Забележителности на Халкидики (ръкав Касандра)

  • 9 697
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Решихме с приятели да отидем на почивка в Гърция през юни с кола и преди няколко дни резервирахме едно хотелче в Афитос (ето карта) на ръкава Касандра.

Някой ходил на почивка в този район би ли споделил какво непременно си заслужава да се види, препоръки за плажове и други забележителности.
Мерси предварително!

# 1
  • Мнения: 139
странно, очаквах все някой да е ходил там и да сподели впечатления... най-вече ме интересува имат ли хубави плажове там?

# 2
  • Мнения: 10 901
Така - по мои впечатления Афитос е единственото селище в Касандра, което заслужава да се види - чудесна архитектура, чудесна храна, добри хора, няма тълпи от български туристи  Wink

Сега, плажът е малко проблемен - селото е построено на баир, около 200 м над морското равнище, и ходенето пеша до плажа (по-скоро връщането) си е изпитание. Самата плажна ивица не е нещо особено, а и във водата е скалисто на повечето места. За няколко топвания става, де. Има и нелоши крайплажни барове.

Като цяло плажовете на Касандра не могат да се сравнят с тези на Ситония, ходили сме 70 км отиване и толкова връщане само за единия плаж. Но Афитос наистина е много, много приятно място.

Иначе за Гърция и Халкидики има много теми, макар и по-общо зададени, а след празниците предполагам ще се включат и други с отговор на въпроса ти.

# 3
  • Мнения: 605
Като забележителности се сещам само за пещерата Петралона.

http://www.travelagent.bg/site/Peshterata-Petralona-1449

Беше много интересно, още повече, че бяхме с гид, който разкавзаше много увлекателно.

и разходка с кораб около третия ръкав, за разглеждане на Атонските манастири.

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 15:00 от Raffaello

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
След като сте с кола ще имате възможност да обиколите и другите ръкави, което ви съветвам и да направите! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 255
ние сме били в Афитис и наистина самото градче е невероятно  Peace според мен най-интересното и уникално селце на Халкидики, приятно за разходка, оживено, има доста заведения  Hug но не се сещам за нещо специално в района  newsm78
за плажа са ти казали - самото градче е на скали над морето - до плажа се стига по пътя с кола или пеша по пътека със стъпала, пясъка е едър и е каменисто на места, но пък водата е чиста  Peace и чудесна за гмуркане според мъжа ми  Wink

# 6
  • Мнения: 139
Мерси за отзивите!

Това за плажа малко ме разочарова, но се надявам в близост да има по-хубави плажове. Интересно специално за Касандра не намирам много информация в интернет от българи, а за останалите два ръкава има и снимки и подробни описания. След почивката ще гледам да попроменя нещата. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 255
по мое скромно мнение плажовете по цялата Касандра са подобни на този в Афитос, просто този ръкав е по-скалист.... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт