за сурогатните майки

  • 123 824
  • 3 017
  •   1
Отговори

Анкета

Да се разреши ли законово сурогатното майчинство в България?

Опции:

  • Мнения: 11
Здравейте,
днес случайно гледах "на кафе"с Гала и темата беше за сурогатните майки.

Наистина много хубава тема,възхищавам се на всички жени,които са готови да помогнат на такива семейства,който по някаква причина не могат да се сдобият със свое.
Това е много благородно,аз лично не бих се подложила,защото със сигурност ще се превържа към бебето.Не бих си представила да ми го вземат и да не мога да го видя.Едва ли ще го преживея,и точно за това се възхищавам на жени,които са готови да станат сурогатни майки.

# 1
  • Мнения: 2 013
Всяка нормална жена би го направила за сестра си или близка приятелка, предполагам. За другите ще е просто бизнес, но не виждам драма и в това. Трябва да има регламент обаче задължително.

# 2
  • Мнения: X
Това си е биг бизнес в Америка и в Индия, примерно.
За мен лично е абсолютна търговия с плът, по линия с другите видове плътска търговия, защото мотивите са заплащане.
Никой не може да ме убеди, че една индийска жена, износваща и раждаща дете на заможно европейско семейство, го прави за да им помогне, пък било то и срещу заплащане.
Някои се оправдават с това, че тези жени получавали билет за изход от бедността, което никак не е вярно. Парите свършват също толкова бързо, колкото и са дошли.
Плътска търговия. Това е.

А какво става с децата, "поръчани", износени, родени, но не потърсени. Има и такива случаи. Кои са техните родители?
Каква съдба ги чака?


Ако майка реши да износи и роди внучето си или сестра да роди детето на сестра си е ОК. Но това са такива изключения, че дори не си заслужава да ги споменавам.

# 3
  • Мнения: X
Всяка нормална жена би го направила за сестра си или близка приятелка, предполагам.

Всяка нормална жена едва ли би го направила. Това да не е разходка до зоопарка.

# 4
  • Мнения: 2 013
Всяка нормална жена би го направила за сестра си или близка приятелка, предполагам.

Всяка нормална жена едва ли би го направила. Това да не е разходка до зоопарка.

Добре, не "всяка", но много биха го направили за сестра си или за наистина близка приятелка. Питала съм доста приятелки и познати, които са ми отговаряли това. Разбира се, не знам какво става, ако нещата наистина опрат "до кокал".

# 5
  • Мнения: X
Те на приказки всички са много добри, загрижени, помагащи, но аз силно се съмнявам, да кажа 97% съм сигурна, че 97% от тия, дето казват, че ще го направят, никога няма да го направят.
Егоизмът, всъщност, е голяма сила Laughing

# 6
  • Мнения: 4 841
Не бих станала сурогатна майка за абсолютно никого.
Не бих използвала сурогатна майка при никакви обстоятелства.
Не одобрявам узаконяването на сурогатното майчинство.

Темата е дискутирана многократно.
Искрено се надявам здравия разум да продължи да надделява.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
За мен по-голям интерес представлява сурогатната майка и нейните чувства в чисто емоционален аспект. И какво би се случило ако възникне спор за родителство. Имам бегъл спомен за филм с подобен сюжет, но не мога да си спомня никаква конкретика.

# 8
  • Мнения: 14 654
Не го одбрявам, подкрепям мненията на BirdsFlu и Lucky.me.
Няма нищо благородно в това, да не говорим, че е престъпно спрямо детето, което е свикнало с майката, от която ще бъде отделено почти веднага.

# 9
  • Мнения: 1 761
Аз също не бих станала сурогатна майка.
Нито за сестра,нито за приятелка.
Хората,които не могат да имат собствени деца имат алтернатива-осиновяване на дете,останало без родители по някаква причина.
Не случайно тялото на бременната жена отделя хормони,които я карат да се привърже към бебето,да го обича такова,каквото е ,независимо дали отговаря на нейните очаквания за пол,цвят на косата и очите,здравословно състояние.

Дори не мога да си представя да износя и родя бебе,което да не мога да отгледам аз.Как да усещам ритането в корема,болките при раждането,а после-чао.

Майката и бебето имат връзка,най-силната връзка на света.Майката може да познае своето бебе по плача дори ако сред 1000 други новородени.Мисля,че в някои случаи и децата го усещат.

За мен това е изнасилване на природата.
Дано този "благороден"бизнес не бъде широко разпространен.

П.С.В Италия българки си продават децата/стига да не са много мургави/ за около 40 хиляди евро,ако са момчета,синеоки и руси могат и 50 хиляди да получат.
Какво му е благородното на това бедни, мизерстващи момичета на по 20 години,че и много по-малки да горят от желание да народят 4-5 деца с надежда да забогатеят бързо?Какво става с душите им,емоциите им,целия им свят някой пита ли се?

# 10
  • Мнения: 241
И аз не бих го направила.Нито бих приела някоя друга жена да ми износва детето.За мене това са експерименти,за да се види какво ще стане.

# 11
  • Мнения: 4 965
За мен това е не само търговия с плът, но и отричане на каквито и да е чувства на въпросната "майка".
Бих направила подобно нещо единствено за дъщерите си, а дори и тогава би ми било тежко.
Не мога да си представя да нося чуждо дете, то да е част от тялото ми и от самата мен, а после да го продам (буквално).

# 12
  • Мнения: 4 892
За сурогатното майчинство съм. По медицински причини и  при строг регламент.

# 13
  • София
  • Мнения: 787
Не бих станала сурогатна майка за абсолютно никого.
Не бих използвала сурогатна майка при никакви обстоятелства.
Не одобрявам узаконяването на сурогатното майчинство.

Темата е дискутирана многократно.
Искрено се надявам здравия разум да продължи да надделява.

Бърдс флу и аз искрено се надявам здравия разум да надделее, но май някакво много силно лоби се заформя в подкрепа на узаконяването на СМ. Начело с водещата и настояща депутатка от Атака, чието име забравих.

Иначе темата в момента се дискутира тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484834.0

# 14
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Не бих станала сурогатна майка за абсолютно никого.
Не бих използвала сурогатна майка при никакви обстоятелства.
Не одобрявам узаконяването на сурогатното майчинство.

Темата е дискутирана многократно.
Искрено се надявам здравия разум да продължи да надделява.

 yes yes yes

Общи условия

Активация на акаунт