Кожено яке

  • 9 509
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 103
Имам бяло кожено яке, което много обичам, но с поддръжката се виждам в чудо. Не може да се пере, не се дава на химическо (така пише на етикетите отвътре), а САМО - на специалисти по кожите. Някой да знае такива в България?

В химическото чистене ми казаха, че не поемат отговорност и мога да оставя якето само срещу подпис.  #Crazy
Дали пък няма някакви препарати само с пръскане, без отмиване за подплатата?  newsm78 Главно тя ми е проблема, защото за кожата съм измислила успешно почистване  с мокри кърпички, но подплатата също е бяла, от полиестер и се замърсява доста.

# 1
  • Мнения: 1 329
И аз имам кожено яке, което така и не знам с какво да почистя.
Ако някой знае повече, моля да сФИрка Mr. Green

# 2
# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
В магазин за кожени дрехи ми казаха, че се чистят с кърпа с вазелин.
За хастара може сухо пране - търкаш с влажна кърпа, напоена с някакъв почистващ препарат, без да мокриш кожата.

# 4
  • Мнения: 3 211
Моето е черно и го чистя на химическо. Свекърва ми работи в химическо, от тяхното ателие ги пращат в едно единствено във Варна, специализирано само за кожи. Също така боядисаха на мъжа ми кожено яке от лицева кожа, но пак е черно. За бяло не знам как стои въпроса, ще я питам някой ден като е на кеф.

# 5
  • Мнения: 1 077
В цивилизованите страни има едни такива спрейове, които предпазват дрехата от замърсяване. Вземи се наври в някакъв ОТ КУТЮР магазин, където продават примерно бяло дълго палто...  Mr. Green
или пусни търсачка...

# 6
  • Мнения: 384
Аз пък си изпрах коженото яке  Flutter Обаче на ръка, не в пералня. От естествена кожа е и е с вата някаква из вътре дори. Стана като новичко, и нито му падна боя, нито се сви и т.н. Моето е МANGO ако има някакво значение за кожата все пак.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Аз пък си изпрах коженото яке  Flutter Обаче на ръка, не в пералня. От естествена кожа е и е с вата някаква из вътре дори. Стана като новичко, и нито му падна боя, нито се сви и т.н. Моето е МANGO ако има някакво значение за кожата все пак.

Аз пък си ги изпрах в пералната... Joy...айде бе, то да не е за еднократна употреба?! Без центрофуга, на 30 градуса, нищо им няма, само дето станаха чисти.

Спалната ми е от бяла кожа, ако можех и нея щях да набутам в пералната Laughing Пробвала съм какво ли не покрай нея, ми няма 100% почистване. Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 384
Аз пък си ги изпрах в пералната... Joy...айде бе, то да не е за еднократна употреба?!

Eee ти си била по-смела! Поздравления  Hug И аз така предположих, че не е за еднократна употреба, пък и кво толкоз може да му стане.. Досега да се беше разпаднало на мен след няколко обилни дъждове, които ме валяха, та от едно пране ли ще се уплаши  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 546
мъжо си боядисва 1 яке преди няколко години. на мен ми закърпиха едно, защото го бях съдрала . беше в някакъв кожарски цех и се занимаваха само с кожени неща. но това е в бургас. няма начин да няма и в софия , щом тука има.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 272
Имам бяло кожено яке, което много обичам, но с поддръжката се виждам в чудо. Не може да се пере, не се дава на химическо (така пише на етикетите отвътре), а САМО - на специалисти по кожите. Някой да знае такива в България?

В химическото чистене ми казаха, че не поемат отговорност и мога да оставя якето само срещу подпис.  #Crazy
Дали пък няма някакви препарати само с пръскане, без отмиване за подплатата?  newsm78 Главно тя ми е проблема, защото за кожата съм измислила успешно почистване  с мокри кърпички, но подплатата също е бяла, от полиестер и се замърсява доста.

Може да питаш в м-н "Ричи" на Графа. Но лично от продавачката чух за един случай с вишнево червено яке което след химическо станало бяло.
Може да ти предложат някакъв вариант... моето е черно и ми бяха казали да го почиствам само с тоалетно мляко

# 11
  • Мнения: 155
Пробвай с препарат Коала - производство на " ХИМИРЕКС " София.С него поддържам бяла кожена холова гарнитура в къщи.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Моето е черно и го чистя на химическо. Свекърва ми работи в химическо, от тяхното ателие ги пращат в едно единствено във Варна, специализирано само за кожи. Също така боядисаха на мъжа ми кожено яке от лицева кожа, но пак е черно. За бяло не знам как стои въпроса, ще я питам някой ден като е на кеф.

Верончо, би ли ми казала къде е това химическо чистене? Имам едно старо яке, което много си го харесвам но вече е доста поизтъркано и се надявам с боядисване да му дам още живот, но ме е страх да го занеса в произволно ателие.

Общи условия

Активация на акаунт