Препоръчайте ми агенция за недвижими имоти!

  • 86 662
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Ето това мнение подкрепям.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 2 257
Аз, от гледна точка на купувач, бях доволна; може и да сме имали късмет, незнам! Grinning
Иначе не съм била "от другата страна" и не мога обективно да коментирам. Wink
Успех и късмет пожелавам на авторката на темата!  bouquet

# 17
  • Мнения: 16
baibibi,съгласна съм ,че в бранша има непрофесионалисти!
Момичета много ми помагате,ще бъда благодарна ако споделяте още информация около продажбата на жилище.
Ние придаваме гарсониера 37 кв.м,стая,кухня,остъклена тераса,маза и там другите му неща по план.За цената се колебаем още,в зависимост дали ще правим ремонт ние или хората които искат да го купят.
Живеем в чужбина и е доста трудно от тук да контролираме нещата затова края на май се прибираме и действам.
Ако някой го интересува ,пишете ми на лични.
Silence,благодаря!

# 18
  • Мнения: 0
Не е лесно така, като сте в чужбина, но пък нямате ли някой добър познат, когото можете да ангажирате за огледите... Те всъщност агенциите само това правят. Пускат една обява и водят хората на огледи. Обявата сами ще си я пуснете, а за огледите ще уговорите ваш познат и после ще го почерпите и готово Simple Smile

# 19
  • Мнения: 16
zorrytta ,да не е лесно така!
Роднините ,на които разчитам са далеч от София,а и ние искаме сами да направим нещата.Дори сега си мисля ,че само да го продадем по бързо няма да му вземем реалната цена.
Жилището е малко и освен студенти и млади двойки,не знае кой ще прояви интерес!Вие какво мислите?

# 20
  • Мнения: 0
Ами зависи какво е. Панел, тухла, ЕПК, колко е старо и дали може да се тегли ипотечен кредит за него.

# 21
  • Мнения: 46 484
...
Жилището е малко и освен студенти и млади двойки,не знае кой ще прояви интерес!Вие какво мислите?

Малките винаги са били най-търсени, съответно с най-висока цена на кв./м., и за живеене се търсят, и за отдаване под наем, това не трябва да те притеснява Peace

# 22
  • Мнения: 16
Не се сърди, човече ,благодаря!
Жилището е ЕПК,в много добър район,за старо не зная ,но не е кой знае колко старо.Сега пуснах от един сайт сравненяване на Ипотечни кредити и може да се тегли кредит за него.
Обърнах темата в друга посока.

# 23
  • Мнения: 8 999
Ремонт е по-добре да не се прави. Все едно, трудно ще се намерят купувачи, които да харесат точно вашия вкус. Ако сложите бяла дограма, новите сигурно ще искат кафява и обратното. Та, така или иначе, всеки купувач си прави сметки и за ремонт на бъдещото жилище. И всеки предпочита да купи по-евтино, а после сам да прецени колко пари да вложи в ремонта. Може леко да освежите - да го почистите качествено, да метнете една боя върху стените, да изхвърлите старите мебели, които загрзяват помещенията. С други думи - да има приветлив вид /когато прозорците са измити например, и стаите изглеждат по-големи и светли/.
Щом сте в чужбина, задължително ще ви трябва и агенция. Поверете имота си на някоя по-голяма /Явлена, Адрес, Мирела/ и им оставете ключ. Уточнете предварително всички подробности по сделката - какви документи ще са ви необходими. Платете си всички сметки и данъци. Оставете пълномощно на агенцията да действа от ваше име, ако се наложи да се вадят някакви допълнителни справки /от общината, от съда/.
Има една потребителка тук, във форума, която работи с недвижими имоти.  Не я познавам лично, но смятам, че е сериозен човек и може да й се има доверие. Дано самата тя да потърси контакт с теб.

# 24
  • Мнения: 16
baibibi 
Ремонт е по-добре да не се прави. Все едно, трудно ще се намерят купувачи, които да харесат точно вашия вкус. Ако сложите бяла дограма, новите сигурно ще искат кафява и обратното. Та, така или иначе, всеки купувач си прави сметки и за ремонт на бъдещото жилище. И всеки предпочита да купи по-евтино, а после сам да прецени колко пари да вложи в ремонта. Може леко да освежите - да го почистите качествено, да метнете една боя върху стените, да изхвърлите старите мебели, които загрзяват помещенията. С други думи - да има приветлив вид /когато прозорците са измити например, и стаите изглеждат по-големи и светли/.
Абсолютно съм на твоето мнение! Peace
Ние в края на май се прибираме за 1 месец и се надяваме да свършим работа тогава,а ако успея да направя нещо от сега ще е още по добре.

# 25
  • Мнения: 0
Това, което можеш да направиш от сега е да разучиш какви документи ще ти трябват и от къде да ги вземеш, за да го продадеш, и да решиш как ще го освежиш без да влагаш пари, за да можеш като дойдеш тук да започнеш да действаш веднага, а не да се чудиш тепърва какво да правиш и да губиш време.
За съжаление моите приятели си търсят по-голямо жилище, но ти все пак, ако решиш на каква цена ще го продавате, може да споделиш тук. Може да се измисли нещо, защото цената е много определяща при вземане на решение за закупуване на жилище.

# 26
  • Мнения: 8 999
Свържи се с агенция/брокер или приятел, който да се ангажира да отговаря на запитвания и обаждания. Пусни си обявата в интернет. Ако има желаещи за оглед, може да се уговорите с всички тях за конкретна дата, та като си дойдете, направо да ги водите, а не тепърва да пускате обяви и да чакате някой да прояви интерес. А и не се надявай още на следващия ден, след като пуснеш обявата, тълпи от желаещи да се появят. Нормалният срок за продажба на апартамент с нормална цена е до 6 месеца. Все пак жилищата са особена стока, не са топли гевреци на сергията.
И наистина е важно цената ти да е конвертируема.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 90
Наскоро ми се наложи да търся имот и такива номерца въртят тези "брокери", че просто нямам думи. Прочитайки тази статия ми се доизясниха доста неща ... В резултат на което, си търсих имот без агенция! Аз намерих, успех и на вас!

# 28
  • Мнения: 0
Наскоро ми се наложи да търся имот и такива номерца въртят тези "брокери", че просто нямам думи. Прочитайки тази статия ми се доизясниха доста неща ... В резултат на което, си търсих имот без агенция! Аз намерих, успех и на вас!

Всичко е вярно в тая статия. Аз тези неща ги знам от личен опит Simple Smile

# 29
  • Мнения: 46 484
Наскоро ми се наложи да търся имот и такива номерца въртят тези "брокери", че просто нямам думи. Прочитайки тази статия ми се доизясниха доста неща ... В резултат на което, си търсих имот без агенция! Аз намерих, успех и на вас!

Тази статия описва българина, без значение в коя сфера работи  Laughing и клиентите, и брокерите са българи, и едните, и другите се опитват да прекарат другия, но има и изключение, разбира се.

За ремонтът - не вкарвай пари, достатъчно е да е чистичко, белнато и да мирише на хубаво.

За цените - брокерът няма никаква далавера да предлага имота на по-висока цена. Рекламира там, където и другите, съответно неговата оферта попада в дъното, а купувачите звънят на по-евтината. Дори да успее да намери клиент на по-висока цена, няма как да я вземе за себе си, освен договореното, защото парите се дават директно на продавача. Разлика в цените има, защото самите собственици обявяват на различни цени, с идеята "Дай да пробвам, може пък тоя да ми намери някой за повече пари", или "Толкова искам чисто, парите за комисион, норатиус и т.н. такси ми ги сложете над нея", или при намаляване на цената не предоговаря с всички, на които е възложил да му продават имота.
В много, много редики случаи се договаря със собственика, да вземе разликата, ако има такава, но това става само при някакви роднински или др. близки връзки, защото сами се сещате, че няма луд собственик, който да чуе купувам го за толкова и да каже, абе не ми трябват другите  Mr. Green

За безмислените огледи - никой няма да се разхожда, ако няма изгода, един добър брокер, може да разбере какво търси клиентът, въпреки, че на думи купувачът иска друго, от друга страна, ако офертата е на колеги, той не може да иде сам да я види, защото няма да го пуснат, доверява се на описание и снимки, а реалността може да е съвсем различна. Но е по-добре да ви предложи всичко на пазара, с цената на няколко безсмислени огледа, отколкото да седи и да чака при него да обявят търсеното жилище, гонейки двойно възнаграждение, което може да стане и след 2 г.

Конфликтът на интересни - тук говорим за посредничество, така че мястото му е точно да е м/у двамата със задачата да намери именно двамата с най-близки интереси, иначе ще трябва и двама Нотариуси да си викнат, от страх, че ще има конфликт на интереси  Laughing но сделките рядко са двойни, така че този проблем отпада ...

Другото - реклама и клишета - както във всяка сфера, няма начин, то за един прах за пране колко глупости изприказваха, та какво остава за имот Laughing

Общи условия

Активация на акаунт