Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 237
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 301
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

Доста умно са постъпили  Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 749
                        Едни познати имаха пуснато смс известяване при теглене. В един момент получават смс без да теглят  Shocked. Отиват до първия банкомат и слагат оригиналната карта за да регистрират местонахождението си един вид. Спряха веднага картата. После се разправяха се с банката, и доказаха че не са виновни.

Доста умно са постъпили  Peace

По-добре е веднага да си семнят ПИН-а. "Копието" веднага спира да работи  Peace
Същото ще посъветвам и потребителката с проблемната карта от СИБанк. Дето някой й теглел по 10-15 лв.

# 77
  • Мнения: 45
На Първа инвестициона банка Интернет банкирането им е под всякаква критика.
На всичкото отгоре направиха номер на мъжът ми и в петък са му привели парите по друга сметка не по тази която е искал, въпреки, че е подал на служителя картата. Та ни оставиха без пари събота и неделя...Сметките са открити от бившата му работа и винаги сме имали разправии с тях. В понеделник ще ходи да ги закрива.
Не сме имали проблеми с Про кредит банк. И заеми сме вземали от тях и фирмената ми сметка беше там. Изключително коректни. Били са ми клиенти и аз техен и не мога да се оплача. Интернет банкирането им е на високо ниво.
Препоръчвам и МК Юнион банк.
Имам лоши впечатления от Експрес банк.
Трябва да се следи дали и картата дава възможност за кредит овърдрафт. (някаква част от заплатата която ти превеждат по нея)

А моля моля. Интернет банкирането на ПИБ си е екстра. Преди време беше много зле, но сега е много удобно, можеш даже да видиш транзакциите по кредитна карта преди да се отразят в сметката. Другите имат ли я тази екстра?

Имам я тази екстра, за мен е много удобно, защото така мога да си направя последна проверка. Иначе и аз си спомням като имаше някакви проблемчета с електронното банкиране, но това беше преди 4-5 години. Иначе по темата, със сигурност има значение от къде ти е дебитната карта. За мен много е важно да получавам добро отношение и служителите да са усмихнати. Разбира се и други фактори ми влияят. А сега пък много съм се навила да си взема на мастър кард една безконтактна карта. ПИБ ги предлага. Пазаруваш и само доближаваш картата до ПОС терминала и те таксува без да въвеждаш ПИН. Не знам защо така съм се навила, не е само защото просто съм впечатлена от някаква нова технология, ами и ще бъде много удобно. Плащаш и бягаш. Докато се интересувах прочетох че спестявало чакането по опашките с 40%. Разбира се това в идеалния случай, когато всички са с такава карта.

# 78
  • Мнения: 1 354
Предполагам има значение в коя банка .
В Про Кредит банк няма абсолютно никакви такси, поддръжки за лица под 25 г.
Голям плюс е сносното интернет банкиране,което също е безплатно.
В ЦКБ - над 30 лв.някъде дават минимално олихвяване.
Минус тук е интернет банкирането-искат елекртонен подпис(което си е разход и занимавка).
Най-"тъпата" банка за мен е Райфайзен банк.Всякакви такси,даже вече май е 3 лв.,ако друг човек ти захранва сметката  Shocked

Аз в дебитна карта не държа големи суми- само когато плащам битови сметки или пазарувам по нет слагам пари.
Иначе си има спестовни депозити,които държа да нямат карта и да няма разплащателна сметка по тях
Успех Simple Smile

# 79
  • Мнения: 2 229
Повдигам темата, защото се чудя каква карта да си извадя (ще си получавам заплатата там), в момента имам Виза Електрон ISIC на ДСК, но скоро няма да съм студентка и трябва да мина на друга карта... при Виза Електрон на ДСК, таксите са 1,15 на месец за обслужване на сметката и 20ст при теглене от банкомат, няма такса за преиздаване, никъде не намирам дали справка за състоянието на сметката се таксува или не?  newsm78 https://dskbank.bg/repository/documents/DSK%20Bank%20tariff%20individuals.pdf?

Дали това е най-изгодно или да си отрия карта в ПИБ? http://www.fibank.bg/bg/page/108/tab/111

Досега са ми приемали навсякъде картата онлайн за плащания, регистрирана ми е в ПейПал, искам и с новата да е така.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 16:59 от foxie

# 80
  • Мнения: 2 229
Май се спрях на ПИБ, зашото нямат почти никакви такси, но четох в една тема от 2008, че чиповете правели проблем - още ли е така?

# 81
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Досега проблем с чип на картата не съм имала. Ползвам я вече 2 години.
Моята е с такса 0.30 лв. на месец. Само смс известяването им е платено, удържат
по 10 ст. за смс.

# 82
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Аз също не съм имала проблеми с чип карта на ПИБ.
Нито при интернет пазруване, нито при ползване в чужбина.

# 83
  • Мнения: 722
А за тази карта на ПИБ мога ли да си следя транзакциите от Интернет? Как става? От банката ли трябва да си взема парола или аз сама си правя рег. в сайта им /на ДСК ми дадоха плик с потр. име и парола/?
Ако си подам заявление от сайта им за издаване на дебитна карта ще ми вземат ли някаква такса? И след колко време да ходя да си я взема?

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 09:43 от dinora1605

# 84
  • Мнения: 2 229
Досега проблем с чип на картата не съм имала. Ползвам я вече 2 години.
Моята е с такса 0.30 лв. на месец. Само смс известяването им е платено, удържат
по 10 ст. за смс.

Аз също не съм имала проблеми с чип карта на ПИБ.
Нито при интернет пазруване, нито при ползване в чужбина.

Супер! Hug

А за тази карта на ПИБ мога ли да си следя транзакциите от Интернет? Как става? От банката ли трябва да си взема парола или аз сама си правя рег. в сайта им /на ДСК ми дадоха плик с потр. име и парола/?
Ако си подам заявление от сайта им за издаване на дебитна карта ще ми вземат ли някаква такса? И след колко време да ходя да си я взема?


Доколкото четох, можеш от тук https://my.fibank.bg/ с регистрация, мисля, че ти си я правиш. А картата, предполагам е същото като на място - след 3 дни за София, и 5 за страната, но все пак нека някой, който има да каже. Simple Smile

А пък аз един друг въпрос - ще ми трябва IBAN-а на сметката, веднага ли ще ми я направят и ще могат да ми го дадат, или като си взимам картата?  Blush

# 85
  • Мнения: 722
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

# 86
  • Мнения: 2 229
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

Да, и аз отивам утре, много е удобно, че работят до 7, иначе нямаше да имам време. Simple Smile А сменям тази в ДСК, защото картата ми е ISIC, която е с преференции за студенти, без никакви такси, но изтича септември и вече няма да имам право на такава, като завършвам.  Tired Ще трябва да си направя обикновена Виза Електрон, а условията като проучвах вчера, са по-кофти от в ПИБ. Simple Smile

# 87
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
относно fibank - ти си правиш регистрацията, но трябва да посетиш офис на ПИБ, за да ти направят активация.
IBAN  се взима при отриване на сметката. Картата по-късно Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 229
относно fibank - ти си правиш регистрацията, но трябва да посетиш офис на ПИБ, за да ти направят активация.
IBAN  се взима при отриване на сметката. Картата по-късно Simple Smile

Супер, значи и аз ще го имам предвид за фибанк!   bouquet

# 89
  • Мнения: 596
Благодаря за отговора, Фокси!!! По твоя въпрос- би трябвало веднага да ти дадат номера- нали щом ти правят карта, трябва да има и номер. Аз утре ще ходя на място в банката да си подам заявление, за да мога да си задам въпросите директно към тях.
А не разбрах защо трябва да си сменяш картата, Фокси? Моята също е на ДСК, дадоха ми я като се дипломирах в гимназията /вече съм на 22години/. Върши ми прекрасна работа, но не успях да си я верифицирам и затова ми трябва друга карта. Иначе тази от ДСК ще си я ползвам.

Да, и аз отивам утре, много е удобно, че работят до 7, иначе нямаше да имам време. Simple Smile А сменям тази в ДСК, защото картата ми е ISIC, която е с преференции за студенти, без никакви такси, но изтича септември и вече няма да имам право на такава, като завършвам.  Tired Ще трябва да си направя обикновена Виза Електрон, а условията като проучвах вчера, са по-кофти от в ПИБ. Simple Smile

foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?

Общи условия

Активация на акаунт