Болезнена поява на първите зъбки. Възможни решения. Дентокинд

  • 63 715
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
Благодаря за подробното обяснение! Simple SmileИнформативно попитах,защото имам  тези ,но ще си купя и Дентокинд.Все още не съм давала от chamomilla .Благодаря  !

# 31
  • Мнения: 183
Здравейте, ние също ползваме Дентокинд, но за съжаление при нас никненето на зъбите е придружено с много силна болка, прокървяване на венците в процеса на пробиване на зъбчето и постоянен плач на детето и препарата действа не толкова силно, колкото на мен ми се иска. Sad
Имам конкретен въпрос, давам Дентокинд от повече от месец, досега са избили само долните резци, в момента се опитват да пробият горните два. Венците са страшно подути и болезнени, детето е неспокойно почни постоянно, давам по 6 таблетки от препарата всеки ден, но докога мога да давам такава доза и има ли препарат, който бих могла да давам като допълнение към Дентокинд, за по-голям ефект? Благодаря предварително!

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 09:05 от kiαrrα

# 32
  • Мнения: 34
Здравейте, ние също ползваме Дентокинд, но за съжаление при нас никненето на зъбите е придружено с много силна болка, прокървяване на венците в процеса на пробиване на зъбчето и постоянен плач на детето и препарата действа не толкова силно, колкото на мен ми се иска. Sad
Имам конкретен въпрос, давам Дентокинд от повече от месец, досега са избили само долните резци, в момента се опитват да пробият горните два. Венците са страшно подути и болезнени, детето е неспокойно почни постоянно, давам по 6 таблетки от препарата всеки ден, но докога мога да давам такава доза и има ли препарат, който бих могла да давам като допълнение към Дентокинд, за по-голям ефект? Благодаря предварително!



Да, при вас наистина пробиването на зъбките върви трудно.

Къде живеете? Ако сте в София, то можете да вземете от хомеопатичната аптека на улица Чаталджа (точно до двора на английската гимназия) капчици Arnica 30C и да ги давате на детенцето 3 пъти дневно по няколко капчици в устата 3 дни. Ако нямате възможност за това, то вземете от близката ви аптека Arnica 15CH или 30СН в гранулки, които да давате 3 пъти по 3 гранулки (разтворени във вода)отново 3 дни. Не спирайте Дентокинд, но намалете броя на даването до 3 пъти дневно. Така продължете спокойно лечението с Дентокинд при необходимост още 2 месеца.

Пишете как е динамиката, ще следим развитието с времето.

# 33
  • Мнения: 183
Много Ви благодаря за отговора. Ще пиша задължително как вървят нещата занапред.   bouquet

# 34
  • Мнения: 2 761
Извинявам се много,но този Дентокинд кой го произвежда?От къде идва?Реших да сравня цените, на които се продава в Бг и в Германия,но не мога да намеря никаква информация на немски?За сметка на това ми излиза на Бг,руски и английски.

В Германия е  известен препарата Osanit®,който някой по-рано е споменал.Ето и съставките:
Цитат
Magnesium phosphoricum C6, Calcium carbonicum "Hahnemanni" C8, Ferrum phosphoricum C8, Chamomilla D6, Calcium phosphoricum D12

# 35
  • Мнения: 2 761
Имам и още един въпрос.В официалната листовка,която намерих като помощно в-во се използва талк.
http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/16157s.pdf

Според някои източници обаче,талкът е канцерогенен.Въпросът е какво дири той в  рекламирания Дентокинд?

# 36
  • Мнения: 66
Извинявам се много,но този Дентокинд кой го произвежда?От къде идва?Реших да сравня цените, на които се продава в Бг и в Германия,но не мога да намеря никаква информация на немски?За сметка на това ми излиза на Бг,руски и английски.

В Германия е  известен препарата Osanit®,който някой по-рано е споменал.Ето и съставките:
Цитат
Magnesium phosphoricum C6, Calcium carbonicum "Hahnemanni" C8, Ferrum phosphoricum C8, Chamomilla D6, Calcium phosphoricum D12

Здравейте,

Дентокинд е продукт на Немския хомеопатичен съюз. Просто в различните държави има различни търговски имена. Това е политика на фирмата. Инфлуцид в Германия например е под името Нисилен.

# 37
  • Мнения: 2 761
Кажете ми под какво име се продава Дентокинд в Германия? Започвам да се съмнявам,че в Немския хомеопатичен съюз са наясно какво става в БГ,но за това си има съответните институции да проверят.
А да не би случайно да го произвеждат в Украйна?

 Също така защо в някои от бг листовки липсва информацията за помощните в-ва като талка например?

P.S.Осанит и Дентокинд са с различни съставки-проверила съм.

# 38
  • Мнения: 66
Здравейте,

Моля без тежки обвинения - ние сме официалните представители на Немския хомеопатичен съюз. При нас всичко ясно и точно и продуктите, които представяме се произвеждат само и единствено в Германия. По повод вашето питане специално изпратих току що писмо на нашите колеги в Германия и ще го кача, така както го получа, за да няма никакви съмнения.

# 39
  • Мнения: 2 761
Благодаря,че сте отправили запитване.Предполагам обаче,че вие ще ми отговорите на по-горния въпрос,след като всичко е ясно и точно:

Цитат
Също така защо в някои от бг листовки липсва информацията за помощните в-ва като талка например?

# 40
  • Мнения: 66
Благодаря,че сте отправили запитване.Предполагам обаче,че вие ще ми отговорите на по-горния въпрос,след като всичко е ясно и точно:

Цитат
Също така защо в някои от бг листовки липсва информацията за помощните в-ва като талка например?

Здравейте,
Според получения отговор от Немския хомеопатичен съюз - Продуктите не са на пазара в Германия. Те се продават в Холандия, Литва, Латвия, Украйна и България. Под формата на глобули са в Испания, Италия и Португалия. В процес на регистрация са в Русия, Сърбия, Румъния, Чили, Казахстан. Ще бъдат регистирани и в други страни.

Последна редакция: вт, 27 апр 2010, 12:25 от DHU България

# 41
  • Мнения: 2 761
Ок.Кoй го произвежда тогава?Защото аз открих украинска фирма и съм почти убедена,че идва оттам,както откривам и  и другите препарати,които рекламирате.

http://www.compendium.com.ua/makers/68/440/dhu

# 42
  • Мнения: 66
Здравейте,

Продуктите, които се продават в България се произвеждат САМО и ЕДИНСТВЕНО в завода на Немския хомеопатичен съюз в Карлсруе, Германия. Листовките и опаковките на файлове, одобрени от Изпълнителната агенция по лекарствата в България, се изпращат в Германия и там става цялото произвоство. Сайтът, който сте посочили трябва да прочетете внимателно - там пише Ексклузивно представителство, а не производител. Това означава, че колегите от Украйна имат право да представят и рекламират продуктите и нищо повече. Пък и Немският хомеопатичен съюз няма фабрика в Украйна. Как се произвеждат продуктите и къде - може да видите ето на този линк - www.alpenpharma.bg/video. Нормално е да намерите много информация за Украйна, защото там тези продукти са изключително популярни. Ще ви бъда много благодарана внимателно да проверявате информацията, която цитирате. Аз лично съм много щастлива, че работя за немски продукти с изключително качество и без никакви странични ефекти. Прозводството в Германия, във фабриката на ДХУ, отговоря на най-високите стандарти за добра производствена практика, освен това на около 30 километра от завода, в специално сертифицирани полета, се отглеждат необходимите растения за производството на продуктите. Знаете ли например, че това е една от малкото фирми, от които можете да си поръчате и най-екзотичното лекарство и да ви го доставят до 24 часа в рамките на Европа?! Затова наричат Немския хомеопатичен съюз - най-голямата хомеопатична аптека в Европа.

# 43
  • Мнения: 2 761
Внимателно прочетох това,което дадох.Мерси,че ми разяснихте за какво иде реч.

Ама що изтрихте това,което са ви отговорили,а си направихте собствен превод?
Моля,разяснете сега как едно лекарство ще се произвежда в Германия и в същото време няма да е регистрирано и известно там?Може и аз да не съм наясно,но но ми се вижда малко вероятно да е възможно.

# 44
  • Мнения: 66
Здравейте,

И аз благодаря за интереса. Преведох инфото, за да е достъпно за всички. Иначе - съвсем нормално е да ги има в една държава и в друга не. Просто навсякъде си има специфики. А пък от Немския хомеопатичен съюз преценяват как да се развиват в отделните страни, като отчитат много и различни фактори. Разбира се, че в една държава ще имат успех едни продукти, а в друга други.  Знаете ли, че Германия е родината на хомеопатията - там има дълги традиции в това отношение и например са супер популярни в последните години Шуслеровите соли. Те пък са на пазара в изключително малко страни извън Германия. Във линка, който ви пратих можете да научти повече за тях. Докато в други държави, като в Украйна, за която и вие сте открили информация, не е така. Там комплексните лекарства се използват широко, даже в редица болници провеждат клинични изследвания с тях.

Общи условия

Активация на акаунт