбиваха бюджета ooooh!
Кофтито е, че уж се освобождават пари, които не даваме за памперси, а не ги виждам къде потъват #Crazy.
С този летен студ се връщаме малко назад, че ми е съвестно да ги пусна по голи дупета на вън. А и не ми се мъкнат дънки като резерва /друго си е късо клинче и един потник/. Понякога са сухи пампите, понякога не. Но светлината в тунела я има и се чувствам като спечелила битка  Mr. Green.
Случайно попаднахме на едно много инфантилно и гнусно  клипче в youtube, което за мой ужас се радва на небивал успех и дори се надпреварват за това кой има "барабонки". Върза се и с ритуала ни с изпращането.
гадничко клипче

# 59
  • Мнения: 4 458
Опитах се да ги науча, но така и не успх, минаха направо в тоалетната с детска приставка.
До колкото знам в яслата са ги учили на гърне и там май са сядали но не и в нас. Изобщо не им обръщах внимание и не го правех на проблем. Все пак много по-добре е да ходят в тоалетната отколкото на гърне.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 414
При нас проблем,акането искат си помперс,слагам акат там идават махам слагам гащи.5 дни не бяха ходили голям зор клизма правихме,пищене не искат да седнат на тоалетната за голяма нужда.Какво да правя?
Иначе пишкането за 2 дни точно неможах да повярвам

# 61
  • Мнения: 7 803
и мен ме беше страх, че може така да реагират, затова и рано рано ги напънах да махат пампата. докато още не разбират е по-лесно. дано им мине скоро  Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 3 414
Ама миналата година щях да се удавя в А и П,период на отрицание им беше ooooh! Казвай Дж-то  `що да правя,да им слагам памперс за акането или да ги мъча без?Без мозък останах то нямах сега го изпарих съвсем

# 63
  • Мнения: 7 803
щом 5 дни са стискали е сериозна работата. може и да пускаш при теб в тоалетната да видят, че няма нищо страшно. или като са на тоалетната много яко да ги залисаш. теди ми ревеше като акаше, някакси я беше страх. с много гушкане и говорене мина всичко за седмица, но не е отказвала да ака. малка беше и не и е хрумнало предполагам. а тони си акаше без проблеми. та не мога да съм ти много полезна

# 64
  • София
  • Мнения: 3 414
От 1 година идват с мен в тоалетната и с баща си,няма спокойствие,незнам.Много дни беше,иначе за пишкането пишкат на тоалетната на гърнето на вън,казват си всичко е ок.

# 65
  • Мнения: 7 803
имаше някакви психоложки обяснения за акането, но не помня точно какво беше  newsm78 нямам идеи как може да се справиш. дано се обади препатила мама

# 66
  • Мнения: 4 298
Иве, не се ли хващат на глупостите за барабонките, дето искат да излизат и да ги освобождават. Пускаме ги в канала и т.н дивотии? Моите с такъв интерес отблизо си наблюдават творенията  ooooh!

# 67
  • София
  • Мнения: 3 414
Не,казват Тихо мамо ако спинка,ще го събудим ooooh! а аз,Хайде време е да излиза на вън това ако да го разгледаме ooooh!

# 68
  • Мнения: 4 298
Баси откачалките, дето станахме покрай гърнетата! ooooh!

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мдааа... това за откачалките е вярно.  hahaha Напоследък животът ми е пикане, пране, простиране, гърнета, бърсане на локви... и пак от начало. Мъжът ми твърди, че се вманиачавм и само за това мисля ама какво да направя.  newsm78 За 3 седмици единия горе-долу схвана до там, че всеки път като го сложа на гърне пишка и даже понякога се казва. Вече общо взето рядка се напикава (средно по 1-2 пъти дневно). Но другия.... никакъв напредък. На гърнето в къщи нищо не прави, само седи. Пикае само в гащите. В яслата пикае понякога и на гърне. А може, защото в яслата имаха два цели дни, в които не се бяха напикали нито веднъж. Започвам да си мисля, че това е някакъв конкретен протест срещу мен и го прави нарочно. Днес само до обяд се напика 6 пъти.  smile3511

# 70
  • София
  • Мнения: 1 711
Ива, сега видях че си писала и тук. Аз ти отговорих в другата тема. При нас с Лора беше както при Дж-то, просот я беше страх да го пиусне в тоалетната. Аз сядах срещу нея, хващах я за ръчичките и много говорене и успокоения и трябваше 1 път да се престраши. То при нас и с пишканеот беше такава драма, че тя като се напишка първия път и пак така позна да стиска, но тогава за 1 ден и се справихме.
И аз не знам точно какво да ти дам като съвет.
Аз това което си мисля е че не трябва да им показваме че се изнервяме, дори и да го свършат в гащите, да обясняваме че това не е хубаво и следващия път ще кажат да седнат на тоалетната или гърнето.
Ние наскоро махнахме нощния на Дани, той започна да отказва да му слагам, понеже гледа от Лора, обаче не се събуждаше и се напикаваше, даже и като се напикае си спеше мокър и пак не се будеше. Накрая спрях да му обръщам внимание, т.е. не му се карах, не го коментирах даже. Вечер почнах да го залисвам като го обличам да не забележи, че слагаме памперс (ползваме от тези памперс гащите). Така преди 3 седмици се върна от 4 дневна почивка при баба си и изведнъж почна да се събужда през нощта да пишка. Така 2 седмици сух памперс и го махнах и вече 2 седмци сме без и няма пропуск, единствено един път беше пуснал няколко капки, но  се беше събудил и ме викна да се доизпишка.

# 71
  • София
  • Мнения: 80
Поздравления за всички, които са се справили с това предизвикателство! Браво!!!! Аз тъкмо започнах и времето се скапа. Не мога са ги пусна в това хладно време с напикани дупета. Лошото е, че на девойките не им пречи да си стоят напикани, а младежа се усеща, но като вече е свършил работа. Искам да ги махна тези памперси, че се разорихме вече, но започвам да се отчайвам... newsm78

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние почти не се напикаваме вече да се похвалим! Само инцидентно като се разсеят, но то е рядко.  newsm44 За акането скоро четох съвет на психоложката - да се "овласти" детето го нарича тя. Даваш му една кукла бебе и обясняваш, че трябва да я научи да ака в гърне. Да и покаже, защото тя е голяма и знае как, и е кака (съответно батко) и т.н.

# 73
  • София
  • Мнения: 80
Ние почти не се напикаваме вече да се похвалим! Само инцидентно като се разсеят, но то е рядко.  newsm44 За акането скоро четох съвет на психоложката - да се "овласти" детето го нарича тя. Даваш му една кукла бебе и обясняваш, че трябва да я научи да ака в гърне. Да и покаже, защото тя е голяма и знае как, и е кака (съответно батко) и т.н.

Поздравления!!!  newsm10 smile3501 Колко време отне чудото?

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
5 седмици. С уговорката, че и сега се напикават понякога, но вече рядко и само като се разсеят или аз забравя да ги изпишкам. Което не го броя.

# 75
  • София
  • Мнения: 80
Оф, не е малко, а и с три дупета....     Sick #Crazy #Crazy

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ами не е но има и по-тежки случаи. Аз за това мислех един по един, ама на втория ден се отказах и свалих и на другия памперса. Така и така ще ти опикават поне да е за по-кратко време. Мен най ме беше страх от напикаването на мебелите. Но само веднъж се е случило. По цял ден са на ясла, после на разходка, като се върнем играят 30 мин, къпем се и слагам нощния памперс. Съответно следобедния събота и неделя. Пък и някакси имат задържки моите. В количкта, колата, стола за хранене или в скута на някого не са се напикали нито веднъж. Даже и на килима почти не са. Отиваха си някъде в страни на паркета и там. Не знам дали при всички е така. Е, напикахме пързалката 2-3 пъти, ама никой не се впечатли. Носим си навън една торба гащи и мокри кърпи и така.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 711
velizaria, може да пробваш един по един. Или пък първо на момичетата а младежа само да гледа... а ако той за момента се справя по-добре, може да се съсредотучиш върху него и когато вече е свикнал да действаш и с момичетата. Те през това време ще гледат от брат си и може да им е по-лесно да попият. Със сигурност не ти е лесно с трите дупета.... Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 80
Ох и аз не знам какво да правя  newsm78 а пък и времето сега хич не е с мен. Не смея да ги оставя напикани на това променливо време.  #Crazy #Crazy #Crazy

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз никога не съм ги оставяла напикани. Първо видях, че на тях не им пука и съответно не действа идеята да видят, че е гадно да се напикаваш. Второ на мен ми е гадно. Според мен трудно ще стане един по един. Първо много повече време и нерви отнема. Второ мойте не търпят разлики. Единият като видя, че другият е без памперс и на гърне, естествено поиска и той. Пък и много добре им се отразява в случая примера и състезанието на кого ще кажем браво.

# 80
  • Мнения: 4 298
veli, нека таткото пробва с младежа по "мъжки" да му показва. Под душа също става да пробва прав. Ако въведете адаптора като нова играчка, може би ще имаш успех.
Тримата на веднъж си е твърде голям екшън.
Аз също не съм държала напикани, грозно е и е опасно. А ефектът му към децата - 0. Освен да създъдеш някакъв страх да не се намокри, че е нещо мръсно и т.н.
Не показвай отвращение кам творенията им, нито че миришат и пр. Много са хубави, браво на децата. Като имаш успех с единия, любопитството на другите ще надделее.

# 81
  • София
  • Мнения: 80
Vera това с таткото съм го решила, но лошото е, че аз и децата сега сме във Велинград, а таткото си е в София, пътува към нас само уикендите и малко се размиват така нещата. Но съм твърдо решена да го пробваме. Не съм си и помисляла да пробвам един по един, защото не мисля, че ще оцелея след такова приключене. По-добре ще е да пикат и да акат наведнъж...пък мама да му мисли!  newsm28 newsm28 wash hang

# 82
  • Мнения: 7 803
аз пък го правих поотделно и съм доволна. втората вдена още преди да и махна памперса и нямаше никакви проблеми с нея

# 83
  • Мнения: 4 298
Заедно ще ти е по-трудно, продължавам за мисля.
Защото последователно или едновременно пикат. Докато сменяш единия, другият свършил. Освен бърсането и смяната на гащите, трябва да ги подканяш, което значи разсъбличане и обличане на ново. Екшън си е както и да го погледнеш.

# 84
  • София
  • Мнения: 80
Вече не знам  Shocked Ще изчакам да оздравеят и ще реша....

# 85
  • Мнения: 445
Здравейте!!! Затопли се и да подбутна темата....От вчера реших и на моите кукли да им махам пампите....Ами то е .....УЖАС!!!! Пишкат и акат където им падне(естествено гърнето е единственото чисто и сухо място вкъщи), а знаят кое къде се върши.....да не говорим, че хич не им пречи, че са мокри, наакани и т.н Sad(( Направо незнам, не ми се струва рано, все пак сана 2г. 3мес.  Rolling Eyes Да продължавам ли с опитите или да ги поизчакам още?!? Thinking

# 86
  • Варна
  • Мнения: 334
Пипи, моя съвет е - не се отказвай. Аз бях готова на 4-тия, 5-тия ден да го направя, защото и при нас беше "ужас в ако и пишо", но благодаря на майка ми, че беше по обнадеждена от мен и настояваше да продължа и че ще има резултат. Завиждам на майките, които са успели за една седмица. Аз далеч не съм от тях, но месец след опита да махна памперса сега с момиченцето съм на път да махна и памперса през следобедния сън. При младежа започнахме да имаме само по 1-2 изпускания в гащичките, което си е голям успех. Дано да успеем това лято.

# 87
  • Мнения: 4 298
pipi66 , и аз си мисля че е рано да се отказваш.
Трудничко се научиха моите, но рано или късно схващат. Ако се подхожда с такт и търпение, стават работите, не толкова бързо, но стават. Важно е малките да не се стряскат.
За тях това си е съвсем в реда на нещата и не знаят, че е нещо, което могат да контролират. Но се научават.
А на теб ти остава търпеливо да подканяш, сменяш и ... newsm28 wash hang

# 88
  • Мнения: 285
Пипи от два месеца сме без памперс Резултатите Ники пукаше и че е мокра искаше веднага да и слагам " панчи" за две седмици почна да пишка само по 4-5 пъти на ден около гърнето и рядко в него след месец се стискаше и пишка само в гърнето но навън се заиграваше и изпускаше сега вече и на вън си казва с акото и е по трудно и накой път още го прави в гащите изцяло без памперс е.
Мадлен трябваше и само една седмица да почне да си регулира пишкането до 3-4 пъти на ден но гърнето е персона нон грата до преди две седмици го подритваше само а знае че в него се пишка и ръкопляска на сестра си като се изпишка в гърнето , сега сяда на гърнето но след като свърши работата до него  Twisted Evil ама за нас и това е прогрес надявам се до 20 август да е свикнала че отиваме на море и тя е изцяло без памперс .
Упорствай, не им се карай само говори и показвай Успех
ПП Имам щастието мойте моми да не пишкат докато спят и затова много бързо махнах памперсите за дневен и нощен сън.

# 89
  • Мнения: 445
Благодаря ви за съветите!!! Никога не се карам за свършена в гащите работа....само повтарям, че не трябва така, а да дойдат и да ми кажат. Сега след 3 дни резултата е 0, но се надявам да имам успех....още повече, че и Габи е със заболяване на дебелото черво и не може да стиска(просто не се е научила да се контролира) и през 15 мин. сменям наакани гащички  ooooh! Абе надявам се да се сетят за какво става въпрос!!!

# 90
  • Мнения: 4 298
E,е,е.. почакай още. Първо трябва да се усетят и да задържат, а казването става доста по-късно.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 103
 Разписвам се и аз в темата и да дам набързо отчет:
 От днес започвам сериозна борба с памперса първо при единия и после при другия. Обнадеждаващото е, че единия като го подпитвам отвреме навреме иска ли да пишка на гърнето казва "да" и наистина върши нещо, другия засега не иска и да чуе за гърне. Днес за първи път бяхме на сутрешна разходка по гащи и имаме 1 попадение и едни пропуск. Втория път като го попитах "има ли пиш?" той първо смотолеви  "да" и в същия момент се заигра с едни тебешири, попитах го пак каза "не" и почти веднага последва локва на асфалта.
 При нас засега се очертават няколко проблема:
 - Като пикае иска винаги да го събличам гол или поне от кръста надолу иначе не иска и реве;
 - И двамата акат почти винаги малко след като са се наобядвали и са сложени да спят следобеден сън. Като свършат работата идват да ме информират, сменяме памперси и тогава заспиват. Започнах да им предлагам да сядат на гърнетата като станат от масата, но и двамата категорично отказват и бързат да си ходят в креватите и да свършат там работата. Не знам какво друго освен да им предлагам и подканям мога да направя, защото съм сигурна, че всеки опит за натиск би имал по-скоро обратен ефект. Много са своенравни и ако забележат, че за мен това е важно съм сигурна, че ще започнат да правят напук.
  Имам и един въпрос към махналите/махащи памперсите : Има ли смисъл от така наречените тренировъчни гащи? Доколкото знам не са много евтини и не мога да ги заредя с по 2-3 чифта, а ако купя по един се губи смисъла. Да купувам ли изобщо или да карам с обикновени ?
 

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 15:13 от miramar

# 92
  • Мнения: 266
  Ние ползвахме тренировъчни гащи.Доволна съм,но махахме памперса зимата,спестиха ми доста локви Wink.За лятото мисля,че няма много смисъл от тях...

# 93
  • София
  • Мнения: 1 836
От началото на юли се опитвам да махна нощния памперс и все още без никакъв успех. Пишкат си юнаците през нощта по няколко пъти и хич не им дреме, че са мокри ooooh! В началото нали беше доста захладняло, съм ги намирала вкочанени от студ, обаче не се будят. Дневният го махнаха от раз, а сега по цяла нощ сменям пижами, чаршафи и всеки ден пера  Confused Някакви идеи да имате какво да правя?

# 94
  • София
  • Мнения: 1 711
Tanini, Моят Дани беше така - миналата година лятото реших че трябва да го махнем заради детската градина. Пишкаше си и въобще не се будеше... Започнах да го будя аз да пишка преди аз да си легна, понякога и след това пак се напишкваше през нощта, но някак постепенно започна да се буди. По едно време бях почнала да му слагам от тези тренировачните гащи, не че вършеха много работа, пижамата пак се мокреше, но поне чаршафа понякога оставаше сух. Може да пробваш.Ще се научат, не се притенсявай... явно при момчетата тези работи винаги са по-трудни...

# 95
  • Варна
  • Мнения: 334
А ние вече втори месец дори през деня не можем да останем сухи. Момиченцето долу-горе се научи. Дори успяваме през дневния и нощтния сън да останем сухи, но с момченцето Sad ... Пиша и ака в гащите вече втори месец. И аз съм в отбора на отчаяните. Иначе не отказва да седне на гърнето или да се изпиша където му предложа, но сам да се усети и каже - не. Да махнем памперса по време на сън дори спрях да мечтая. Щеше ми се поне в будно състояние да се опазва сух, но пак ще се повторя вече втори месец нямаме успех. Успокаявам се, че поне с нея имам малък успях.

# 96
  • Мнения: 126
Здравейте момичета аз мисля от другата седмица да почна борбата с памперсите и свалянето незнам как ще стане особено едната кукла направо пищи от гърнето и бяга като дявол от тамян.

# 97
  • Мнения: 7 803
аз пак да си кава мнението, по-лесно е да се научи първо едното дете и после другото, отколкото двете заедно. за деца, които не искат да се дят на гърнето може да опита на детска седалка направо на тоалетната, като големите  Wink

# 98
  • Мнения: 3
Моите са на гърне от 9 месечни и след 3 месеца вече си бяха свикнали. Няколко месеца по-късно си го искат сами. Сега махаме памперсите, че вече сме почти на 2 години. И им харесва с гащички - взела съм им хубави с картинки и те ги възприемат като награда.
Колкото по-рано, толкова по-добре според мен.

# 99
  • Мнения: 58
Направо се амбицирах и аз да ги слагам вече на гърне. Ще пробвам един по един и още утре започвам от младежа  Grinning На 1г.4м. са, но сега е топло и може да ходят голи, а от септември тръгват на ясла и ще е супер да са без памперси.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 836
Хелче,  Heart Eyes То и аз така правя - будя ги, но ако не ги събудя никакъв шанс да си кажат. Ето вече 25 дни стана, никакъв напредък. Не знам дали има връзка, че отказват да спят следобед и вечер са супер уморени и просто да нямат сили да станат. Аз като ги будя ги водя спящи до банята  Confused Докато сменя чаршафа заспиват на пода  Confused Дано се усетят скоро!

# 101
  • Мнения: 494
И ние от 2 седмици почти сме през деня без памперс, само като спят го слагам, имаме и фалове но се надявам да се пооправи положението.
Имам питане към майките които са минали вече този етап: според вас възможно ли е да получи детето запек на психологична основа от стискане за да не се наака?
Защото до преди махането на памперса момченцето ми нямаше проблем с акането, дори често го правеше по 2-3 пъти на ден, а сега се е запекъл горкия и това е вече седмица...

# 102
  • Мнения: 7 803
възможно е, да. опитай с нещо леко разхлабващо, сини сливи.

# 103
  • Мнения: 494
Мерси за отговора Дж-то, пробвах с разхлабващи, но не помогна много. Да живее хомеопатията, сега благодарение на нея се оправи дететнце и си е както преди.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте. Вече напълно съм отчаяна. Днес стават два месеца откакто сме започнали с опитите да махнем памперса. Е за през деня в будно състояние наистина го махнахме, но момченцето още много се изпуска. Не знам какво да правя и как да реагирам, като се изпусне. Вече нервите ми не издържат и дори го наказвам. За махане на памперс по време на сън не мога и да мечтая. Например те не спят по много през деня. Случвало се е да спят само по един час и дори за това време се изпишква в памперса. При момиченцето нещата потръгнаха. Дори нощния памперс съм й махнала. Преди да го направим винаги нейния е бил по-пълен от неговия, но сега миличката успява да се стиска и да удържа да не се изпуска. Страхувам се да не се наложи в студеното време да му връщам дневния памперс в будно състояние, а ако това се наложи направо не ми се мисли. Защо не може да се научи? Голям е вече, разбира, а се изпуска. Извинявайте, но имах нужда да споделя.

# 105
  • Мнения: 285
Каро не се отчайвай Мади се научи много трудно гърнето и до сега не го признава първо на терасата след подканване от моя страна на 19,07 и от тогава ако не я попитам си вършеше работата в гащите сега пишка в легенче и си казва от два дни иначе май месец махнах памперсите края на юни Ники вече беше свикнала и вършеше пиш в гърнето Сега са без памперс изобщо Ники някой път се изпуска през ноща но нямам намерение да го връщам а и детето не иска и да чуе за него  Mr. Green

# 106
  • Мнения: 726
Здравейте момичета! И ние се опитваме, за съжаление безуспешно да махнем памперса... Седят и по половин час на гърнетата без да правят нищо и като станат, веднага свършват работата... Как да се оправя с това, незнам...  newsm78

# 107
  • Мнения: 494
Нефертари и ние бяхме така като вас, само в периода в който ходеха на ясла сами искаха да сядат на гърнетата и пишкаха дори в тях. Един ден реших и пробвах девойката на приставка за тоалетна чиния та взе че и хареса, особенно да си пуска сама водата от копчето. След още няколко дни реших да я пробвам да поседи в къщи без памперс, след това и навън. Изобщо не беше лесно, в началото доста често се напишкваше в гащите, но накрая се получи, е имаме пропукси, но рядко. След нея и брат и, понеже му стана интересно и той се пробва и научи.
Ако имаш желание и мнооого търпение и нерви, може да пробваш единия да е с гащички в къщи, повечето деца не искат да се мокрят и се научават след дни/седмица-две обучение Simple Smile.   
 

# 108
  • Мнения: 741
Аз го оставях по няколко минути с мокри гащички /стояха без памперс, когато са будни/. Обяснявах как са мръсни и мокри, и те започваха сами да ги дърпат и да се събличат. В рамките на няколко дни свикнаха да казват първо след пишкането, а след това и преди него.

# 109
  • Мнения: 726
Нефертари и ние бяхме така като вас, само в периода в който ходеха на ясла сами искаха да сядат на гърнетата и пишкаха дори в тях. Един ден реших и пробвах девойката на приставка за тоалетна чиния та взе че и хареса, особенно да си пуска сама водата от копчето. След още няколко дни реших да я пробвам да поседи в къщи без памперс, след това и навън. Изобщо не беше лесно, в началото доста често се напишкваше в гащите, но накрая се получи, е имаме пропукси, но рядко. След нея и брат и, понеже му стана интересно и той се пробва и научи.
Ако имаш желание и мнооого търпение и нерви, може да пробваш единия да е с гащички в къщи, повечето деца не искат да се мокрят и се научават след дни/седмица-две обучение Simple Smile.   
 
Ами оставям ги с гащи и като се напишкат започват да реват и сами си ги свалят. Само обяснявам къде какво се прави, пяна ми излезе вече на устата, ама успех - никакъв. Определено се дразнят като са свършили работата, независимо дали са с памперс или гащи, искат веднага смяна, ама да кажат предварително - не се е случвало. Отчайвам се вече, лятото минава, сега е моментът, а те се инатят Praynig

# 110
  • Мнения: 7 803
а може би простоне расбират какво искаШ от тях. моите отнаЧалото не вдяваха иzобЩо, докато не ги иzдебнах спяЩи и ги паркирах на гьрнето и те в просьница се иzпиШкаха

# 111
  • Мнения: 726
а може би простоне расбират какво искаШ от тях. моите отнаЧалото не вдяваха иzобЩо, докато не ги иzдебнах спяЩи и ги паркирах на гьрнето и те в просьница се иzпиШкаха
Peace
Ами незнам, обяснявах, сочих, мотивирах, само дето на кукуто не съм седнала... Mr. Green

# 112
  • Мнения: 7 803
така беше и у нас. не знаех как точно да им покажа какво искам от тях. при моя приятелка подейства друго. младежа беше големичък вече и просто се инатеше. бяхме им за 2 дни на гости и видя моите как сами си ходят и като си тръгнахме казал на майка си да махат пампата и това беше.
иначе най-често пишкат директно след хранене и сън. пробвай да издебнеш и да сложиш на гърне.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 334
Момичета, какво успяхте да постигнете това лято с гърнетата? При нас нещата са в застой вече повече от три месеца. Равносметката ми е, че каквото успяхме да направим за почти месец, това и си остана. С момиченцето може да се каже, че нещата са добре, но при младежа нямаме никакъв напредък. За сън без памперс (дори и дневен от 1 час) не мога и да мечтая. Жалкото е и че през деня често прави бели. Навън по-рядко се изпуска, но и навън го прави особено, като се увлече в игрите. Вкъщи нещата са трагедия. Абе ако не му сваля гащичките да го изпишкам най-вероятно ще ги подмокри. Надявам се вие да сте успели напълно.

# 114
  • Мнения: X
Ние още нямаме 2г, нещата напредват бавно и славно, но честно казано и аз не давам много зор. От гледна точка на пране и на по-малко дрехи, лятото може да е добър сезон за махане на памперса, но пък за мен е най-удобно да ги следя вкъщи, а прекарваме навън колкото се може повече време. Не си представих как ще сменям на излизане по 4-5 чифта дрехи на дете, освен това попътувахме и не беше удачно да опикават превозни средства, чужди къщи и квартири. Стигнахме до там, че ги слагам след ставане от сън и след всяко хранене и в гърнето винаги има нещо, по-често пишкано, но напоследък и ако започна да се появява. С девойката бяхме напреднали дотолкова, че можеше цял ден да стои суха, но ако аз я слагам на гърне т.е. тя не си казва сама, но ако я слагам регулярно си пишка вътре. Това го пробвах чак след като започна да се събужда от дневен сън със сух памперс - сигнал, че може да се регулира сама. Но отидохме за една седмица на море и там, гола на плажа си е пишкала където и когато свари и май се върнахме малко назад в "обучението". Тя не иска да ака в гърнето, иска си "пама", за да се изака. Напоследък обаче младежът ака всяка сутрин в гърнето и тя се увлича от похвалите към него и май ще се отпусне - имаше вчера един половинчат опит. Като се има предвид, че от около 3 месеца изобщо знаят какво е гърне, мисля, че се движим напред, макар и бавно. За добро или за лошо бяхме по чужбина, където децата са с памперси до по-късна възраст и някак ми действаше успокояващо. Да видим ... аз по принцип съм привърженик на по-плавния подход, който може би точно при махането на памперса няма да се окаже най-добрия вариант, но мисля, че имам още около половин година да се коригирам. А за нощните памперси мисля, че се махат доста след дневните, така че не бързай с това.

# 115
  • Свищов
  • Мнения: 209
За моя изненада много бързо успяхме да махнем памперсите. На 1.7 г започнах да ги слагам след сън и да ги оставям голички в къщи. Първо пишкаха много често и където решат-вкл. и акаха по същия начин. Аз обяснявам, но обратна връзка не усещам. Един ден едната каза "пиш" и се реших да ги махна и на разходката като взема гърне. За една седмица Маги ми казваше, а Боги под час я слагах на гърнето. След един месец Боги ми показва и рядко намокрят дрешките. Вече ходим и без количка и без гърне на разходка. Мисля, че децата не трябва много да се претискат, когато дойде осъзнаването(за всяко нещо), майката ще усети момента. Е и аз се информирам за развитието, но децата са различни.

п.п. когато спят си имат памперси и мисля да не се зоря. Първо трябва да спрат да пият по 500 гр. вода  Laughing през нощта. А кога става това?

# 116
  • Мнения: 154
Ние махнахме  памперсите на 2,5г.,късничко,но изведнъж.Преди това знаеха къде се пишка и ака,но не искаха,стояха си с гащи мокри,все едно нищо не е.Така пробвах няколко пъти,особено лятото като беше топло,обаче не ставаше.И на вън с по три комплекта дрехи на дете,беше си ужас.Някак си при нас на тази възраст явно узряха и почнаха сами да си сядат да си вършат работата,че после и гърнетата си изхвърляха.И двамата са се напишкали по веднъж и това им беше.Според мен не ги припирайте децата,при някой се получава по-рано при други по късно,ама се получава.Съзнават си го в един момент и почват сами да си вършат работата,защото нали са големи вече Grinning

# 117
  • Мнения: X
ole, даваш ми надежда, че постъпвам правилно като не ги пришпорвам. Просто ги слагам, когато има нй-голяма вероятност да направят нещо, за да свикнат с гърнето и да знаят какво се прави там. Пък ми се струва, че един ден просто ще стане. 2,5г не е толкова късно. Мои познати си махнаха памперса на 3г. момче без никакви драми - просто го махнаха - няма дневен, няма нощен и никога не се е напишквало. От друга страна момиченце с махнат памперс на 2г. до 7-8 годишна възраст се напикаваше нощем.

# 118
  • Мнения: 154
Elroy,те сами ще си покажат,нека знаят за какво са гърнетата.И аз много се терзаех,че стават големи и разбират пък с памперси.Много ги поощрявах като свършеха работата където трябва,и в един момент те сами почнаха да се хвалят един друг.Просто стана изведнъж.Като махнахме дневния,след седмица две махнахме и нощния,засега драми няма.

# 119
  • София
  • Мнения: 76
Аз имам един въпрос как успяхте да ги научите да седят на гърне ,моите са на 1 годинка и се опитвам да ги науча да седят на гърне, но в момента в който ги сложа се извиват на дъга и не искат да стоят , а едно от изискванията в яслата да ходят на гърне ,скоро ще тръгват а ми се иска да ги науча аз за да не ги тормозят лелките в яслата с гърнето ?

# 120
  • Мнения: 7 803
и моите бяха така. дадох им гърнето да си играят с него. аз самата си го слагах като шапка. отне известно време докато се престрашиха да го разгледат и вземат в ръце. след няколко месеца чак ги сложих пак и нямаше проблем

# 121
  • Варна
  • Мнения: 334
JULI, моите ги сложих чак на 2г. И при нас беше трудно, но за кратко. Сложих на земята пред гърнетата лаптопа, пуснах детски песнички и така се застояха. И така много, много дни с лаптопа пред гърнетата. Аз направих грешката, толкова късно да ги приуча на гърне. За съжаление при младежа нямаме голям успех. Често се изпуска като се заиграе, а за сън без памперс в скоро време не мога и да мечтая. Имало е случая да спи само час и пак е пишкал в памперса. МНого се надявам поне на 3 да успеем да го махнем. Пожелавам ви успех.

# 122
  • Мнения: 726
Момичета, да ви се похваля! Като му дойде времето, няма грешка. Преди месеци се побърквах, опитвайки се да спра памперсите - резултатът беше никакъв. Сега стана толкова лесно, че вече три седмици не мога да повярвам. Някъде бях чела че около 2.6 децата са съвсем наясно с физиологичните си нужди, ами оказа се вярно - разбират какво правят и се справят страхотно. Е, налага се да реагираш бързо като ти и кажат, че има пиш и аки, но си струва търчането - определено! Пожелавам ви бързи успехи и на вас и само спокойно, няма как да не стане!  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 1 290
И ние сме от още ненаучилите се ..
Вече сме на 2г и 6 м. ама май ще ги оставя за лятото. Гледаме се в къщи не ходят на ясла.
През това лято доста се занимавах, но резултат-никакъв. Даже Ерик май взе да се притеснява много като не успее да си каже -и то си дойде есента.
Изхвърлих купища с гащи..че като свършат работата вътре и няма почистване.
Бях решила да махна памперсите от раз. = не свърши работа
И много им е добре като са се напишкали и наакали. Топличко и уютно Simple Smile

# 124
  • Свищов
  • Мнения: 209
Ехх аз писах, че свикнаха бързо... но от месец едната госпожица както ми казваше поне "пиш", вече и това не прави. Ако уцеля в гърнето, то е по моя интуиция. Знам, че разбира. Опитах с наказване, без наказване, обясняване,не и обръщам внимание.... все още нищо не действа. Бунт ли е това? Другата казва всичко, а аз не се захласвам да я поущрявам. А пък от друга страна върна ли памперса на едната...... не ми се иска. Вие какво ще сажете?

# 125
  • Мнения: 283
Включвам се  и аз в тази така интересна тема Simple Smile
Четох, четох и реших - ще започна да ги слагам на гърне още от сега, като очаквам в един момент сами да започнат да си казват, че искат на гърнето. При Камен успеха дойде още на втория ден - изака се и беше толкова горд от себе си, че вече иска само там да ака Wink Не че не ака и в памперса, но явно разбира за какво става въпрос и като успее е много щастлив Simple Smile. Вихрен също разбира много добре, но просто отказва да се изпишка или изака в гърнето. Вдигам го от гърнето,  слагам му памперса и го усещам как се изпишква там или след 5минути се изака в памперса.  Но опитите продължават, със сигурност не им е неприятно да седят на гърнето. Не мисля и да ги насилвам или наказвам по някакъв начин - време имаме колкото си искаме Simple Smile

# 126
  • Мнения: 4 298
Джиджи, чудесно се справяте за сега! Peace Бъди готова за спадове и пикове и за смени на настроенията, но посоката е правилна Wink.

# 127
  • Мнения: 283
vera, благодаря ти  Hug

Да се похваля: и Вихрен започна да ака в гърнето  Laughing Засега ги слагам след ставане от сън и след хранене. Добре, ама след обяд се събуждат един от друг и стават по едно и също време, не успявам да ги сложа и двамата навреме...Вие как успявате да оставите единия на гърнето, докато преобувате другия например, нещо не ми идват идеи...

# 128
  • Мнения: 4 298
Ще се справиш, постепенно усещат, че е по-неприятно да са мокри и наакани и чисто физически умеят да се сдържат.  Peace

# 129
  • Мнения: 726
Помощ! Такова чудо не съм чувала, да не говорим за виждала...  Blush
От три месеца някъде ходим на гърне без никакъв проблем, дори купихме дъска за тоалетната. От седмица обаче момата не ще да ака нито на гърнето, нито в тоалетната. Когато й се пишка, взима си гърнето и си върши работата, но когато се стигне до другото си го върши в гащите.
Не мога да разбера какво става, прави го абсолютно осъзнато и нарочно и нищо не помага да започне да ходи пак на гърнето.
Случвало ли му се е на някого такова нещо? Приемам всякакви съвети!  Praynig

# 130
  • Варна
  • Мнения: 334
Нефертари, при нас подейства "скриване" например с пелена, одеалце или нещо подобно. Оказасе, че ги е срам и искат да са скрити. Може също да я накараш сама да избере местенце от жилището, където да отнасяте гърненцето и да си го ползва само там. При нас и това действаше.

# 131
  • Мнения: 726
Благодаря ти! И аз заподозрях, че е нещо такова! Нали ни е мома, оказа се по-срамежлива от брат й...

# 132
  • Мнения: 62
Да се придъединя и аз към темичката,че скоро започвам с мисията.Добре,че изчетох всичко ,направо ми вдъхнахте кураж,не знам защо ,но това махане на памперсите ми се струва много труден процес,но нека не се настройвам предварително.А и все се притеснявах след време да ги пусна на ясли с памперси ,но явно не е такъв проблем.
Искам да ви попитам-когато започнахте да ги слагате предварително на гърнето ,примерно след сън и хранене ,по колко време приблизително да ги държа там,или те сами си стават ?

# 133
  • Мнения: 488
Да ви следя от сега  Hug

С голямата дъщеря доста бързо махнахме дневния памперс, беше на година и 7-8 месеца.
Сега си мисля напролет да махна пампите и да ги пускам по голи дупета из къщи Simple Smile

# 134
  • Мнения: 10
От всички мами с опит знам, че е доста трудно да се научи детето на гърне. Ние сме почти на годинка и от няколко месеца всяка сутрин, след млякото ги слагам на гърнето. Понякога всичко си свършват там. Понякога нищо. Иска ми се да пробвам и през деня да ги слагам, но е доста трудно с двамата. Така, че и аз на пролет и лятото ще положа повече усилия  Grinning


http://tick.bg-mamma.com/60350

# 135
  • Мнения: 283
Ely_twin,
и аз ги слагам от 2 месеца вече на гърнето след сън и след хранене - има успех, определено. След хранене в началото на мен поне ми беше най-лесно да ги слагам на място, което е близо до масата, за да мога да оставя едното бебе на гърнето, докато другото е на столчето за хранене. Например - при нас кухнята е до банята, оставям вратите отворени и просто ги наблюдавам и двамата, ако има нужда да съм наблизо. Приготвила съм си памерси, дрехи, кърпи в банята и направо като си свърши работата, го измивам и обличам и след това го оставям в креватчето или кошарата, докато сложа другото бебе на гърнето. Сега вече ги слагам и двамата едновременно, научиха се да изчакват и да не стават от гърнето  Peace Мисля, че вече са готови да махаме памперсите - научиха за какво служи гърнето, след разходка се случва да се връщаме с празни памперси, но ме е страх, че е много студено. Ще изчакам до пролетта, хем тогава ще си имам помощници Laughing

# 136
  • Мнения: 10
Jiji_biji,
Права си и аз така ще направя - след сън и след хранене на гърнето.
А и не бързам, когато се научат тогава.  smile3503

# 137
  • Мнения: 7 803
ay пък не ги слагах заедно, а прецених коя има по-голям шанс да се научи и слагах само нея. след седмица започнах и с другата  Peace при втората беше още по-лесно, защото гледаше вече от сестра си

# 138
  • Мнения: 283
Дж-то, няма начин. Като сложа единия и другия почва да се напъва и иска и той на гърнето  Mr. GreenМного се радват да седят на тия гърнета  Laughing

# 139
  • Мнения: 7 803
е щом иска, нека. мисълта ми е майката дда се концентрира върху едното, ако има възможност и желание нека и другото. но ако един път единя хванеш и после другия, нищо не правиш. това ми беше мисълта, че ако се научи първо единя после е лесно

# 140
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Много актуална тема в момента за нас. Аз имах мерак да ги науча още преди година да ходят на гърне малките, но бързо осъзнах че насила няма да стане. В яслата точно за ден се научиха да седят на гърне без да плачат, но само толкова нищо не правеха на тях. Дори имаше един период зимата в който ги бях скрила, че само за игра се ползваха. Омръзнаха ми вече коментари от сорта "Ти вече си голяма, махай памперса" (и жест на махане от страна на съветника  ooooh! ) а това разстройваше децата.
Преди около 10 дни се разболяха за пореден път в яслата и ги спрях, на следващата сутрин Михаела каза "не памп, гати" (не памперс, гащи) и определено тя си е последователна с гащите, на обяд ме е страх да я оставя да спи с гащички и насила буквално слагам пелената, защото тя все още има дни в които се напишква насън и не ми се иска да съсипваме матраците. Само първия ден се наака в гащичките, после дебнеше моментите в които ще сложа пелената и там вършеше работа. До преди 4 дни когато и това направи в гърнето и доста се изплаши, единствено моята бурна радост я успокои и това си върши там. Извеждаме се навън без памперс, тя стиска но не винаги казва дори да я попитам. Вкъщи като сме гърнетата са винаги достъпни (измити в банята) Михаела сама си го взима и сяда, после идва само да ми каже какво е свършила.

Искам да задам няколко въпроса на майчета с повече опит от мен.
Понеже Вали все още не е проявила тази инициатива като сестра си да носи гащички а не памперс да я чакам ли да я прояви сама или да настоявам? Колко време изчаквахте първото да свикне с гърне за да се съсредоточите над ученето на второто? И още един много важен за мен въпрос (извинявам се, не съм чела още темата, сега ще го направя ако е коментирано) как научихте децата си навън да пишкат?

# 141
  • Мнения: 7 803
щом детето не иска пампи не му слагай на сила. има едни като мушама за матраци и така не отива на матрака въобще, голямо важно че ще се напишква от време на време. не е кой знае какво. аз лично не чаках да кажат сами, като едната се научи, почнах другата около седмица след първата
ми навън сваляме гащите и пишкаме, къде трябва там. моите не можеха дълго да стискат отначало, така че не ми пукаше особенно много къде сме

# 142
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Идеята да застеля леглата ми допада  Simple Smile Благодаря за идеята   bouquet Въпреки че в яслата ще им слагат лелите памперси следобед, поне вкъщи няма да ги мъча. Доколкото знам на обяд наред им слагат памперсите за по-лесно.

Не съм чакала да си кажат сами (не съм предполагала че ще дойде този ден, при всичкото дърпане и рев от предишните ни опити  Blush) а да се затопли времето, детето ме изпревари с това си желание исках и да са здрави. Миналата седмица въпреки че вдига високи Т ставаше до гърнето с голямо желание. Може да не и се занимава да си обува чорапите сама, но гащите задължително сама обува и вдига  Laughing

На мен също не ми пука навън, но не и на децата. Единствено спокойна Михаела се чувства на гърне, пробвали сме навън да се изпишкваме което само я разстрои и свърва работата в гащите  Tired Аз да я похваля, бяхме на РД този следобед бях се запасила с една торба дрехи но не ни се наложи да се сменяме. За тези 2 часа които бяхме там казваше че не и се пишка (когато я питам) и удържа до вкъщи.

Тези дни ще подхвана и Валерия, да видим с нея какъв успех ще имаме. Като за момента за нея гърнето част от интериора която рядко използва по предназначение и дори да има дни в които си го ползва си държи после да сложим памперса.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз в началото носех гърнето навън, защото и моята девойка се притесняваше навън да пишка. Постепенно се отпусна.

# 144
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Гърне нося ако отиваме на гости, навън пред блока просто няма смисъл каже ли ми се качваме. Но не е само пред блока излизането а когато е разходка някак не ми се връзва две деца да водя че и гърнета да мъкна. Затова и питах точно как става това отпускане и за колко време горе-долу, явно е въпрос на търпение и ще ми трябва доста и за двете.
Днес оставих Вали без пелена през деня, но тя приема гърнето за игра още. През две минути казва "пиш" сваля гащите и сяда без да прави нищо на него а като стане го мести, по едно време в спалнята и на главата си го беше сложила  Confused Обяснявам, обяснявам а тя ми се смее. Имам чувството че трябва да изчакам още малко (Михаела до скоро и тя постъпваше така, но сега като че ли гледа по различен начин на гърнето). Иначе сутринта след сестра си и тя пишка, че даже и ака на гърнето  Simple Smile

# 145
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз да похваля моето момиче, тази нощ ме събуди и си поиска гърнето, пампа сутринта беше сух  Grinning
Но с Валерия определено няма да бързам да настоявам, след съветите ви я пробвах вчера. На обед осъзнах че не е готова да се раздели с памперса, въпреки че понякога си казва и пишка на гърнето махането ще е насила. А при всичките и страхове (страхливо ми е детето) това ще е поредната травма за нея, ще и дам още месец пък тогава ще го мисля. Те така вървят до момента с новите важни умения, Вали се научава малко по-късно от сестра си и си мисля че и сега ще е така.
Благодаря за съветите ви   bouquet

# 146
  • Мнения: 4 298
Деси, моите имаха около два месеца разлика в усвояване на новите умения. То детето ти те води.
За чишкането и разходките, правихме едно такова непосредствено преди излизане и преди да си тръгнем. Отделно "бебешкия" колектив върши чудна работа, като гледат другите деца по се сещат какво да правят навън.
Аз ползвах еднократни попиващи  чаршафчета 60/90 см размер
,
в средата на матрака, под чаршафа си го слагам. Те не запарват толкова и са ми много удобни.
Продават ги във всяка аптека на бройка или в пакет по 10, по бебешорските магазини и борси също ги има.
Купувала съм и по-големия размер, дето обхваща цялото легло, но са неудобни. Попиващото парче е същото като размери, а другото е тънък найлон, който обгръща матрака, но запарва и се хлъзга ужасно.

# 147
  • Мнения: X
Да се похваля, че махнахме дневния памперс Simple Smile Памперсите от сън, включително и нощен, в 90% от случаите не са напишкани. Стана супер плавно и лесно, без принуда, нерви, опикаване на цялата къща, пране на наакани гащи и сменяне на дрехи навън и т.н. Може би малко позакъсняхме, вече сме на 2 и половина, но по една или друга причина, изпуснехме миналото лято. Тази година обаче ги усетих, че са готови още зимата, но щеше да бъде по-трудно с купища дрехи и в студа. Как стана - ами със слагане на гърне след сън и хранене (да ми е жива и здрава гледачката, след като тръгнах и на работа). Не са се дърпали, не съм насилвала. Първо почнаха да пишкат, което продължи няколко месеца, акането си беше в памперса. Един ден единият просто се изака на гърне, на другия ден - другият го последва и в рамките само на две седмици първо ги слагахме регулярно, после зпочнаха да си казват и накрая стигнахме до това сами да си събуват гащите, да си вършат работата в гърнето и да викат някой да ги избърше, ако са направили ако, а ако са пишкали сами си вдигат гащите и продължават да си играят. Както и с всички останали важни моменти в бебешкия живот - отбиване, махане на биби, отделяне от мама, самостоятелно хранене, тръгване на ясла - "плавният преход" свърши чудесна работа без никакъв стрес нито от моя, нито от тяхна страна.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 711
Аз ползвах от тези, които са за многократна употреба - има 120/60 и 140/70. Отгоре са хавлиени, а отдолу са гумирани, не запарват въобще. Захващат се с ластик за матрака. Във всички детски магазини ги има, водят се протектори за матрак.

elroy, поздравления Simple Smile

# 149
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Свекърва ми изнамери в някакъв гардероб една пелена отдолу гумирана а отгоре плат, с нея постилам едното креватче под чаршафа. Сетих се че ми останаха от еднократните малки чаршафчета след секциото, новички прибрани и сега им дойде реда  Laughing пък за другото легло. Не знам как са вашите деца, но моите мъници всяка вечер/следобед си избират в кое легло да спят и много често всеки път е различно  Rolling Eyes И ново пет като се изпишка следобеда ревна за "памп" (памперс), понеже не беше акала вече 3 дни и подозирах защо е не ми се искаше да се стиска още и го сложих колкото да свърши каквото има да прави. Знам че е грешно, но детето ми е голям инат още преди РД на който ходихме в понеделник даваше сигнал че и се ходи но стиска мисля си от страх, тя е склонна и към запек та ходенето понякога е трудно и болезнено  Tired
Явно преживява и на сън раздялата с памперса, защото за поредна нощ ми се буди с писък. След като изпи една чаша вода я оставих при баща и да спят заедно. А аз съм против да спят при нас, понеже е тясно леглото за четирима и никой в крайна сметка не се наспива. Миналата нощ спахме четиримата, дано сега поне останем трима (Вали не успя да се разсъни от плача на сестра си и си заспа за сега в нейното си легло)  Praynig Моля се този период бързо да премине и всеки в леглото си да си иде за постоянно.

# 150
  • Мнения: 1 290
Щастлива съм да се похваля че на 3г без 1 месец и ние ги махнахме-също плавно като Елрой, просто бяха готови, а миналата година си скъсах нервите-Защо?! То си идва момента=при някои по-рано при други по-късно.Дори не дочакахме лятото. На 100% сме без памперс за около 1-2 седмици.

# 151
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Bliznachkova, браво на вас  Grinning
Михаела вече втора седмица е само с нощен памперс, в който не всяка нощ пишка. Валерия къде с памперс през деня, къде без. Научила се е да казва и стиска, сега остава и да приеме на сериозно моята идея да оставим памперсите на бебетата.

# 152
  • Мнения: 726
Щастлива съм да се похваля че на 3г без 1 месец и ние ги махнахме-също плавно като Елрой, просто бяха готови, а миналата година си скъсах нервите-Защо?! То си идва момента=при някои по-рано при други по-късно.Дори не дочакахме лятото. На 100% сме без памперс за около 1-2 седмици.
Поздравления! Аз лично мисля, че близнашките майки трябва повече от всички останали да си пазят нервите... както казаваш - всяко нещо, с времето си.

# 153
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Много точно казано  Peace
Моята Валерия хич не е готова да се раздели с памперса, пишка на гърне пожелание и си иска памперса после. Хич и нямам намерение до юли (поставила съм си срок, че все пак от септември са на детска градина) да не я притискам.
Снощи баща ми ни гостува и остана учуден от разказа ми как като не искаха да погледнат гърнетата (тогава му бяхме на гости в Плевен) само 4 дни по-късно Миша сама го е махнала и така е до днес  Grinning

# 154
  • Мнения: 283
Малко да съживим темата Simple Smile

От вчера единият ми младеж е вече с гащи. Добре се справя засега, ака само в гърнето, не пишка докато спи, снощи се събуди, за да се изпишка, в количката успя да устиска...Но в къщи все още не успява да уцели момента - носи ми гърнето, сяда, но нищо не върши. Приемам съвети и препоръки Laughing С брат му мисля да изчакам, въпреки че и той проявявам интерес, но просто нямам физическата възможност да ги наблюдавам постоянно и двамата.

# 155
  • Мнения: 56
още едно съживяване  Laughing - още като бях бременна,, си четях темата, ама така някакси - от дистанция, но все пак с много любопитство и доза страх, че и при мен ще настъпи неизбежния момент  Laughing После сладурковците станаха на една, на 2 годинки, купихме гърнетата, правихме неуверени тестове - пълен провал. Гърнетата бяха играчки, шапки, тенджери, но не и това, за което са предназначени. Изпуснахме миналото лято, когато бяха на две - признавам си, имам голяма вина, защото бях затрупана с работа, след това дойде зимата и тогава на 2 години и 3-4 месеца беше ясно, че осъзнават процесите - предупреждаваха, че ще акат и се криеха, като им се намокри памперса, се оплакваха... но! нали казват, че не е добре когато е студено.

Исках да чакам началото на лятото, но вече ми беше тъпо деца, които говорят, общуват и разбират толкова много, да са с памперски, много се дразних.
преди 2 седмици обаче, се завърнах от промоция в един от супермаркетите с две гърнета столчета и казах - това е! Топло, студено, памперси само когато спите.
Отчаянието беше голямо - пране, пране, отрицание, напук, четене на статии - 1,2 дни, седмица, бях много изнервена...сега осъзнах, че изнервях всички около мен. На 9-тия ден вече ми беше все едно, нямаше да върна памперсите, но щях да си пера и чистя цял живот, така си мислих... и О, ЧУДО! започнахме да пишкаме на гърнето и това се превърна в невероятна гордост! Момата няма пропуск, дребният тук таме се заблява и пропуска... но е рядко, много рядко и все по-рядко. Вече се будят със сухи памперси. Акането при  малката още е проблем, но вече знам, че е въпрос на време.
Успех на всички, които стартират моята инициатива - просто трябва много търпение!

# 156
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен! Аз имам момченце и момиченце на 1г. и 5 месеца.В момента леля им с племенницата(на 3г.) са  ни на гости.Тя пишка в гърне и на моите палавници им е много интересно.Та се замислих дали да не ги пробвам  тъкмо са проявили интерес.Изчетох темета и много се смях,ама като се замисля какво мазало ме чака..... #Crazy #Crazy #Crazy
Иска ми се нещата да се случат бавно и плавно без драми.Мисля си да започна със подканяне сутрин после и на обет и така нататък,зависи как потръгнат нещата.Няма да бързам пък дано до 2г. и половина да махнем нацяло памперсите.Само не мога да реша дали да взема 2 гърнета и да ги слагам заедно или направо да взема дъска за тоалетната чиния и да ги слагам по различно време.Сега проявяват интерес към гърнето на кака им но ако свикнат в гърне после ще трябва да се учим да ходят на тоалетна.Много им е интересно и да влизат в тоалетната (защото не ги пускам там) а като им покажа как се пуска водата и ще са възхитени  Laughing Laughing но пък там ще трябва да се изчакват. Дайте съвет?!?

# 157
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Неизбежни са и двете покупки според мен. Щом проявяват интерес към гърнета взимай и смело ги слагай. Ние първо на гърне седнахме а след това и дъски купувахме, сменихме няколко докато открием нашата от която не плачем (страх ги беше да седят на някои) след като свикнаха там да ходят аз наличните ги раздадох на бабите там си ги ползват без проблем вече Simple Smile

# 158
  • Мнения: 65
За съжаление Борко е с гнойна ангина  Cry Cry Cry и ще отложа запознаването с гърне.Сега е по-важно да оздравее,че нещо много дълго се проточи лечението.

# 159
  • Мнения: 65
Здравейте! да се похваля  Grinning Стартирахме приучаването на гърне много успешно.
Първите дни Борко само сядаше и веднага ставаше,а Галчето си седеше доста,но без нищо да свърши.Една вечер я сложих на гърнето докато таткото къпеше Борко и  сигурно заради шума от водата се изпишка и от тогава не пропуска.Раз бра какво трябва да прави и сега сложа ли я веднага се изпишква.
Борко беше много смешен. Слагам ги заедно.Галка се  изпишква и аз показвам и обяснявам "Виж галка е пишкала! Браво на Галка!" и той сочи и вика "Буда" (вода) стана от неговото гърне посочи и вика "Няма буда"  Joy Joy Joy
От няколко дни разбра и той какво се иска от него,но не пишка всеки път, а като започне да пишка и веднага скача да види Будата и не се изпишква до край а и обикновенно напишква и пода  Grinning
Не съм махнала още памперсите а и не бързам все пак те са едва на 1 г.и 8 месеца
Мисля че за сега се справяме перфектно. Аз не очаквах толкова бързо да разберат какво да правят.
Дано и за напред да е така.

Общи условия

Активация на акаунт