Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 270
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз съм доволна от ЦКБ Peace
Всичко, написано от КОТЕ е точно така  Peace

# 31
  • Мнения: 2 759
                               http://banks.dir.bg/2010/06/07/news6521719.html

# 32
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
ПИБ
Можеш да си следиш и тразакциите по интернет без да има нужда да си вадиш ел. подпис.
Ако ти се наложи да внесеш пари или да прехвърлиш по друга сметка, не те карат да пишеш платежни.

# 33
  • Мнения: 1 849
На Първа инвестициона банка Интернет банкирането им е под всякаква критика.
На всичкото отгоре направиха номер на мъжът ми и в петък са му привели парите по друга сметка не по тази която е искал, въпреки, че е подал на служителя картата. Та ни оставиха без пари събота и неделя...Сметките са открити от бившата му работа и винаги сме имали разправии с тях. В понеделник ще ходи да ги закрива.
Не сме имали проблеми с Про кредит банк. И заеми сме вземали от тях и фирмената ми сметка беше там. Изключително коректни. Били са ми клиенти и аз техен и не мога да се оплача. Интернет банкирането им е на високо ниво.
Препоръчвам и МК Юнион банк.
Имам лоши впечатления от Експрес банк.
Трябва да се следи дали и картата дава възможност за кредит овърдрафт. (някаква част от заплатата която ти превеждат по нея)

# 34
  • Мнения: 2 229
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace

Може ли някой по-запознат да обясни каква карта е по-добре - Маестро или Виза Електрон?  newsm78 (ама като за индианци моля)
Точно разглеждам картите на ПИБ и се чудя каква да е. Ще се развеждам с ОББ, заради невъзможността да се правят плащания в нета.

Виза електрон, с Маестро на мнооооого места не можеш да плащаш. С моята Виза съм нямала никакви проблеми, плащала съм онлайн навсякъде, докато с Маестро където съм пробвала, никога не я приемат. ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 175
И аз съм доволна от ЦКБ. Имам левова и еврова картова сметка и двете карти са VISA Electron с чип, с които плащам навсякъде в чужбина, без никакви такси /става въпрос за пазаруване през ПОС терминал, а не теглене от банкомат/. Доволна съм от електронното банкиране и от обслужването в клоновете им..

Картите Maestro според мен са напълно излишни, стават само за теглене от банкомат и не се приемат за разплащания в нета.

# 36
  • Мнения: 2 759
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace 
                               Има ли в момента такива?

# 37
  • Мнения: 5 178
ЦКБ-то нямат месечна такса, а таксите за теглене от терминал са 20ст от техен и 60 ст. от чужд. Таксата е и 20ст при теглене от ПОС в клон на банката
На фона на Булбанкските половин и едно евро (собствен и чужд банкомат) са си ниски, а ако вземеш та се излъжеш да теглиш от ПОС в клон 3 лв + 1% от сумата и суми над 3 хил. лв с предварителна заявка..Банка на годината няма що

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Аз пък не исках да е Виза новата ми карта и за това ходих специално до банката, че иначе пак такава щяха да ми преиздадат. Като плащах с Виза - та през Е-рау, всеки път ми взимаше такса - все едно съм с кредитна карта, а не с дебитна, отделно, че валидността й е 1г., а не 2. Маестро-то гледам, че важи за интернет пазаруване (поне в някои сайтове), но мен не ме е грее това. Предпочитам в Е-рау да съм ОК, защото само така плащаме сметки.

Банката е БПБ, доволна съм. Както писах в друга тема, обадиха ми се специално, че те са ми блокирали картата, защото според тях съм я ползвала от съмнителен банкомат и мислят, че данните ми са сканирани. Разбра се, че въпросния банкомат наистина е съмнителен и съм им благодарна. Няколко дена по-късно отидох, за да си взема новата карта.

# 39
  • Мнения: 685
С мъжа ми сме на Про Кредит от няколко години. Те предлагат два варианта за дебитните карти. Можеш да заплатиш 4лв на месец и всички тегления и плащания са ти безплатни или, ако почти не теглиш си без такса, а си плащаш само като я ползваш. Аз до преди няколко месеца не плащах дори и тези 4лв защото бях под 25години. Ето тук можеш да погледнеш http://www.procreditbank.bg/main/bg/private.php?here=56

Последна редакция: пн, 12 юли 2010, 22:29 от bebo4ko

# 40
  • Мнения: 2 229
Според мен, важното е да нямаш месечна такса и да е безплатно тегленето (поне от техен) банкомат. Peace 
                               Има ли в момента такива?

Моята е такава - Виза Електрон към ДСК, но всъщност съм студентка, сигурно има значение. Embarassed

# 41
  • Мнения: 11
Аз имам към ОББ и съм доволна. До преди година имах и към ПИБ - е няма такъв зор докато я закрия тая карта... подадох молба, всичко точно, казаха ми, че след 40 дни ще е спряна картата, прибраха ми картата, изтеглих си всички пари от сметката, дадоха ми документ, че ми е закрита сметката и аз си живея спокойно... Нямаше и да разбера, че още имам сметка към тях ако не ми беше потрябвала друга информация и видях, че имам задължения към тях за обслужване на сметката... Айде после зор пак докато я закрия, защото междувременно картата ми изтекла естествено, те я подновили, та трябваше да ходя да си взема от централата им новата карта (въпреки всичките ми настоявания девойките от кварталния клон не пожелаха да ми пуснат молба да пристигне при тях), пък в централата се обяснявах защо не си нося старата пластика (как да я нося като те ми взеха като закрих сметката)... разгеле, най-накрая закрих тъпата сметка. Лично аз повече с тях не искам да се разправям за нищо.
Мъжът ми обаче е много доволен от ПИБ, при тях му превеждат заплатата, така че може и аз да съм невероятен карък просто, който е попаднал на смотани служители...

# 42
  • Мнения: 2 759
Аз имам към ОББ и съм доволна. До преди година имах и към ПИБ - е няма такъв зор докато я закрия тая карта...
                        Вероятно проблемът се е получил като са ти дали парите от сметката. Аз закрих няколко тази година, и винаги ти прибират картата, а за парите и същинското закриване те карат да отидеш пак след определен период (14-30 дни). Тогава ти дават и парите. Когато имаш да прибираш пари не забравяш  Twisted Evil.

# 43
  • Мнения: 7 640
аз съм страшно недоволна от V-Pay картите, през почти никой банкомат не мога да платя сметка, да не говорим, че лемитът за дневно теглене от банкомат е много висок и неснижаем.
И си извадих Маестро- пак е с чип.

# 44
  • Мнения: 5 178
V-pay e поредната глупост на Булбанк, пазете се от тази банка ужасно високи такси и постоянно вдигане на таксите

Общи условия

Активация на акаунт