Дебитна карта - има ли значение от коя банка е?

  • 30 289
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 229
foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?

Ох, честно казано нямам идея, УНСС работят с ДСК и нямаме избор - откриваме си сметки там, за да получаваме стипендии - при ISIC Visa Electron няма никакви такси - месечни, за теглене, за проверка на сметката; всяка година се дават 5 лева за смяна на стикера, за да важат студентските намаления, и на 2 години се сменя самата карта май пак 5лв струва. В началото не помня за издаването дали не искаха 10-15.  newsm78 Тук можеш да прочетеш: http://isic.bg/viewcard.php?w=4 Пише, че става и за студенти в чуждестранни университети, така че ще върши работа, супер е картата, и в чужбина има намаления по разни музеи и други, в сайта пише. Simple Smile
За други банки не знам какви са условията за студенти.  Confused

# 91
  • Мнения: 596
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

# 92
  • Мнения: 1 536
Някой може ли да ми каже,колко време се чака за издаването на нова дебитна карта?
Има ли възможност да стане моментално или поне на другия ден?

# 93
  • Мнения: 3 330
Някой може ли да ми каже,колко време се чака за издаването на нова дебитна карта?
Има ли възможност да стане моментално или поне на другия ден?
Пластиката се изработва в БОРИКА в София. Ако си в София с експресна поръчка, която се заплаща, става за другия ден. Но моментално няма как да стане.

# 94
  • Мнения: 2 229
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

Сега се сетих, че то за чужбина ще има сигурно такса при теглене от банкомат, но не знам каква е, така че да, най-добре да провериш. Simple Smile

# 95
  • Мнения: 1 536
Мерси   bouquet  ,а експресната услуга на каква цена е и само Борика ли я предлага?

# 96
  • Мнения: 1 536
Благодаря Hug,ще попрочета малко,за да се информирам,даже утре ще им звънна да питам директно.

Аз ползвам ПИБ и там ще питам да ми предложат изгодни оферти за дебитна,ако имат,разбира се и ще сравня.

Сега се сетих, че то за чужбина ще има сигурно такса при теглене от банкомат, но не знам каква е, така че да, най-добре да провериш. Simple Smile
Преди около месец изтеглих от банкомат в България,със издадена карта от  Гърция(същата банка) и ....200 лв изтеглени +36 лева такса за изтеглянето Rolling Eyes  Представям си от друг банкомат ако бях теглила....

# 97
  • Мнения: 722
Аз гледах за някакви такси от рода на 3-5лв + някакви % от сумата. Не обърнах внимание обаче колко бяха %.

# 98
  • Мнения: 87
За тегленето в чужбина всяка банка си има такси. Аз по стечение на обстоятелствата (служебни) имам карта на Булбанк. При една от смените (беше изтекъл срока на предишната) ми бяха сбъркали името при изписването на латиница. Та по тоя повод ги поразпитах къде и как мога да я ползвам, ако не сменим името. Та тогава разбрах, че в чужбина, ако тегля от банкомат на някоя от банките в Уникредит Булбанк (7-8 са май на брой в групата) няма никаква такса Simple Smile. От банкомати на други банки е няколко евро. За всичко, което върви като такси и лихви към картата, гледайте в тарифата на банката. Нещо важно, което едва ли някой се сеща да пита за картите, е дали при блокиране може на каса да се тегли от картовата сметка. Е, с обикновената дебитна на Булбанк се оказа, че не може newsm78. Трябваше да се включа в някаква допълнителна програма, разбира се срещу месечна такса #2gunfire, за да ползвам тая екстра (не че ми се е налагало да си блокирам картата, ама знае ли човек). Друга екстра е, че вече мога да превеждам пари към други сметки от картовата сметка и таксите ми са много по-малки. Също така ми отпадна таксата за теглене от банкомати в БГ, независимо на коя банка са. Преди беше 98 ст.

# 99
  • Мнения: 5 178
Maia, за сметка на това имаш ли Унико - имаш такса ако плащаш на пос терминал в магазин 20 ст
И да не ти се налага да теглиш от каса от тази сметка 3 лв + 1% от сумата #Crazy

# 100
  • Мнения: 13 268
Цитат на: . Simple Smile
[/quote

foxie  понеже си студентка и вече си ползвала деб. карта на ДСК,мога ли да те попитам,само там ли са най-изгодните условия за студенти?Дъщеря ми ще учи в Англия и иска да си направи дебитна карта,изобщо не мога да се ориентирам какво да я посъветвам,не съм никак запозната,сега започвам да проучвам къде ще е най-изгодно за нея-ДСК,ПИБ или ЦКБ?
Ако ще се ползва картата в Англия да се теглят пари е важно да видиш какви са таксите за теглене там и с кои карти няма проблеми с теглене в Англия зависи за какво ще я ползваш
А това е най-евтиния начин да си пращате пари-тук се зарежда сметката, там се тегли с картата.

# 101
  • Мнения: 722
Идвам да докладвам.
 Ходих до банката /ПИБ/. Подадох си заявление за дебитна карта /Виза електрон/. Плаща се такса от 1лв за откриване на сметка. Искат само лична карта. За СМС известяване трябва да се подаде отделно заявление /аз не исках такова и не съм подавала/. Направиха ми и регистрация в сайта им. Дадоха ми лист с номера на сметката. След 3 дни трябва да отида да си взема готовата карта. Ми, това е  Grinning

# 102
  • Мнения: 2 229
И аз ходих до ПИБ. Питат ме имам ли сметка при тях, аз - не.
Те - имате.  Shocked
Излязла на минус, открита 2007ма от гимназията ми без да съм подписвала нищо, ако някой ми обясни как имат право да го правят това?!?!  ooooh!
Ще ги питам като отида да си взема картата, покрих си минуса и ще ми направят нова към същеструващата сметка, нямам думи.  Tired

# 103
  • Мнения: 722
Фокси, точно днес в темата за "Въпроси всякакви" се обсъждаше темата за банките и данните от личните карти. Съжалявам, че ти се е случило! Дано поне този минус, който си покривала е бил нищожно малък!

# 104
  • Мнения: 2 229
Фокси, точно днес в темата за "Въпроси всякакви" се обсъждаше темата за банките и данните от личните карти. Съжалявам, че ти се е случило! Дано поне този минус, който си покривала е бил нищожно малък!

15 лева, здраве да е, но как не ги е срам, не знам в случая тъпата ми гимназия ли е по-виновна, помня тези карти как ги раздаваха като бонбонки на завършването, но не съм предполагала, че са обвързващи по какъвто и да било начин, половината хора не си ги взеха и не разбраха, че има такива изобщо, колко ли са си ги закрили навреме?
И в други гимназии разбрах, че са раздавали...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт