''Парфюмни размисли и страсти'' 70

  • 26 078
  • 705
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Ароматите ни носят емоция, а какво ни носят техните реклами?

Асоциираме ли визуалните интерпретации на създателите с нашите усещания за определен аромат? Подвеждат

ли ни маркентинговите трикове? Или интерпретират нашите усещания и асоциации? Защо винаги един

определен типаж жени ни заливат от билбордовете?

Някои рекламни лица са просто несъвместими с аромата:





Други ни радват с оригиналността си:



Или ни очароват с красотата си:




Дори намираме цели истории:

Chanel- 5

LIFE THREADS Gold

LIFE THREADS Silber

LIFE THREADS Platinium

Какво мислите вие? Справят ли се маркетинговите агенти с трудната задача да ни

предтсавят един аромат визуално и музикално? Или възприятията са твърде лични? Кои са любимите ви

реклами? А къде са се изложили фирмите производители? Намирате ли разлика в качеството на нишови

аромати и масовото производство на утвърдени световно известни ароати? И защо стила на рекламите за

парфюми е винаги еднакъв?

В днешното консуматорко общество, ние които имаме повече от 3 парфюма, можем ли да отсеем и да намерим

стойностните аромати на пазара, където бълването на продукция се е превърнало в състезание? Колко време

би ни трябвало, за да открием "нашите съкровища" сред това разнообразие? Не сме ли точно ние жертвите в

пазарната ниша? Винаги търсещи току що излезли аромати, непрекъснато гладни за още, благодарение на

изобилието и рекламните трикове.

Грабвайте пуканките Popcorn  и се настанявайте удобно!


прекрасен клип с различни парфюмни

реклами


Miss Dior Chérie

Chanel- Coco Mademoiselle

 Cheap and Chic- Moschino



 Dior J'adore

CK- Escape

Thierry Mugler- Alien

Chanel- 5

Nina Ricci-Ricci Ricci

Yves Saint Laurent- Parisienne

Thierry Mugler- Angel

Lancome- Tresor

Lolita Lempicka- Si Lolita

Lolita Lempicka- Fleur Defendue

Lanvin- Oxygène

Kenzo- Flower

YSL- Elle

YSL- Opium

Sarah Jessica Parker- Covet

Jean Paul Gaultier- Ma Dame

 CHLOÉ- CHLOÉ

Chanel- Egoiste

Hermes- Eau de Merveilles

Hermes- Terre d`Hermes

Guerlain- Idylle

Guerlain- Shalimar

 

Старата тема

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 18:27 от Rennie

# 1
  • Мнения: 17 546
Мале, Ренкаааааааааа, чудо!  bouquet Това си е направо научен труд, момиче.  Цяла дипломна работа си сътворила! Бравос! newsm51

Да, влияят ми рекламите дотолкова, че ако не харесам рекламата тръгвам и към аромата с предубеждението, че няма да ми хареса.
Сега отивам да спя, а после ще пиша още. Hug

# 2
  • Мнения: 281
Rennie, браво! Чудесен замисъл!    bouquet Hug    bouquet
Започвам да гледам парфюмни клипчета. Grinning
 

# 3
  • виртуално
  • Мнения: 2 833
Рени, невероятна тема   bouquet
сега ще изгледам рекламите с удоволствие

Купувам парфюм най-вече задари удоволствието и чувството, което ми носи.
Една успешна реклама може да ме подтикне да го пробвам, но не и да го харесам
Докато отблъскващата такава може да ме накара дълго време да не посегна за проба към това шише

# 4
  • Мнения: 30 866
Браво Рени! Чудна тема си сътворила. Много интересна. Адмирации! newsm51

Рекламите ми виляеха преди по-силно, но вече трудно им се доверявам, след поредица разочарования. Но пък много вярвам на ревюта.
Така или иначе винаги пробвам всичко ново, което ми попадне пред погледа, често си припомням и стари аромати.

# 5
  • Мнения: 64
Радвам се, че ви харесва! надявам се да няма проблеми с клипчетата, че понякога в you tube някои са предназначени само за определени държави. Дано се отварт всички!
Аз ще се изкажа по-късно какво ми е мнението за превръщането на парфюмната мода в огромна индустрия сравнима с автомобилостроенето по печалби!  Joy

# 6
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Рени, стахотноооо, браво  bouquet
Хм, рекламите, влияят ми, да........ако ми допадне ще се засиля настървено да пробвам и аромата, но не винаги добрата реклама предполага добър продукт.
Както и не винаги рекламата отговаря на мойте усещания за аромата - напр. рекламата на Паша на Картие е невероятен мъж в бяла риза, носещ се по морските вълни с моторница Heart Eyes , но...... като подуша аромата не си представям точно това.
И аз отивам да гледам клипчета.

# 7
  • Мнения: 2 426
Рени,  bouquet  bouquet  bouquet страхотна тема/доста си се потрудила/ Peace

Да си кажа това ще ми е първото гледане на реклами,хич не се заглеждам по тях,единственото което ме интересува е аромата,ревютата и кои съставки включва и 0.1% бутилката,макар и някой,да крещят-Купи ме,виж колко съм красиво!-нооооооо,сега поне ще изгледам всички клипчета,които си качила Laughing
Ако случайно рекламата ме впечатли,ще тествам аромата,но това не може,да ме накара,да го купя или да повлияе на усещанията ми за парфюма.

пп.Рекламата на любимия ми О де Мерве,която пуснах първа,да гледам е гола вода Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 5 649
Страхота и красота! Браво, Рени, положила си огромни усилия и невероятно желание, затова резултатът е прекрасен! Малко по-късно ще пиша и по същество, сега само те поздравявам   bouquet

# 9
  • Мнения: 9 982
Рени, аплодисменти за оригиналната тема!   bouquet
Аз не се влияя от реклами, защото няма къде да ги видя. Не гледам телевизия, дори нарочно нямаме. (излъчвана тв, телевизор си имаме)
Много ми харесва обаче рекламата на Jicky.


# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Срам-не-срам, изобщо не помня рекламите, даже не знам дали ги гледам. Ако случайно ми минат пред погледа - може би. По билбордове, списания и подобни - просто ги регистрирам, но грам вълнение не може да ми предизвикат, камо ли да ме зарибят. Даже ги възприемам като натрапване в личното ми пространство. С две думи - мразя рекламите. В този ред на мисли - не ми влияят. Да купя парфюм заради реклама - абсурд.
Обаче ми влияят описания тук във форума, в сайтове, в блогове. Склонна съм даже да захаресвам парфюм само заради описанията, които чета  Simple Smile

Рени,   bouquet

# 11
  • NYC
  • Мнения: 48
Не се влияя от реклами, от бутилки и опаковки, нито от промоционалните описания на ароматите и какви асоциации би трябвало да ми навяват. Иначе чета много описания и коментари по блогове и форуми, които ми влияят, но само до някъде, все оюе ми се случва една седмица да нещо да ми харесва, а в следващата не...

В този ред на мисли, не мога да не споделя една от последните реклами на Chanel No 5, която създава много силна емоция за мен - но не чак толкова силна, че да пожелая парфюма  Laughing
http://www.youtube.com/watch?v=bVmuOhoFn3U

Рени, поздравления за оформлението и интересните въпроси  smile3525

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 20:30 от Miss K

# 12
  • Мнения: 4 984
Рени, възхитена съм, браво за труда   bouquet

Като заспят децата ще изгледам клипчетата  Grinning
Харесвам рекламите, някои ми дават усещане за парфюма, други са ми точно противоположни. Рекламите определено ме карат да опозная един парфюм, но не и да го купя веднага. 

# 13
  • виртуално
  • Мнения: 2 833
Да се похваля, вече държа в ръцете си един мандаринен Линстант  Crazy
не е същото като да капеш от спринцовка - нещо ме дразни, ама ще го мъча

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 20:17 от Рапунцел

# 14
  • Мнения: 143
Момичета, може ли отзиви за следните два парфюма - J Lo - Deseo и Elizabeth Arden - Red door velvet? Искам нещо пролетно, някой от тези подходящ ли е? Hug

Общи условия

Активация на акаунт