Лечение и профилактика на ангини. Тонзилотрен

  • 82 378
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Здравейте, искам да попитам следните неща:

1. Тонзилотрен талетки в аптечната мрежа ли се продава и има ли всички необходими разрешителни за продажба? както знаете има доста продукти продаващи се в аптеката без да са одобрени от когото трябва и си остава въпроса как са попаднали там - съмнителни хапове за отслабване и т.н.
2. Тонзилотрен таблетки може ли да се комбинира с Клацид ? Синът ми започна днес Клацид и има типична ангина, за пръв път му е. Освен това пие Нурофен и Панадол за високата температура.
3. Това лекарство води ли се имуностимулатор и може ли да се пие от хора на които са им забранени всички видове ваксини и имуностимулатори?
4. Мога ли това лекарство да си го закупя в момента от Германските аптеки? Продава ли се и има ли го в наличност?
5. При разширено бъбречно легенче може ли да се пие само това лекарство без антибиотици, като се има предвид, че всяко вирусно заболяване - например ангина - провокира протеус в урината в различна степен, понякога и 10 на пета степен.
Благодаря!

Тонзилотрен е регистрирано от Агенцията по лекарствата в България с режим на отпускане "без рецепта от лекар". Регистрирано е за лечение на ангини и тонзилофарингити. Продава се в аптеките в България. Повече от три десетилетия се прилага и продава в Германия, но под името Тонзиотрен.
Лечението с Тонзилотрен способства за решение на трудностите в лечението на ангината - води до подобрена ефективност на защитните процеси в организма и способства пълното възстановяване на организма след прекараното заболяване. Съчетава се прекрасно с друга необходима терапия,  като способства бързото действие на антимикробната терапия (в случая Клацид). При използване на Тонзилотрен необходимостта от Нурофен или Панадол намалява и спира, защото болката и температурата се повлияват бързо. Необходимо е обаче достатъчно честото му дозиране (според указанията в листовката) през първите два дни от започването му.
Не се води имуностимулатор според обичайното разбиране за това - не предизвиква промени в имунната система, водещи до свръхпроизводство на различни фактори. Подобрява ефективността на защитните процеси, специално свързани с процесите на ангината.

Тонзилотрен лекува вирусните ангини и тонзилофарингити и намалява опасността от бактериални суперинфекции на сливиците. По отношение на съпътстващото състояние на уринарната система, за което питате - там трябва да се преценя при всеки случай от лекар.   

# 31
  • Мнения: 2 641
благодаря ви

# 32
  • Мнения: 7
Здравейте,
искам да попитам за Tonsilgon, произвежда се от BIONORICA. Също е немско лекарство. Препоръча ми го лекар в България за лечение на възпаление на трета сливица при дете, с изричните указания да си го закупя от Германия.
Предполагам, че във форума се дават консултации само за изброените лекарства, но се надявам, ако имате информация преди всичко за странични ефекти, възможни алергични реакции да я споделите, или поне да ме насочите къде да открия такава.
Благодаря!
 

# 33
  • Мнения: 66
Здравейте,
Ще трябва да се обрънете към представителството на посечената от вас фирма - има такова в България отскоро. За съжаление нямаме информация за този продукт.

# 34
  • Мнения: 7
Благодаря Ви!

# 35
  • Мнения: 201
Здравейте! Синът ми 10 г. приема Лимфомиозот - може ли да се комбинират?

# 36
  • Мнения: 66
Здравейте,
Уточнете състоянието на детето. Каква е възрастта му? Често ли боледува?

# 37
  • Мнения: 201
Често не - но пролет и есен да, сега кашля влажно, започна с темп 37, но сега няма. Лекарите казват че няма хрипове. За друго не се сещам Peace на 10 г. е. Сливиците му постоянно са уголемени.

# 38
  • Мнения: 34
По принцип и двата препарата са хомеопатични комбинирани лекарства. Лимфомиозот подобрява лимфоотока и се очаква да повлияе състоянието на тонзилите.

Тонзилотрен е създаден специално за лечение на ангина и на хипертрофия на сливиците на гърлото. При хроничните форми, както вече сме обсъждали тук, се дава на курсове по 60 дни - 3 по 1 таблетка, може и 2 по 2 сутрин и вечер, ако е по-удобно. След тези 60 дни се прави 4 месеца почивка, после се дава отново 60 дни.

Според мен, като педиатър с опит в използването на комплексни лекарства, бих ви препоръчала такава профилактика - 2 месеца Тонзилотрен, после 10 дни Лимфомиозот. След това пауза от 3 и половина - 4 месеца и повторение. Обикновено по този начин децата оздравяват за една година от хроничните процеси на сливиците.

Съветвам ви искрено да провите ежедневно масаж на шията под челюстта отпред назад с леко повдигане на сливиците. Ако се свържете с някоя позната, която умее да прави "повдигане" на тонзилите - един от старите народни методи - и ви покаже как се прави, много ще си помогнете. Така ще подобрите много лимфоотока в гърлото, което се опитвате да постигнете сега с помощта само на лимфомиозот.

Пожелавам ви хубави пролетни дни и весело настроение! И ни дръжте в течение.

# 39
  • Мнения: 201
Уважаема д-р Петрова, Много Ви благодаря за изчерпателния отговор. Смятам да приложа препоръките Ви и дано сливиците най - накрая се свият Peace

# 40
  • Мнения: 1 828
Здравейте,

С дъщеричката ми на почти 2г. се сблъскахме за пръв път с остра ангина и прием на антибиотик Клацид. Вече 1 седмица мина и тя се възстановява, но дали от ангината, дали от антибиотика цялата й уста е в афти. Струва ми се, че антибиотика и ги причини и за това на 6 ден от приема му го спряхме (по принцип с доста нежеляние дадох антибиотик). Притеснявам се доколко ефикасно сме излекували ангината.
Въпросът ми дали в тази ситуация е уместно да приложа курс на лечение с Тонзилотрен таблетки. С каква дозировка и прием? Дали той ще има ефект и върху афтите, които и причиняват много болка и пречат на храненето? Има ли друг продукт на НХС, който се препоръчва срещу афти в устичката.

# 41
  • Мнения: 98
Здравейте,
Смятам  че  напълно  е  подходящо  да  проведете  профилактичен  курс  за  оздравяване  с  Тонзилотрен - 3  пъти  по  1  таблета  на  ден. Оптималния  курс  на  прием  е  20 - 30 дни.
За  отбелязване  е ,че  Тонзилотрена  притежава  съставки,  които  не  само  се  борят  срещу  острата  ангина,  но  и  имат  действие  срещу  евентуалните  последствия - напр. Меркуриус  може  да  подпомогне  ортанизма  да  се  справи  с  афтите.
При  следваща  ангина  е  необходимо  да  си  направите  гърлен  секрет.
С  поздрави  д-р  МАРИО Янакиев

# 42
  • Мнения: 66
За любопитните да видят как се произвеждат лекарствата на Немския хомеопатичен съюз - http://www.alpenpharma.bg/video/

# 43
  • Мнения: 34
Исках да споделя с вас само, че като всеки от нас - никой не е пророк в собствения си дом - племеницата ми на 7 години често боледува от ангини. Лекуват я разбира се с Тонзилотрен, но винаги го спират малко след като се пооправи.

Сега беше болна с висока температура и много налепи по сливиците. Като я видях , реших че започвам с тонзилотрен, но ми се струваше, че няма да се справим само с него. Казах да бъдат упорити в честото даване - направо си и даваха 3 дни по 12 таблетки стриктно на всеки час. И наистина - прегледах я на четвъртия ден и не повярвах на очите си - бледо и чисто гърло, без налепи, а тя - весела и доволна! Беше ми такава радост!

Но тъй като тази ангина при нея беше дошла 3 седмици след предно боледуване, всички се съгласиха, че трябва да и даваме тонзилотрен 60 дни 3 х 1 таблетка. Най-после!!!

Вече минаха две седмици - тя е здрава. Надявам се, че добре сме я покрили с тонзилотрен, за да спрем тези ангини на 2-3 седмици. Ще и даваме 60 дни, после 4 месеца пауза и после още веднъж 60 дни.  Ако междувременно се разболее , ще засилим дозата!

 

# 44
  • Мнения: 0
Здравейте, може ли да попитам и аз нещо? Дъщеря ми е на 6 годинки. когато тръгна на детска градина на 2,5 години ми направи 5 или 6 поредни гнойни ангини. Завърши ги накрая с инфекциозна мононуклеоза. Влатлето й стана като на борче. При всички ангини сливиците й се издуваха страшно много и така до сега. Всяка година си прави по минимум 4-5 ангини. Миналата година като започна от април с гнойна ангина завърши декември с такава. ОТкрихме й гъбички и бактерия в сливиците и в нослето. Пак лекувахме са нотибиотици. Тя бе на режим 7 или 10 дни антибиотик, почивка една седмица пак неразположение и пак антибиотик. така от април до декември. Завършихме го декември със завършването на тримесечния курс - броксоваксон с есбиритокс. от декември до май все се разболяваше, но вдигаше да 37,8 температура и като й дам нурофен се оправяше. От малка при всяко разболяване лимфните й възли стават като орехчета. особено десния много се уголемява. ето май месец изкарахме гнойна ангина, подговихме я за операция но не стигнахме до нея защото в момента е отново с подути сливици и лимфни възли. Да й давам ли от този Тонзилотрен и дали ще има ефект. Детето е с постоянно издути лифни възли на вратлето, те е в постоянно нерзположение тогава. Лимфните й възли се смаляват леко, но не се прибират просто се увеличават и леко спадат. Това нормално ли е? Много ме притесняват тези лимфни възли и тези сливици. Вратлето й го виждам тънко само в последния ден на антибиотика. От следващия ден отново се издуват леко и се виждат, леко да си извърти главичката те си личат, ако я пипнеш те се напипват. Това нормално ли е?  Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт