Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 5-та тема

  • 126 376
  • 766
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 12
Марис, благодаря за уточнението...
Къде операциите са планувани до 08 юли? Как се разбира дали е хронично възпалена третата сливица? Ако няма дразнители и вируси, не се ли успокоява?

# 241
  • Мнения: 5 393
 eta80 -  към обясненото от irina_a ще добавя само, че Камел не е хирург, и може би това е причината да не натиска за операция. Схемата му на лекуване е стандартна, да.Затова ще водя детето на контролен реглед след време, засега е добре.

# 242
  • Мнения: 1 599
eta80, Френгов оперира в Транспортна болница. Лекарите веднага познават като я видят дали е хронично възпалена или не. Аз виждам на синът ми как отзад в гърлото има секрети, бели, които лекарят каза, че са от сливицата.

Те май всички лекуват по сходна схема. (антихистамин, капки за очи, които да се слагат в носа) Все при някой ще подейства  Joy

# 243
  • Мнения: 12
Марис, аха разбрах, но то хроничнот възпаление не идва ли от факта, че сливицата е голяма и създава нещо като "джоб", където постоянно си тлее нещо и затова се води все възпалена...вече тотално се обърках... Close

# 244
  • Мнения: 219
Отговарям на майките, които имат въпроси за макаричките. Моят син, който е вече на 7 години, започна с гореописаните проблеми преди 2-годишна възраст. Първите отити и макари бяха тогава. След 6 месеца паднаха и отново при първото разболяване и т.н. задна хрема всичко отива в ушите. Третата му сливица махнахме на с 3-то поставяне на макарите на ок. 4 години. Естествено, всичко беше съпроводено с бронхити, пневмонии, температури и лекарства. Болки в ушите не е изпитвал, но при най-малкото намаление на слуха бях убедена, че пак ще сме в болницата. След махането на сливицата се подобриха нещата, но не са отшумяли. Това е свързано и с тесни канали, по които възпалителните процеси около носоглътката бързо стигат до ушите. Дори и сега имахме подобни проблеми, но ги овладяваме с противоалергични. Докторът УНГ смята, че всичко се дължи на алергия. Казва, че цъфнат ли първите кокичета и лигавиците около 3 сливица набъбват, секретират и процесът започва. Аз все още не вярвам , че е алергичен, тестовете не показаха наличие на някаква алергия, но знаете в каква среда живеят децата ни и с какво се хранят. Понягкога реагират на съставки, за които изобщо няма изработени тестове. Опитът на нашия доктор показва, че подобни деца като възрасти могат да развият и астма-на това пък не искам изобщо да обръщам внимание.
Съветът ми е да не се страхувате да поставите макарички, ние общо сме слагали 4-5 пъти. това само помага да избегнете усложнения във вътрешното ухо. Но не бих ви посъветвала да ги махате оперативно. Когато тялото няма нужда от тях, само ги изхвърля. Успех!

# 245
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
eta80, аз лично бих препоръчала д-р Юлиан Рангачев от ИСУЛ. Към него ни насочи лекарката на дъщеря ми - тя работи в детската клиника на ІІІ-та градска и той е консултант там, когато имат нужда. Невероятно отношение към детето - дъщеря ми се доверяваше напълно и това е единствения лекар - специалист УНГ, на който тя позволяваше да я преглежда. Той оперира и вързастни и деца. Аз съм изключително доволна от него. Но той ще иска да ...... "наблюдава"... Поне така беше при дъщеря ми. При все че изслуша лекарката колко често и какви боледувания прави - той отложи операцията, докато сам не се убеди, че тази сливица не може да се излекува  и че прави тя инфекциите.
И - ако се налага операция - изчакай хладно време. Толкова сте чакали - по-добре да минат юли и август. По-добре се понася от детето и се намалява риска от кървене.
Надявам се да съм била полезна.   bouquet

# 246
  • Мнения: 12
denniss, благодаря ти! Рангачев казваш?! Как мога да разбера кога е там на консултации? По удобно ми е там като местоположение?Какво значи да иска да наблюдава?
Аз не съм се засилила изобщо да оперираме...ще мина през ада, докато стигна до ОП.Само един изход има само от смъртта, от всичко друго и ма поне ОЩЕ един вариант за решение...ще тръся решение на нещата с хомеопатия, билки и тем подобни...лошото е, че няма един лекар на който да се доверя изцяло и той да ми следи всичко...тези с алтернативните методи или не стават или им е претъпкан графика или и аз не знам какво...другите дето са опериращи лекари си знаят едно...макситрол, лимфозиот (или как беше там), и ако не стане...ОП...в ква държава жиевееме....

# 247
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
denniss, благодаря ти! Рангачев казваш?! Как мога да разбера кога е там на консултации? По удобно ми е там като местоположение?Какво значи да иска да наблюдава?
Аз не съм се засилила изобщо да оперираме...ще мина през ада, докато стигна до ОП.Само един изход има само от смъртта, от всичко друго и ма поне ОЩЕ един вариант за решение...ще тръся решение на нещата с хомеопатия, билки и тем подобни...лошото е, че няма един лекар на който да се доверя изцяло и той да ми следи всичко...тези с алтернативните методи или не стават или им е претъпкан графика или и аз не знам какво...другите дето са опериращи лекари си знаят едно...макситрол, лимфозиот (или как беше там), и ако не стане...ОП...в ква държава жиевееме....

 Peace Да - задължително опитай и с алтернативни методи - дъщеря ми мина през този път - назначи ни лечението самия д-р Рангачев. Имаше подобрение, но беше временно. Аз я бях спряла и от ДГ за 3-4 месеца - ми тя си седеше в къщи и правеше ларингити.  #Cussing out И м.април - след поредния ларингит - той каза....... Е тази сливица ще я махна - тормози много детето.  Joy
За приема му - ще пиша на ЛС.  Peace

# 248
  • Мнения: 120
Здравейте!Ние днес бяхме на преглед при д-р Рангачев и съм много объркана Rolling Eyes Прие ни с въпроса - "Вас кой ви изпрати при мен?"..бяхме последни чакащи,а и преди това той беше в операционната..та сигурно му беше писнало вече Sad Чувала съм само добри отзиви за него,но аз лично не съм доволна от посрещането му!Погледна детето ми и отсече,че сливицата е огромна и защо не са я махнали до сега.Аз му обясних,че симптомите са отскоро - хъркане и дишане през устата,пък и досега не му е създавала проблеми..в смисъл не е боледувал от нещо по-сериозно,освен от банални вирусни инфекции..антибиотик също не е пил тази година.Той ми препоръча да изчакаме 2-3 месеца,за да мине летния сезон и септември да го потърсим,за да го оперира.Също,че е безсмислено каквото и да е лечение,защото нямало да подейства и да следим детето дали случайно няма да получи намаление на слуха Shocked
Моля ви за съвет дали да потърся второ,даже трето мнение от специалист,защото не ми харесва идеята 3 месеца да чакаме без каквото и да е лечение с риск на детето да му намалее слуха Rolling Eyes

# 249
  • Мнения: 219
Кати, разбира се, че междувременно можеш да потърсиш симптоматично лечение. обикновено изписват противоалергични за намаляване отока на лигавицата.

# 250
  • София
  • Мнения: 6 265
katty_n, аз бих потърсила второ и трето мнение, а и да се провери слуха му (доколкото разбирам доктора не го е проверил или...).

Инфо за д-р Ботева от Транспортна - излиза отпуска от началото на август до средата на септември.

# 251
  • Мнения: 48
Аз препоръчвам лекарите в Исул, преди години направиха страхотна операция на детето от 3 сливица и засега няма никакви проблеми!

# 252
  • Мнения: 12
Katty_n, учудващо е, че така се е държал др Рангачев със вас, просто може би му е било много натоварено, вие в Исул ли го посетихте? Отиди на частен преглед при него, ако имаш възможност в център св. Пантелеймон да ви види на спокойствие, а може пък наистина да не е за отлагане при вас...абе като се замисля какво ти приказвам...и при нас така се отнесе само че Цолов...без никакви обяснения, айде да се режеме, грубовато отношение и аз реших да сменя лекаря и да потърся и други мнения...и ако ми се явеше някой да ми каже да отида пак при него в частен кабинет, щях да му се изсмея...ами не знам какво да те посъветвам за второ/трето мнение, тук всеки ще си препоръчва това, от което е доволен, ето а например от Рангачев, но ние ходихме на частен преглед и там беше спокойно, иначе в Исул той има и операции и студенти и не знам си още какво за да може да обръща нужното внимание...поне така си мисля...
Успех!

# 253
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте,

дайте моля ви мнение за др Кюлев от Токуда.

Дне ходихме при него за непрекъснатите сополи, болки в ушите и АБ, които изписва ГПто.
Каза ни, че третата сливица трябва да се оперира, но не ми каза колко е голяма, както чета тука. Щяло да струва 220 лв допълнително, като питах по здравна каса ли ще мине, но иначе можело в следващите две седмици да насроча операцията. Каза, че събира течност в ушите от нея и те трябва да се оперират и в зависимост от течността да се сложат конци, които до година щели сами да паднат и че не трябва да се мокри. Междувременно сме със сопол, но той не каза, че трябва да е клинично здрава за операцията и не знам дали е важно. Питах за тези уши не трябва ли някакви изследвания, и др. той каза само за кръвните, ако насрочим операцията. Не били трябвало с някакъв апарат да се разбере това не само с преглед?

Оставих решението за понеделник, но се чудя дали първо да не идем на море и да остане за септември, доколко е спешно, защото иначе няма да идем.
Много се страхувам от пълната упойка.

Колко време след операцията се следи вкъщи, защото нямам много отпуска Sad

# 254
  • Мнения: 1 599
 дъщерята на Мистрал, при Кюлев сме ходили на преглед. Не мога много да кажа, беше внимателен. Правиха ли ви тимпанометрия? Лечение?Може би ви е говорил за макаричките, а не конци. Иначе ще трябва и среща с анестезиолога за евентуални алергии от упойки.

Общи условия

Активация на акаунт