Къде мога да намеря такъв гердан?

  • 4 817
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, търся за подарък мъжки гердан като на снимката по-долу. Моля, ако някой знае от къде мога да го купя такъв нека пише. Ще Ви помоля да споделяте сигурни места, където се продават, а не такива, които предполагате, че ги има. Бюджета е свит, затова ме интересуват тези от по 10-20 лв. Предварително Ви благодаря Simple Smile


# 1
  • Мнения: 197
Виждала съм подобен, да не кажа същия, но дълъг, 10 лв., в манастира "Св. Мина".

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Защо не проверите по църковните магазини? Дори и да нямат, може да Ви насочат къде да търсите!

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Това не е гердан...
КАтолиците си го увиват около ръката при молитви.
Не знам дали го обясних добре..
Със сигурност ще има в катлоческа катедрала. В Пловдив има, но в  София дали вече има незнам..

# 4
  • Мнения: 13 512
Това е молитвена броеница. Ползват я католиците  , но видях  миналата седмица в Троянския манастир- имаше от различен материал, 10-15 лева бяха.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 440
Ние си купихме много сходен такъв от Рилския манастир преди време за 7лв.мисля беше.

# 6
  • Мнения: 3 018
Не знам дали точно това имаш предвид, но търсих за брат ми и намерих това:

http://www.dressking.net/markovi-drehi/marki/accessories/mujki-g … ani/mgbl09/1.html

# 7
  • Мнения: 2 132
Това не е гердан...
КАтолиците си го увиват около ръката при молитви.
Не знам дали го обясних добре..
Със сигурност ще има в катлоческа катедрала. В Пловдив има, но в  София дали вече има незнам..
Това не го знаех. Но може и да мине за гердан или поне аз нося моето като такъв Simple Smile Моят е сребърен, донесен от манастир в Италия. Последователността е същата - кръст с Иисус Христос, овал с Дева Мария, топчета от сребърни плетеници и няколко сини топчета. Имам и гривна към гердана. Тя има ли някаква функция или действително комплекта е направен с цел декорация?

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 22:17 от JeniB

# 8
  • Мнения: 9
Здравейте.Този гердан го има в амазон и е около 5лири.Няколко вида са.Вярно, че е католически, но моя близка си го носи и седи мнооого хубаво.

# 9
  • Мнения: 13 512
Това не е гердан...
КАтолиците си го увиват около ръката при молитви.
Не знам дали го обясних добре..
Със сигурност ще има в катлоческа катедрала. В Пловдив има, но в  София дали вече има незнам..
Това не го знаех. Но може и да мине за гердан или поне аз нося моето като такъв Simple Smile Моят е сребърен, донесен от манастир в Италия. Последователността е същата - кръст с Иисус Христос, овал с Дева Мария, топчета от сребърни плетеници и няколко сини топчета. Имам и гривна към гердана. Тя има ли някаква функция или действително комплекта е направен с цел декорация?
Towa, за което говориш е броеица за четене на розарии. там ,където има Богородица, се чете Богородица и т.н. Не е мястото тук за подробности.
Но това, което е показано на линка е тазлично, и кръстът е стилизиран- то си е гердан

http://www.sirius1-bg.net/sirius/buletini/2010/tm/br2_0310_files/br2_032.jpg

Последна редакция: пт, 30 апр 2010, 08:17 от monda

# 10
  • Мнения: 2 132
Това не е гердан...
КАтолиците си го увиват около ръката при молитви.
Не знам дали го обясних добре..
Със сигурност ще има в катлоческа катедрала. В Пловдив има, но в  София дали вече има незнам..
Това не го знаех. Но може и да мине за гердан или поне аз нося моето като такъв Simple Smile Моят е сребърен, донесен от манастир в Италия. Последователността е същата - кръст с Иисус Христос, овал с Дева Мария, топчета от сребърни плетеници и няколко сини топчета. Имам и гривна към гердана. Тя има ли някаква функция или действително комплекта е направен с цел декорация?
Towa, за което говориш е броеица за четене на розарии. там ,където има Богородица, се чете Богородица и т.н. Не е мястото тук за подробности.
Но това, което е показано на линка е тазлично, и кръстът е стилизиран- то си е гердан

http://www.sirius1-bg.net/sirius/buletini/2010/tm/br2_0310_files/br2_032.jpg
Мерси.  bouquet Само последен спам - Гривната има ли някакво предназначение? Има малко кръстче и топчета(няколко по средата и по едно на разстояние от тях).

# 11
  • Мнения: 13 512
Те се плетат от монаси и има същото предназначение. Служат за отброяване на молитвите. Там е "Богородица" на всяко зърно и "Отче наш" на различните. Направени са като гривна, за да подсещат към молитва по-често. Виждала съм хора да се молят с тях по време на път например. 30 пъти "Богородице" и 3 "Отче наш"

Общи условия

Активация на акаунт