Цепване на ФРЕНУЛУМА/на устата/

  • 1 725
  • 4
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
на сина ми се налага да бъде направена тази процедура,ако на някой е правено моля за малко инфо и съвети-къде се прави,при хирург или в стоматологичен кабинет,бързо ли е въстановяването,с месна или пълна упойка,болезнено ли е....

# 1
  • Мнения: 171
Кои френулум? Ако е горния, между централните резци, не се притеснявай,...може и при общо практикуващ , добър дентален лекар.... нищо опасно и притеснително Peace

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
да,горния...налага се заради ортодонтско лечение и сина ми много го е страх,но скоро ще трябва да се случи....четах и за цепване с лазер,но инфото беше много кратко и не ми помогна особено

# 3
  • Мнения: 2 090
На мен ми е правена тази манипулация,само че от долната страна.Беше с местна упойка,напълно безболезнено.Неприятно беше самото поставяне на упойката,но то трае секунди.След процедурата ми бяха изписани обезболяващи хапчета(не помня какви точно бяха...),които пих през няколко часа,само на същия ден.След това трябваше да щадя мястото,докато заздравее,т.е. по-малко мимики,усмивки,широко отваряне на устата.Няколко дни пих със сламка,и ядях кашеста храна.
Прави ми го стоматологичен хирург.

# 4
  • Мнения: 171
Обикновено ортодонта те насочва към негов колега с който работят WinkЩе постоиш малко с конци около 7 дни ,ако е с лазар тогава заздравителния процес е малко...1-2 дни

Общи условия

Активация на акаунт