възможно ли е напипването на лимфен възел да е нормално?

  • 35 159
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • варна
  • Мнения: 1 395
 И аз имам такива от години даже не съм си правила изследвания.Баща ми имаше лимфом от типа Неходжкинов. В началото нищо не го болеше ,само бяха подути лимфните възли на врата ,после и на мишщниците. Но ако наистина е такова нещо, подуването се умвеличава и то доста. Аз не мисля че може с ехограф да се установи, прави се биопсия ,която не препоръчвам на никой без сериозни оплаксвания. И се правят изследвания на някакви туморни маркери, дето хематолозите ги знаят.
 Относно теглото, съм сигурна че си отслабнала заради паническите атаки и депресията, това много изтощава ,преди години се чувствах така известно време и бях станала много слаба. Тогава се оправих с иглотерапия и занимания вкъщи с йога.
 А пък баща ми когато му открила лимфома изобщо не беше отслабнал.
 Намери си някакви занимания които те правят щастлива  Peace

# 31
  • Мнения: 73
От както се помня имам един 2,5 почти 3см лимфен възел на границата между корема и крака на нивото на слабините ..Напипвала съм си много лимфни възли, но единствено този е толкова голям. Не знам дали е нарастнал с годините или си е такъв още от времето когато бях малка, но си е доста големичък от както имам спомени за него. Нормално е ако протичат разни възпалителни процеси в организма да набъбнат и после да спаднат. Така, че не виждам място за паника.

Общи условия

Активация на акаунт