Митове за кърменето

  • 29 832
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
БРАВО! Страхотна статия!
Статията е чудесна. Надявам се да я публикуват точно в този вид. Непременно пиши кога ще излезе, че иначе не го купувам това списание.
И само да вметна - напълно подкрепям Белинда - сигурно и аз съм лош човек. Трудно успявам да защитя дори своята позиция, защо още не ядем това и онова, а камо ли да повлияя на нечия друга. От всички майки около мен - без форумските- само аз кърмя! Опитах, не успях и сега си чета книжка в парка вместо да споря за пюрета.
Възхищавам се на това което правиш, защото знам че се изискват специални качества! Желая ти успех!
Аз пък вапреки всичко продължавам да се обяснявам наляво и надясно...мисля,че и само една още майка да убедя,че е полезно и приятно да се кърми-пак ще е от полза-та това е още едно здраво и умно дете...
А на всички ви искам да благодаря,за това ,че пишете в този форум и винаги съм добре информирана и като ми се наложи мога да се аргументирам подобаващо.

# 31
  • Мнения: 2 614
Статията е страхотна, Бу!
Възхищавам ти се, че намираш време да си полезна на всички около себе си!
Дано да не я редактират и да не им се стори твърде пресилено всичко казано в нея (да не са скептични към написаното). Сп. "Мама" е доста популярно, а хората в БГ обичат да вярват на написаното по вестници и списания, затова се надявам много бременни да го прочетат и се замислят, преди да си приготвят "за всеки случай, ако нямам кърма" добавка!

# 32
  • Мнения: 648
   Статията е истинско съкровище и богатсво, особено, ако бъде прочетена от повече "отворени" за кърменето и мами и татковци и лекари, абе всички Hug Толкова дълбоко са залегнали тия митове в обществото ни, че както споделят повечето момичета тук, трудно е да "образоваш" по въпроса.........аз така и още не съм се и опитвала да развенчавам митове, често говорим с майки, които не са успели дълго да кърмят и все питам за причините и една основна сред "неукостта" е страхът дали бебето не е гладно Rolling Eyes
Гушкам си беба и си я кърмя, досега само умилиение сме предизвикали и любознателност Heart Eyes
   Дано все повече по медиите да се коментира въпроса, много е важно, лично аз имам опасения, че в родния ми град умишлено хранят в Родилно бебетата с адапте и те не засукват Shocked, ето в такава ситуация какво може да се направи според вас Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 1 252
Бу, голямо благодарско за чудесната статия. Още сега се въоръжавам с няколко копия и започвам да зарибявам кандидат мамчетата край мен. Но най-голяма помощ ще ми е, когато се прибера във Варна и се наложи да споря със свеки, че той доктор от старата школа и още ме тормози да давам вода и да започвам захранване...

 newsm51 newsm51 newsm51 Хиляди благодарности, Бу!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на статията!
Днес става на 2 години  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 282
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на статията!
Днес става на 2 години  Mr. Green
И от мен честито!
По този повод ще чуете основните доводи от нея и във филмчето по МСат за кърменето (живот и здраве, тия дни)

# 36
  • Мнения: 81
Това ако си го разпечатам май ще ми свърши добра работа за консултацията в понеделник,когато ще трябва да обяснявам защо не съм дала още грам сок и не съм захранила Confused

 Peace

Бу страхотна статия, дано достигне до повече мами  Peace и педиатри  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 425
Бу,не може ли таз статия да се  забоде....повярвай ми ако я бях видяла,когато започнах да кърмя щях да съм н-пъти по-спокойна,тъй като мам ни е кърмила малко и безуспешно...аз все се страхувах дали ще успея...е успявам все още  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 381
Бу,не може ли таз статия да се  забоде....

Всъщност тя е бодната, ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0.

# 39
Страшно интересни неща!   Направо съжалявам, че не съм имала възможност да я прочета по-рано

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Страхотна статия!  Hug
Мен обаче ме интересува едно нещо, което ми се вижда нелогично, но все пак искам и вас да попитам: Според свеки напролет трябва да отбия Алекс/сега е на 6 месеца и се кърмим на поискване/, тъй като през лятото не трябвало да се отбива, а и тогава млякото в мен от горещените "завирало" #CrazyА аз й отговорих: Ще го кърмя до когато иска, както Крали Марко са го кърмили - до 3 години JoyТя ме погледна и нищо не каза, ама май не й се понрави, че й опонирах така.
Та въпросът ми е: Има ли сезон, през който не е препоръчително да става отбиването?За другото, което се изцепи - то е ясно.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 103
, тъй като през лятото не трябвало да се отбива, а и тогава млякото в мен от горещените "завирало" #Crazy

А свекито ти как мисли сме кърмили ние, които сме родили точно в началото на най-горещото лято - края на м. юни, а и до ден -днешен кърмим?!  Rolling Eyes

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Страхотна статия!  Hug
Мен обаче ме интересува едно нещо, което ми се вижда нелогично, но все пак искам и вас да попитам: Според свеки напролет трябва да отбия Алекс/сега е на 6 месеца и се кърмим на поискване/, тъй като през лятото не трябвало да се отбива, а и тогава млякото в мен от горещените "завирало" #CrazyА аз й отговорих: Ще го кърмя до когато иска, както Крали Марко са го кърмили - до 3 години JoyТя ме погледна и нищо не каза, ама май не й се понрави, че й опонирах така.
Та въпросът ми е: Има ли сезон, през който не е препоръчително да става отбиването?За другото, което се изцепи - то е ясно.


Свекита... Какво да ги правиш... #Cussing out
Моята искаше да слагам на малчо мед на бибата Shocked
Изобщо не я слушай.

# 43
  • Мнения: 3 425
Свекита... Какво да ги правиш... #Cussing out
Моята искаше да слагам на малчо мед на бибата Shocked
Изобщо не я слушай.

 Peace

Аз също се интересувах за лятното отбиване и защо не 'трябвало' (не е добре за детето) и единственото логично нещо,което чух е,че повреме на жегите организмът на детето по-трудно приема отбиването!Даже някой педиатри(тук де) съветват лятото да се захранва с по-леко храни,а тежките да останат за по-студените периоди на годината!
Затова аз отбих преди една седмица ,въпреки 'съветите' на свеки Crazy

Кърмиш,докато ти и бебето го желаете и това е...останалите са АУТ Wink

Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт