КАК СЕ РАЗБИРА...?

  • 16 178
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
ИЗВИНЕТЕ МЕ МАМИ ,ЗА ГЛУПАВИЯТ ВЪПРОС, Embarassed НО КАК СЕ РАЗБИРА ДАЛИ ИМАШ РАЗКРИТИЕ  КОЛКО СМ.ИМА ЛИ НАЧИН ТОВА ДА СЕ НАУЧИ БЕЗ ЛЕКАРСКИ ПРЕГЛЕД.(НА МЕН НЕ МИ Е ПРАВЕН ТАКЪВ ОТ НАЧАЛОТО НА БРЕМЕННОСТА)ОТДАВНА ПРЕГЛЕЖДАМ  В ТОЗИ ФОРУМ И НА НЯКОЛКО МЕСТА ПРОЧЕТОХ ЗА ТАКОВА РАЗКРИТИЕ В 7,8 И 9 МЕСЕЦ.КАКВО СЕ УСЕЩА? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 717
И на мен ми е интересно, а също така и за болките (контракциите), може ли да има контракции в по-ранните месеци, но бебето да се износи до край?

# 2
  • Мнения: 5 228
Разкритието може да се установи само чрез лекарски преглед - то не е нещо, което усещаш или виждаш както например контракциите, или пък тапата или околоплодните води.
Колкото до контракциите - нормално е да имаш по няколко на ден, но не повече от 10 - това са т.нар. подготвителни контракции, които не са болезнени и не са повод за притеснение. Аз ги имам от няколко седмици и съм ги обсъждала с доктора ми. Ако са болезнени вече нещата стоят по-различно и трябва да се консултираш с лекар.

# 3
  • Мнения: 1 655
Поддържам мнението на Sim! Няма как да се види дали имаш разкритие без преглед. А за контракциите - ако ги имаш, по добре говори с наблюдаващия те гинеколог.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Разкритието се получава в следствие на контракциите. Контракциите тръгват от матката към шийката, тя първо се изглажда, скъсява и след това следва разкритието. Може да се види само при преглед. Ако нямаш болезнени контракции е малко вероятно да имаш разкритие, не се притеснявай излишно   Rolling Eyes  , но ако имаш контракции е хубаво да посетиш гинеколога си (въпреки че наличието на контракции не значи непременно, че си получила разкритие на шийката).
Леко бременеене  Simple Smile .

# 5
  • Мнения: 204
Цитат на: PetiaK
Разкритието се получава в следствие на контракциите. Контракциите тръгват от матката към шийката, тя първо се изглажда, скъсява и след това следва разкритието. Може да се види само при преглед. Ако нямаш болезнени контракции е малко вероятно да имаш разкритие, не се притеснявай излишно   Rolling Eyes  , но ако имаш контракции е хубаво да посетиш гинеколога си (въпреки че наличието на контракции не значи непременно, че си получила разкритие на шийката).
Леко бременеене  Simple Smile .


ПетяК извинявай, но не си съвсем права. Аз не съм имала никакви контракции, а имам почти пълно изглаждане на шийката и почти 3 см. разкритие (установи вчера доктора при прегледа ми)! Не съм имала нито болезнени, нито безболезнени контракции!!

Макар че място за притеснение няма (така поне ми каза доктора), като тръгнело раждането веднага разбираш!!! Laughing
А разкритието само по себе си не означава нищо. Има бременни с разкритие още от 7мия, които после дори преносват!

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Разкритие има само ако имаш болезнени контракции. В последните месеци е нормално да си имаш контракциите, но да не са болезнени. АКо легнеш или изпиеш Но-шпа и контракциите спрат, значи всичко е Ок.
АКо контракциите се засилват и се повтарят, въпреки почивка, лежане и тн, значи има родилна дейност и се ходи на преглед.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Billy
Цитат на: PetiaK
...Ако нямаш болезнени контракции е малко вероятно да имаш разкритие, не се притеснявай излишно...

ПетяК извинявай, но не си съвсем права. Аз не съм имала никакви контракции, а имам почти пълно изглаждане на шийката и почти 3 см. разкритие (установи вчера доктора при прегледа ми)! Не съм имала нито болезнени, нито безболезнени контракции!!


Радвай се, че си от жените, които не ги е боляло докато получат разкритие, по принцип е болезнено...Аз също разхождам бебока с една майка, която е получила 7см разкритие без грам болка, но при повечето жени не е така  Simple Smile И на теб леко бременеене и безпроблемно раждане  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 204
Значи съм късметлийка?!! Laughing
Е дано продължи така до раждането! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт