Противозачатъчни Хлое (Chloe) и проблеми

  • 3 477
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.
Аз съм с диагноза поликистозни яйчници и когато си изследвах андростендиона за първи път беше много висок - около 8.
Предписаха ми Хлое и вече ги взимам 10-ти месец, това мисля се равнява на 10 блистера или повече понеже на 2 пъти ми се наложи да пия 2 блистера един след друг, за да нямам менструация.
Наскоро посетих гинеколожката с готови изследвания на андростендион, които бяха 2.9, тоест хормона си беше паднал в абсолютно нормалните граници, от което тя беше много доволна и ми каза, че значи хапчетата и дозата им са перфектните за мен. Гинеколожката още в началото, когато ми изписа Хлое каза, че лечението продължава 6-9 месеца, а както пише и на самата листовка на хапчето, цитирам
"Колко дълго се използва ХЛОЕ?

Продължителността на лечението се определя от лекуващия лекар.Продължителността на лечението зависи от тежеста на клиничната картина. По принцип лечението трябва да продължи няколко месеца.Препоръчва се използването на ХЛОЕ да продължи 3-4 цикъла след изчезването на симптомите. Ако след прекъсването симптомите се появят отново, лечението маже да се повтори."

След няколко месеца лечение спряха да ми излизат пъпки по лицето и нивото на андростендиона падна много.
При което, както бях започнала да казвам, посетих гинеколожката наскоро с идеята, да ми види новите изследвания и да ми каже какво да правя от тук нататък. На въпроса ми, че след като хормона е в нормални граници от известно време, колко дълго още трябва да приемам Хлое, тя се сопва и ми казва, че трябва да продължа да го вземам, защото се пиело поне 3-5 години, тоест поне 36 цикъла. Аз й обясних, че самата тя в началото ми е казала, че не е препоръчителен приема на Хлое повече от 9 месеца, също така говорих с много други лекари и то от чужбина, които бяха категорично на мнение, че лечението ми вече трябва да се спре и да премина на нормални противозачатъчни, понеже приема на Хлое е временен и крие много рискове ако се продължи дълго. При което гинеколожката пак се мръщи и ми обяснява, че тя е специалист в тази област, при това с 30 години опит... така че това, което съм чула/чела/някой ми бил казал не било вярно и също така ми каза, че дъщеря й взима Хлое от 5 години  Shocked  Абе на тая дали не й плащат да рекламира и предписва на пациентите си Хлое????? Не мога да разбера! Също така се опитах да й споделя, че имам голям проблем, който е предизвикан от Хлое - вагинална сухота, и секса е много болезнен, понеже въобще не мога да се овлажня, колкото и да съм възбудена и в настроение. Тя като че ли не обърна внимание на това и ми каза да си направя тест за хламидия.
Та другия ми въпрос е - преди известно време ми бяха взели церквиален секрет, който дадох за изследване на хламидия, но резултатите бяха върнати с Candida? Аз тогава не се усетих да я питам лаборантката, но сега си мисля, като даваш да те изследват за хламидия не трябва ли резултата да е само или положителен или отрицателен, а не да ми идва с някакви съвсем други разновидности природни като гъбичките. Та мисълта ми е, излъгали ли са ме, че са направили изследване за хламидия, като резултата дойде с гъбички, тоест пуснали са микробиологично изследване на секрета, а не специфично за хламидия?
Да знам има ли смисъл да сипя пари пак за тестове на хламидия или не.
Много ще съм благодарна да видя вашето мнение и опит във връзка с моите въпроси, тъй като съм много притеснена около всичките тези неща.

# 1
# 2
  • Sofia
  • Мнения: 358
За да не пускам нова тема, да пиша и аз тук за това Хлое..... гинеколога ми го предписа като нормално противозачатъчно....изпих един блистер, и от следващият 2 хапчета. Обаче, не ми понася, подута съм като балон навсякъде, от гърдите ми изтича секрет, нервност. В указанията пише,че тези симптоми ще преминат до няколко месеца. Та, въпросът ми е: мога ли да го спра веднага, или да го заменя с друго, или трябва да изпия и тази опаковка цялата?

Общи условия

Активация на акаунт