Остана плънка(кайма и ориз) за чушки

  • 6 294
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 97
Дай те идея какво да правя останалата плънка беше за чушки. Вече няма зеле инак поне за сърмички щях да я прахосам. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341




Направи кюфтета в доматен или бешамелов сос.

# 2
  • Мнения: X
Зависи колко ти е останала.Когато на мен ми остане малко я слагам в камерата и я ползвам следващият път,когато приготвям пълнени пиперки,тиквички,патладжан,домат или сърми.
Ето още една идея,взаимствана от Пепика,която направих тази вечер пак с такава плънка:



Освен с лозови листа може да се направи и с лапад или спанак.

# 3
  • Мнения: 73
Замразявам

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 97
Ето още една идея,взаимствана от Пепика,която направих тази вечер пак с такава плънка:



Освен с лозови листа може да се направи и с лапад или спанак.
Като че ли тази идея наи ми допада  Hug Но ако може кажи каква е самата рецепта, без тва имам тука един лапад дето трябва да се изразходва  Thinking

# 5
  • Мнения: 9 107
като имаш лапад, може и на шницели да направиш с плънката, като тези шницели с лапад, но вместо сирене сложиш плънката от кайма с ориз

# 6
  • Мнения: 655
може да купиш един буркан зелеви сърми от магазина и да спретнеш едни сърмички Peace

# 7
  • Мнения: 42
Може да нарежеш някой картоф , слагаш всичко в една тава малко вода или бульон, подправки, мазнина може още малко домати и запичаш. Аз така правя и се получава друго ядене някой път слагам и пилешки бутчета . Опитай на мен ми харесва.

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз си пълня домати  Simple Smile Стават много вкусни  Blush

# 9
  • Мнения: X
Като че ли тази идея наи ми допада  Hug Но ако може кажи каква е самата рецепта, без тва имам тука един лапад дето трябва да се изразходва  Thinking
Листата лапад измиваш цели,без дръжките,слагаш в съд и поливаш отгоре с половин чашка вода,и слагаш да се задушат и омекнат в микровълновата за 3 мин. на пълна мощност/при мен 1000W/.
Плънката си е стандартна като за лозови и др. сърми.Форма за кекс/може и с дупка/ намазваш леко с масло или маргаринче,с омекналите листа облепяш стените и дъното на формата така,че малко да стърчат над ръба.Насипваш плънката в/у листата,заравняваш с лъжица и загъваш стърчащите краища отгоре.Наливаш чаша вода/може и малко солчица,ако не ти е мн. солена плънката/ и слагаш да се пече.В зависимост от това колко ти е сварен ориза можеш да доливаш толкова водичка,докато си я поеме и стане готов.Обръщаш в/у поднос,изчакваш да се охлади и режеш на порции. Hug

# 10
  • Мнения: 571
Пълня домати,бани4ки с кайма/винаги имам бутер тесто за такива слу4аи в камерата/нищо,4е има и ориз.

# 11
  • Мнения: 720
Супа топчета.

# 12
  • Мнения: 19
     И на мен често ми остава от пълнката. Така де не можем да изчислим с точност. Аз я слагам в тавата при чушките. Ориза става малко по-разварен само.

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз я слагам в тавата при чушките. Ориза става малко по-разварен само.

И майка ми така прави. Смесено със сосчето после след застройката си става супер  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 84
На супа.Слагаш и още малко зеленчуци и подправки,застройваш и получаваш първо,второ и десерт.Ако нямаш нищо за десерт newsm78 кисело мляко със сладко! Меню-чудо!

Общи условия

Активация на акаунт