Съвети за отказване от нощното кърмене

  • 4 374
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Моля за съвети.
Малката се събужда и суче на всеки час нощем. Като заспи към 21ч. в 23ч. вече я кърмя пак и така цяла нощ. Понякога заспива само със залъгалка и с гушкане, но в повечето случаи иска да суче.
В мъжа ми въобще не заспива, търси да суче, а той не й мирише на кърма Simple Smile
Чудя се дали да им дам да пие чай (с вода не се задоволява), но пък пак ще си бъде пристрастеност, но не към кърма, а към чай. Голямата беше така до 2г. Или просто да я оставя няколко нощи да реве и да я гушкам Tired Просто не знам.
Споделете вашия опит Praynig

# 1
  • Мнения: 718
Опит не мога да споделя, но ще чакам съвети и аз да науча нещо  Simple Smile
Или просто да я оставя няколко нощи да реве и да я гушкам Tired Просто не знам.
Това не знам, не бих го пробвала, представям си едно дете как би го разтълкувало, чисто психологически ще е доста травматично сигурно  Thinking А и вероятността да се откажеш и все пак да дадеш гърда ми се вижда голяма, което ще обезмисли цялото упражнение. И аз не съм намерила решение. Разчитам да стане по инициатива на детето. Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 12 182
 Някои майки с успех прилагат тази тактика, просто спират нощем да дават гърда, като през това време само гушкат.
 Ето и от сайта на д-р Сиърс някои интересни предложения - http://www.askdrsears.com/html/7/T070800.asp

# 3
  • Мнения: 161
И аз не съм намерила решение. Разчитам да стане по инициатива на детето. Praynig
Peace И аз се надявам на същото, защото сме в същата ситуация. Дори и водичка не мога да дам, т.к. пие само от обикновена чаша, а биберон не помирисва.

# 4
  • Мнения: 168
Синът ми чак около годинка и половина престана да суче нощем и ако се размрънка мога само с гушкане да го успокоя. Преди това ако не му дадях започваше рев и кошмар за двама. За това давах и се надявах да мине този период.

# 5
  • Мнения: 368
Баткото залъгвахме с водичка месеци наред, докато не установихме, че едно просто мляко го отрязва като пиян и заспиваше моментално. Сега за щастие не ставам даже и само давам да суче. Има нощи, в които се буди на 30 минути, други прави паузи от по 4-5 часа, но не смятам, поне от собствения си опит, че може така лесно да се отучи. Аз съм и жалостива и не мога да оставя бебе да плаче, та си тегля от това Wink
П.С. Баткото още става за мляко, като ясно си казва - мляко, не вода

# 6
  • Мнения: 1 236
Моето таласъм4е е на 5 месеца и вси4ки баби,стринки и лели ми се карат,4е продължавам да го кърмя през нощта.По едно време и аз се бях притеснила,ама сега като 4ета 4е тук си ги кърмите до една годинка  4е и отгоре се поуспокоих.Ина4е една позната ме заби със следния коментар:"Помисли за стомах4ето на детето,ти ставаш ли посред нощ да ядеш!" #Crazy newsm78 #Crazy

# 7
  • Мнения: 3 869
:"Помисли за стомах4ето на детето,ти ставаш ли посред нощ да ядеш!" #Crazy newsm78 #Crazy

А ти наддваш ли по 20-30% от теглото си на месец и по 10 сантиметра на ръст пак на месец?! Там е отговорът на този въпрос!
Стомахчето си е ОК, кърмата се разгражда бързо - за 1 ч. ако е било качествено сукане, но тези будения на всеки час, не са качествено сукане, децата просто имат нужа от приспиване и използват най-любимото - малко да посучат. Причините да се будят така са най-различни, но това определено не е кърменето, то е просто решение в слачая. По-големи деца могат и с гушкане или люшкане да се успокоят (моят като го заклатя на леглото, както е легнал на една страна просто с ръка го поклащам и продължава да спи, но не винаги е било така), за малки бебета обаче не знам дали работи...

# 8
  • Мнения: 488
 Tired Tired Tired
Имам чувството, че е с времето нещата се влошават при нас. Нощем се буди с рев и писъци и ако не дам гърда става ад...Чак ми посяга да ме бие  ooooh!
Нито вода, нито гушкане, нито спане отделно( отделни стаи) не ни помага... И си продължаваме...
Та, за да не е само оплакване  Embarassed моят съвет е да изчакаш детето само да спре да търси гърда нощем!
Казвам го от позицията на провалила се в отказването на нощното цокане   Confused
И искрено се надявам някой да да де съвет, който ще заработи и при нас   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 12 182
  Да споделя и при мен беше ад към 1,5 годинки на каките, след това постепенно нещата се подобриха, когато сами след втората годинка си отказаха нощното хранене, като почнаха да спят по цяла нощ или ако се събудят да си заспиват сами. Не съм залъгвала с вода или нещо друго, но наистина късно стана естественото отказване от нощните хранения.

# 10
  • Мнения: 3
Ох момичета, да се присъединя към общата "болка"  Simple Smile Малката е на 6 месеца и след два дни влиза в седмия и сме точно така...до сега не съм даже пробвала да спирам нощното кърмене, защото не мисля че е човешко да го направиш с едно малко бебе...но малката не е вече толкова малка  Wink а кърменето започна да става не просто хранене, а будене през час-два , после игра за още два и така до сутринта, когато тя вече си поспива, а ние с мъжа ми сме капнали и на крак...а той и на работа цял ден  ConfusedТака че незнам и аз какво да правя вече се замислям как да го откажем това кърмене нощем или поне да бъде на някакъв поносим интервал от няколко часа...но аз съм оставила дребната сама да диктува нещата и се водя по нейните нужди и желания във всяко отношение, защото смятам че това е верния начин. Ако някоя майка е намерила решение на това, нека сподели...но си мисля че няма да стане "безболезнено" и за двете страни  Cry...та затова не съм се заела да пробвам изобщо. Давайте идеи  Thinking

# 11
  • Мнения: 857
Ха, точно такава тема търсех - до ден днешен суче нощем, кога повече, кога по-малко, но си търси. Снощи сука цяла нощ, не спах изобщо. Таткото спи в друга стая, та се наспива за работа.
На всичкото отгоре махнах биберона /малко на зор, че го бяхме забравили  ooooh!/ и сега ме ползва И за залъгалка. Вода категорично отказва.
Като чета, май ще трябва той сам да се откаже, а аз си мислех, че ще мога да прекратя кърменето през нощта бързо  Tired.

# 12
  • Мнения: 211
Ох , и аз съм на тоя хал!  В момента нито зъби му никнат нито има ясно изразена друга причина за страдание, и все пак максимално на 2,5 часа  суче по 40-50мин и така по 4-5-6 пъти на нощ, което взе много да ми тежи. Много взе да ми се иска да ги понамалим поне, че не знам доколко ще имам сили да продължа така ( а така сме още от раждането).

# 13
  • Мнения: 106
Мммм да. Thinking И ни е сме на тоя хал. Махнах всички кърмения без проблем постепенно, но нощното 1, 2 или 3 не можем. Сега му никнат и кътници и това допълнително е проблем. Като ми се събере 5 часа сън и направо летя през деня, толкова бодра. Ама се случва редичко.

# 14
  • Мнения: 142
Ами и ние сме в отбора, вечер търси и ако не получи каквото иска вдига къщата на главата си. Не помага ни гушкане ни люшкане, нищоооо, чудо на чудесата, ше видим как ще оправим този приблем,......., засега нямам никаква идея  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт