Бъбречна криза

  • 3 315
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 556
Преди дни получих страшна бъбречана криза - доста продължителна и болезнена. Наложи се да постъпя в болница. Слава богу засега нещата се успокоиха, макар д-ра да ме предупреди, че може да повтори.
При мен е наследствено - майка също получава кризи. Аз досега също съм имала една - преди 16 години.
Сега наблягам на течностите /аз по начало пия по малко течности, но сега се стремя да ги увелича/. Освен лекарствата д-ра ми каза да пия и чай за бъбреци на Ламбрев. Пия още чай от липов цвят и полски хвощ. Наши познати ми казаха да изстискам половин лимон в шише вода и да го пия.
Искам да попитам тези от вас, които имат такъв проблем какво пият /най-вече бабешки лекове/, за да предотвратят повторни проблеми?

# 1
  • Мнения: 556
Никой ли не  е имал такъв проблем, да сподели опит?! Thinking

# 2
  • Мнения: 923
Пия много вода, чак ми се смеят на работа  Sick
Пила съм цистон, билкови таблетки , много ми помагат когато ми се появят песъчинки, но те могат да се вземат и профилактично. Peace
Мисля, че най важното е да се поемат повече течности и да се изследват камъчетата какви са, в зависимост от вида им има и подходящи таблетки и билки и други.
При мен също е по наследство от баща ми.
 Sick

# 3
  • Мнения: 96
Препоръчвам ти да си намериш първо добър уролог, който да ти направи щателна диагностика и да ти назначи адекватно и успешно лечение. Аз съм изключително доволна от д-р Николай Милушев. Многото течности са повече от задължителни, както и позитивната нагласа към лечението. На мен ми помогнаха много и пресните миксирани сокове от плодове и зеленчуци като добавка към предписаното ми лечение- ежедневно и в големи количества, както и разтоварвящ и прочистващ  хранителен режим. Но първо- добър лекар. Успех!

# 4
  • Мнения: 556
Vian , споменаваш за сокове от плодове и зеленчуци. Искам да те питам има ли плодове и зеленчуци, които са "забранени" за хора с болни бъбреци и кои съответно е добре да се пият?

# 5
  • Мнения: 96
Аз заради тия бъбреци си купих цяла сокоизтисквачка Simple Smile
Опитвам се да си създам  навик със ставането да пускам по един фреш и на гладно да изпивам поне по 700 мл, действа чудесно на целия организъм. Та правя миск от ябълки, поне 2 вида, моркови и целина листа, за аромат може да сложиш и 1 портокал. Лекарят не ми е споменавал за никакви противопоказания спрямо отделни зеленчуци или плодове. До скоро имах  2 камъчета и в 2-та бъбрека + хроничен цистит. Сега се чувствам чудесно, но поддържам режима и гледам да пия и много вода, редувам различни минерални.

# 6
  • Мнения: 1 677
Освен това което вече са те посъветвали - добре ще ти подейства и почивка с нужните процедури на Хисаря.

# 7
  • Мнения: 556
Освен това което вече са те посъветвали - добре ще ти подейства и почивка с нужните процедури на Хисаря.
Да, идеята е добра. За съжаление  е свързана с време и допълнителни средства

Общи условия

Активация на акаунт