зъбки в 4-ия месец

  • 915
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
още в на4алото на 4-ия мес. запо4наха да ни избиват първите долни два зъба... една съседка ми каза, 4е не било хубаво толкова рано...навсякъде пише - между 6-ия и 8-ия месец...това , 4е сме подранили - какво озна4ава,.. в смисъл , 4е зна4и ли , 4е по рано ще ги сменим или е съвсем нормално...

# 1
  • Мнения: 843
   Чела съм , че има деца които  се раждат с ъс зъбче, други вадят зъбки чак към годинка.. и не се счита за ненормално. При закъснение на зъбчетата просто се проверява за нормален зародиш / или  както там, се нарича/
    Болшинството, верно се появяват м-у 6-8 месеца.
Просто вие сте в  "широката граница".
   

# 2
  • Мнения: 3 777
Нищо ненормално няма. Моите са се появили 4 тия месец, на сина ми също...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
  Нищо ненормално. Някои по-рано други по-късно. Казват, че е генетично заложено.
  Имаме приятелско семейство и на двете деца първите зъбки са се появили сле 1,2г - 1,3г. оказа се, че на бащата и на него така са никвали.
  Сестра ми също първото й зъбче се е появило на 4 мес./и не мисля, че е вярно това "Колкото по-късно - толкова по-здрави" - сестра ми има най-здравите зъби/.

# 4
  • Мнения: 257
и аз така мисля , 4е вси4ко е ОК.. ама като го 4уя и от други мами ми действа много успокойтелно... Laughing

# 5
  • Мнения: 337
На първия ми син първото му зъбче се появи в първия ден на 4тия месец, след това млечните ги смени със другите деца, сега има вече постоянни и не мисля че е било нещо извън нормалното. Бих казала даже, че той винаги се е развивал доста преди връстниците си, проходи преди тях, проговори преди тях и т.н. baby_neutral

# 6
  • Мнения: 409
Здравей!
Ти сигурно доста си почела, но и аз да дам един линк  Wink :

http://www.biberonbg.com/info/niknenezabki.htm

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Въобще да не ти пука какво е казала съседката!
Като е поникнало зъбче, какво, ще го върнеш ли!?
На моите и на двамата им изникнаха по 2 зъба наведнъж на 4месеца...
Каката сега е на 12, има си здрави и хубави зъбки.
Съседките иначе все намират какво да кажат... Ако на годинка нямаше зъбки, щеше да ти каже колко е лошо, и как няма да му пораснат зъби...
Кажи й, че не само има зъб, ами знае да чете и вече учи английски.

# 8
  • Мнения: 3 211
Нормално е, даже бих казала, че е по-добре да изникнат по-рано. На моята първия изби края на 10мес. Сега има да вади, още два зъба, всички на нейната възраст вече забравиха за зъби, тя има още. Като е по-късно е по-болезнено, защото венците са "закоравяли" и съответно по-трудно пробиват.

# 9
  • Мнения: 257
Въобще да не ти пука какво е казала съседката!
Кажи й, че не само има зъб, ами знае да чете и вече учи английски.
smile3532

# 10
  • Мнения: 257
Като е по-късно е по-болезнено, защото венците са "закоравяли" и съответно по-трудно пробиват.
за това въобще не се бях замислила...зву4и логи4но...

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Глупости са това, че било рано. Едно момиченце от нашия блок на 2 месеца беше с 2бр. кучешки зъби. Представи си гледката- бебе-вамп. newsm62

# 12
  • Мнения: 431
На малкия първите два му избиха на 4 месеца / на мен първия на 4, на брат ми на 3/. Досега равносметката е: всички резци горните два кътника и май тия дни ще ничат долните два. Те на него все по два. Пристрастен е към симетрията Laughing

Общи условия

Активация на акаунт