Как се грижите за сухата си/ изтощена/ цъфтяща коса?

  • 45 173
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Започвам тази тема за да съберем на едно място идеите, които имаме за грижа за сухата, изтощена, цъфтяща коса.
Има теми за грижи за косата, но на мен нито една не ми се стори да разглежда точно този въпрос, та затова и пускам тази тема.
Кой каква програма има за косата си- шампоан, балсам (със/без отмиване), маски, серуми, витамини, колко често и как използва тези продукти, кои са фаворитите?


# 1
  • Мнения: 34
Аз използвам това:
Шампоан за тънка и падаща коса:
Маска за суха и изтощена коса:
Кристали за запазване на цвета и против цъфтящи краища на Parisienne Italia (не намерих снимка)
Ако не слагам кристали, то използвам това:
Спрей-балсам без отмиване на Глис Кюр, за коса склонна към накъсване и без блясък (най- вляво на снимката):
Както и:
Спрей за по- лесно разресване на Нивеа:
Спрей- тоник за укрепване на увредена и капеща коса:

От всички изброени продукти, без този на Нивеа, съм много доволна. От балсама без отмиване косата става много мека, също и от маската, но само тя не е достатъчна. Маската за коса използвам вместо балсам на всяко миене. Тук имам въпрос- колко често трябва да се използва маската за коса всъщност?
Кристалите използвам от скоро и не мога да преценя ефекта още. Забелязах е че корените ми се омазняват с ден по- бавно от тоника.

Сега очаквам вие да се включите с идеи и съвети  Hug

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Моята коса е с тънък и лесно повреждащ се косъм, освен това е много мека и лесно губи форма.

Най-добре ми действат домашните маски и затова поне веднъж в седмицата си правя - жълтък, някако масло, или зехтин, или свинска мас + мед. Това ми е любима комбинация.
Предпочитан шампоан нямам, освен може би Нивея за къдрава коса  newsm78
За оформяне на къдрици ползвам: http://www.nisea-bg.com/produkti/%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4% … o-gurl-cream.html или
http://www.saphir.it/tocco-finale.php?categoria=nomousse
А това е много хубаво за изглаждане на крайчетата, за подхранване на косата:
http://www.nisea-bg.com/produkti/%D1%84%D0%BB%D1%83%D0%B8%D0%B4% … 0%BD-bio-oil.html

# 3
  • София
  • Мнения: 137
Маски - зехтин, яйце,лимон,+масла Botanics+пия комбинирани витамини-формула за кожа,нокти и коса-специално за жени Simple Smile

# 4
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
и мене ще ми е полезна темета ,защото косата ми е нацъфтяла ще следя с интерес

# 5
  • Мнения: 2
За косата си в момента използвам три продукта - кристали за коса, едно спрейче за изтощена коса на ейвън с бадемово масло и авокадо, и едно балсамче без отмиване - Пантенол. Най-доволна съм от спрейчето за коса на ейвън.

# 6
  • Мнения: 371
Цъфтящата коса си е цъфтяща и само ножицата може да реши проблема радикално. Ако на 2 месеца се почистват връхчетата косата ще е жива и няма да цъфти, поне при мен е така.

# 7
  • Мнения: 13 624
Ползвам тези маски:
Особено лилавата ми действа невероятно на косата!
А за краищата ползвам този серум
И от него съм много доволна!

Преди си купувах маски от сорта на Гарние Фруктис, Пантен или Глис....и косата ми беше непрекъснато суха и накъсана.
От както смених на тези продукти косата ми е тотално различна!
На 2 месеца подстигвам връхчетата с не повече от 1см.

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 23:44 от Жаки°

# 8
  • Мнения: 2 414
И аз препоръчвам серума на Лореал. Peace

# 9
  • Мнения: 131
Моята коса е мазна, но на майка ми е суха, тъй акто се изруси.Ами, тя се боядисва с боята за коса ECHO, а в нея има подарък балсам и маска(или майче беше само балсам или само маска) и тях ги изозлва, също и маски от ейвън използва и не използва пресии такива неща, само сешоар.И чрез тези грижи косата  и изглежда много добре, хич не е суха, както при повечето руси жени.

# 10
  • Мнения: 2 280
А какво ползвате преди преса за изтощените и сухи краища?

# 11
  • Мнения: 34
Жаки° , предвид че е професионален продукт колко често използваш маската? Коя да е от двете.
Маската ми тъкмо свършва и не знам каква да си взема- мислех за Клоран серията Манго или нещо на Rene Furterer, но казаното от Жаки° ме накара да се замисля дали няма да е по- разумно да си купя професионална маска Thinking
*Jolly*  много си права за ножицата  Laughing След 2-3 часа имам среща с нея Wink
Whatever, кристали! Аз отскоро отново използвам кристали- косата ми наистина се изправя по- лесно и си остава изправена, не бухва от влажно време  Flutter Преди време като използвах косата ми не цъфтеше изобщо- та затова и отново започнах да ги използвам. Вече марката е въпрос на избор  Simple Smile Иначе можеш да си вземеш и термозащитно олио http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=560 (не знам дали има разлика с кристалите  Blush )

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 10:25 от Лулу Лу

# 12
  • София
  • Мнения: 35 941
Повече от 2 год. ползвам това Ленено масло за коса и съм много доволна.
Сега  е с нов дизайн на опаковката.  1 флакон ми стига са 6-7 месеца.
Не омазнява и изобщо не личи че си сложил нещо на косата.
Слагам по 1 ч.л. на влажна коса, тярбва да е само по краищата но аз слагам навсякъде.


Моята коса също е суха и освен това масло - на 3-4 седмици правя маската с Тривитаминол.
Пия и много витамини за коса / в Момента Биотин и Цистеин /амино к-на/- почти постоянно, като ги сменям

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 13:21 от denis_d

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Повече от 2 год. ползвам това Ленено масло за коса и съм много доволна.
Сега  е с нов дизайн на опаковката.  1 флакон ми стига са 6-7 месеца.
Не омазнява и изобщо не личи че си сложил нещо на косата.
Слагам по 1 ч.л. на влажна коса, тярбва да е само по краищата но аз слагам навсякъде.


Моята коса също е суха и освен това масло - на 3-4 седмици правя маската с Тривитаминол.
Пия и много витамини за коса / в Момента Биотин и Цистеин /амино к-на/- почти постоянно, като ги сменям


Може ли да ми напишеш точно марката на това ленено масло. Искам да намеря съставките му, тъй като си купувам немско ленено масло, но миризмата му не е от най-приятните. Замислях да капна парфюм. но да не го повредя. наистина е балсам за сухите коси,  Peace

# 14
  • Мнения: 2
Аз си мия косата с шапоана на Давинес за възстановяване на структората на косъма,а също и балсама.Преди сешоар си слагам термо-възстановяващото мляко на Лореал проф.,  подстригвам се на два месеца.

Общи условия

Активация на акаунт