Стоматолози- гр. Варна

  • 959 079
  • 2 780
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 70
Идвам да споделя впечатления. Миналата седмица в Сряда бях на преглед при д-р Димитров от Булдент. Потвърди, че както мъдреца, така и зъба до него са за вадене. Обясни ми по-подробно защо и как тови може да се случи. Споделих си и терзанията относно прегледа ми при друг лекар, но бях уверена, че цялата процедура може да бъде извършена с местна упойка съвсем спокойно. Като каза, че евентуално ще има един или два шева. Спомена, че мъдрец не се възстановява, но на мястото на другия зъб може да бъде поставен имплант, понеже е последен и мост не е сред опциите. Като не съм проучвала дали действително опциите са само това, но отговори на всички мои въпроси, предложи варианти, а дори и обсъди какво мога да предприема след самата операция. Всичко това ме убеди да си запазя час.
В Петък ми извадиха и двата, като това отне не повече от 20-25 минути, заедно с времето за действие на упойката. Въобще не можах да повярвам. Определено изключително внимателен специалист. През цялото време се уверяваше, че се чувствам добре и че не чувствам болка. И да чуя, че усещам натиск, а не болка ме успокои напълно. Grinning Шевовете се оказаха два и отново нищо не усетих, че и те звучаха плашещо. Цялата процедура ми струва 50лв., защото работят със ЗК.

След като ме отпусна упойката (около 4ч. по-късно), започнах да изпитвам неистова болка, но тя трая само докато стигна до аптеката за аулин, понеже съвсем забравих, че е свършил. Същата вечер хапвах попара от супа и хляб, че да не раздразня нещо. На следващия ден мога да кажа, че можех да се храня доста по-добре, а вече на третия ден единствено усещах придръпването от шевовете. Днес на прегледа разбрах, че раната зараства много добре и шевовете ми бяха премахнати. Изключително доволна съм. Дано не решите, че правя реклама, че по-рано не успях да намеря мнения за него. Grinning
Сега почти съм забравила за всичко, като от време на време докато кихам се подсещам.

Също забравих да спомена, че като бях при д-р Гонков(миналия Понеделник) ми изписа АБ + аулин за болката. В Сряда на прегледа д-р Димитров ме попита какво пия и от колко дни и по това реши ваденето да стане в Петък, за да мога да продължа с антибиотика още ден-два и да не ми се налага повторно пиене на лекарства след това. А аз се чудех дали да се снабдя с нерви за последващото ми възстановяване след последиците, въпреси пробиотиците. Въобще много съм щастлива, особено като се сетя колко бях паникьосана миналата седмица.

Извинете, че не писах по-рано, но исках да ми махнат и шевовете, и що-годе да зарастне, за да споделя със сигурност.

Последна редакция: чт, 17 авг 2017, 23:20 от BeyK

# 1 801
  • Варна
  • Мнения: 4 919
BeyK, браво, намерила си твоя човек! Звучи прекрасно!
Всеки пациент трябва да се чувства така и за всичко съм съгласно с него.
За имплант наистина помисли, защото иначе горе ти остава безконтактен, с времето ще излезе още и ще трябва и него да извадиш като така дъвкателната ти редица ще намалее. Ще трябва да продължаваш захванатата работа.
Това е възстановяването след добре свършена работа. Ако има болка, то е непосредствено след упойката заради травмата. Иначе за шевовете-трудно е без, два зъба са вадени. Опъването-е, това е най-гадното, когато имаш шевове, но то е по всяка част от тялото, но минава и наистина това на е.
Бързо довъзстановяване и вече без лоши спомени от стоматолози!

# 1 802
  • Мнения: 70
eli70o0, Благодаря много. Определено сега опъването го няма след като ми махнаха шевовете. Сега ще гледам на време да оправя, каквото имам за оправяне, а през това време и ще проуча как стои въпроса с поставянето на имплант, понеже въобще не съм запозната. Впрочем д-р Димитров като спомена варианта за имплант, се пошегува, че тогава вече ще ми се наложи да ида при д-р Гонков. Grinning 

# 1 803
  • Варна
  • Мнения: 4 919
Сигурно не всички се занимават с имплантология, но не е и само 1 в града, че да ти се наложи при определен да отидеш. Какво има, че да трябва точно при него?

# 1 804
  • Мнения: 1
Относно Д-р Величкова, цялото семейство ходим при нея и сме много доволни. И на децата ми им харесва това, че е приказлива и ги предразполага. Никога не е върнала спешни пациенти и затова се случва да се изчака малко. Работи със съвременни материали и пломби. А що се отнася за плащането цените по касата са едни (дори и по каса пак има доплащане, особено за възрастните) - няма нищо безплатно!Ако се налага лечение на зъб преди да се направи пломбата, то се заплаща от пациента, а касата плаща само част от това.

# 1 805
  • Мнения: 1
Здравейте всички! Не съм все още мама, но затова пък във вашият форум съм откривала много полезна информация до сега Simple Smile
Да си дойдем на думата - все още не мога да препоръчам зъболекар във Варна, затова пък мога да споделя къде въобще и да не си помисляте да ходите!
Става дума за една крехка женица - "д-р" Борислава Арабова! Кабинета и се намира на ул.Зора 8. НЕ ХОДЕТЕ ПРИ НЕЯ! Преди 4 месеца ми лекува зъб и по-точно вади ми нервите. Накара ме да си направя 3 снимки - една преди да започне работа, една по-време на работа, от която установи,че нещо не е запълнила каналите както трябва, махна всичко и пак ги запълни, и отново ме накара да си направя снимка. После каза - Готово! Общо взето зъба ми излезе около 100лв като се приспадне и това, което ми поема Здравната каса!
И така 4-ри месеца по-късно усещам болка от едната страна и то в зъба, който ми е правен от нея! Реших да отида при друг стоматолог, разпитах приятели и отидох на друго място, като предварително човека ми каза да си направя снимка на зъба.
Само докато ми погледна снимката и каза "Имаш малки гнойни торбички в корените. Трябва да ти отворя зъба!".
Оказва се, че милата Арабова не е запълнила докрай каналите, където са били нервите и сега стават чудеса от сорта на гранолом! Не стига това, ами се оказва и че не е изчистила добре кариеса на зъба и през тези 4-ри месеца процеса на разрушаване на зъба е продължил!
В момента зъба ме боли ужасно, зъболекаря ми се опитва да направи всичко възможно, за да го излекува и да се избегне вадене! А аз се чудя как е възможно да има хора, като тази "докторка"!? Как може да лъже хората по този начин и да спи спокойно! Ако има някакви проблеми с очите да отиде на офталмолог и да си направи очила, операция или каквото иска, но как е възможно да не забележи, че тези канали отново не са запълнени докрай. Нещо което стоматолога, при който отидох видя и каза на секундата, в която вдигна снимката към светлината! 
Не знам нея до колко биха я засегнали моите думи и до колко осъзнава колко е некадърна, но се надявам, че ако на някой от вас му я препоръчат ще се замисли дали да отиде при нея и още повече се надявам никой повече да не и попада и в двете леви ръце!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out



 Аз също съм потърпевша от некадърността на Арабова.Виждам че е стара темата,но ....Не ходете при Арабова,останах без зъби заради нея...

# 1 806
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте! Препоръчайте ми добър парадонтолог във Варна?

# 1 807
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Писала съм и преди, с отлични впечатления съм от д-р Елица Събева, работи в УМДЦ в Денталния факултет.

# 1 808
  • Мнения: 502
Здравейте! Препоръчайте ми добър парадонтолог във Варна?
Пресиян Кръстев. Най-добрият не само във Варна.

# 1 809
  • Мнения: 55
А някой да има впечатление от работата на д-р Светлана Динева?

# 1 810
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте! Препоръчайте ми добър парадонтолог във Варна?
Пресиян Кръстев. Най-добрият не само във Варна.

Цените му са... Hushed - 1200 лв. за вадене на 4 постоянни зъба по ортодонтски причини, с местна упойка. За същото при Едрев платихме наполовина, с пълна упойка.

# 1 811
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И аз така съм чувала - много добър, но много скъп.

# 1 812
  • Мнения: 1
Polina Ivanova_540525 Аз съм ходила в този център за който питаш и бях обслужена точно от д-р Хрисулев. Аз бях за почистване на зъбен камък 2 пъти и съм много доволна от работата му. За лечение на кариес и пломба обаче не мога да дам мнение, нито за цените. Клиниката е сравнително нова, чисто и уютно е.

Колко струваше почистването на зъбния камък ?

# 1 813
  • Мнения: 162
Спешния кабинет в Медико денталния център от две седмици не работи .

Дали работи отново, на регистратура никой не вдига?

# 1 814
  • Мнения: 8
Здравейте! Препоръчайте ми добър парадонтолог във Варна?
Много съм доволна от др Душев стоматолог хирург, извади ми не пробил мъдрец с операция. Не знам дали хирурзите са пародонтолози, но останах много доволна от манипулацията и отношението. даде ми личният си телефон ако имам проблем да поддържам връзка,не се наложи нямаше проблеми. Напоследък рядко се среща добро отношение от лекари.

Общи условия

Активация на акаунт