Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 апр. 2010, 17:27 ч.

Спиране на кърмата и цикъл

• 8 291
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте,

Родих ноември месец, цикълът ми дойде за първи път края на декември, изключително неродовен както обикновен /идваше ми по-честоо на около 17-19 дни/. Кърмех на поискване до началото на март, когато кърмата ми драстично намаля и за около 10 дни съвсем спря.Цикъл от края на февруари не съм имала  Shocked. Та въпросът ми е, когато спреш да кърмиш нормално ли е цикът да заскъснява, на някоя случвало ли се е или да се посъветвам с лекар направо.

П.С Тест за бременност правих след седмица закъснение и беше отрицателе.

# 1
Здравейте,

Родих ноември месец, цикълът ми дойде за първи път края на декември, изключително неродовен както обикновен /идваше ми по-честоо на около 17-19 дни/. Кърмех на поискване до началото на март, когато кърмата ми драстично намаля и за около 10 дни съвсем спря.Цикъл от края на февруари не съм имала  Shocked. Та въпросът ми е, когато спреш да кърмиш нормално ли е цикът да заскъснява, на някоя случвало ли се е или да се посъветвам с лекар направо.

П.С Тест за бременност правих след седмица закъснение и беше отрицателен.

Не мисля че е нормално. Peace
До като кърмиш да няма цикъл да но обратното да нямаш след като спреш да кърмиш това за мен е доста притеснително. newsm78
Мой съвет е да отидеш или на консултация с гинеколог или да си направиш кръвен тест за бременност. Защото обикновения може да показва отрицателен а всъщност да има бременност. А и до колкото знам сега ще забременееш много по лесно защото организма е подготвен все още. Hug

# 2
  • България
Ами все още тялото ти се възвръща към нормалното си състояние,но пък не е проблем за пренебрегване Peace
Иди на преглед-така и така си е хубаво да отидеш,а и ще получиш най-добрия съвет Hug
Успех!!!

# 3
На организма му трябва време, за да възвърне нормалния си ритъм след раждане и кърмене.
За да си спокойна, най-добре отиди на преглед.

# 4
Доколкото разбирам и преди бременността цикъла ти е бил нередовен.Закъснението ти може да се дължи на много причини,предимно свързани с хормоните.Ако не се нормализират нещата,добре е да отидеш на лекар. Peace

# 5
  • София
Не го намирам нормално, бих те посъветвала да посетиш лекар без да чакаш повече.

# 6
Краят на февруари не е толкова далеч. Сега е началото на април. Ако не ти дойде скоро, посети лекар. Иначе е нормално след кърмене да мине време, докато цикълът се възстанови. Така че месец, месец и нещо закъснение ми се струва в рамките на нормалното.

# 7
За лекар е ясно, че е нужно да отидеш.
Но пък чак да е ненормално това ти състояние- едва ли.  Все пак спирането на кърменето е свързано с промени в хормоналния баланс на организма.
Моят опит е следният- кърмих голямото си дете почти година. Цикълът ми дойде 6 м. след раждането, горе-долу редовен, но имаше месеци и когато прескачаше. След като спрях да кърмя ми трябваше близо половин година за да се нормализира цикълът ми отново.
Логично посетих гинеколог, направих и няколко хормонални изследвания, започнах да пия противозачатъчни и нещата дойдоха на място.

# 8
Не рискувай!При всеки е индивидуално.Иди на лекар,виж си хормоните!На мен ми дойде на 42 ден след раждането и ми е точен като часовник всеки месец,а продължавам да кърмя.Иди и се погледни!

# 9
  • София
Ако нямаш причина да се притесняваш - т.е не си правила секс без контрацепция - значи просто изчакай цикъла.
Ако обаче имаш причина - само лекар може да ти даде отговор.

# 10
Ами..ти си знаеш най-точно цикъла...Ако беше при мен,изобщо нямаше да се притеснявам,понеже моят винаги е бил изключително нередовен....Ако се притесняваш,отиди на лекар

# 11
Ако нямаш причина да се притесняваш - т.е не си правила секс без контрацепция - значи просто изчакай цикъла.
Ако обаче имаш причина - само лекар може да ти даде отговор.

Да, и аз това щях да кажа, но даже и да не се съмняваш за бременност, пак отиди на лекар, няма лошо да те види.

# 12
Най-вероятно причината е в хормоните, освен ако не си имала сексуални контакти без контрацепция.
И все пак, нищо няма да загубиш, ако посетиш лекар, дори и профилатично.
И да  развенчая един мит  Wink - кърменето няма как да причини неверен отрицателен резултат при тест за бременност.
Тестовете отчитат нивата на ЧХГ, който е различен от хормоните, свързани с кърменето, затова и подобна заблуда не може да има  Peace
Друг е въпросът вече, ако нивата на ЧХГ в момента на тестване са все още прекалено ниски.

# 13
  • Бургас
Направи си консултация с лекар!Не се тревожи! Hug

# 14
Даааамммм... newsm78 И на мен кърмата ми спря напълно преди около 15 дена... преди това имаше по 1-2 капчици, обаче никъкъв цикъл още  Rolling Eyes ,а от време на време кръста ме понаболва както и яйчниците  Confused Притеснява ме това, че уж цикълът трябвало да дойде след 10 дена, след като спре кърмата (поне така ми казаха)  Confused

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт