Въпрос до мамите раждали в Германия.

  • 1 866
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 819
Здравейте мамчета.След около месец и половина трябва да родя.Въпроса ми е какво ще ми е необходимо за болницата,за мен и за бебето.Моля,ако някоя от вас може да ми даде някакъв списък или линк към някой сайт,дори и на немски да е ще бъде много добре.Защото аз въобще си нямам на идея newsm78 от какво ще имам нужда докато съм в болницата.
Благодаря ви предварително на всички. Hug 

# 1
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здравей Мади  Hug
Аз не съм в Германия , но мисля, 4е неЩата са аналоги4ни. МожеШ да попитаШ акуШерките в болницата ,където Ще раждаШ: обикновенно има листа с необходимите неЩа. Тук в на4алото на форума има закована една тема, казва се " Бебе", с неЩа,нужни на майката и бебето,погледни и нея и ако имаШ оЩе някакви въпроси или съмнения,питай смело  Hug

# 2
  • Мнения: 3 880
Здравей,
аз бих ти препоръчала да разгледаш болницата, в която си решила да раждаш (имаш време още Wink). Първо- ще се запознаеш с обстановката и ще знаеш "къде отиваш" като му дойде времето и второ- там ще ти кажат какво точно се иска в точно тази болница, предполагам oбаче, че няма големи разлики между болниците. Също на подготвителният курс се обсъжда и този въпрос.

Ето и един примерен списък:

Persоеnliche Dinge:

    * Kulturbeutel mit Waschsachen
    * 4 Waschlappen und Handtuecher
    * 2-3 Nachthemden oder Schlafanzuege (vorne zum Aufknoepfen)
    * 6 Slips
    * 3 Still-BH's
    * 2 T-Shirts
    * eine bequeme Hose (Leggings oder Jogginghose)
    * Bademantel und Hausschuhe
    * Stilleinlagen und Binden
    * warme Socken
    * Buecher und Zeitschriften

Folgende Papiere brauchen Sie:

    * Personalausweis
    * Chipkarte der Krankenkasse
    * Familienstammbuch (wenn Sie verheiratet sind)
    * Geburtsurkunde (wenn Sie ledig sind)
    * Mutterpass
    * Einweisungsschein
    * Allergiepass (falls vorhanden)

Fuers Baby:

    * Windeln  und Windelhoeschen
    * Unterhemd
    * Strampelanzug
    * Muetze, Jacke, Socken
    * Tragetasche oder Kinderautositz

В болницата, в която раждах аз имаше превръзки и пликчета за еднократна употреба, така че не са ми трябвали такива количества, както в списъка.
Нещата, описани за бебето са за изписването, в болницата има дрешки и памперси за времето на престоя.
Това е в общи линии
Леко раждане Laughing

# 3
  • Мнения: 3 423
битте шоен,
това е от сайта на техникер кранкенкассе

леко раждане и zдраво бебче.

http://www.tk-online.de/centaurus/generator/tk-online.de/m09__el … nthalt__navi.html


Документи
Mutterpass
Personalausweis oder Geburtsurkunde
Versichertenkarte
Einweisungsschein
Familienstammbuch
Berechtigungsschein für die Neugeborenen-Untersuchung(en)
Allergiepass (falls vorhanden)

Куфар zа майката
2 - 5 Nachthemden oder Schlafanzüge (sollten zum Stillen vorne geöffnet werden können)
10 bequeme Slips (kochfest)
2 Still-BHs (nicht grösser als nötig kaufen, sondern ggf. in der Endschwangerschaft im Fachgeschäft kostenlos anpassen lassen)
Stilleinlagen (ohne Plastikeinlagen, oftmals in der Klinik vorhanden)
Stillkissen, damit Sie schon in der Klinik bequem stillen können
Bademantel
Hausschuhe
Waschlappen und Handtücher
Körperpflegeartikel (je nach Geschmack von der Bürste bis zur Lippencreme)
Freizeitkleidung
Traubenzucker (für Ermüdungsphasen während der Geburt)
Musik (CDs oder MCs)
Walkman, Kassettenrekorder
Briefpapier und Umschläge
Telefonkarte
Warme Socken für die Geburt

При иzписване zа бебетоWindeln (mini) und ein Höschen
1 Strampler
1 Ausfahrgarnitur mit Mützchen
Babytragetasche
Baby-Wolldecke (wird bereits nach der Geburt benötigt, um das gewaschene und angezogene Baby einzuwickeln)
Autositz(Schale für das Neugeborene!!!)
 


# 4
  • Мнения: 4 244
Биба и Лиска са ти дали пълния списък, аz само мога да ти пожелая леко раждане и никакви притеснения
Ако имаш питанки още = ние сме насреща.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 819
Благодаря ви момичета.Не бях много наясно от какво ще се нуждая,но сега добих представа какво ще ми е необходимо.
Ако имам още въпроси ще ви питам.
Благодаря ви още веднъж. newsm51

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Към горния списък прибави много търпение и се зареди с издръжливост Wink
В кой град ще раждаш? А на подготвителен курс ходиш ли? Имаш ли си акушерка?

# 7
  • Мнения: 1 173
Ето и един примерен списък:

Persоеnliche Dinge:

 * Kulturbeutel mit Waschsachen
 * 4 Waschlappen und Handtuecher

Е там няма ли душове да се окъпеш, че тябва да се забърсваш.
Това ми е толкова нехигиенично Sick.....


Folgende Papiere brauchen Sie:

 * Familienstammbuch (wenn Sie verheiratet sind)

Е това пък от де да го взема? newsm78

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ето и един примерен списък:

Persоеnliche Dinge:

 * Kulturbeutel mit Waschsachen
 * 4 Waschlappen und Handtuecher

Е там няма ли душове да се окъпеш, че тябва да се забърсваш.
Това ми е толкова нехигиенично Sick.....


Folgende Papiere brauchen Sie:

 * Familienstammbuch (wenn Sie verheiratet sind)

Е това пък от де да го взема? newsm78


Ааа душа, ако се наложи секцио, както беше при мен, първият ден не ми даваха да ставам, и с едно легенче, и така обтривайки ме "изкъпаха"

Stammbuch се отнася само за сключилите брак (поне тук в бившото ГДР ги има) и вътре са прикачени актовете за брак и впоследствие влизат актове за раждане на децата ( и евтл. кръщение при католици и протестанти)

# 9
  • Мнения: 2 567
Аз знам, че Familienstammbuch се изисква от омъжените за германци. Иначе ти трябва брачното свидетелство  Wink
Мади, леко раждане   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 880
Ето и един примерен списък:

Persоеnliche Dinge:

 * Kulturbeutel mit Waschsachen
 * 4 Waschlappen und Handtuecher

Е там няма ли душове да се окъпеш, че тябва да се забърсваш.
Това ми е толкова нехигиенично Sick.....


Folgende Papiere brauchen Sie:

 * Familienstammbuch (wenn Sie verheiratet sind)

Е това пък от де да го взема? newsm78


Става въпрос за личните ти неща за къпане бе душа Laughing, това, което си взимаш като отиваш и на почивка- сапунче, шампоанче, хавлийка и т.н. като не искаш Waschlappen вземи си гъбичка или каквото там си ползваш у вас и го смяташ за хигиенично Wink
За Щамбух-а Пепеляшка е казала- дават ги в съвета при сключване на брак, ако нямаш такава- взимаш акта за гр.брак.

# 11
  • Мнения: 1 173

Ааа душа, ако се наложи секцио, както беше при мен, първият ден не ми даваха да ставам, и с едно легенче, и така обтривайки ме "изкъпаха"

Е къде правиш пиш? Embarassed

Stammbuch се отнася само за сключилите брак (поне тук в бившото ГДР ги има) и вътре са прикачени актовете за брак и впоследствие влизат актове за раждане на децата ( и евтл. кръщение при католици и протестанти)

Ми то и аз съм бракувана, ама такава книжка немам  Thinking.....

# 12
  • Мнения: 7 605

Ааа душа, ако се наложи секцио, както беше при мен, първият ден не ми даваха да ставам, и с едно легенче, и така обтривайки ме "изкъпаха"

Е къде правиш пиш? Embarassed

Stammbuch се отнася само за сключилите брак (поне тук в бившото ГДР ги има) и вътре са прикачени актовете за брак и впоследствие влизат актове за раждане на децата ( и евтл. кръщение при католици и протестанти)

Ми то и аз съм бракувана, ама такава книжка немам  Thinking.....

И ние така, двамата сме германци и гражданския брак е склиу4ен в Германия....  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 567
Хехе, и аз така се чудих къде ще правя пиш, докато не видях да ми виси "чантичката" до леглото *катетър, демек* Laughing

# 14
  • Мнения: 1 173
Хехе, и аз така се чудих къде ще правя пиш, докато не видях да ми виси "чантичката" до леглото *катетър, демек* Laughing

Е че как я улучваш тая малката дупка? ooooh!...
Ух много съжалявам за тъпия въпрос, ама мехура ли ти дупчат че да ти го наръгат? Crazy....

# 15
  • Мнения: 1 178
madi, doritt, списъците са ориентировъ4ни, разбира се 4е има не6та които не са необходими, но хората са се постарали да обхванат колкото се може пове4е не6та за да са в помо6т на родилката.
Съвета да посетите болницата, преди раждането е безценен. Първо 6те придобиете реална представа за обстановката в която 6те раждате, кърмите и възстановявате и второ 6те може да си направите ва6 списък с необходимите не6та.
Поискайте да видите и болни4ните стаи, обикновенно има санитарен възел с ду6, телевизор и радио.
Съвет от мен, наложими се да стоя във болницата 9 дена, 7 за секцио и о6те 2 заради проблеми при кърменето, 6 бр. долно бел/о доникаде не ми стигнаха, така 4е ако няма кой да ви носи отвкъ6ти вземете си пове4е бел/о и тениски.
Дре6ките за изписване на беб4ето съ6то могат да бъдат донесени по-късно, в деня на изписването.
Леко бременеене  Simple Smile а ние с каквото можем 6те помагаме!

# 16
  • Мнения: 1 178
Хехе, и аз така се чудих къде ще правя пиш, докато не видях да ми виси "чантичката" до леглото *катетър, демек* Laughing

Е че как я улучваш тая малката дупка? ooooh!...
Ух много съжалявам за тъпия въпрос, ама мехура ли ти дупчат че да ти го наръгат? Crazy....

След като те обръснат, подготвяйки място за операцията те напръскват с обезболява6т спрей и ти поставят катетъра, там от където прави6 пи6. не боли особенно много, издържа се.  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 173
Ооо, заявка в клиниката съм дала още от четвърти месец. Mr. Green
Средата на ноември ще ходим да я гледаме, ама въпреки че ми е още рано почва да ме тресе леко шубето... ooooh! Whistling

# 18
  • Мнения: 1 173
Хехе, и аз така се чудих къде ще правя пиш, докато не видях да ми виси "чантичката" до леглото *катетър, демек* Laughing
Е че как я улучваш тая малката дупка? ooooh!...
Ух много съжалявам за тъпия въпрос, ама мехура ли ти дупчат че да ти го наръгат? Crazy....

След като те обръснат, подготвяйки място за операцията те напръскват с обезболява6т спрей и ти поставят катетъра, там от където прави6 пи6. не боли особенно много, издържа се. Laughing

Чакай малко, искаш да ми кажеш, че ти режат "оная работа" ли? Shocked ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 178
Абе Доритт4е какви са тез въпроси  Laughing, каква работа да ти режат? Ни6то не режат бръснат те за да подготвят място за рзреза за секциото.

# 20
  • Мнения: 2 567
Дорит, не е тъп въпроса  Wink, и аз се чудих как става номера, тъй като раждането ми беше 1я болничен престой в живота. Ми просто имаш едно маркуче, сложено някакси в пикочния мехур. Даже не знам кога са ми го сложили  Embarassed Изваждането му не е нищо страшно, не се усеща дори.
Абе кво шубе, аз съм най-голямата бъзла под слънцето, припадах от взимането на кръв по време на бремеността и кво ли още не...но психически се бях настроила, че всичко ще мине лесно ии бързо. Нито за миг не съм изпитала страх...а, освен през нощта като бях с ПДА и трябваше сама да си я впръсквам като имах контракции и джаджата се развали, упойката тече отвън, а старшата сестра едно бабе,дето нищо не отбира  Shocked Разпищях се веднаха да дойде анестезиоложката  Mr. Green
Сори за лиричното отклонение  Crazy

# 21
  • Мнения: 1 173
Абе Доритт4е какви са тез въпроси Laughing, каква работа да ти режат? Ни6то не режат бръснат те за да подготвят място за рзреза за секциото.

Аз, че съм си пъзла и че се ловя бързо на такива теми си е истина, ама и че сега съм и малко пооглупяла ... си е вече жестоката действителност. Flutter
Значи да преговорим наученото до тук. Mr. Green

Като ще ти правят секцио ти бръснат корема и ти навират маркуча в дупката на корема, че да има от къде да пишкаш. ooooh!
След това седиш един ден така и после си кукуряк. Crazy

За нормалното раждане, няма болки...отиваш напъваш се два пъти и бебчето излиза. Thinking
Ми то не е страшно бе....  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 173
6o6i, разказвай разказвай... чета с голям интрес и си подбирам най-приятните мигове под предлог, че на мен гадости няма да ми се случват... Mr. Green Praynig

# 23
  • Мнения: 3 880
бръснат корема и ти навират маркуча в дупката на корема, че да има от къде да пишкаш. ooooh!


Ох, доритт, ще ме спукаш от смях Laughing Laughing Laughing
Каква е тази дупка на корема бе мила, под корема му е майката Laughing, там от където си пишкаш цял живот, ей т'ва е въпросната дупка- там слагат маркуча, да си изтича на воля Laughing

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 094
хихихихих
сладурка си ти, Дорит-че!

Споко бе, не е толкова страшно, и аз не разбрах, кога са сложили катетъра, най-големият страх беше да не се извади от мен и не смеех да шавам много в леглото. Аз друг проблем имах - имам гъдел на корема и се сещай всеки път като трябваше да се прави нещо по корема ми какъв ужас беше за сестри, лекарки и акушерки хем да свършат нещо, хем така да пипат, че да не ме гъделичкат, даже една ми се смя, като ми вадеше "телбодчетата" след ОП-то, че другите мрънкали, че щипело, аз мрънкам, че ме гъделичкат Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 178
Ах Доритт сте си изпусна бебока от смях  newsm62
та по темата има много исписано как се ражда спонтнно и каксе прави секцио, аз допоследно мислех, 4е 6те раждам спонтанно и бях изу4ила вси4ки фази на раждането и 4естотата наконтракциите, но уви трябва6е да родя секцио.
Накратко това което си спомням е в седната последователност:
доктоа те информира за риска от секцио и ти дава да подпи6е6 документ 4е си съгласна и приема6 рисковете, после идва анестезиолога и те запознава с упойката и на4ина на поставянето и и пак подписва6 документ, 4е ти е известен риска, после седи6 сама в стаята и се моли6 вси4ко да мине добре  за детето Praynig, е може и мъжати да е в стаята аз моя го изгоних (от хормоните), после ти дават даобле4е6 секси пижама с връзки на гърба и о6те по-секси 4орапи сре6ту тромбоза, после аку6ерката ти обезкосмява със самобрасна4ка у4астък над венерения хълм, където по-късно 6те бъде мястото на разреза и ти поставя катетър в уретера. после с леглото те водят в операционната, там вси4ки са много мили със теб, поставят ти упойката, после слагат параван за да обезопасят корема затова ти не вижда6 ни6то, режат, вадят   ylinfant и ти го показват и после вси4ко ве4е се върти около  newsm30
Ти не гледа6 ли main baby po RTL?

# 26
  • Мнения: 3 423
Аz съм лежала четири пъти в болница в България и
мога да твърдя, че по-гнусави условия не мога да си представя.
То не бяха пропикани дюшеци, то не бяха сестри с орлови маникюри,
то не бяха груби шеги zа гангренясване на рани и други подобни.
Та като гледам тук zялостното обслужване, май никой не си поzволява
иzлишно иzпуснати думи, грубости и просмукани чаршафи.
И всичко в горните списъци е zа удобството на пациента.
Аz поне си питам по болниците и кабинетите zа всичко
и досега не съм срещала неотzивчивост или грубиянщина.
А zа катетъра си мисля, че хората си zнаят работата и
едва ли ще го пъхнат в ухото, та дори и да не си дал подкуп.

# 27
  • Мнения: 1 173
megstar, благодаря ти за обяснението. Hug
Mein baby не мога да го гледам, че съм на работа, но като излезна по майчинство съм си обещала, че серийка няма да изпусна. Grinning

И да цункаш бебчото ти от мене. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 567
... чета с голям интрес и си подбирам най-приятните мигове под предлог, че на мен гадости няма да ми се случват... Mr. Green Praynig
Естествено, че няма да се случат, ти бъди спокойна и уверена в себе си, пък другото си е естествен процес. Всяко раждане е различно. А, междудругото, ако си с по/слаба психика недей да гледаш в детайли Hallo Baby  Wink Аз го гледах доста избирателно и не съжалявам  Laughing Като станеше по/натуралистична картинката и превключвах канала  Mr. Green
Лиска, естествено, че хората си знаят работата и затова съм щастлива, че родих тук  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 819
Здравейте мамчета Hug.Толкова много сте изписали.Първо да отговоря на въпросите ви.Ще раждам във Фрайбург.Сега съм се спряла на две болници и в началото на ноември с мъжа ми ще отидем на т.нар.″Informationabend″и тогава ще имаме възможност да разгледаме болницата.Ходя и на курсове за бременни и акушерката,която го води,ще ми бъде и на раждането.
Добре,че сте обяснили какво представлява ″Familienstammbuch″,защото аз незнаех какво е и щях да ви питам.Аз съм женена за българин и май ще ми трябва само ″Heiratsurkunde″.
Друго засега не се сещам newsm12,но със сигурност има още въпроси,които ме вълнуват.

# 30
  • Мнения: 7 605
Ооо, заявка в клиниката съм дала още от четвърти месец. Mr. Green

Кога трябва най късно да се дава zаявката? Ние тепърва Ште се местим в Германия а ве4е съм в 4. месец.....

# 31
  • Мнения: 1 173
Ооо, заявка в клиниката съм дала още от четвърти месец. Mr. Green

Кога трябва най късно да се дава zаявката? Ние тепърва Ште се местим в Германия а ве4е съм в 4. месец.....

Споко миличка. Някъде от 30-тата седмица нататъка. Grinning
Вие към кой град ще се местите?

# 32
  • Мнения: 3 880

Кога трябва най късно да се дава zаявката? Ние тепърва Ште се местим в Германия а ве4е съм в 4. месец.....

"Заявка" в този смисъл на думата няма нужда да се дава. Можеш до последно да си чакаш и като тръгне раждането да отидеш в първата срешната болница- никой няма да те върне. Хубаво е обаче да се посети предварително, а ако има няколко болници в района да се разгледат и да се направи избор за най-добрата във вашият случай. Това може да се направи по всяко време на бременността. На мен лично ми подейства много успокояващо запознаването с родилното и обстановката там- залата, стаите и т.н. Ние ходихме към 8-ят месец.

# 33
  • Мнения: 7 605
Ооо, заявка в клиниката съм дала още от четвърти месец. Mr. Green

Кога трябва най късно да се дава zаявката? Ние тепърва Ште се местим в Германия а ве4е съм в 4. месец.....

Споко миличка. Някъде от 30-тата седмица нататъка. Grinning
Вие към кой град ще се местите?

Ох слава богу, има време  Wink Ами в Хановер, но само временно до средата на 2006 год.

# 34
  • Мнения: 7 605

Кога трябва най късно да се дава zаявката? Ние тепърва Ште се местим в Германия а ве4е съм в 4. месец.....

"Заявка" в този смисъл на думата няма нужда да се дава. Можеш до последно да си чакаш и като тръгне раждането да отидеш в първата срешната болница- никой няма да те върне. Хубаво е обаче да се посети предварително, а ако има няколко болници в района да се разгледат и да се направи избор за най-добрата във вашият случай. Това може да се направи по всяко време на бременността. На мен лично ми подейства много успокояващо запознаването с родилното и обстановката там- залата, стаите и т.н. Ние ходихме към 8-ят месец.

Аz ве4е горе долу съм реШила къде искам да раждам, но zависи колко дале4е Ште живеем и на ли трябва и аz първо да отида у немско  Wink но смятам оШте таzи година да се zапиШа към дадена болница.
А тук във Франция zнам слу4аи когато не са приели родилки които не се били zаписали предварително, когато нямали легла  Sad ПраШтали ги в други болници  Sad

# 35
  • Мнения: 2 292
Osven vsizko izbroeno do tuk v moja spisuk ot kursa za podgotovka ima i Traubenzucker - tova za nqkakwa faza na rajdaneto bese v koqto suvsem si otpadnala i trqbwa da nabavis burzo energiq ...  moje i banani
susto i hranitelni pripasi za tatkoto  .
Uspesno rajdane 

# 36
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Мдамм, а аз си носех лимонче, помага против пресъхване на уста по време обдишванията.
А бе само тук ли глезят татковците така, на моят му дадоха кафенце, после и закуска, че и обяд имаше дори.

# 37
  • Мнения: 7 605
Мдамм, а аз си носех лимонче, помага против пресъхване на уста по време обдишванията.

По време на раждането не дават ли да пиеШ неЩо? Питам zаЩото във Франция било така.....

# 38
  • Мнения: 3 611
Absoliutno nihto ne sam si nosila kato tragnah da rajdam- vsichko si mi dadoha ot tam.
Edinstveno imah dreshki za izpisvane za bebeto... ta taka...
leko rajdane i edno zdravo i spokoino bebche ti pojelavam:)))

# 39
  • Мнения: 3 880

По време на раждането не дават ли да пиеШ неЩо? Питам zаЩото във Франция било така.....

Дават- на мен ми бяха дали чай. Не дават обаче да се яде, но едва ли на някой му е до ядене в този момент Wink

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Дават, дори акушерката настояваше да пийна водица, но мен ме беше страх да не започна пък да връщам, а и в него момент не бях жадна

Общи условия

Активация на акаунт