(Ще) отказвате ли цигарите заради планираното бебе?

  • 3 298
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 841
Пуша, да. Искам ли да ги спра? Не знам. Оправдавам се пред другите, че ми липсва воля, но за себе си знам, че я имам, защото съм ги спирала преди... може би ми се иска още да се поотровя (колко мазохистично от моя страна). Дали ще ги спра, когато забременея? Да, ще ги спра. Grinning

Туй все едно аз съм го писала.....

# 31
  • Мнения: 357
Когато раzбрах, че съм бременна първия път, zапочнах да ги спирам, преди това пуШех по кутия на ден от десетина години насам, не ми ставаШе лоШо, но и не ми се пуШеШе чак толкова, та се ограничих до 3 до 5 цигари на ден...последва спонтанен аборт и аz отново zапочнах да павкам в съЩите раzмери, винаги сам обичала да пуШа, след като въzстанових опитите zапочнах да ги намалям и сега съм отново на от 3 до 5 на ден Grinning, не ми се пуШи вече толкова страстно, но не ми се Ще и да ги откажа, zаЩото веднага Ще ми се допуШи Laughing

# 32
  • Мнения: 191
Имам три спонтанни аборта. Първите два пъти не си наложих да ги спра и пушех по 1/2-1 цигара на ден и се чувствах безкрайно виновна. Когато и втория път завърши зле, преди да започнем да бебеправим спрях цигарите 1 месец по-рано /така се получи/ и намалих кафетата на 1. Бях най-примерната бременна макар и само за 10 седмици - ядях само полезни неща и дори не стоях в стая където се пуши /е, половината време беше в болницата  #Cussing out/. След последния лош край, изкарах още 10-на дни да не пуша и не ми се пушеше, после не издържах. Сринах се с гръм и трясък и изплаках много, много сълзи и изпуших стотици цигари. Сега, отново събираме кураж за 4-ти опит и се опитвам да ги спра, но още не е достатъчно успешно. Утре ще ви кажа...
Не съм сигурна дали цигарите са чак такъв проблем. Имам позната, която с първото си дете не пуши и роди бебче около 3500 гр, с второто - въобще не спря и бебчето се роди 5000 гр...
Въпрос на личен избор е и според мен, по-важното е да се чувстваш спокойно /със или без цигара/.
За статистиката - заклет пушач. Пуша от 14 години и допреди 3-4 години пушех по 2-3 кутии на ден силни цигари. Сега пуша по кутия на два дни. Не пия алкохол.
Извинявяйте, ако съм досадила. Аз си мисля много често за и против цигарите. И кое е по-вредно въздуха в София, изгорелите газове на колите, "Е"-тата и консервантите, стреса или цигарите?  newsm78

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Нека не намесваме въздуха щото ще ви бия всичките с това обгазяване Mr. Green

# 34
  • Мнения: 4 362
Нека не намесваме въздуха щото ще ви бия всичките с това обгазяване Mr. Green

 smile3521 smile3521 smile3521

Общи условия

Активация на акаунт