И аз да споделя за раждането

  • 1 560
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте мами!
Бих искала и аз да споделя, ако ми позволите, моите впечатления за раждането, но първо искам да кажа 3 неща:
1. Извинявам се ако темата не е за тук
2. Това са си мои лични впечатления, не ангажирам никой и не искам да споря за нищо. Ако има несъгласни - всеки има право
3. Извинявам се и за дългия постинг, но това е за сметка на всички мнения, които не съм писала Simple Smile

За раждането
Родих в 34 седмица. Лекарката, която ми водеше ЖК настойчиво ме убеждаваше, че трябва да ми вземе секрет от цервикалния канал за да "не заразим бебето с нещо" и аз нали душата си давам за детето се съгласих, макар и да не смятам, че тази манипулация е безопасна. Пък и нали тя е лекаря... И така получих кръвотечение и малко по- късно ми се спукаха околоплодните води. Знам, че не е задъжително да стане така, но при мен стана.
Повярвайте ми момичета никога не ме е обземал такъв ужас както когато станах от леглото и водите потекоха по краката ми. Така ме беше страх да не загубя бебето... Приеха ме в болницата с изтекли води и  без родова дейност. Сложиха ми инжекция за да може детето да разгърне белия дроб когато се роди. Фактът, че раждането стана 24 часа след спукването на водите не бива да плаши никоя от бъдещите мами. Това си беше просто в моя случай. Всички момичета, с които се запознах в болницата за 2 седмичния престой там бяха родили за 2 до 6 часа, което ми се струваше супер бързо Simple Smile. Преди раждането се притеснявах от клизмата, бръсненето, кой и колко често ще ме преглежда за разкритието и други такива. Не се притеснявах от самото раждане, защото мисля, че то е нещо с което психически подготвената и позитивно мислеща жена може да се справи. За последното се оказах права - говоря за себе си разбира се. Всичко, което бях направила за да съм готова за този момент ми помогна да родя нормално, въпреки че имаше сериозни индикации за секцио. Дори успях да изтърпя и болката и родих без упойка. Така исках докато бях бременна, но не бях сигурна, че ще мога, защото това ми е първо раждане.
Колкото до клизмата и другите манипулации - съвсем не бяха чак толкова неприятни, колкото мислех, всичко е в рамките на поносимото. Преди да родя се притеснявах и от приказките как лекаря или акушерката правят разкритие с преглед или натискат корема при напъните. Мислех си "колко зверско"  #Crazy. НЯМА такова нещо. Всичко това много помага, защото то се прави само при необходимост. Вярвате или не ако акушерката не ми натискаше корема нямаше да мога да родя. Напъвах се с всичка сила и усещах, че напъна ми няма смисъл докато тя не ми натисна корема. И епизиотомията, която ми се струваше ненужна инвазия също помогна, а и зараства за 5-6 дни и забравяш.
Когато бебето излезе почуствах такова облекчение и веднага ме обзе притеснението, защото чух да говорят, че има проблем с дишането. Най- хубавият ми момент беше когато ми я подадоха за малко. Успях да я гушна с една ръка и да я целуна по слепоочието. ЕЙ ТОВА няма как да Ви го опиша....

За болницата
Родих в "Тина Киркова". Това решение го взех благодарение на Вас и този форум. Доста теми прочетох по въпроса и много от мненията бяха положителни. Имах уговорка с лекар и съм много доволна от този факт, защото случая ми беше особен.  Лекарят /умишлено не споменавам името, защото си има тема за това/ се ангажира с мен не само за раждането, но идваше да види мен и бебето много пъти после. Говори и с лекарките от детското отделение и ми даваше много подробна информация. Не мисля, че е проблем да се роди и без уговорка, защото лекарите там са добри, но аз лично не исках да рискувам. За 2 седмици престой се запознах с доста момичета, половината от които бяха раждали без уговорка и бяха доволни. Само една от тях имаше проблем, защото бяха оставили стажант да я шие. Аз съм съгласна, че всички лекари са били стажанти някога, но от нея след три дена болки изпадна забравена марля. Така че рядко, но издънки има.
Сестрите в родилното не са лоши. Сами няма да дойдат да ти помогнат, но ако искаш помощ за нещо не отказват. Виж сестрите в детско отделение... Няма да изпадам в подробности, че не е приятно. Бих посъветвала бъдещите майчета следното:
- ходете в часовете за информация, тогава не могат да Ви върнат и не могат да Ви откажат;
- бъдете настойчиви в тези часове, защото сте си в правото;
- разговаряйте само с педиатрите, те не са толкова неотзивчиви, а и всичко зависи от тях;
- следете внимателно какви лекарства дават на детето и кога точно се спират, защото на моята дъщеричка един ден след като и спряха антибиотика пристигна една сестра с антибиотик за моя номер бебе и аз не дадох да бие инжекцията; после се оказа, че била сбъркала; ами ако аз не внимавам?
- и накрая даже и да се сблъскате с лошо отношение не се разправяйте, мислете, че след три дни сте си в къщи с малкото човече.
И най- накрая бих искала да благодаря на всички, които изчетоха постинга ми. Ако някой има въпроси нека пита на ЛС , ще се радвам да помогна /и аз вече като раждала мама да мога да помогна с нещо  Laughing/.
Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 695
парво 4естита ти рожба  smile3525 да ти е жива и здрава а и ти покраи нея за да и се радваш Hug Hug
искам да ти кажа 4е и аз сам малко узасена от персонала в болницата в коъто раждах.много ме беше страх когато отивах кам родилното  а и аз отидох без никакви болки и само с 3см.разкр. но плацентата ми беше презряла и се наложи да предизвикат раждане.освен вси4ко това ами и се наложи да 4акам ж пред родилна докато ми сложат системата.денят беше направо лудница.преди мен родиха 10 моми4ета и аз бях през цялото време там и слушах и гледах... newsm09 смятаи какво ми беше.но наи важното е 4е вси4ко мина благополу4но и сега си имам едно страхотно моми4енце.
хората хубаво са го казали 4е когато отиваш за парви пат да раждаш те е страх защото не знаеш какво те 4ака ,а когато отиваш за второ бебе те е страх защото знаеш какво те 4ака newsm12

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Честито, да сте живи и здрави и много, много щастие  bouquet

# 3
  • Мнения: 46 477
Честито бебче  Hug Да ти е живо и здраво! Момиченце ли е или момченце?
На колко е сега?

# 4
  • Мнения: 592
Аз прочетох твоя "дълъг" постинг и първо искам да те поздравя
  bouquetДа ти е жива и здрава първата рожба и да ви носи само положителни емоции!  bouquet
Като една бъдеща мама на която предстои раждане искам да ти благодаря за информацията. Звучи ми трезва и обективна - нещо от което имаме нужда всички, които още не са раждали.

# 5
  • Мнения: 1 107
Честито ти бебче! Да ти е живо и здраво  Simple Smile
Аз също раждах в тази болница и мога да потвърдя всичко, което описваш - за сведение на бъдещите мами  Wink

# 6
  • Мнения: 3 537
Честито  bouquetЖиво и здраво и само радост и щастие да ви носи Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 559
Честито и от мен newsm51 да ти е жива и здрава
 smile3525

# 8
  • Мнения: 5 577
Разказа ти е много пълен и точен.

Да ти е честито малкото човече!  baby_neutral

  bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 701
ЧЕСТИТО!!!Да ви е жива и здрава принцесата и много да ви радва newsm51 smile3525 smile3525

# 10
  • Мнения: 8 505
Честито!  bouquet
Да ви е жива и здрава!

# 11
  • Мнения: 3 478
Честито бебче, мила и благодаря за чудесния постинг. Вярвам че ще е от полза  на много от нас.

# 12
4estito i ot men.mnogo polojitelni emocii i dano ti e jivo i zdravo beb4eto. smile3501 i da bude6 poslu6na mama.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 688
ЧЕСТИТА РОЖБА!ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА!!!

Важното е че вече сте в къщи и няма страшно,всичко ще се нареди постепенно!

# 14
  • Мнения: 539
Честита ви рожба!  bouquet

И аз благодаря, че сподели с нас най-съкровенния момент за една жена.
А и колкото повече наближава момента на моето раждане, толкова повече имам нужда да чета подобни постове, за да се подготвя поне малко психически какво ме чака Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт