посъветвайте ме за най-необходимото

  • 3 138
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Трябва да пътувам с децата до Америка.
Какво според вас е най-необходимо за пътуването със самолет? Какво да взема като личен багаж?
Мисля да нося и лекарства - само най-необходимото за спешни случаи - само един куфар Laughing  Wink  
Лекарствата могат ли да се дадат в багажното или не е за препоръчване - за да не... знам ли да не се развалят или нещо др.
Абе, изобщо, кажете вие какво сте правили на дълъг път и от какво сте имали нужда, за какво не сте се сетили преди да ви е потрябвало....
Предварително благодаря на всички които ще отговорят  Kiss

# 1
  • Мнения: 966
Zdravei ,

Parvo moje bi triabvashe da oto4nish dali emigrirash ili prosto otivash na ekskyrzia. AKo e parvoto bix te posavetvala da vzemesh vsi4ko nali4no vav kashti no ne kypyvai novo tyk ima na priblizitelno sashtite seni a poniakoi pat i po evtino. Po otnoshenie na lekarstvata vzemi ot tezi prax4etata za raztroistvo Smekta, (taka li biaxa Embarassed ,kapki za nos, o4i i yshi neshto za tamperatyra, lepenki za rani mi mai tova e drygo az ne se seshtam. Imash pravo ako iskash da si zemesh koli4kata na desata vav samoleta vodi se ra4en bagaj, a po letishtata sha ti e nyjna ako prestoia e goliam.

# 2
  • Мнения: 2 051
Цитат на: aylin
Трябва да пътувам с децата до Америка.
Какво според вас е най-необходимо за пътуването със самолет? Какво да взема като личен багаж?
Мисля да нося и лекарства - само най-необходимото за спешни случаи - само един куфар Laughing  Wink  
Лекарствата могат ли да се дадат в багажното или не е за препоръчване - за да не... знам ли да не се развалят или нещо др.
Абе, изобщо, кажете вие какво сте правили на дълъг път и от какво сте имали нужда, за какво не сте се сетили преди да ви е потрябвало....
Предварително благодаря на всички които ще отговорят  Kiss


Айлин, задълго ли отиваш?
Лекарствата мисля, че е добре да са в теб. Зависи от опаковките им, но да не ти се изпочупи или смачка нещо, ако това има значение.

# 3
  • Мнения: 1 497
Айлийн не ти трябват лекарства, вземи си Аквасорс.Wink

# 4
ZDRAVEITE!
PATUVALA SAM 5  PATI NA DALAG PAT.SPORED MEN NAI VAJNOTO E DA IMASH PODRAKA PAMPERSI-AKO SE NALAGA,MOKRI KARPI.NA DETETO LUBIMIA DESERT I IGRACHKA.VZEMI SI PARACETAMOL V RACHNIA BAGAJ I NESHTO PROTIV POVRASHTANE.OSHTE-EDIN KOMPLEKT BELIO ZA SMIANA.OT LEKARSTVATA VNIMAVAI S TEZI KOITO SA V BUTILKI-PO DOBRE NE GI VZEMAI.VZEMI SI PARASETAMOL,KAPKI ZA USHI,OCHI,I NESHTO USPOKOIAVA6TO ZA TEB!
KOLICHKATA SHTE TI E OT POMOSHT,A I NA NEIA MOJESH DA OKACHISH RACHNIA SI BAGAJ.
USPEH!

# 5
  • Мнения: 4 458
Мерси момичета.  Ще се опитам да отговоря наведнъж:
Няма да емигрирам - поне за сега Grinning
Децата са на 3г и 1/2
Теди, не се съмнявай за Аквасорс. Това ще е основното което ще нося
DODOT, идеята за десерта е добра, но не знам кой им е любим Embarassed  Е, ще взема зрънчо, солети, бонбони......... Лелеее, ще заприличам на бай Ганьо с дисагите...... Laughing  Confused  Само като си помисля какво ме чакааа.......... Дали няма да ни свалят някъде по средата на полета? Twisted Evil  Laughing  Rolling Eyes  Мале, плаче ми се Cry

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
aylin, за каката непременно вземи моливи и книжки за оцветяване + някоя любима плюшена играчка. При презокеанските полети обикновено има и поне един детски анимационен филм, който въртят постоянно, така че и с него ще се разнообразите. Моята дъщеря беше на 3 години когато летяхме за първи път и мина доста по-леко отколкото предполагах. Сега като си ходихме до България (вече е на 6 години) обаче полета беше нощен и аз се погрижих да я изморя максималко през деня (вдигнах я в 5 сутринта), така, че час след като излетяхме заспа и час преди да кацнем едвам успях да я събудя. На връщане беше по-сложно, защото полета е през деня, а 10 часа на едно място трудно се издържат и от възрастен. Книжките и анимационния филм обаче си свършиха работата. С бебка мисля, че единсвените ти проблеми ще бъдат по време на кацане и излитане - непременно следи дали й е отпушено нослето и й давай да пие водичка по това време.

# 7
  • Мнения: 4 458
само да уточня, и двете са на 3 и 1/2 - близначки са. Извинявайте за объркването Embarassed
 Това с изморяването... хъм, добра идея. А, случайно да раздават заглушители в самолета Laughing  или усмирителни ризи Laughing  Да си взема ли ... валериан за всеки случай? Това е сериозно, замислила съм се дали не е добре да се подсигуря, че на края на полета може и сама да си говоря вече Grinning  Та, аз дори в автобус не смея да се кача с децата дето е за 20 мин. - търчат навсякъде и се въртят като пумпали, закачат се с хората, викат, пеят песни.....
Да ви питам, трябва ли ми Международен Имунизационен Паспорт? Ако ДА, от къде да го взема, от Националния Имунизационен център ли? Имате ли на представа какви документи ми трябват освен: паспорти, виза, декларация-съгласие на бащата, нот.заверени копия от актовете за раждане?

# 8
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За международен имунизационен паспорт за първи път чувам. Достатъчно е да имаш всички имунизации вписани в нещо като бланка (можеш да поискаш от личния лекар на близначките да ти ги нанесе или от сестрата в градината, ако ходят на такава), но ако не смяташ да ти даваш на градина в щатите и това няма да ти трябва. Мисля, че си изброила всички необходими документи. За теб - очаква те едно доста "весело" пътуване. Моята дъщетя на времето беше опознала повечето пътници в самолета, доста от тях се изредиха да й носят бонбони и шоколади, но най й харесваше да си играе на криеница с една негърка от последния ред Grinning
Пожелавам ти всичко да мине по-леко, отколкото предполагаш!

Общи условия

Активация на акаунт