Лапароскопия без избор на екип

  • 3 115
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Някой правил ли си е лапаро без да плаща за избор на екип ? По - рисковано ли е ? Като попитах сестрата в болницата , тя ми каза , че лапароскопията без избор на екип протичала доста хаотично. Това ми прозвуча , че ако не дам пари не е сигурно какво ще стане с мен , което ужасно ме притесни.-

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 18:53 от voltarena

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
Знам, че е до финанси, но не бих си направила лапароскопия без избор на екип. Губи се цялата идея, с която си я правиш,а тя е да се види подробно всичко в малкия таз и да се отговори на въпросите, които те вълнуват. Предполагам говориш за Майчин Дом. Имам горчив опит от там.
 Преди години правих там лапаро с избор на лекар и сигурно,ако не я бях избрала щях повече внимание да получа от нея. Не искам никой да ме гали по челото, но поне след операцията някой да каже какво са ти парвили и въобще дали те е оперирал човекът,който си избрал. Защото влязох под упойка без да видя докторката си, въобще незнаех дали е в стаята, излязох без да я видя и два дни след това също не я видях.
Най-много да те дадат на студентите (звучи като да те дадат на лъвовете:}).
Защо искаш да правиш лапаро?

# 2
  • Мнения: 195
Да за Майчин дом става на въпрос. От клиниката на Щерев ме посъветваха , че това е най - добрия вариянт. Там в Майчин дом ми поискаха 550лв. за избор на екип.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

# 4
  • Мнения: 1 186
не искам да те плаша, но аз синаправих лапаро в частна клиника и моята приятелка видя дупчиците. след време постъпи в държавна болница и сподели, че е имало момичета дето са ги отваряли чрез лапаротомия, а не с лапароскопия т. е. разрез като секцио, както ислучаидето са ги връщали след 10 мин  Shocked
недоумявах как за 10 мин се прави лапаро, но факт - била е свидетел. има и случаи, дето само ги отварят без да правят нищо и след това момичета си плащат за да премине истинската интервенция, с цел да си решат проблема.
аз лично предпочитам да дам някой лев, въпреки кризи и недостига на средства, но историята го е доказала, че евтиното излиза скъпо.
предлагам да си уговориш екип, за да сис сигурна, че нещата ще са наред. все пак каквото и решение да вземеш успех и късмет мило момиче.  Peace

# 5
  • Мнения: 195
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

Най вече за проверка на тръбите и ако има сраствания да се отстранят. Аи да се установи състоянието на всички органи.

# 6
  • Мнения: 1 186
Тя лапароскопията протича по един и същи начин и с избор и без избор на екип, идеята е след това дали ще ти обърнат внимание и ще ти отговорят на въпросите. Ти защо искаш да правиш лапаро, в нещо конкретно ли се съмняваш?

Най вече за проверка на тръбите и ако има сраствания да се отстранят. Аи да се установи състоянието на всички органи.
в такъв случай заложи на сигурното.  Peace
знам, че финансовата част не е за пренебрегване, но все пак мечтата за детенце мисля, че епо-важна от всичко друго.
успех още веднъж и добри резултати.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Е за проверка на тръбите може и една цветна снимка. Всъщност ти си знаеш де и лекар си имаш, които ти го е казал. Но аз съм на мнението, че до операция се стига само в краен вариант, тъй като от една не добре обмислена лапароскопия съм се докарала до кривата круша от няколко години.

# 8
  • Мнения: 1 053
Здравйте,ШМАТИ как ти навреди лапароскопията,стана ми любопитно аз съм правила две,преди 2дни ми беше втората,питам те защото смятам че ако не става бебто или има някакъв проблем най добрия начин да се разбере проблема не само за тръби е лапарото,бързо се възтановяваш и поне си наясно какво защо,разкажи за твоя случай ако искаш разбира се.успех на всички

# 9
  • София
  • Мнения: 1 423
Направиха ми фенестрация на поликизтозните яйчници и адът започна. ЛУФ два месеца след лапарото и до сега 4 години по-късно задържам фоликули по 3-4 см всеки месец. Преди фенестрацията никога не съм правила такива големи кисти,иамала съм си типични за ПКЯ множество малки кисти. Та, големите кисти се пукат и това води до други операции, лежане в болница и всекимесечно дебнене колко е голяма следващата киста.

# 10
  • Мнения: 613
voltarena,аз правих навремето /преди 7г./ лапаро в МД,д-р Стаменов ми го направи,тогава той работеше там.Имах късмета,че е много внимателен и обръща внимание на всичко и каквото може ще направи,но ще помогне.По стечение на обстоятелствата в други ден пак ще правя лапаро и пак при него,но този път в к-ка Малинов,защото той е вече само там.В интерес на истината,сигурно в краен случай ще го направя ей така хаотично при някой когото не познавам.Много е важно да имаш доверие на лекаря си,а понякога наистина обръщат повече внимание когато си платиш.Аз на д-р Филипов не бих се доверила,не знам какъв специалист е,но имам лоши спомени.Той беше човека,който пръв ми погледна цветната снимка,заключението му беше:ти нямаш тръби!!! #Crazy
Изглежда,че си правила поне 2-3 аборта Thinking и т.н. И това всичкото пред мъжа ми.А мъжа ми знаеше,че имам аборт,но аз съм имала всичко на всичко само един,а той с неговите приказки ме изкара незнам каква.Ревнах още в кабинета,ужас!Добре,че мъжа ми е свестен и ми знае историята,защото,ако не беше такъв незнам,този направо развод ми осигуряваше.И няма да каже,че е възможен спазъм или нещо такова, а то точно така беше станало,защото аз се мятах насам - натам и беше мокро всичко под мен,т.е. лекарството въобще не е влизало.Но нали са големи специалисти всичките,че как ще си го признаят.После на лапарото се оказа,че и 2те са проходими,но до това време бях откачила,не ми се ядеше,не ми се пиеше!
Сещам се за друго,че ти трябва да си поискаш предварително да ти дадат запис от операцията на диск.Те я записват задължително.И така ще можеш да им търсиш сметка евентуално,ако нещо не са свършили както трябва.А и този запис може да го гледа друг специалист и после да си каже мнението.
Като втори вариант ще ти кажа,че можеш да прежалиш още 400лв. към тези 500лв. и да я направиш в частна клиника,където работят специалисти и том поне ще си сигурна,че ще си свършат добре работата!

Много изпаднах в подробности,съжалявам.
Желая ти каквото и да решиш,добро развитие на нещата! Hug

# 11
  • Мнения: 1 053
Шмати тези фенестраций не ми се нравят изобщо моя лекар е много против това,а ти ли се сагласи или,и дали е в последствие от това,а сега какво следва,какво казва доктора къква е следващата стъпка?и аз правих два пъти лапаро заради киста ама мойта е параовариална пълна с бистра течност и достига едни размери и не расте и не е близо до яйчника,абе дано нема вече ще бързаме със забременяването дано стане по скоро.При теб сигурно има разрешение на проблема с кистите.успех

# 12
  • Мнения: 646
Мой съвет е да изчакаш и да събереш парички, ако в момента нямаш и да се спреш на конкретен доктор, който да ти прави лапароскопията. МД наистина е университетска болница и може и стажант да ти го прави..никой  не знае. И още нещо като си правиш уговорка с доктор винаги си казвай, че ако има нещо за оправяне ,да го оправя веднага ,че там имат практика да прават диагностична лапароскопия и като видят ,че нещо не е наред след време правиш 2- оперативна, което е напълно излишно, като може с 1 лапароскопия да се реши проблема.
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 423
Също така,ако си ибереш лекар,които да ти направи лапарото може той след това да ти е лекуващ и като знае какво става в теб:} ще е по-лесно и добро лечението.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 878
аз не бих рискувала, риск си е. мен ме оперираха в Токуда, много съм доволна, но аз си избрах лекаря. другите може и да са добри, но бяха прекалено млади, като стажанти изглеждаха до него. не бих се доверила и на доктор, който разцъква по цял ден в кабинет или изражда и веднъж седмично влиза в операционна. аз избрах хирург, който се занимава с оперативна гинекология и смятам, че постъпих правилно. лапароскопията ми продължи 3 часа, заради сраствания, иначе проблема ми е бил работа за половин час (киста), но докторът се е занимавал със сраствания, за които често или те режат с лапаротомия или те затварят и решават, че е прекалено трудно да се оперира и видимостта е кофти да се работи.

Общи условия

Активация на акаунт